We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Błąd poczty

no4b
04-03-2014, 18:52
Skoro masz swój serwer pocztowy, który ma obsługiwać Twoją*domenę, to MX tej domeny musi na niego wskazywać.

Kuba55
03-03-2014, 21:58
Witam,
Skonfigurowałem na swoim serwerze (Release 3) użytkownika poczty dla jednej z domen (klawopracownia.com) w bólach udało mi się zalogować na utworzone konto poprzez Roundcuba. Wysyłanie za jego pomocą wiadomości odbywa się bez problemu, natomiast jest problem z wysyłaniem na utworzony adres poczty (kontakt@klawopracownia.com) maili z zewnątrz. Tzn. wraca z serwera wiadomość zwrotna z informacją o błędzie: "553 sorry, that domain isn't allowed to be relayed thru this MTA (#5.7.1)" W wynikach google proponują zmieniać ustawienia klienta pocztowego, ale to przecież bez sensu bo musiał bym wszystkim, którzy chcą na mój adres wysyłać wiadomość, aby zmieniali ustawienia swojego programu pocztowego. Przypuszczam że może musze coś jeszcze dodatkowo skonfigurować, może pole MX w rekordzie domeny (obecna wartość redirect.ovh.net.)? Możecie jakoś pomóc, ktoś spotkał się z podobną sytuacją?