We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Poszukuję

mariano
27-09-2006, 10:31
http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=24624
http://bugs.mysql.com/bug.php?id=12793

oska0700
27-09-2006, 09:57
Mam pewien problem. Instaluje MAMBO na serwerze osemka.pl . Jestem juz na 2 kroku gdize trzeba podac baze MySQL której na osemka.pl nie ma , wiec zalozylem oddzielna ale jak wpisuje tam nazwe uzytkownika i nazwe bazy to pokazuje mi sie jakis bład i taki komunikat o błędach :
Kod:
 SQL=BLOB/TEXT column 'text' can't have a default value:
- - - - - - - - - -
# Table structure for table `mos_poll_data`

CREATE TABLE `mos_poll_data` (
  `id` int(11) NOT NULL auto_increment,
  `pollid` int(4) NOT NULL default '0',
  `text` text NOT NULL default '',
  `hits` int(11) NOT NULL default '0',
  PRIMARY KEY  (`id`),
  KEY `pollid` (`pollid`,`text`(1))
) TYPE=MyISAM
= = = = = = = = = =

SQL=Specified key was too long; max key length is 1000 bytes:
- - - - - - - - - -
# Table structure for table `mos_core_acl_aro`

CREATE TABLE `mos_core_acl_aro` (
  `aro_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
  `section_value` varchar(240) NOT NULL default '0',
  `value` varchar(240) NOT NULL default '',
  `order_value` int(11) NOT NULL default '0',
  `name` varchar(255) NOT NULL default '',
  `hidden` int(11) NOT NULL default '0',
  PRIMARY KEY  (`aro_id`),
  UNIQUE KEY `section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
  UNIQUE KEY `mos_gacl_section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
  KEY `hidden_aro` (`hidden`),
  KEY `mos_gacl_hidden_aro` (`hidden`)
) TYPE=MyISAM
= = = = = = = = = =

SQL=Table 'oska0700.mos_poll_data' doesn't exist:
- - - - - - - - - -
# Dumping data for table `mos_poll_data`

INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (20, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (19, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (18, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (17, 15, 'Scott Adams', 1)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (16, 15, 'Tim Berners-Lee', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (15, 15, 'Linus Torvalds', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (14, 15, 'Bill Gates', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (13, 15, 'Steve Jobs', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (21, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (22, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (23, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

- - - - - - - - - -
INSERT INTO `mos_poll_data` VALUES (24, 15, '', 0)
= = = = = = = = = =

AveBobo
18-02-2006, 06:19
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

kilof
17-02-2006, 22:41
ludzie, do czego to doszło!
Powszechnie nie umiano tworzyć stron w php/sql, html/xhtml, css, więc powstały darmowe CMS'y, szablony, generatory... a teraz? Teraz to ludzie nie potrafią obsłużyć gotowców!
Paranoja, krok wstecz :/

microcom
17-02-2006, 20:48
zgadzam się z soltim, większość systemów ma polskie objaśnienie więc nie będziesz miał problemów.

solti
17-02-2006, 20:15
Wszystkich modułów nie ma potrzeby poznawać Poza tym zdecyduj się na jakąś konkretną platformę na początek i ją staraj się dokładniej poznać. A tak w ogóle to nie musisz znać angielskiego. Prawie wszystkie cms'y i phpbb mają dobre stronki (nieoficjalne, ale b. dobre) także w języku polskim.

Pozdrawiam!

Edit:
Trochę późno napisałeś, że chodzi o nuke'a. Na przyszłość w tytule pisz, o co dokładnie pytasz

Edit2:
Nie myślałeś o innym cms'ie? Nuke jest trochę dziurawy niestety.

