We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przeniesienie macierzy do nowego serwera, realne?

borec
24-05-2014, 08:10
Jeśli po prostu przełożysz dyski do nowej budy i wszystko powinno działać bez najmniejszych zmian. Nawet gruba nie będziesz musiał aktualizować. Dyski i UUID partycji zostają te same, więc nie widzę problemu. LInux załaduje sobie przy starcie moduły potrzebne dla danego sprzętu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zintegrowana karta sieciowa w nowym serwerze, która ma inny mac niż stara i pewnie będziesz musiał poprawić*to w regułkach udev.

metadon
24-05-2014, 00:43
Witam,
Mam pytanie do szanownych specjalistów.
Zrobiłem odbudowe dysku w raid1 - wszystko ruszylo idealnie, trzeba bylo tylko BL dodac i po sprawie, ale zastanawia mnie taki fakt (nigdy tego nie robilem i na razie raczej z racji czasu i mozliwosci czegos takiego nie wykonam):
Czy moge przeniesc macierz do nowego serwera? oczywiscie z nowym BL i Grubem. Czy taka operacja w ogóle ma realne szanse powodzenia?
Przy załozeniu, ze nowy serwer to tez bedzie Intel Xeon (tyle ze nowszy), rowniez bedzie posiadal ten sam system Ubuntu Server 11

Byłbym wdzięczny, czy ktos cos takiego robil?
Czego mozna sie spodziewac po takiej przekladce?
Czy system od nowa nauczy sie nowej konfiguracji komputera?

Wszelkie odpowiedzi (nawet teoretyczne dywagacje mile widziane)
Pozdrawiam Metadon