We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Która serwerownia w PL

chmuri
27-11-2013, 20:05
Przez ipmi możesz za darmo zrobić Pierwszy raz za fryty zrobią.

Marthless
27-11-2013, 19:46
A ja mam takie pytanko, robił ktoś z Was już reinstalacje serwera i ile musiał za niego zapłacić?

borec
27-11-2013, 16:43
Cytat Napisał desavil
Wymieniałeś już tam dyski, jak to wyglądało czasowo i z modelem dysku?
Ja na szczęście jeszcze nie miałem takiej potrzeby.
Wymieniałem jeden 3 miesiące temu. Dyski WD RE4. Umówiłem się na godzinę wymiany, 10 min przed T wyłączyłem sobie serwer, wymienili raz-dwa. Można się tylko przyczepić do ich standardowej instalacji Debiana (nie ja stawiałem ten serwer) - partycja boot była na mdraid z metadata 1.20, przez co były problemy ze zbootowaniem z drugiego dysku, ale szybko sobie ją przerobiłem na metadata 0.90 (system rescue przez IPMI). Ale to chyba jest standardowa konfiguracja Debiana.

Drakos
27-11-2013, 01:54
Ja polecam [...], ceny może nie należą do najniższych lecz ochrona anty ddos pierwsza klasa .

desavil
26-11-2013, 19:20
Cytat Napisał chmuri
@UP

Kolega pisał o DO = digital ocean
Rzeczywiście, zagapiłem się. mrfx - sorry.

Cytat Napisał borec
W [...] można się umówić na godzinę z wymianą dysku, nawet w środku nocy.
Wymieniałeś już tam dyski, jak to wyglądało czasowo i z modelem dysku?
Ja na szczęście jeszcze nie miałem takiej potrzeby.

borec
26-11-2013, 18:45
W [...] można się umówić na godzinę z wymianą dysku, nawet w środku nocy.

adren
26-11-2013, 14:09
A jak wygląda z supportem w innych serwerowniach?

OVH, jak się dowiedziałem właśnie, jest w stanie wymienić dysk na serwerze tylko poniedziałek-piątek od 8.00 - 20.00. Dla firmy która potrzebuje serwera działającego non stop (przynajmniej w ciągu dnia!) jest to nie do pomyślenia.

taken
26-11-2013, 12:28
Taki mały offtopic - właśnie dostałem spam z IP: 192.241.163.199 właśnie DO chyba spamerzy również migrują ;-)

m.arcin
25-11-2013, 23:12
Pierwszy post ale mam nadzieję konkretny. Chciałem się wypowiedzieć w dwóch kwestiach SDC i OVH.

Jestem właścicielem hostit.pl, na forach raczej się nie udzielam się. Jednak w tym temacie zrobię wyjątek. Byłem, jestem i będę klientem Artnet,SDC, Hetzner, OVH i kilku innych serwerowni zarówno w Polsce jak i US. Mówiąc, że jestem mam namyśli, że posiadamy w chwili pisania tego posta w każdym z tych DC przynajmniej kilka maszyny i na bieżącą je opłacamy. Nie zamierzamy rezygnować z żadnego z wymienionego DC ze względu na dywersyfikację usług, które działają w różnych lokalizacjach.

Nasza przygoda z OVH trwała kilka lat i o ile się nie mylę rocznie płaciliśmy około 50 tyś w samym OVH. Nie jest to kwota zawrotna, jednak ze względu na terminowe płatności i długoletnią współpracę, mięłam nadzieję, że jesteśmy ważnym klientem – co do ostatecznego osądu, mam jednak mieszane uczucia.

Na plus dla OVH: Nie wiem jak inni ale w przypadku awarii – hardware był wymieniany naprawdę szybko bez względu na godzinę zgłoszenia - czy było to o 12 w południe, czy też o 2:30 w nocy. Wymiana trwała do kilku minut – dosłownie nie dłużej niż 10-30 minut.

Nasze kontakty z OVH ograniczały się jedynie do maili ew. zgłoszeń tel. dot. fizycznych uszkodzeń sprzętu. O ile pracownicy OVH w PL, dawali z siebie w wszystko, to w każdym wypadku zawsze rozbijało się o centralę (słowa pracowników).

