We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Oferta "2014" 3 tygodnie po wprowadzeniu


spikeer99
28-12-2013, 15:14
Cytat Napisał jbln
Również czekam na tę informację.
To sie pewnnnniiiiieeeeee nie doczekacie na to bo oni nic a nic nie wiedza tylko ciekawe za co im placa

jbln
28-12-2013, 12:19
Cytat Napisał coolos
Przydałby się jakieś info od pracownika ovh w kwestii dostępności serwerów kimsufi w PL.
Również czekam na tę informację.

coolos
28-12-2013, 11:37
Przydałby się jakieś info od pracownika ovh w kwestii dostępności serwerów kimsufi w PL.

macieeek
28-12-2013, 10:18
Oferta sie pojawila, ale odosnik jest do strony fr i cena w euro, pewnie zaraz po nowym roku bedzie mozna zamawiac w pl.

canyon512
28-12-2013, 03:02
Cytat Napisał spikeer99
Rozszerzyliśmy marketingową rolę marki 'Kimsufi.com'.A gdzie ta oferta bo na stronie ovh.pl nie ma tylko na kimsufi.com/fr/ ?Kiedy bedzie mozna u nas zamawiac ?
Chyba wszyscy czekają na nową oferte od kimsufi w Polsce.

coolos
27-12-2013, 22:28
Cytat Napisał spikeer99
Rozszerzyliśmy marketingową rolę marki 'Kimsufi.com'.A gdzie ta oferta bo na stronie ovh.pl nie ma tylko na kimsufi.com/fr/ ?Kiedy bedzie mozna u nas zamawiac ?
również mnie to ciekawi.

spikeer99
19-12-2013, 19:14
Rozszerzyliśmy marketingową rolę marki 'Kimsufi.com'.A gdzie ta oferta bo na stronie ovh.pl nie ma tylko na kimsufi.com/fr/ ?Kiedy bedzie mozna u nas zamawiac ?

solidburn
19-12-2013, 16:42
Cytat Napisał strefapc
Kiedy będzie zdjęta oplata aktywacyjna przy płatności za rok z góry?
"Wydaje się, że nowy model biznesowy działa, ale zaczekamy 3 miesiące, zanim ogłosimy zwycięstwo."

mniej wiecej wtedy

strefapc
19-12-2013, 15:04
Kiedy będzie zdjęta oplata aktywacyjna przy płatności za rok z góry?

aneta
19-12-2013, 14:42
Witam,
'Oferta 2014' została wprowadzona. 2 miesiące refleksji i 3 tygodnie wprowadzania. Jesteśmy zadowoleni, że dotarliśmy do końca tego etapu i dziękujemy wszystkim naszym klientom, którzy byli szczególnie cierpliwi i przesyłali nam swoje opinie.

Patrząc na zamówienia złożone od momentu wprowadzenia oferty, możemy stwierdzić, że oferta 2014 bardzo się spodobała. W ciągu niecałych 20 dni zwiększyliśmy liczbę serwerów ze 150 000 do 156 000. Do końca roku powinniśmy przekroczyć liczbę 160 000 serwerów. Wydaje się, że nowy model biznesowy działa, ale zaczekamy 3 miesiące, zanim ogłosimy zwycięstwo.

Widzieliśmy tylko 3 segmenty rynku: 'Enterprise', 'Hosting' i 'Infrastructure', które zajmują po 33%. Oferta ' Enterprise ' z mocniejszym procesorem i pamięcią RAM odpowiada na potrzeby wymagających klientów, którzy chcą korzystać z maksymalnego sprzętu w jak najlepszej cenie. Oferta 'Hosting' to doskonałe rozwiązanie do współdzielenia zasobów i konsolidacji. Pozwala ona na otrzymanie najlepszego stosunku zasobów/mocy/ceny/ip na rynku. Oferta 'Infrastructure' podkreśla nasze cztery lokalizacje datacenter i wewnętrzną sieć, która je łączy. Budowanie zaawansowanych infrastruktur, multi-datacenter nigdy nie było takie proste.


Podkreślamy również ultra personalizację naszych serwerów. Nasza konkurencja proponuje 3-4 rodzaje serwerów, ci bardziej śmiali proponują około dziesięciu modeli serwerów. OVH proponuje blisko 130 różnych modeli serwerów. Jest to możliwe dzięki personalizacji każdego serwera. Nasi klienci to profesjonaliści, którzy mają różne potrzeby. Chcemy odpowiedzieć na wszystkie te potrzeby i zastosowania, dzięki spersonalizowaniu parametrów sprzętowych w ciągu mniej niż 2 godzin od zamówienia. Jest to duże wyzwanie przemysłowe, które zobowiązuje do zweryfikowania organizacji w centrach danych tak, aby dostarczać 130 różnych modeli serwerów w 120 sekund w przypadku modeli podstawowych i w ciągu mniej niż 2 godzin w przypadku modeli spersonalizowanych.


