We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kimsufi w polskiej ofercie, coś chyba nie tak

macieeek
11-01-2014, 21:06
Cytat Napisał spikeer99
Moze byc powiazany z kontem bankowym internetowym.Zasilenie paypala z konta trwa kilka sekund.
Moze czy musi? Bo jak juz pisalem, mam zablokowane wszystkie przelewy karta, dlatego chcialem zasilic paypala przelewem z banku i dopiero zaplacic za serwer, ale skoro pisza, ze paypal musi byc potwierdzony karta, to i tak nic mi to nie daje, w dodatku z tego co pamietam, to paypal rowniez pobiera jakies oplaty za przelew. Zamiast sprzedawac serwery jak zawsze, tylko jakies smieszne kombinacje wprowadzaja i utrudniaja zakup, a potem sie dziwia, ze ludzie przechodza do konkurencji.

spikeer99
11-01-2014, 20:15
Moze byc powiazany z kontem bankowym internetowym.Zasilenie paypala z konta trwa kilka sekund.

mlodszy
11-01-2014, 18:51
Czy mi się tylko zdaje, czy procedura zamawiania i wypełniania wszystkiego jest po Francusku? Właśnie próbowałem testowo zamówić coś i nie bardzo jest jak tego dokonać.

x1349
11-01-2014, 15:57
Czy na KS można dostać chociaż 1 IP failover (IPv4)? Windows 2008 albo 2012 jest/będzie dostępny?

macieeek
11-01-2014, 03:02
Cytat Napisał kamil
Każde zamówienie możesz opłacić np. kartą kredytową lub paypalem FR. Nie masz możliwości zlecenia płatności w złotówkach na polski rachunek OVH.
Ostanie pytanie, nie mam mozliwosci zaplacenia karta, wiec chcialem zalozyc tego paypala, ale na forum angielskim ktos pisze, ze paypal musi byc powiazany z karta kredytowa, czyli wychodzi na to, ze jak nie moge zaplacic karta, nie mam zadnej mozliwosci zaplacenia za serwer?

Pozdrawiam

kamil
10-01-2014, 14:28
@trojboj: Wszystko zależy od oferty. Wcześniejsze modele Kimsufi są przypisane do kont typu -OVH, które są obsługiwane w panelu i na forum polskojęzycznym. Serwery z nowej oferty to inny typ kontaktu -KS (osobny panel), do którego dostęp mają jedynie konsultanci we Francji. Stąd kontakt przez forum.kimsufi.com, po angielsku lub francusku.

@jagrok: Masz rację. Zmieniamy ten element na stronie.

jagrok
10-01-2014, 00:07
Pytanie do OVH

Dla wymienionych modeli, jednorazowa opłata instalacyjna wynosi 9,99 € netto ( 50,00 PLN Netto).

To chyba musi być jakiś błąd
50 zł netto to nie 10 Euro, patrząc na to iż OVH stosuje przelicznik 1 EURO = 4 PLN

trojboj
09-01-2014, 20:42
Jak to Kamil dokładnie wyjaśnił, od teraz polski odział ovh nie ma nic wspólnego z Kimsufi, więc nie ma mowy o polskim rachunku bankowym.

Przy okazji, na forum kimsufi.com są dwa fora: francuskie i angielskie. A jak będzie wyglądał polski support? - czy będzie polskie podforum, czy od tej pory support jest tylko po angielsku? Bo jak rozumiem pisanie na forum.ovh.pl o kimsufi ma od teraz zero sensu.

macieeek
09-01-2014, 20:05
Cytat Napisał kamil
Każde zamówienie możesz opłacić np. kartą kredytową lub paypalem FR. Nie masz możliwości zlecenia płatności w złotówkach na polski rachunek OVH.
A bedzie mozna placic po staremu na polski rachunek bankowy czy teraz juz bedzie tylko paypal i karta kredytowa?

spikeer99
09-01-2014, 18:46
A systemy instaluja w polskiej wersji jezykowej czy francuskiej tylko ? Juz wiem jest PL..

kamil
09-01-2014, 18:01

macieeek
09-01-2014, 17:58
Cytat Napisał kamil
Zamówienia na serwery Kimsufi są składane za pośrednictwem strony kimsufi.com/pl. Jest ona w pełni obsługiwana przez francuski oddział firmy ze wsparciem przez forum.

Dotyczy to również procesu zamówienia realizowanego przez francuski oddział firmy (. Polski BOK nie ma informacji ani dostępu do bazy płatności oraz użytkowników korzystających z tej strony). Faktura VAT jest wystawiana przez SAS OVH i rozliczana w euro.
Ok czyli zamawiamy z http://www.kimsufi.com/pl/ pozniej przy skladaniu zamowienia jest przekierowanie na kimsufi fr, to jak mam za to zaplacic, wczesniej normalnie byl przelew na polski bank w zlotowkach, teraz w euro. Czy to tylko chwilowe i bedzie mozna zamawiac i placic jak wczesniej przez strone pl i placic w zlotowkach czy juz tak zostanie?

kamil
09-01-2014, 12:54
Zamówienia na serwery Kimsufi są składane za pośrednictwem strony kimsufi.com/pl. Jest ona w pełni obsługiwana przez francuski oddział firmy ze wsparciem przez forum.

