We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwery Dedykowane

Arkoso
28-11-2013, 22:46
Cytat Napisał andriu-m
Odkąd tutaj jestem przeżyłem kilka nowych ofert i powiem tyle ze co nowa oferta jest gorsza od poprzedniej. Albo w nowej ucinali łącza, albo podnosili ceny albo cokolwiek innego odpychało od nowej oferty.
Teraz mam serwery z Oferty 2011 i raczej albo zostanę na nich albo się wyniosę gdzie indziej.

Teraz jest EG64 za 568zl i z laczem 300Mbps
Poprzednia 2013 EG64 za 508 zl z laczem 500Mbps
Oferta 2011 EG Hybrid ~599zl z laczem 1Gbps z limitem 20TB(ale ucieli do 500Mbps bez limitu)

Co z tego za dają wypasione procesory, tankują RAM do pełna jak dają tylko dwa dyski po dwa TB za ~600-700zl i wykastrowane łącza.
W L za ta cene dostajemy serwer z slabszym procesorem(tez Xeon 4/8), mniejsza iloscia pamieci RAM (32GB) ale dyskow to mozna dobie dobrac nawet 12 za doplata i lacze 1Gbps z sensownym limitem 100TB.
A jeszcze kilka dni temu narzekałeś mi na gg na ofertę LW., że jest za droga hehe.

victor
28-11-2013, 19:27
Cytat Napisał andriu-m
Co z tego za dają wypasione procesory, tankują RAM do pełna jak dają tylko dwa dyski po dwa TB za ~600-700zl i wykastrowane łącza.
W L za ta cene dostajemy serwer z slabszym procesorem(tez Xeon 4/8), mniejsza iloscia pamieci RAM (32GB) ale dyskow to mozna dobie dobrac nawet 12 za doplata i lacze 1Gbps z sensownym limitem 100TB.
Nie każdy się zajmuje strumieniowaniem filmów. Ja zużywam <1TB transferu miesięcznie a dyski są w 80% puste i potrzebuje właśnie dużo ramu i dobre procesory, wiele dysków, ale nie pojemne. ale bynajmniej nowa oferta ovh nie dorównuje konkurencji, nie mówiąc już o tym że ovh zraziło już chyba najbardziej wytrwałych.

andriu-m
28-11-2013, 17:46
Odkąd tutaj jestem przeżyłem kilka nowych ofert i powiem tyle ze co nowa oferta jest gorsza od poprzedniej. Albo w nowej ucinali łącza, albo podnosili ceny albo cokolwiek innego odpychało od nowej oferty.
Teraz mam serwery z Oferty 2011 i raczej albo zostanę na nich albo się wyniosę gdzie indziej.

Teraz jest EG64 za 568zl i z laczem 300Mbps
Poprzednia 2013 EG64 za 508 zl z laczem 500Mbps
Oferta 2011 EG Hybrid ~599zl z laczem 1Gbps z limitem 20TB(ale ucieli do 500Mbps bez limitu)

kombajnik
28-11-2013, 17:15
Cytat Napisał taken
A to ciekawe ponieważ : http://www.ovh.pl/a1186.SoldOut
a dokładniej:

Dlaczego nie wprowadzicie opłaty instalacyjnej?
W przeszłości regulowaliśmy wzrost wprowadzając koszty instalacji w kwocie 50 i 100 euro lub ograniczając liczbę serwerów na miesiąc i na klienta. Wtedy odpowiadało to naszym potrzebom ale jednocześnie ograniczało liczbę nowych klientów.

Czyli już im się zmieniło?
A dziwią się że turnover był duży? Sam teraz żałuje że nie zamówiłem tuzina miniSP za 201zł, bo już zapewne takiej oferty nie będzie. Posiadałem duża ilość serwerów dedykowanych z starych ofert, pisałem do OVH o zniżki to powiedzieli mi że sprzedają serwery i tak 'po kosztach' i nie ma mowy o jakimkolwiek upuście, więc niech się nie dziwią, gdy wychodzi ten sam serwer o tych samych parametrach 100zł taniej na sztuce i ja dalej zostanę z starym gratem, podczas gdy mogłem zaoszczędzić 5tyś miesięcznie przenosząc się na nową ofertę....

trojboj
28-11-2013, 16:18
To jest Olesia sposób na regulację popytu/podaży. Jak się zaczną słabo sprzedawać, to opłata za instalację będzie zmniejszana (albo nawet zniesiona). To samo w SYS. Fajnie się wtedy będą czuć ci, co ją kilka dni wcześniej zapłacili
W sumie to jest zgodnie z zapowiedzią: OVH nie ma się kojarzyć z taniochą. Jak ktoś uważa, że 100euro to dużo za serwer, to niech spada do usług II i III kategorii: SYS/kimsufi.
Jeszcze tylko jedna rzecz mnie ciekawi, czy obsługa domen/dns-ów będzie równolegle dodana do managera SYS, czy trzeba będzie do tego używać managera OVH? Zmiany dość rewolucyjne trzeba przyznać.

taken
28-11-2013, 16:15
Cytat Napisał kombajnik
Yyyyy ich pogrzało? Instalacja każdego serwera 100 euro?
A to ciekawe ponieważ : http://www.ovh.pl/a1186.SoldOut
a dokładniej:

Dlaczego nie wprowadzicie opłaty instalacyjnej?
W przeszłości regulowaliśmy wzrost wprowadzając koszty instalacji w kwocie 50 i 100 euro lub ograniczając liczbę serwerów na miesiąc i na klienta. Wtedy odpowiadało to naszym potrzebom ale jednocześnie ograniczało liczbę nowych klientów.

Czyli już im się zmieniło?

kombajnik
28-11-2013, 15:32
Cytat Napisał trojboj
Tylko, że nie ma już czegoś takiego jak 'miniSP'. Aktualna oferta serwerów jest taka:
http://www.ovh.com/fr/serveurs_dedies/

Yyyyy ich pogrzało? Instalacja każdego serwera 100 euro?

trojboj
28-11-2013, 11:28
Tylko, że nie ma już czegoś takiego jak 'miniSP'. Aktualna oferta serwerów jest taka:
http://www.ovh.com/fr/serveurs_dedies/

desavil
27-11-2013, 23:14
IMO
Lepiej wziąć kilka Mini SP, niż np. 1x EG 64G.
Wychodzi taniej no i co dwa fizyczne serwery, dwa procesory to nie jeden.
I masz też wtedy 4x2TB za niższą cenę.

raezil
27-11-2013, 23:09
Tak, tylko ja się tutaj o coś pytam ;d.

desavil
27-11-2013, 23:06
To tam gdzie kangury, co nie?

raezil
27-11-2013, 22:46
Witam, niedługo zamierzam otworzyć małą serwerownie dla 100-150osób. Serwerownie zamierzam otwierać w Australii. Zatem jaki sprzęt polecacie aby rozdzielić na vps 0,5gb, 1gb, 2gb, 3gb, 4gb, 6gb, 8gb, 16gb przy rdzeniach od 1-8. Wiem,że jak na razie serwery są sold out. Chodzi mi dokładnie o jedną lub dwie maszyny. Najlepiej byłoby gdyby były one z USA.