Aby ultra personalizacja się powiodła, musimy zweryfikować naszą wewnętrzną organizację i relacje z naszymi dostawcami. Rozpoczęliśmy już dyskusje i podpisywanie nowych umów pozwalających na otrzymywanie komponentów w 'czasie rzeczywistym'. Do tej pory to my zarządzaliśmy stanami magazynowymi, które używaliśmy do przygotowywania serwerów. Chcielibyśmy, żeby nasi dostawcy robili to dla nas. Będzie nam to pozwalało na składanie większej liczby serwerów w ciągu miesiąca. Idealnie byłoby zamawiać części codziennie rano bazując na serwerach dostarczonych w ciągu 24 godzin i otrzymywać części w ciągu maksymalnie 48 godzin po zamówieniu. Będziemy mogli śledzić zmiany w zamówieniach klientów bez zarządzania brakami w stanach magazynowych.


W 2009 roku ceny serwerów na stronie OVH rozpoczynały się od 279 zł netto za miesiąc. W tym momencie zrobiliśmy błąd: chcieliśmy, żeby oferta była bardziej interesująca i obniżyliśmy cenę najpierw do 239 zł netto za miesiąc, następnie do 199 zł netto za miesiąc i do 159 zł netto za miesiąc. Zamiast tego powinniśmy utworzyć nową markę proponując jednocześnie serwery Ovh w cenie od 280 zł miesięcznie lub w wyższej cenie. Ta minimalna cena pozwala nam na stałe inwestowanie w nowe centra danych, sieć i oczywiście w najnowszy sprzęt. Zrealizowanie tego w 2014 roku wiąże się z wprowadzeniem w ofercie Ovh ceny od 330 zł za miesiąc. Taka cena zapewnia możliwość korzystania z zaawansowanych technologii i możliwość dzierżawienia najnowszych, najmocniejszych serwerów z dużą liczbą innowacyjnych opcji.


Dla klientów, którzy szukają najlepszej ceny / sprzętu wymyśliliśmy nową markę: 'SYS ', która pochodzi od SoyouStart.pl. Serwery SYS są dostępne w cenie od 140 zł netto za miesiąc. Oferta ta jest zaadresowana do klientów, którzy szukają najlepszego stosunku jakości do ceny i nie potrzebują opcji. Jeśli więc OVH straci klienta, ponieważ nie może on pozwolić sobie na serwer za 330 zł za miesiąc, możemy go skierować do oferty SYS. Mocne serwery z dużą ilością pamięci RAM, sieć wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie. Klient, który przechodzi z oferty OVH na 'SYS' rzeczywiście opuszcza OVH. W przypadku oferty 'SYS' trzeba założyć nowe konto klienta, aby uzyskać dostęp do nowego panelu klienta, który nie jest powiązany z panelem OVH, adresy IP Failover nie mogą być przenoszone z serwerów OVH na serwery 'SYS '. Jednym słowem 'SYS ' to prawdziwa konkurencja dla OVH.


Rozszerzyliśmy marketingową rolę marki 'Kimsufi.com'. Oferta jest skierowana do studentów i osób, które chcą rozpocząć pracę w zawodzie związanym z infrastrukturami internetowymi, nie tylko we Francji, lecz na całym świecie. Chcemy dać możliwość sprawdzenia proponowanej przez nas technologii w bardzo niskiej cenie na całym świecie. Dzięki tym serwerom, których cena rozpoczyna się od 8 euro za miesiąc, można sprawdzić grupę OVH i jej usługi. Nie zarabiamy pieniędzy na ofercie 'Kimsufi.com', ale również ich nie tracimy. 'Kimsufi.com' nie ma roli biznesowej. Oferta ta to drzwi wejściowe do oferty OVH. Chodzi oczywiście o stare serwery, które nie mają już wartości technicznej dla naszych istniejących klientów. Są to w dużej mierze słabsze serwery, które są dobrym sprzętem na początek w niskiej cenie.


Pomoc, którą zapewniamy w ramach oferty Kimsufi jest 'nie krytyczna'. Domyślnie monitorujemy serwery i jeśli wystąpi awaria, interweniujemy. W przypadku problemów nie standardowych, klient może otworzyć zgłoszenie awarii na forum internetowym. Nasz zespół przeanalizuje pytanie klienta (od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00).


Pomoc SYS jest taka sama jak dla oferty OVH. Monitoring 24/24, pomoc e-mailowa oraz telefoniczna w przypadku zapytań handlowych, technicznych oraz zgłoszenia awarii.