AveBobo
17-02-2006, 19:30
Cytat Napisał reet
A nie lepiej ci wejsc na oficjalne stronki poszczegolnych Portali takich jak Mabmo/Xoops/Fusion ? Tam powinno byc wszystko opisane za co te bloki sa odpowiedzialne . Wiec nie widze problemów . A po za tym na google jest mnostwo opisow. Na google znajdziesz wszystko :-) ( prawie : po za moja fotografia :asd ) . Pozdrawiam .

btw: A nie lepiej samemu zobaczyc do czego one słuzą ? czasami nazwa mówi sama za siebie ;-) np Top 10 download :-)
Problem w tym że nie znam angielskiego, nie jestem obeznany z zasadami działania phpbb , phpnuke.. czy też mambo , niektóre pozycje zdążyłem poznać manualnie/obrazkowo i podstawowe moduły takie jak forum , download wiem jak obsłużyć , ale to nie wszystko... naprawdę nie jest mi łatwo poznać tajniki,poszerzyć wiadomości i zdobywać wiedzę nie znając angielskiego , a w polskich portarach też nie wszystkie informacje i porady można znaleźć , zdaję sobie sprawę że dla Was - wtajemniczonych , wykształconych z zasobem wiedzy takie problemy jak ja mam - wydają się trochę banalne i komiczne.. czasem bełkotliwe i irytujące pytania ... ale proszę sobie wyobrazić gdyby nagle ktoś znający się na php został wsadzony do kabiny boeninga 777 i miał polecieć ... zapewne tak samo by sie czuł jak ja zaczynając przygodę z php-nuke - też miałby milion pytań o podstawowe rzeczy ... i dlatego trafiłem tu na forum aby próbować się dowiedzieć co nie co i ułatwić sobie życie. Pozdrawiam.

Ps.
Może znajdzie jakaś dobra duszyczka która zna temat nuke i pomoże w prowadzeniu sajtu , pracy nie będzie wiele , a potrzebna mi osoba na stałe od samego początku której będę mógł zaufać i polegać na niej , głównie chodzi mi o osobę do spraw technicznych działania nuke , pomysł jest długoplanowy , narazie kupiłem serw z powierzchnią 5 GB i transferem 30 GB/mc z pełnym dostępem również SSH , kupiłem serwer i domenę opłacając za dwa lata z góry , narazie nie będzie dochodów i płacić za wkład pracy nie mogę , kiedyś powinno sie to zmienić , jeżeli ktoś chciałby porozmawiać w tej sprawie to zapraszam na gg 2579154. Pozdrawiam.

reet
17-02-2006, 14:29
A nie lepiej ci wejsc na oficjalne stronki poszczegolnych Portali takich jak Mabmo/Xoops/Fusion ? Tam powinno byc wszystko opisane za co te bloki sa odpowiedzialne . Wiec nie widze problemów . A po za tym na google jest mnostwo opisow. Na google znajdziesz wszystko :-) ( prawie : po za moja fotografia :asd ) . Pozdrawiam .

btw: A nie lepiej samemu zobaczyc do czego one słuzą ? czasami nazwa mówi sama za siebie ;-) np Top 10 download :-)

AveBobo
17-02-2006, 13:48
w googlace szukałem , a konkretnie chodzi mi o poradnik/porady ... kiedyś dawno temu widziałem gdzieś na sajcie ładne opisy i wyjaśnienia że na przykład :
blok/moduł o nazwie AvantGo oznacza to i tamto, służy do tego i tego, mozna za pomocą niego robić to i tamto .... że moduł Content oznacza .. służy... itd.. nigdzie nie znalazłem tak pomocnych i szczegółowych podpowiedzi i właśnie tego szukam .

Łabędź
17-02-2006, 12:44
Cytat Napisał AveBobo
gdzie mogę znaleźć opis,działanie,przeznaczenie poszczególnych bloków,modułów itp
google?

Napisz konkretnie z czym walczysz, to może coś bardziej pomożemy.

pozdrawiam

Maverick
17-02-2006, 12:18
Kfffiatki?? Nie rozumiem o co ci chodzi w ogole

AveBobo
17-02-2006, 12:03
Witam wszystkich poraz pierwszy, mam bardzo gorącą prośbę o pomoc i wskazanie gdzie mogę znaleźć opis,działanie,przeznaczenie poszczególnych bloków,modułów itp... chodzi mi o proste i przejrzyste informacje wytłumaczone jak krowie na rowie , a już długo szukam i albo ja ślepy albo niewidomy i trudno mi się dokopać gdziekolwiek aby się dokształcić , z góry dzięki i pozdrawiam.