Pierwsza poważna sytuacja przytrafiła się na przełomie 2009/2010 roku, gdy szlak trafił oba dyski w raidzie w jednej z maszyn, a w backupie były dane sprzed kilku dni. Zgłosiłem się do OVH z prośbą odkupienia dysków – bez względu na cenę i ich przesłanie do polski do specjalistycznej firmy, która miała by te dane odzyskać. Dyski były już 2 letnie, a więc i ich wartość nie zbyt duża, zaproponowałem kwotę około X euro / per dysk + koszta przesyłki ( przepraszam ale dokładnie nie pamiętam ze względu na czas było to około 500-1000 euro za dysk). Niestety nic nie dało się zrobić w tej kwestii – taką przynajmniej otrzymałem odpowiedź. Na nasze szczęście, posiadane dane backupowe w artnecie (polecam) okazały się kompletne – jednak co by było gdyby było inaczej łatwo stwierdzić. W tym momencie zapaliła mi się czerwona lampka. Niestety
nie podjąłem wtedy ostatecznej decyzji.

Gdy nasz klient ze względu na dziurawy soft powodował problemy w sieci OVH, blokowali serwer – rozumiem i nie mam pretensji. Pretensję mam jednak do formy, w której przekazywali to klientowi (nie wspomnę już o tym, że gdy maszyna była spięta w raid – ftp nie do końca widział wszystkie dane – właściciele serwerów ovh, wiedzą o czym mówię – być może ten błąd został naprawiony – nie miałem na szczęście możliwości sprawdzenia tego).

Znając zasady jakie panowały w OVH i ze względu, że firma była bardzo popularna (czasami czas oczekiwania na maszynę wynosił kilka dni) zawsze w zapasie posiadaliśmy w samym OVH, przynajmniej jedną lub dwie maszyny – zupełnie wolne, które w każdej chwili były gotowe przejąć obsługę, któregoś z hostów, na wypadek jego awarii. Tak aby ew. uszkodzenia hardware i ew. czas oczekiwania na wymianę, nie mógł zagrozić klientom. Jednak jak wspominam OVH zawsze świetnie radziła sobie z czasami wymiany sprzętu – więc sprzęt stał wolny i się nudził.

Zmorą były jednak częste awarie w ...ciepłe dni – ewidentnie klimatyzacja serwerowni nie dawała rady – w przypadku wakacji, gdy ludzie byli na urlopach mieliśmy najwięcej problemów.

Moje rozstanie (w sensie brak zakupu kolejnych serwerów) nastąpiło w wyniku braku możliwości znalezienia personalnego porozumienia z Panem Kamilem Włodarczykiem (wszyscy jesteśmy ludźmi, jednak każdy z nas oczekuje partnerskiego podejścia – rozumiem, że był zależny od centrali – jednak dla moich klientów nie było to wytłumaczeniem).

Ze względu (niestety) na podejście OVH wylądowałem w Listopadzie 2012 na oddziale kardiologicznym we Wrocławiu – gdzie powiedziałem sobie dość. Nie będę narażał swojego życia, ze względu na politykę innej firmy i brak możliwości partnerskiej współpracy. Tutaj chciałem podziękować panu Tomaszowi Walkowiakowi za to czego nigdy w OVH nie zaznaliśmy – życzliwość. Dlatego (nie wiem czy jeszcze pracuje w SDC) polecam kontaktować się bezpośrednio z nim tomasz dot walkowiak w sprint.pl

Sprint Data Center, być może nie jest idealne, jednak ludzie, którzy tam pracują powodują, że wg mojego uznania SDC, jest świetnym partnerem – dzięki zatrudnionym tam ludziom. To Ludzie tworzą firmę i wyznaczają jej jakość. Poprostu Polecam.

Nasi klienci powodują czasami problemy w SDC, jednak w forma interwencji samego DC i pracowników – powoduje, że czujemy się tam świetnie. W samym Olsztynie hostuje się wiele polskich firm hostingowych, poza nami wiem chyba o firehost, cal czy netwave – być może nie są to duże firmy. Jednak istniejące od wielu lat – a więc takie, które dbają o swoich klientów.

Na koniec chciałem przekazać wszystkim zainteresowanym – dot. zmiany DC – że zawsze warto. Być może OVH usunie ten post – (panie moderatorze) zrozumiem. Jednak największy problem w OVH nie leży w sprzęcie – tylko w podejściu do klienta i jeśli tego nie zmieni – na pewno nie zakupimy tutaj więcej maszyn.

