We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[ZLECE] skonfigurowanie servera email

patrick
21-11-2013, 19:58
Fakt, że musi być zrobione z głową na bazie innej niż z allegro, wiadomości powinny mieć poprawne nagłówki i najlepiej jak by ich treść była unikalna.
Warto pamiętać o szczegółach takich jak ilość przesyłek per host, ładny revdns dla IP czy podpis DKIM/DomainKeys.
Na pewno lepiej jest mieć prywatny host w firmie do wysyłania newsletterów niż korzystać z usług firm takich jak Freshmail.

Nie wiem czy Freshmail jest taki legalny, non stop dostawałem od nich spam, wypisywanie się nie pomagało, więc dodałem do filtra i jest spokój

Linux admin
21-11-2013, 19:45
Nowa domena czy IP mogą mieć pewne fory. Jednak rozpoczęcie dużej wysyłki ze źródła, którego wcześniej serwery mailowe nie widziały często kończy się blockiem. Nie zrobisz mailingu, który nikomu nie trafi do spamu, definicje spamu każdy ma własną. Serwery firm jak freshmail jako, że są używany do legalnych mailingów i tak mają dość dobrą reputację jak na masowy mailing.

Z drugiej strony na potrzeby własnego legalnego mailingu danej firmy rzeczywiście najlepiej mieć przeznaczoną tylko do tego domenę i IP, tak pewnie uzyska się największą skuteczność. Do tego potrzeba jednak trochę pracy.

patrick
21-11-2013, 19:31
Nie do końca jest tak z tą reputacją, maile z nowych domen i ip normalnie wchodzą na w/w hosty jeżeli wysyłka jest zrobiona z głową.
Freshmail i podobne systemy mają ogromny minus, bo są już filtrowane i przesyłki albo są odbijane albo wpadają w spam.
Nie trzeba szukać długo, wystarczy, że zalogowałem się na prywatne konto gmail.com i w spamie mail od Ford Polska z tematem "Specjalne zaproszenie na jazdę próbną", a w nagłówku
"Received: from S3smtp85.freshmail.pl (s3smtp85.freshmail.pl. [176.31.134.85])"

Linux admin
21-11-2013, 19:17
Przede wszystkim zakładam, że masz legalną bazę adresów email, której użytkownicy wyrazili zgodę na mailing i jest on poprawnie oznaczony tak, aby odbiorcy wiedzieli od kogo i czemu go dostają i maja możliwość wypisania się itd. Jeżeli tak, to:

To nie jest aż tak prosta sprawa, najskuteczniej jest zlecić to firmie, która się tym zajmuje np. freshmail. Jeżeli masz tak dużą wysyłkę, że bardziej opłaca Ci się kupić własne serwery, to możesz odezwać się do mnie, zarządzam takimi serwerami, idą tam mailingi po kilkadziesiąt tysięcy maili jednorazowo.

Problem jednak w tym, że systemy antyspamowe i polityki providerów kont email opierają się, w uproszczeniu, na reputacji wysyłającego. Nowy serwer, nowe adresy IP, nowa domena nie będą miały żadnej "historii", więc Twoja reputacja u gmaila, onetu itd. jest niska. Swoje serwery opłaca się wiec stawiać jeżeli będziesz ich używał jeszcze długo i regularnie, zadbać o ich reputację.

Kombinowanie z kupowaniem domen specjalnie pod wysyłkę, nowych adresów IP doprowadzi do tego, że dużo z nich będzie uznawanych za spam i nie dotrze do skrzynek bo taka strategia jest używana przez spamerów.

jarosek
18-11-2013, 11:16
Witam,

Planuje wysyłkę newsletera do klientów, ostatnia wysylka okazala się klapa masa emaili nie dostarla, miałem dużo zwrotów ze IP trafilo od blacklisty.

Kupiłem server z Cpanelem + dodatkowe 10 IP tak aby emaile nie wychodzily z jednego IP. Poszukuje osoby która by skonfigurowała server tak aby emaile z serwera wychodzily z wszystkich IP.

Planowałem aby stworzyć np. 10 subdomen dla domeny i kazda subdomenę postawić na innym IP + stworzyć dla każdej subdomeny email i slac z tych 10 emaili. Nie wem czy to cos pomoze bo host severa będzie ten sam.

Co o tym myślicie? Czekam na propozycje i oferty.

Jarek.
gg. 2396269