Dotyczy to również procesu zamówienia realizowanego przez francuski oddział firmy (. Polski BOK nie ma informacji ani dostępu do bazy płatności oraz użytkowników korzystających z tej strony). Faktura VAT jest wystawiana przez SAS OVH i rozliczana w euro.

trojboj
09-01-2014, 11:42
Dzięki za info. Czy ktoś może potwierdzić, że w Kimsufi też tak jest?

andriu-m
08-01-2014, 13:51
W SYS jest to taka sama faktura jak w OVH czyli polska faktura z polskimi złotówkami wystawiona przez polski oddzial.

trojboj
08-01-2014, 11:59
Jak się poczyta na forum UK i FR jakie błędy są w managerach sys i kimsufi, to może i dobrze, że oni tego na razie u nas nie sprzedają. Jeszcze dużo czasu upłynie zanim to będzie używalna usługa. A polski support chyba nie ma w zwyczaju dyskutować z klientami

Edit:
Według supportu UK, można już zamawiać Kimsufi z wszystkich krajów (Polska też jest na liście). Choć jednoczenie ten support pisze o błędach, które mogą uniemożliwić złożenie zamówienia
http://forum.ovh.co.uk/showthread.ph...ll=1#post59242

Jak już ktoś zamówi Kimsufi to może napisać jaka przychodzi faktura? - z Francji w euro czy polska w PLN? A jak jest w SYS?

macieeek
08-01-2014, 08:18
Ktos z supportu wie kiedy bedzie mozna zamawiac Kimsufi, bo to robi sie juz coraz bardziej smieszne, najpierw czekac tyle czasu az laskawie bedzie mozna znowu zamawiac serwery, teraz doszla opcja, ale i tak nie mozna zamaiac, normalnie rece opadaja.

maciej
05-01-2014, 14:32
Ja tego nie rozumie, czy dla takiej dużej firmy ciężko wprowadzić jeden "protokół" zamówienia? Masakra.

monq.pl
04-01-2014, 14:56
Zainspirowany tym postem supportu zrobiłem mały eksperyment. Walidator formularza tworzenia konta na kimsufi.com nie wywala błędu w przypadku ręcznego przeprawienia 'country' na 'PL'. Rejestrować się nie próbowałem.

Skoro support twierdzi że się da, to chyba tylko taką metodą

trojboj
04-01-2014, 11:57
Ponownie powołując się na forum UK: support UK twierdzi, że można, a userzy twierdzą, że się nie da.
Szczegóły tu:
http://forum.ovh.co.uk/showthread.ph...d-on-ovh-co-uk
Możliwe, że się da wpisując nieprawdziwe dane.
Swoją drogą, jak się komuś śpieszy, to chyba lepiej kupić SC Gen2 z online.net za 10euor/msc.
Oles wyraźnie powtarza, że Kimsufi jest i będzie traktowane jak usługa 10 kategorii, więc tu nie należy się spodziewać za dużo.

Saper82
04-01-2014, 09:56
to mona już zamawiać na francuskiej stronie, skoro ma być jedna?

W jakim języku interfejs nie jest taki ważne, google pomoże.

trojboj
02-01-2014, 14:59
Według supportu UK dużo się nie zmieni:
- wszyscy (niezależnie od kraju) będą kupować Kimsufi z tej samej strony
- oczywiście w ramach konsolidacji usług by OVH, potrzebny będzie nowy login/hasło, bo jest osobny manager
- z czasem będą dodane języki do interfejsu
- support będzie wyłącznie przez
http://forum.kimsufi.com/
- możliwe, że powyższe punkty oznaczają, że ovh.pl będzie miało bardzo mało wspólnego z kimsufi - może będą tylko księgować faktury.
Przynajmniej tak ma być w UK, więc u nas pewnie też.
Jak zwykle miło, że pracownicy OVH.pl przeglądają forum i na bieżąco komentują wprowadzane zmiany
Jedyne co ich usprawiedliwia, to tylko to, że pewnie sami też guzik wiedzą.

Saper82
28-12-2013, 20:08
przez nich musiałem teraz opłacić starego kimsufii, do 1 stycznia opłacony był.

najważniejsze aby były dostępne w Polsce po nowym roku.

mikel
28-12-2013, 17:37
Tak już jest od wczoraj także zapewne do nowego roku nikomu się nie będzie chciało tego poprawić

Saper82
28-12-2013, 16:38
Witam

Na stronie http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/
jest niby do wyboru kimsufi, ale link kieruje do francuskiej oferty.

Więc o co chodzi? Na francuskim OVH nie można przecież zalogować z danymi z polskiego OVH.

Jakiś chwilowy błąd w ofercie?