W samym OVH jest hostowanych naprawdę dużo poważnych projektów i chylę głowę, przed tym co wnieśliście – jednak to co się dzieje w ostatnich latach jest po prostu nie do zaakceptowania.

Soldout.

chmuri
24-11-2013, 22:24
@UP

Kolega pisał o DO = digital ocean

desavil
24-11-2013, 20:56
Cytat Napisał mrfx
Ten DO jest ciekawy, support mają świetny i działa błyskawicznie nawet w weekendy ale nie można tam bootować z dysku (własnych) kerneli, a sami nie udostępniają GRSecurity, niby można robić kexec, ale... jak pomyślę, że mam dziennie na serwery kilkadziesiąt prób crakerskich, to chyba wolę OVH w którym serwery mają ponad 1200 dni uptime i nie wymagają większej uwagi, poza hobbystycznym śledzeniem włamań przez dziurawe skrypty PHP itp. i nieudanych prób używania różnych exploitów.
A IPMI to po co jest? Przecież możesz zainstalować system z własnego ISO, masz możliwość zmiany kernela na inny.

mrfx
24-11-2013, 16:53
Cytat Napisał chmuri
Jak już chcecie offtopic z vpsami to ostatnio wszyscy się podniecają vpsami w [...] link sobie znajdziecie w google i nie martwcie się lokalizacja amsterdam jest niedostępna bo połowa europy już kupiła tam vpsy na ssd . A co do openvz.io to w jaka lokalizacja was interesuje?
Ten DO jest ciekawy, support mają świetny i działa błyskawicznie nawet w weekendy ale nie można tam bootować z dysku (własnych) kerneli, a sami nie udostępniają GRSecurity, niby można robić kexec, ale... jak pomyślę, że mam dziennie na serwery kilkadziesiąt prób crakerskich, to chyba wolę OVH w którym serwery mają ponad 1200 dni uptime i nie wymagają większej uwagi, poza hobbystycznym śledzeniem włamań przez dziurawe skrypty PHP itp. i nieudanych prób używania różnych exploitów.

patrick
23-11-2013, 13:38
Poczytaj czym jest BGP blackholing i będziesz wiedział jak działa

kombajnik
23-11-2013, 13:35
Cytat Napisał Marthless
Przyłączam się do pytania.
Również podpinam się do pytania. Interesuje mnie jak działa ten ichszy anty-ddos.

chmuri
21-11-2013, 17:58
Jak już chcecie offtopic z vpsami to ostatnio wszyscy się podniecają vpsami w [...] link sobie znajdziecie w google i nie martwcie się lokalizacja amsterdam jest niedostępna bo połowa europy już kupiła tam vpsy na ssd . A co do openvz.io to w jaka lokalizacja was interesuje?

Marthless
20-11-2013, 15:43
Cytat Napisał trojboj
Trochę offtopic, bo miało być o Polsce, ale przeglądając francuskie forum ovh zauważyłem, że Francuzi migrują z OVH do [...] a z VPS-ami do [...]
Miał ktoś może do czynienia z tymi serwerowniami? Cenowo wyglądają nieźle.
Przyłączam się do pytania.

trojboj
20-11-2013, 11:43
Trochę offtopic, bo miało być o Polsce, ale przeglądając francuskie forum ovh zauważyłem, że Francuzi migrują z OVH do [...] a z VPS-ami do [...]
Miał ktoś może do czynienia z tymi serwerowniami? Cenowo wyglądają nieźle.

Theme
18-11-2013, 11:12
No ja właśnie się zdecydowałem i kupiłem u nich na razie 3 serwery. W serwerach mam dyski ssd samsunga z serii pro, ale wiem, że wrzucają też intela. Ogólnie na tą chwilę jestem zadowolony. Pingi nie ma co porównywać z OVH, w sdc są dużo lepsze, serwerownia w PL więc nie ma się co dziwić. Miałem problem z jedną maszyną, zadzwoniłem w nocy, ok 0:30 - temat był rozwiązany w ciągu 20 minut. Support dla mnie ok, szybka reakcja, mili ludzie. Dzięki za podpowiedź bo jakoś o sdc nie wiedziałem.

