We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

IP Failover

dominika255
02-09-2016, 12:24
siemankoooooo

kkkonrad
20-10-2014, 21:36
opłata jest jednorazowa (instalacyjna), później miesięcznie już nic nie płacisz

Marthless
20-10-2014, 17:31
Witam. Mam pytanie, jeśli mam jeszcze do 15 wolnych IP FailOver, i po ich zamówieniu, to czemu muszę je koniecznie opłacić żeby je dostać (jeśli są one wliczone w cenie)? Może ktoś mi to wyjaśnić z supportu OVH, bo nie rozumiem Was OVH (OMFG).

andriu-m
30-07-2014, 23:19
No.. to..

Tez dostalem dzis , bez zadnych info i to jeszcze po nocach rozsyłają.

Mruczek
25-06-2014, 12:27
To samo dostałem. Czekam na wyjaśnienia ze strony supportu, ale coś czuję, że nie doczekam się niczego konkretnego.
Mam ten komfort, że mogę spokojnie zrezygnować z usług OVH. Współczuję firmą, które trzymają tu coś ważniejszego niż ja :-/

cue
25-06-2014, 11:50
Oles chyba się znów czegoś nie doliczył i zabrakło kasy bo zarówno ja, jak i znajome mi firmy otrzymały faktury za IP failover za okres 1-31.05... Te rzekomo darmowe :-))). Wystawiona "na podstawie regulaminu". Wspaniale, OVH!

Druciak
03-06-2014, 10:36
No jeszcze te ip fail-over

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowan...4-SP-64.xml#ip

Jak mam teraz serwer z 10 adresami IP fail-over, każdy z innej puli (każdy z maską /32) to muszę jakoś zamówić 2 bloki adresów /31 i /29 by je na nowy serwer przenieść? Czy bez problemu mogę sobie każdy po kolei przenieść i będę miał wykorzystane 8 bloków /32?

Dobrze rozumiem te "sloty"? W moim układzie (każdy ip z maską /32) mogę mieć do 64 takich ip fail-over?

mikel
01-05-2014, 21:47
Nie można, takich ograniczeń tego panelu SYS jest o wiele więcej. Różne poprawki, które zgłosiłem im nie są zrobione już od ponad miesiąca mimo, że numer wersji panelu zmieniał się już z 5 razy. Najśmieszniejsze, że każde takie zamówienie generuje oddzielną fakturę, teraz w zależności od tego na ile dni jeszcze jest ważny Twój serwer taka faktura może być na np. kilkadziesiąt groszy. Zamówiłem w sumie z 20 adresów więc nawet nie traciłem czasu i papieru na drukowanie takich bezsensownych faktur.

A i oczywiście możesz zamówić np. 3 adresy ip jeden po drugim ale każdy oddzielnie i z oddzielną opłatą, potem w losowym odstępie czasu przychodzą, zwykle w ciągu kilku / kilkunastu minut od opłaty.

taken
01-05-2014, 12:49
Czy ktoś wie czy można jakimś cudem zamówić od ręki więcej niż 1 adres IP przy serwerze SYS?
Mój klient płaci przelewem więc trochę muszę czekać a niestety nie widzę opcji zamówienia paru adresów IP od razu :/

Pozdrawiam

borec
25-04-2014, 17:20
Na to wychodzi. Chodzi o to, żebyś mógł zrobić*upgrade z soyoustart do ovh, ale nie mógł zrobić*downgrade'u.

Druciak
25-04-2014, 15:46
A jak jest z tym przenoszeniem IP?

http://www.soyoustart.com/pl/ip-fail-over.xml

IP fail-over So you Start mogą być przenoszone z serwera dedykowanego So you Start na serwer dedykowany OVH.
IP fail-over nie mogą być przenoszone z serwera OVH na serwer dedykowany So you Start.

Czyli w przypadku awarii jak przeniosę IP z
So you Start do OVH, to potem to IP nie będzie mogło wrócić na serwer So you Start?

Bomber
12-04-2014, 17:40
Gdzie jest napisane ile IP max dla jakiej oferty?

trojboj
07-04-2014, 11:33
Ja już nic nie rozumiem. Jeżeli dobrze czytam Olesia:
https://twitter.com/olesovhcom/statu...06716466552833
to darmowe IP na Kimsufi wyleciały, zanim nawet zostały wprowadzone. Teraz darmowe IP mają być na SYS-ach (na które częściowo zostaną przeniesione Kimsufi), czy tak?

Czy mi się wydaje, czy z tych wpisów Olesia wynika, że Kimusfi wcale się dobrze nie sprzedają. Dziwny gość, najpierw obcina na maksa tę ofertę, a potem się dziwi, że słabo schodzi. Może już niedługo SYS-y też zaczną wracać do OVH? Że oni sami się nie pogubią w tym jak było, jak miało być, jak aktualnie ma być , a jak będzie

Piotr Olencki
04-04-2014, 18:17
W jaki sposób można dokonać połączenia IP w jedną klasę? Czy ta opcja jest już dostępna w polskiej wersji panelu?

voldemortsgirl
02-04-2014, 12:28
Wiadomość z ostatniej chwili:

Zrezygnowaliśmy z ograniczenia darmowych IP kwotą płatności za serwer.
Teraz także tańsze serwery z gamy OVH mają IP w cenie (mSP 2013, 2012, 2011, itp.).
Także dla starych ofert serwerów Kimsufi opłata za IP nie jest naliczana.

