We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

PEAR Mail IP hosta, a nie główne serwera

borec
09-06-2014, 21:12
Tzn. jak łączysz się*z programu klienckiego to wysyła z IP domeny, a jak z PHP to z IP serwera? Mimo, że łączysz się*tak samo? Magia Co do zliczania - nie ma takiej możliwości, musiałbyś sobie napisać jakiś wrapper.

Elber
09-06-2014, 15:47
Mam exim'a

Zawsze łączę się na hoście mail.domena.pl.

Da się jakoś zliczyć ilość wysyłanych maili poprzez funkcję mail() w php ? Per user albo globalnie ?

brak
09-06-2014, 10:32
Dla postfixa sposób załatwienia sprawy opisany masz tu

borec
09-06-2014, 06:42
A po jakim hoście łączysz się*na SMTP? Jeśli localhost, to zmień na domenę*z której wysyłasz.

Elber
08-06-2014, 22:38
Witaj,

fakt nie dodałem że wysyłam poprzez SMTP za pomocą PEAR Mail ... o funkcji mail() nie mówię, a właśnie o wysyłaniu SMTP za pomocą PHP.

borec
08-06-2014, 12:44
Wysyłaj przez SMTP (z autentykacją na skrzynkę) a nie funkcją mail().

Elber
08-06-2014, 11:24
Witam,

wysyłają E-Mail za pomocą PEAR Mail poprzez PHP jako Received: from ustawia się główny host i IP serwera tylko w helo= jest host aktualnej domeny. PHP odpala się na IP'ku danego użytkownika co widać w phpinfo w _SERVER["SERVER_ADDR"] jednak gdy wysyła ktoś maila to leci z głównego IP co za tym idzie często trafia on na XBL'a. Gdy wysyłam maile za pomocą programu pocztowego to wszystko ustawia się dobrze, wtedy jako IP jest wstawiane IP domeny, problem tylko z PEAR Mail.