We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

PHPPGADMIN a PHPMYADMIN security access po https ....


filo1
02-07-2014, 03:07
dzięki udało mi się rozwiązać temat.

marson
28-06-2014, 11:17
co do autoryzacji to odpowiednie wpisy w .htaccess wystarczą o ile mówimy o autoryzacji po http natomiast co do lokalizacji pgadmina to nie jest on integralną częścią DA więc ciężko na 100% powiedzieć gdzie ktoś to wrzucił sprawdź w /var/www/html a jak tam nie znajdziesz to zawsze możesz użyć koment typu locate, whereis lub find do znalezienia lokalizacji pgadmina. Ewentualnie jeśli z pg łączysz się pod adresem dowolna_domena.pl/pgadmin lub podobnie sprawdź co masz wpisane za alias w /etc/httpd/conf/extra/httpd-alias.conf

ooops sorry za odkopanie, nie zauważyłem daty

filo1
18-06-2014, 18:36
Mam dedyka na cetosie 5 z directadminem. Chciałbym zablokować dostęp do strony typu : https://xxxx.eu/phppgadmin/ tak aby odpalało się to jak przy phpmyadminie, czyli wymagało od razu logowania użytkownika. (po 1 nie mogę zlokalizować tego na dysku a po 2 nie jestem pewien czy samo wgranie pliku htaccess pomoże)

Czy ktoś ma w tym doświadczenie i mógłby mi pomóc.

Kolejną rzeczą jest że wchodząc w uprawnienia jednej z baz postgresowych widzę brak nazwy, tak jak na rysunku, czy to jest prawidłowe czy ktoś mi się do bazy włamał.

Załącznik 193

Będę wdzięczny za pomoc.

Admini co to wcześniej robili nie uruchomili logów itp, także chce to zrobić sam żebym miał pewność, że wszystko chodzi tak jak trzeba.