We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nowa oferta serwerów dedykowanych OVH

mario1973
24-12-2013, 16:16
Cytat Napisał SBKch
Jeśli tak było zaplanowane to czyste chamstwo.
to marketing - jak politycy - obiecują to i owo a później zapominają , bo nikt nie będzie ich za to ścigał

HaPe
24-12-2013, 14:46
PS Kupon otrzymuje się za staż serwera czy za uptime?

SBKch
23-12-2013, 21:36
Po podaniu kupony otrzymanego od ovh za 2 lata nieprzerwanego utrzymywania serwera:
"Kod promocyjny nie może być wykorzystany z tym typem zamówienia."
Próbowałem na ovh jak i na soyoustart.
Komuś się udało czy ovh jaja sobie robi?
Jeśli tak było zaplanowane to czyste chamstwo.

victor
19-12-2013, 01:39
Cytat Napisał mikel
To pytanie retoryczne czy na prawdę się nie domyślasz ? j -> jour -> day -> dzień

To by było za proste. jak na ovh. j oznacza jednostkę urojoną i sugeruje użycie rachunku liczb zespolonych do obliczenia sobie dostępności

andriu-m
19-12-2013, 00:34
Przeglądając francuska wersje tego tematu wpadłem na to

mikel
19-12-2013, 00:02
Cytat Napisał andriu-m
Co oznacza 10j w dostepnosci serwerow ? Załącznik 181

To pytanie retoryczne czy na prawdę się nie domyślasz ? j -> jour -> day -> dzień

andriu-m
18-12-2013, 20:58
Co oznacza 10j w dostepnosci serwerow ? Załącznik 181

Kuklinski
16-12-2013, 17:58
Polecam wam sie zaopatrzyc jeszcze na starej ofercie w serwerowni OVH w stanach. Niebawem i tam juz nie bedzie czego szukac. Co chwila tam sie odblokowywuje maszyna i mozna zamowic.

bartek24m
14-12-2013, 15:47
kiedy wysyłało ovh te kupony na darmową instalacje ?
ma ktoś z was taki kupon i mógłby mi wysłać na PW ?

strefapc
10-12-2013, 16:23
Chyba nie będą czekać pół roku.
http://forum.ovh.pl/showthread.php?1...B6%E6-z-g%F3ry

heniec
10-12-2013, 16:09
Chyba w ofercie przedstawione sa inne ceny
http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane...T-32.xml#opcje

IP FailOver /32 7,99 PLN Netto / m-c
Blok 4 IP FO /30 31,99 PLN Netto / m-c
Blok 8 IP FO /29 63,99 PLN Netto / m-c
Blok 16 IP FO /28 127,96 PLN Netto / m-c

voldemortsgirl
10-12-2013, 13:28
W ofertach hosting są IP tylko z opłatą instalacyjną.
np. HOST-32 ma 16IP FO (lub w małych blokach) i 32 IP RIPE - za aktywację IP zapłacicie 4PLN netto/za IP, ale nie ma opłaty miesięcznej.

Mundek
10-12-2013, 12:22
minie dobre pół roku jak znowu zdejmą opłatę instalacyjną.
Trzeba być naprawdę totalnym baranem, żeby nie wyciągać wniosków z dotychczasowej działalności i zmian jakie były robione wcześniej.
Który to już raz wprowadzają opłaty instalacyjne ?

waluszek
09-12-2013, 22:46
Co by tu dodać, chyba nie da rady nic. Czekałem 2 miesiące na nowa ofertę OVH i uważam że zmarnowałem czas. Po jakiego grzyba mi xeon i 32 giga ram do przechowywania backupów, moim wymaganiem jest szybkie łącze do synchro i nic więcej. ktoś tu dobrze napisał, firma która ustanowiła pewien swoisty standard tanich usług serwerów dedykowanych ( bo do tej pory byli najtańsi w wielu opcjach) nagle zmienia strategię i próbuje zmienić standard i co za tym idzie ceny na wyższe. Nie wróżę tej ofercie zabójczej popularności.

taken
09-12-2013, 20:00
A co się stało z wielkim planem Olesa aby sprzedawać serwery poniżej 5 euro miesięcznie?