OPTRONET
01-04-2014, 21:50
Nice 1st April Evil ( :

voldemortsgirl
01-04-2014, 15:47
Zgodnie z zapowiedzią, odnawianie adresów IP zostało wyłączone.

Mundek
20-03-2014, 10:41
Czyli ile maksymalnie można mieć adresów IP (podstawowy+FO) bez żadnych zastosowań profesjonalnych na :
SYS-E32-1
SP-64

Czy każdym powyższym przypadku 1FO to 8 zł/m ??

Sprzedam serwer - więcej informacji w dziale ogłoszeniowym.

SanKen
18-03-2014, 15:41
Lepiej zastanówcie się nad wprowadzeniem oferty licencji na serwery KS...

kkkonrad
18-03-2014, 12:11
a co z klientami którzy mają serwer za 279 PLN + zastosowania profesjonalne za 60 PLN ??

aneta
18-03-2014, 11:47
Witam,

Kontynuujemy prace nad rozwojem oferty KS, SYS i Ovh z dużym rozróżnieniem między
tymi 3 markami.

W ofercie KS dodamy X IP failover dla każdego serwera. X zależy od ceny serwera.
Przykład: jeśli serwer kosztuje 10 E/m-c, klient będzie miał prawo do maksymalnie
5 IP Failover. Adresy te będą zawarte w cenie.

W ofercie SYS dodamy usługę "Zastosowanie profesjonalne", która będzie kosztować
40 PLN/m-c. Usługa ta będzie dawać prawo do 16 "prefiksów" na serwer. "Prefiks" to
/32 (1 IP), /31 (2 IP), /30 (4 IP), /29 (8 IP), /28 (16 IP) i /27 (32 IP). Będzie
można aktywować 6x /32 (czyli 16 IP na serwer) aż do 16x /27 (czyli 512 IP na serwer).
IP będą kosztować 8 PLN/m-c do 4 PLN/m-c w zależności od rozmiaru /.

W przypadku oferty Ovh zauważyliśmy duży sukces handlowy gamy Hosting, w której IP FO
są darmowe. Podjęliśmy więc decyzję, aby zaproponować to samo na wszystkich serwerach
dedykowanych z oferty 2014. Oznacza to, że aktywacja IP FO będzie kosztować 8 PLN,
następnie 0 PLN/m-c z ograniczeniem do 64 "Prefiksów" na serwer.

W ofercie hosting wprowadzimy w cenie serwera licencje CPanel, Plesk, Windows,
jak również inne licencje płatnych dystrybucji, które można dodać w tej ofercie.

W OVH dla klientów sprzed oferty 2014:
- jeśli serwer kosztuje 279 PLN netto/m-c i więcej, IP FO będą za 0 PLN/m-c
- jeśli serwer kosztuje < 279 PLN netto/m-c (mSP 2013, 2012, 2011, itp.), zasada
jest taka sama jak dla oferty SYS, czyli nie ma żadnej zmiany.

Split/Join
Ponownie dozwolony będzie "split" dla /(31-24) na /32 i "join" dla /32 na /(31-24).
Należy wziąć pod uwagę koszty. Aby mieć adresy IP FO za 0 PLN/m-c, każdy adres
IP FO musi zostać skonfigurowany na serwerze. Jeśli IP FO nie będzie skonfigurowane
na serwerze przez 1 sekundę, zostanie umieszczone na "parkingu adresów IP", który kosztuje
8PLN netto/m-c/IP.

Należy więc wziąć pod uwagę pojęcie 16 (SYS) i 64 (OVH) "prefiksów" na serwer.
Oznacza to, że jeżeli chcecie mieć /28 w 1 bloku, będziecie mieć 16 IP w 1 prefiksie.
Jeśli rozdzielicie ten blok na /32, zmieniacie 1 prefiks na 16 prefiksów.
W niektórych przypadkach nie będziecie mieć wystarczająco dużo miejsca na serwerze, aby
skonfigurować wszystkie IP FO i IP znajdą się na parkingu. Jedyną konsekwencją jest
odpłatność 8PLN netto/m-c/IP. Może się okazać, że zachowanie "starego" serwera z
16 dostępnymi prefiksami będzie tańsze niż płacenie 512PLN netto/m-c za IP na
parkingu...

Technika
Starsi klienci powiedzą, że to wszystko było już proponowane przez Ovh aż do 2012/2013
i że się cofamy. Możemy ponownie zaproponować split/join dla adresów IP dla 160K serwerów
i więcej, ponieważ technologia się zmienia a my wdrażamy ją w naszych centrach danych.
Rozpoczęliśmy duże inwestycje w routery w centrach danych. Wprowadzamy nowe routery
w GRA, SBG i BHS. Wszyscy klienci zostaną przeniesieni na te routery w ciągu 4-6 tygodni.
W RBX istniejące routery mogą działać 18/24 miesiące, ale podjęliśmy decyzję o ich stopniowej
wymianie. W RBX1 migracja rozpocznie się za 2 tygodnie.

Wprowadzimy również nowe routery 40G i 100G, ale one jeszcze nie istnieją. Pracujemy z firmami
Cisco, Juniper i Arista, w celu zatwierdzenia rozwiązań, które firmy te mogą nam zaproponować.
Niektóre projekty będą dostępne dopiero we wrześniu 2014. Wtedy będziemy mieć routery, które
będą mogły nadążyć za naszym rozwojem, z liczbą portów 40G/100G na linecard i na obudowę i z
2M+.

Timing
Prace powinny się zakończyć pod koniec marca. Zmiany powinny zostać wprowadzone od 1 kwietnia.
To nie żart.

Pozdrawiam
Octave