We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[zlecę] serwer VPN dla 5 pracowników

ziptofaf
11-12-2013, 11:13
Cytat Napisał bartek.b
Po kilku nieudanych próbach w końcu udało mi się postawić to na VPSie. Trzeba było zmienić kernel na inny niż od OVH, co robiłem 1 raz w życiu.
Teraz, żeby zbierać statystyki potrzebna jest chyba instalacja squida i jakieś przekierowywanie portów. Ktoś ma ochotę się tego podjąć czy zostanę tylko z radami?
Jeżeli używasz OpenVPN-a to możesz przerzucać dane po skończonej sesji z VPN-em nawet do bazy MySQL. A jak je potem z tego odczytać to już chyba wiesz - PHP + HTML albo nawet bezpośrednio przez PHPMyAdmin.

borec
09-12-2013, 17:13
Dobrze Ci idzie, dasz radę

bartek.b
09-12-2013, 11:25
Po kilku nieudanych próbach w końcu udało mi się postawić to na VPSie. Trzeba było zmienić kernel na inny niż od OVH, co robiłem 1 raz w życiu.
Teraz, żeby zbierać statystyki potrzebna jest chyba instalacja squida i jakieś przekierowywanie portów. Ktoś ma ochotę się tego podjąć czy zostanę tylko z radami?

bartek.b
06-12-2013, 17:03
Cytat Napisał patrick
Nie ma nic darmowego do zarządzania openvpn/ipsec ( albo ja nie widziałem, bo nigdy nie potrzebowałem ).
Z dostępnym rozwiązań z panelem: https://openvpn.net/index.php/access...r/pricing.html

Choć dla pięciu użytkowników gdzie dwóch jest gratis, 18$ rocznie dla firmy to raczej nie jest wydatek
Wprawdzie minimum to zakup 10 użytkowników, ale to i tak śmiesznie tanio. Dziękuję bardzo za wskazanie rozwiązania.

patrick
06-12-2013, 15:38
Nie ma nic darmowego do zarządzania openvpn/ipsec ( albo ja nie widziałem, bo nigdy nie potrzebowałem ).
Z dostępnym rozwiązań z panelem: https://openvpn.net/index.php/access...r/pricing.html

Choć dla pięciu użytkowników gdzie dwóch jest gratis, 18$ rocznie dla firmy to raczej nie jest wydatek

bartek.b
06-12-2013, 14:39
Rozważamy w firmie zrezygnowanie z biura i pracę zdalną. Chciałbym, żeby osoby pracujące w mojej firmie łączyły się z serwerem VPN, żebyśmy byli wszyscy w sieci lokalnej. Ja natomiast chciałbym dodatkowo widzieć odwiedzane przez pracowników strony www w postaci jakichś zbiorczych statystyk.
Taki serwer chciałbym trzymać w jakiejś polskiej firmie np. w superhost.pl w Gdańsku, żeby były niewielkie pingi i połączenia nie były spowalniane. Chciałbym, żeby każdy pracownik posiadał swój unikalny login i hasło. Chciałbym móc łatwo tworzyć nowe konta i usuwać stare.

Całość najlepiej jakby działała pod linuksem, bo to jednak taniej.

Czy ktoś mógłby podjąć się stworzenia takiego serwera vpn?