kombajnik
18-11-2013, 01:56
Cytat Napisał Prezident
Ochrona anty ddos na black holdingu raczej sie tam nie sprawdza, powiedzial bym ze to przed dos a nie ddos. Tak czy siak sprawdzalem przy probie 150 gbps.
Nie polecam. Polecam hosteam ale tu cena troszke wyzsza. A jesli nie zaszkodzi ci zmiana lokalizacji polece rowniez seflow.it w bardzo przystepnych cenach gdzie przy podstawowych serwerach dedykowanych masz juz opcje seguard ddos 500mb/s. Troszke ciezki kontakt z tym makaronem co tam siedzie ale ogolnie jest cool. Dodatkowo mozesz tak jak by dzierzawic u nich serwery i wprowadzac je na polski rynek pod swoim szyldem, fajna opcja :P

W dodatku sprawdz parametry oferowane przez seflow i zobaczysz roznice. Sprint moze im piety lizac. Cena tam podawana jest brutto.
Dedyk z tego seflow.it padał od zwykłego stressera za 5 dolców "bijący" po 200mbps... więc ja nie wiem czy ten koleś który chciał zebym potestował nie miał jakiegoś dodatkowego pakietu antyddos kupionego czy co?

Za to dedyk w SDC ani drgnał... ja od siebie moge polecic w 100% SDC...zwlaszcza za taką cene jaką sobie teraz wołają dla mnie jest super. Co do supportu kilka razy mi się zdarzyło że o 4 w nocy/nad ranem otrzymałem odpowiedź na @ szybciej niż w środku dnia roboczego

taken
17-11-2013, 22:09
Ponawiam pytanie czy ktoś zna firmę, która sprzedaje VPSy na łączy TPNET/Orange?

Pozdrawiam

chmuri
17-11-2013, 19:15
@robson bo mało który hardware raid się nadaje pod ssd

sprintdatacenter.pl
17-11-2013, 18:56
Cytat Napisał robson_ek
Ciekawe wygląda wasza oferta, tylko dlaczego nie dajecie HARD RAIDu do dysków SSD? Jest tylko w najdroższym dwuprocesorowym serwerze. Też byłbym zainteresowany SOS 5, tylko z HARD RAIDem.
Witam
Odezwij się na [...] - nie widzę problemu by zbudować konfigurację indywidualną. Nie ograniczamy się tylko do 40 konfiguracji które są na stronie.

Pozdrawiam
Krzysztof
kont 696 021 304

Prezident
17-11-2013, 14:18
Ochrona anty ddos na black holdingu raczej sie tam nie sprawdza, powiedzial bym ze to przed dos a nie ddos. Tak czy siak sprawdzalem przy probie 150 gbps.
Nie polecam. Polecam hosteam ale tu cena troszke wyzsza. A jesli nie zaszkodzi ci zmiana lokalizacji polece rowniez seflow.it w bardzo przystepnych cenach gdzie przy podstawowych serwerach dedykowanych masz juz opcje seguard ddos 500mb/s. Troszke ciezki kontakt z tym makaronem co tam siedzie ale ogolnie jest cool. Dodatkowo mozesz tak jak by dzierzawic u nich serwery i wprowadzac je na polski rynek pod swoim szyldem, fajna opcja :P

W dodatku sprawdz parametry oferowane przez seflow i zobaczysz roznice. Sprint moze im piety lizac. Cena tam podawana jest brutto.

taken
17-11-2013, 11:26
Cytat Napisał chmuri
@taken Daj adres IP to zobaczę jak trasa leci czy będzie Ci pasować
Chmuri na priv poszlo

desavil
16-11-2013, 22:24
Cytat Napisał robson_ek
Ciekawe wygląda wasza oferta, tylko dlaczego nie dajecie HARD RAIDu do dysków SSD? Jest tylko w najdroższym dwuprocesorowym serwerze. Też byłbym zainteresowany SOS 5, tylko z HARD RAIDem.
Najprawdopodobniej zmiana konfiguracji (w tym przypadku dodanie kontrolera HARD RAID) nie będzie dla nich żadnym problemem.
Wszystko kwestia dogadania i stworzenia indywidualnej oferty

robson_ek
16-11-2013, 20:31
Cytat Napisał sprintdatacenter.pl
Witam
Transfer 5 TB jest liczony na każdy serwer. Transfer między serwerami nie jest zliczany jeśli są to tylko dwa serwery, wówczas możemy zrobić połączenie LANem. Jeśli jest więcej serwerów niż dwa wówczas na każdy serwer trzeba dokupić port na switchu w cenie 20 pln netto- tylko w takim przypadku transfer między serwerami nie będzie zliczany.
Zapraszam do skorzystania z oferty.

