We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ustawienie SPF na serwerze poczty

slawqo
07-12-2013, 22:37
Jeżeli wysyłasz maile ze swojego serwera to masz ustawić rekord SPF informujący o tym, że maile powinny być wysyłane właśnie z tego serwera. Nie ustawia się tego dla adresów serwerów docelowych. U mnie np. mam ten rekord w postaci:
v=spf1 mx:adres.serwera.mx.pl ip4:XXX.XXX.XXX.XXX ~all
i nie mam problemu z wysyłką wiadomości na gmaila czy do innych dostawców.

adziorros
07-12-2013, 20:17
Witam,

Mój problem polega na tym, ze jak próbuje wysłać jakaś wiadomość na gmail to dostaję odpowiedz o spam. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, ze brakuje ustawienia rekordu dns txt na danej domenie SPF: v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all

Chciałbym ustawić ogólną opcje, tak żebym nie musiał dodawać rekordu txt do każdej domeny oddzielnie. Czyli wchodzę w opcje ustawienia serwera poczty w panelu Pleska sekcja: Włącz protekcję spam SPF. Dalej ustawiam pierwsza opcje: tryb sprawdzania SPF na domyślne (stwórz jedynie nagłówek...). W kolejnej rubryce: użyj lokalnych reguł SPF i tutaj wpisuje formule: v=spf1 include:aspmx.googlemail.com ~all

Pytania:
- czy droga do rozwiązania problemu jest dobra?
- największe zastrzeżenia mam do samej formuły. Czy jest poprawna? Nie powinno być jakiś nawiasów ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi
AF