Joshua
09-12-2013, 16:54
Zdziwiłem się że są nowe serwery - tak mało o tym na forum...
Zajrzałem by sprawdzić serwery - i już się nie dziwię.

Biorąc pod uwagę jak niestabilną ofertowo firmą jest OVH, to kupowanie takiej drożyzny u nich jest tylko pchaniem się do gipsu.
Nawet serwery "Hybrid" już nie są hybrid, tylko mają SSD do wspomagania HDD - za prawdziwe "hybrid" trzeba dopłacić kolejne 120zł - jakaś porażka...
Szkoda że chyba tylko OVH ma opcje takie jak load balancing - choć nie jestem pewny czy w nowej ofercie nadal jest dostępny...

Swoją drogą - co ich podkusiło do zmiany forum? To nowe jest tak nieergonomiczne, powolne i PASKUDNE że się płakać chce...

nesti
07-12-2013, 17:49
Mam problem podczas zamowienia, w momencie kiedy nalezy podac dane do konta wywala mi błąd

Kod:
1  Błąd
Mauvais identifiant client ou mauvais mot de passe: impossible de se connecter
Dane są ok, bo loguje się do panelu, też tak macie?
(zamawiam serwer z oferty soyoustart)

mario1973
07-12-2013, 17:36
Cytat Napisał mikel
Ale jeden cel osiągnięty - ograniczą turn over
no nie wiem - ja zaraz zrobie turn over, ale kupię serwer gdzie indziej....

M

maxxx
07-12-2013, 15:10
Cytat Napisał hdmagic
Skoro wprowadzono opłatę instalacyjną to mam rozumieć, że mogę użyć kodów, które OVH rozdawało "wiernym" klientom i nie będę płacił za instalacje.
Dobrze, że przypomniałeś. Wala mi się tego ze 40szt i byłem przekonany, że wy... mnie na tym już dawno temu.

hdmagic
07-12-2013, 12:05
Skoro wprowadzono opłatę instalacyjną to mam rozumieć, że mogę użyć kodów, które OVH rozdawało "wiernym" klientom i nie będę płacił za instalacje.
Rozdaliście kupony, po czym nie było jak z nich skorzystać, bo zniesiono opłatę instalacyjną.
Przypominam, że kupon miał właśnie taki cel, no chyba że znowu zostaliśmy wyruch.... przez OVH.

mikel
07-12-2013, 11:53
Ale jeden cel osiągnięty - ograniczą turn over bo nikt na taką ofertę się nie rzuci Chyba ktoś tworząc tą ofertę myślał tylko o turn over a nie o tym, żeby zwiększyć sprzedaż.

solidburn
07-12-2013, 10:41
Super Oferta tylko trzeba to zrozumieć jaką idee tym razem miał Oles to że Wy pijecie wodę no cóż .. Zrozumcie to całkiem nowe OVH teraz będziecie czuć się dopieszczeni w każdym calu żadna celina,andy i inny abdulach itp itd nie będą już wam durnot wypisywać teraz każdy otrzyma własnego concierge i support to będzie bajka wiec te śmieszne opłaty itd to nic w porównaniu z tym co otrzymujemy, teraz współpraca z OVH to będzie czysta przyjemność jak popijanie buteleczki Perlage
i zgodnie z "A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe." automatycznie w OVH JEST lepiej a wam biedaki.. no cóż pozostaje picie wody z rzeki i oferta sys ,kim

ps a tak poważnie to poje.. to całe OVH ale to już taki urok tej firmy

mlodszy
06-12-2013, 22:11
Kto nie będzie chciał czekać - przeniesie się.
Komu udało się trafić na ofertę w ostatnim rzucie - farciarz i na niej będzie siedział
Reszta jak jest zadowolona i nie potrzebuje nowej mocy też :-)

Ogólnie trzeba znów doliczyć kwartał oczekiwania aby wróciło do normy ;]

canyon512
06-12-2013, 21:42
Mam kimsufi 4GB chciałem zmienić na 16Gb , ale znikło , a ceny w nowych ofertach chyba dla profesionalnych firm które nie maja co z kasą robić ;]
Pozdro600.

spikeer99
06-12-2013, 15:03
Chyba was po...jebal... z tymi canami.Teraz trzeba zarobic za 3 miesiace przestoju.Pytam sie gdzie jest kimsufi w dobrej canie ?Juz pewnie nie bedzie bo nawet strona znikla.Szukajcie sobie naiwnych gdzies indziej ja spadam do [...] .Ludzie nie zamawiajcie tego to im da cos do myslenia.Dno i dwa metry mulu.

