We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przepustowość "nitro"

maxxx
23-04-2014, 17:01
Zawsze możesz napisać na kamil@ovh.pl i cc na oles@ovh.net... co i tak zapewne g da.

mikel
23-04-2014, 12:22
Nie no jasne i do tego się przyzwyczaiłem ale mówię teraz o przejmowaniu się pracowników losami własnej firmy i to mnie dziwi, że to ich również nie interesuje. Ja jak otrzymuje od klientów sugestie, pomysły czy zgłoszenia błędów w systemie / panelu to to przyjmuje, notuje i w przyszłości realizuje a tu najlepiej żeby klient w ogóle nie był zainteresowany pomocą w rozwoju i ulepszaniu ovh pl bo tylko zawraca głowę. Bardzo to słabe i nie wiem czy wynika z polityki ovh pl czy też braku nadzoru właścicieli nad swoimi pracownikami.

OPTRONET
22-04-2014, 19:36
mikel a widziałeś jakąś dużą firmę której pracownikom zależy na losach jej klientów? Pensja jest, prowizje udzielane są tylko od nowych umów lub kolejnych zamówionych usług a za usuwanie zgłoszeń nie ma profitów więc po co się przykładać? Zauważyłem to współpracując z kilkoma "molochami" Na dobre traktowanie i trskę o klienta można liczyć tylko w lokalnych firmach o mniejszym rozmiarze, zasięgu, gdzie klient ma osobisty kontakt z dostawcą a nawet właścicielem.

mikel
22-04-2014, 18:26
Twoje spostrzeżenia co do supportu potwierdzają moje i wnioskuje, że obecnie w supporcie OVH PL nikt nie jest zainteresowany rozwojem tej firmy co mnie mimo wszystko dziwi. Tak jakby byli obojętni na zmiany, które wprowadza Oles i pracowali tam z konieczności. Zgłaszanie jakichkolwiek sugestii czy błędów spotyka się z brakiem zainteresowania a nawet arogancją.

borec
22-04-2014, 13:56
Dobre, śmiechłem Może napisz na Olesowym twitterze?

hdmagic
22-04-2014, 13:22
Dla potomnych garść informacji.

Dziś przeprowadziłem bardzo długą rozmowę z OVH własnie w tej sprawie.
Potrzebowałem szybko przenieść dane pomiędzy dwoma serwerami NS (200Mbit) i skorzystać z opcji "NITRO"

Niestety, jest to niemożliwe.

Pierwszy konsultant po 5 minutach rozmowy stwierdził, ze przełączy mnie do drugiego, bo on nie wie o istnieniu takiej opcji.
Drugi przez 5 min próbował lawirować i zapychał mnie sloganami, chyba wyuczonymi już na pamięć przez pracowników OVH.
Dopiero, gdy moja irytacja sięgnęła zenitu, spytałem czy ma pojecie o tej usłudze, o magicznym przycisku "NITRO" i po co on jest, poprosił o podanie mu gdzie na forum jest taki (ten) temat. Po upływie kolejnych kliku minut, które poświecił na czytanie tego tematu, stwierdził, ze opcja "nitro" jest właczona na moich serwerach i jeąli nie działa, ąebym mu wysłał logi z "niedziałającej" usługi.
Kolejne kilka minut trwało uświadamianie rozmówcy z OVH, że nie mam przycisku "nitro" w panelu :

Cytat Napisał aneta
... będziecie mogli
skorzystać z przycisku "nitro" ...
.

Po tym uzyskałem informację, że przycisku "nigdy nie było, nie ma i nie będzie" jak w Seksmisji.

Z dalszych inforamacji wiem, że"

OVH posiada serwery, routery, switche itd mające 6-ty a nawet 7-y, 8-y i pewnie 14-ty zmysł i same włączają opcje "nitro" kiedy uznają, że jej potrzebujemy (sic).
Użytkownik, czyli klient, nie ma żadnego wpływu na włączenie tej opcji, kiedy tego potrzebuje, no chyba że jesteśmy podłączeni jak w matrix-ie i system czyta w naszych myślach.

Tak więc, kolejna usługa, którą hucznie odtrąbiono, a której działanie jest zupełnie inne, niż opisano.

Kolejne bujdy na resorach, obiecanki cacanki i jeszcze pewnie parę innych określeń jakie funduje OVH za nasze pieniądze.

Nie ma się co dziwić, kierunek OVH jest znany - gimbaza.

Żenada, to jedyne urocze słowo z dopuszczalnych publicznie, jakie można użyć na szybkie określenie.

andriu-m
22-04-2014, 12:21
Czyli nic z tego nie bedzie?

andriu-m
06-04-2014, 17:28
Kiedy ta opcja nitro zostanie włączona ?

Arkoso
25-03-2014, 14:18
Kolejne głupie pomysły. I tak to sie zmieni za parę miesięcy i te całe nitro jakiś inny głupszy wymysł zamieni.