Pomoc w ofercie OVH zmienia się w pomoc 'follow the sun' opartą na naszych zespołach we Francji, Tunezji i Kanadzie. Chcemy rozszerzyć zakres kompetencji naszego supportu w przypadku dwóch kategorii klientów. Partnerzy, którzy znajdują się między klientem końcowym i OVH potrzebują pomocy 'FastPath' z szybkim poziomem reakcji. Klienci końcowi potrzebują niewielkich odpłatnych interwencji pomagających w rozwiązywaniu niewielkich codziennych problemów. Pomoc 'Advanced', która powinna zostać wprowadzona pod koniec stycznia, musi odpowiedzieć na nowe problemy naszych klientów.

Co jeszcze musimy zrobić?
- W przypadku oferty Kimsufi.com pracujemy nad serwerem za 5 euro za miesiąc. Chodzi o Galileo. Otrzymaliśmy już pierwsze próbki, na których rozpoczęliśmy testy alpha.
https://twitter.com/olesovhcom/statu...68594869760001

- Oferta 'Backup' dla SYS pojawiła się w tym tygodniu. Opiera się ona na dwóch serwerach z dyskami 2x4TB i 6x4TB, od 204 zł netto za miesiąc.

- Oferta 'Game' na SYS. Aktualnie testujemy różne rodzaje procesorów do skonstruowania oferty dla graczy i profesjonalistów z zakresu 'Game'. Niektóre procesory są 'podkręcone' i oferują niezrównany stosunek wydajności do ceny.

- Oferta 'Storage' na OVH. Zobaczymy Intel Avoton C2750 8c/8t 16G z 3x4TB i Avoton C2750 8c/8t 32G z 7x4TB. Te dwa serwery mają gwarantowaną sieć 1x1G i 1x1G w usłudze vRack. Zaproponujemy również BIG-HG w wersji JBOD z 12, 24 i 36 dyskami SAS 4T i 1x10G w sieci publicznej oraz 1x10G w usłudze vRack. Usługi te kierujemy do rynku Cloud Storage (OpenStack Swift, Ceph...) i backup. Nasz usługa pCS (Public Cloud Storage) będzie się opierać również na tym sprzęcie i powinna być 50% tańsza od oferty amerykańskiej konkurencji.

- Oferta 'HPC' na OVH. Dzięki naszemu oddziałowi Oxalya, mamy dostęp do rynku HPC w usłudze Cloud i do różnego rodzaju klientów. W tym segmencie jest dużo rzeczy do zrobienia.

- Oferta 'BigData' na OVH przejdzie w nową ofertę BIG-HG w wersji JBOD z 2, 4, 12, 24 i 36 dyskami, z maksymalną mocą CPU/RAM, z łączem 1G lub 10G.

- Wkrótce dla wszystkich serwerów OVH będzie można zamówić opcję gwarantowanej przepustowości i wykorzystywać aż 3Gbps przepustowości na serwer
http://forum.ovh.pl/showthread.php?1...-%28w-opcji%29

- Zaproponujemy możliwość przechowywania danych na kluczach USB

- Wprowadzimy gwarancję ceny i dostępności serwerów w przypadku zmiany oferty (przez 6 miesięcy)
http://forum.ovh.pl/showthread.php?1...ost%EApno%B6ci


Niezależnie od oferty serwerów dedykowanych, pracujemy nad wyborem sprzętu dla oferty 'pCI', która ma się pojawić pod koniec stycznia. Nasza oferta może być 33% tańsza od oferty naszej amerykańskiej konkurencji. Jednocześnie zapewnimy gwarancję zasobów dzięki 'pCI 2.0'. W przypadku oferty VPS chcemy zmodernizować ofertę VPS Classic i zaproponować VPS dedykowany, który będzie się opierał na technologii 'pCI 2.0'. Oferta Dedicated Cloud zostanie odnowiona w styczniu (nowa generacja CPU). Przewidujemy również zbudowanie nowych infrastruktur, które pozwolą nam (taką mamy nadzieję) na dwukrotne zwiększenie liczby klientów w 2014 roku, zwłaszcza dzięki naszej współpracy z firmą Microsoft i wprowadzeniu Hyper-V as a Service w ofercie Dedicated Cloud. Aktualnie zmieniamy sprzęt na wszystkich serwerach, składających się na infrastrukturę hostingu. Chcemy zwiększyć wydajność wykonywania kodu PHP/MySQL o 4-5x i przygotować infrastrukturę, na której zainstalujemy pierwsze usługi PaaS z NodeJS na początek.

Pozdrawiam
Octave