GrzegorzD
06-12-2013, 14:28
Co wy tak nażekacie przecierz chodziło o wyeliminowanie turnover Ciekawe ile osób przerzuci się teraz na nową oferte

stars
06-12-2013, 13:38
Nie rozumiem jak to jest z tymi bezpłatnymi IP bo:
- Hosting: darmowe adresy IP. Główne zastosowania
to: obsługa wirtualizacji, współdzielenie zasobów.
a później
Adresy w ramach pakietu 16 adresów kosztuje 7,99 zł netto
mesięcznie za adres. Dotyczy to pojedyńczych adresów (/32)
i mniejszych bloków IP RIPE ((4/8/16 IP),

Kuklinski
06-12-2013, 12:55
Oj nie,nie nie Ja to sie z firma ovh juz zdecydowanie pozegnam Sukcesow zycze jednak w sprzedawaniu tych waszych serwerow zajebistych. Zdecydowanie wole teraz sprintdata lub hosteam.

Skoro tyle ludzi teraz czekalo na wasze zajebiste serwery to moze dacie swiateczna promocje od razu? Jakies rabaty czy co? Zapisywanie na liste oczekujacych bylo wielkim gownem i oszustwem z waszej strony. Dziekujemy ze wydymaliscie nas po raz kolejny.

amator
06-12-2013, 12:50
Opłatę instalacyjną zdejmą jak zobaczą jak "bardzo" popularny jest ich sprzęt Ile razu już tak było?
Mają ambicję na bycie PRO, ale niestety... każdy ma OVH za budżetówkę i to się nie zmieni. Po ostatnich zmianach, gdzie wiele firm odczuło to boleśnie (zmiany w cenach IP itp) nie mam zamiaru dalej współpracować z OVH. Od sierpnia przepłacałem ponad 200 zł / msc na serwerze z nadzieją, że nowa oferta się pojawi w miarę szybko. Pojawiła się i wyrwała mnie z butów
Oferta może i dobra dla francuzów, bo dokładnie w tej samej cenie mam sprzęt w Polsce z taką samą ilością ip.

robson_ek
06-12-2013, 11:15
Najpierw robią serwerownie, która jest niczym biedronka na naszym rynku (ostatecznie potwierdziły to kebaby), a teraz chcą stać się jakąś serwerownią z górnej półki. To tak jakby Robert Górski zaczął prezentować wiadomości... :P

Przynajmniej naszym firmom przybędzie klientów, cena podobna, a geografii nie oszukasz...

mikel
06-12-2013, 10:50
Raczej nie wróżę dużego przypływu klientów w związku z tą ofertą. Opłaty instalacyjne, drogie adresy ip, niezrozumiałe szczegóły oferty np. jakiś pomysł na różne poziomu pomocy ale nigdzie nie opisane co oferuje 'pomoc PRO' oraz jakie są inne, w jakiej cenie i co oferują. Również kwestia adresów ip jest dla mnie niezrozumiała czy jakiś zestaw ip dostaje się razem z serwerem czy np. to:

W OFERCIE
Pomoc PRO
ponad 90 instalacji
16 + 32 - 128 IP Fail Over
to jedynie jakiś chwyt marketingowy w sensie ile można mieć adresów ip na maszynie ... nie mówiąc o tym, że 16+32-128= -80 więc rozumiem, że muszę zakupić 80 ip aby wyjść na zero

borec
06-12-2013, 10:38
Cóż, skończyła się pewna epoka w historii serwerów dedykowanych. Ja już na pewno nie polecę klientowi serwera w OVH. Za tę cenę, (minus kosmiczna opłata instalacyjna) mogę mieć server-grade sprzęt w Polsce z KVM w cenie.