W kimsufi tanim dają 100mbit no limit, a w dużo droższych nie dużo więcej

aneta
25-03-2014, 12:41
Witam,

Zakończyliśmy prace nad siecią "nitro", która pozwala na darmowe zwiększenie przepustowości
w limitowanym czasie. Przepustowość "nitro" jest zawarta w ofercie wszystkich serwerów
Ovh i będzie zawarta w opcji zastosowanie profesjonalne dla serwerów SYS.

Szczegóły techniczne dotyczące serwerów Ovh:
--------------------------------------------
Serwer dedykowany jest podłączony do sieci 1Gbps lub 10Gbps. Domyślnie korzystacie z
gwarantowanej przepustowości między 300Mbps i 500Mbps. Nie możecie przekroczyć
tego limitu chyba, że skorzystacie z opcji przepustowości (opcja "gwarantowana", "premium" lub
"gold").

W ofercie Ovh 2014 (i w ofertach wcześniejszych w cenie > 320 zł netto) wprowadzimy
opcję "nitro", która pozwala na zachowanie przepustowości gwarantowanej na tym samym poziomie i
na korzystanie z większego pasma "nitro" do 1Gbps dla serwerów podłączonych do 1Gbps i do 3Gbps dla
serwerów podłączonych do 10Gbps.

Czas korzystania ze zwiększonej przepustowości to 36 godzin w ciągu 30 ostatnich dni. Oznacza to, że przez
5 % miesiąca możecie korzystać z 1Gbps lub 3Gbps bez limitu transferu.

Opcja ta jest darmowa i zawarta domyślnie w ofercie serwerów Ovh.

Aby uniknąć nadużyć, co 6 godzin przeliczamy średnią przepustowość (95%), którą wykorzystaliście
od 30 dni. Jeśli średnia przepustowość jest wyższa niż 50% gwarantowanej przepustowości, wyłączamy
opcję "nitro" na serwerze. W takim przypadku można nadal korzystać z przepustowości gwarantowanej,
ale opcja korzystania z 1Gbps lub 3Gbps nie jest dostępna. Gdy średnie zużycie przepustowości
spadnie poniżej 50% przepustowości gwarantowanej, przywrócimy opcję na serwerze i będziecie mogli
skorzystać z przycisku "nitro", aby móc korzystać z 1Gbps lub 3Gbps przepustowości.

Szczegóły techniczne dotyczące serwerów SYS:
--------------------------------------------
Dotyczy serwerów SYS i wcześniejszych ofert Ovh w cenie < 320 zł netto.

Domyślna gwarantowana przepustowość to 200Mbps. Jeśli skorzystacie z opcji zastosowanie
profesjonalne +60 zł netto/m-c, zostanie włączona opcja "nitro" na serwerze SYS. Opcja ta pozwoli
na skorzystanie z 750Mbps przez 5% czasu, czyli przez 36 godzin miesięcznie.

Aby uniknąć nadużyć, co 6 godzin przeliczamy średnią przepustowość (95%), którą wykorzystaliście
od 30 dni. Jeśli średnia przepustowość jest wyższa niż 100Mbps, wyłączamy
opcję "nitro" na serwerze. W takim przypadku można nadal korzystać z przepustowości gwarantowanej
200Mbps, ale opcja korzystania z przepustowości 750Mbps nie jest dostępna. Gdy średnie zużycie przepustowości
spadnie poniżej 100Mbps przepustowości gwarantowanej, przywrócimy opcję na serwerze i będziecie mogli
skorzystać z przycisku "nitro", aby móc korzystać z 750Mbps przepustowości.

Szczegóły techniczne dotyczące serwerów z > 1Gbps i > 10Gbps:
-------------------------------------------------------------
Jeśli potrzebujecie stałej przepustowości 1Gbps, 2Gbps lub 3Gbps, posiadamy ofertę gwarantowanej
przepustowości premium i gold. Są to opcje płatne.

Pracujemy również nad ofertą przepustowości "pay as you go" w cenie 1,40 zł netto/Mbps. Oferta ta
będzie dostępna dla serwerów dedykowanych podłączonych do 1x10G, 2x10G i 1x40G.
Chcemy zaproponować... router każdemu klientowi. Klient będzie mógł wybrać i spersonalizować
swoją tabelę routingu korzystając z tras tańszych i droższych, aby odnaleźć kompromis odpowiadający
jego potrzebom i w najniższej cenie. Oferta ta jest zaadresowana dla firm, które zużywają minimum
5Gbps przepustowości (maksymalnie 1Tbps) i które chcą skorzystać ze spersonalizowanej oferty
przepustowości bez potrzeby kupowania routerów, podłączania do dostawców tranzytu i zarządzania
infrastrukturą 24/24. Jeśli jesteście zainteresowani testami i chcecie nam pomóc w dostosowaniu
oferty, prosimy o kontakt na @olesovhcom.

Aktywacja:
----------
Opcja "nitro" zostanie włączona na wszystkich serwerach Ovh w ciągu tygodnia, prawdopodobnie dziś
lub jutro.

Opcja"nitro" zostanie włączona na wszystkich serwerach SYS w przyszłym tygodniu.

Otrzymacie email potwierdzający aktywację. Jeśli opcja zostanie wyłączona, również zostaniecie
powiadomieni emailowo.

Pozdrawiam
Octave