We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer dedykowany - separacja usług

Arkoso
29-06-2014, 23:22
Proponuje konkurs na Pegaza Wakacji, jedna nominacja już jest

hdmagic
29-06-2014, 15:15
Cytat Napisał borec
Właśnie bardzo mnie to ciekawi, bo wszyscy chcą wirtualizację, a nie wiedzą po co chcą i co im to da. Jakaś taka dziwna moda.
Lans i moda. Poza tym zawsze można się w piaskownicy pochwalić "a ja mam virtualizacje".

Cóż, waaakacje.

slawqo
26-06-2014, 21:47
Cytat Napisał Lewyx
Stawiasz na wirtualce serwer do hostowania, na drugiej do backupu i nie musisz tym samym wykupować drugiego serwera. Na głównej maszynie uruchamiasz jak najmniej usług wystawionych "na świat"
A po co ci backup na drugiej wirtualce na tym samym serwerze?

Lewyx
26-06-2014, 20:47
Stawiasz na wirtualce serwer do hostowania, na drugiej do backupu i nie musisz tym samym wykupować drugiego serwera. Na głównej maszynie uruchamiasz jak najmniej usług wystawionych "na świat"

borec
26-06-2014, 11:03
Właśnie bardzo mnie to ciekawi, bo wszyscy chcą wirtualizację, a nie wiedzą po co chcą i co im to da. Jakaś taka dziwna moda.

OPTRONET
26-06-2014, 10:50
borec: chyba to, co jadąc z Poznania do Szczecina przez Wrocław: dodatkowy czas i koszty. 200 stronek (obstawiam, ze to pewnie blogi) to nic dla jednej maszyny.

borec
26-06-2014, 09:02
Co chcesz osiągnąć*przez wirtualizację?

meyr
26-06-2014, 08:28
Cześć,

Niebawem przenoszę do ovh serwer na którym będzie około 200 stronek które generują średni ruch. Planuję zakupić serwer dedykowany i go zwirtualizować. W związku z tym mam do was pytanie jaka koncepcja będzie optymalna ? Kilka VPSów np 5 i na każdym po 40 stron, 40 baz itp... Jakby niezależnie od siebie. Czy też druga opcja zrobić 4 serwery wirtualne - 1. Web 2. SQL 3. Mail 4.DNS. Jeśli ta druga opcja chciałbym Was prosić o pomoc. Generalnie zależy mi żeby wszystko działało pod kontrolą panelu ISPconfig. Jeśli jednak wybrał bym drugą opcję nie do końca wiem które pakiety instalować na którym serwerze a planuję pracować zgodnie z poradnikiem http://www.howtoforge.com/perfect-se...ot-ispconfig-3

Wirtualizacja oczywiście openVZ.

Wszelkie propozycje mile widziane !