Poczekam jeszcze co pokażecie na soyoustart.pl, ale patrząc na francuską wersję nic ciekawego.

Dziękuję, dobranoc. Ostatni gasi światło.

voldemortsgirl
06-12-2013, 10:24
Witam,

Mam przyjemność poinformować Was o szczegółach
oferty serwerów dedykowanych na stronie OVH. Na
początku chciałbym podziękować tym osobom, które
czekały na rezultat pracy, jaką wykonaliśmy
w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Zajęło nam to wiele
czasu i dlatego zapraszam do dokładnego zapoznania
się ze szczegółami nowej oferty. W razie pytań
pozostajemy również do Waszej dyspozycji.

Zasada zmiany
-------------

Oddzieliliśmy oferty serwerów dedykowanych bez
dodatkowych opcji, od maszyn na których można
budować własną infrastrukturę: Entreprise, Hosting i
Infrastructure. Każda z tych ofert umożliwia ich
rozbudowę (sprzętowo i w ramach sieci OVH).
Jednocześnie zrezygnowaliśmy z wymogu posiadania opcji
"zastosowanie profesjonalne".

Zastosowanie
------------

Są to 3 różne serie, których główne atuty to:
- Entreprise: 2 razy więcej pamięci RAM. Główne
zastosowania to: usługi WWW, serwisy intranet i extranet;
poczta i narzędzia do pracy grupowej.

- Hosting: darmowe adresy IP. Główne zastosowania
to: obsługa wirtualizacji, współdzielenie zasobów.

- Infrastructure: sieć prywatna / vrack. Główne
zastosowania to: sieć prywatna pomiędzy różnymi
serwerowniami, własna infrastruktura (vRack), możliwość
rozbudowy komponentów.

Adresacja IP
------------

W ramach serwerów Entreprise / Hosting / Infrastructure,
możesz uruchomić do 16 adresów IP FO i 256 adresów IP RIPE.

Adresy w ramach pakietu 16 adresów kosztuje 7,99 zł netto
mesięcznie za adres. Dotyczy to pojedyńczych adresów (/32)
i mniejszych bloków IP RIPE ((4/8/16 IP),

W ramach pakietu 256 adresów w bloku (IP RIPE 32/64/128/256 IP)
pojedyńczy adres kosztuje 3,99 zł netto miesiecznie za adres.

Hardware
--------
- Istnieje możliwość zmiany parametrów sprzętowych serwera
- RAID SOFT dostępny domyślnie, opcjonalnie można wybrać:
- RAID HARD
- RAID SOFT Hybrid
- RAID HARD Hybrid
- Dla serwerów Ovh/Infrastructure/HG w opcji z RAIDEM/dyskami
można również zmienić procesor i RAM

Każdy z serwerów posiada opłatę instalacyjną w kwocie 399 zł /
799 zł i 1199 zł netto.

Oto przykładowe konfiguracje i ceny serwerów:
- model EG-32 z opcją vrack w cenie od 327,99 zł netto / m-c
- model SP-64 4 rdzenie / 8 wątków z 64 GB RAM za 327,99
zł netto / m-c
- serwery HOST zawierają procesor AMD Opteron (od 6 do 16 rdzeni)
- seria z procesorami E5-16xxv2 (version 2) et E5-26xxv2
(version 2) jest ok. 30% bardziej wydajna niż obecne procesory
z tej serii (porównanie pomiędzy modelem E5-1620v2 i E5-1620 oraz
E5-1650v2 i E5-1650.
- serwery Big-HG z ostatnimi procesorami Intel Xeon:
E5-2687Wv2 (16 rdzeni /40 wątków)
E5-2690v2 (20 rdzeni/40 wątków)
E5-2697v2 (24 rdzenie/48 wątków)
z obsługą do 36 dysków 4 TB SAS.

Więcej informacji o ofercie znajdziecie na stronie:
http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/

Pozdrawiam, Kamil