Pozdrawiam
Krzysztof
[...]
tel. 696 021 304

chmuri
16-11-2013, 18:24
@taken Daj adres IP to zobaczę jak trasa leci czy będzie Ci pasować

taken
16-11-2013, 15:21
Hey dokleje się do tematu poszukuje taniego VPSa na łączu Orange/TPNET - Parametry minimalne aby ruszył Debian 6/7 z Smokeping.
Pozdr

sprintdatacenter.pl
16-11-2013, 12:35
Cytat Napisał trojboj
W sumie to mnie też to zaciekawiło - w końcu jakaś sensowna polska serwerownia.

Wie ktoś może jak jest liczony ten limit transferu 5TB - dla każdego serwera osobno? Transfer wewnętrzny między serwerami też się wlicza?
Witam
Transfer 5 TB jest liczony na każdy serwer. Transfer między serwerami nie jest zliczany jeśli są to tylko dwa serwery, wówczas możemy zrobić połączenie LANem. Jeśli jest więcej serwerów niż dwa wówczas na każdy serwer trzeba dokupić port na switchu w cenie 20 pln netto- tylko w takim przypadku transfer między serwerami nie będzie zliczany.
Zapraszam do skorzystania z oferty.

Pozdrawiam
Krzysztof
[...]
tel. 696 021 304

chmuri
16-11-2013, 09:14
Nie dziwcie się że jak ktoś mało płaci to mało ma po prostu, a jak pokazujecie ofertę w której jest inaczej to tylko siebie oszukujecie.

desavil
16-11-2013, 00:03
Cytat Napisał Theme
Desavil no nie mów że w tej cenie dostanę dyski ssd np intela ? Jeśli to się potwierdzi to chyba zacznę poważnie rozważać przeniesienie pozostałych maszyn z OVH..
Z góry dzięki za info.
A co Ty Intele chcesz? To największe g*wno, pewnego dnia budzisz się z ręką w nocniku, gdy widzisz że Twój dysk zmienił pojemność na 8MB.

W SDC dyski SSD stosują z serii: Samsung SSD 840 PRO Series

victor
15-11-2013, 23:49
jeśli chodzi o dosy to w hetzner jest tak miło ze atak na serwer w tym samym segmencie ich sieci to paralizuje cały segment. Mam serwery gdzie 1-4 razy na miesiąc musze zgłaszać packet lossy 50% - i przeważnie nie chcą przyjąć zgłoszenia bo nie dałem rady się zalogować na serwer i zrobić mtr-a z serwera Ciekawe czy lepiej jest w tym sprintdatacenter. Cenowo jednak do hetznera nie dorównuje, szczególnie gdy chodzi o serwery z 2xssd 2xhdd

chmuri
15-11-2013, 22:43
@up kwestia na którym jesteś switchu A tak na poważnie to zawołam speca który odpowie na wasze wszystkie pytania.

trojboj
15-11-2013, 22:39
W sumie to mnie też to zaciekawiło - w końcu jakaś sensowna polska serwerownia.

Wie ktoś może jak jest liczony ten limit transferu 5TB - dla każdego serwera osobno? Transfer wewnętrzny między serwerami też się wlicza?

chmuri
15-11-2013, 22:38
Kwestia co hostujesz. Jest blackhosling pgp ale nie ustawiaj dnsów googla przy takiej konfiguracji serwera bo możesz przy ataku zniknąć Serwery gry albo jakieś TSy hostowane będą? Bo inaczej się ludzie nie pytają o "dosowe sprawy".

Theme
15-11-2013, 22:31
Desavil no nie mów że w tej cenie dostanę dyski ssd np intela ? Jeśli to się potwierdzi to chyba zacznę poważnie rozważać przeniesienie pozostałych maszyn z OVH..
Z góry dzięki za info.

Theme
15-11-2013, 22:23
Najbardziej odpowiada mi konfiguracja [...], kontaktowałem się z ich bok-iem, na 3 serwery dostałem cenę z rabatem 259 netto za serwer. Chyba się zdecyduję, tym bardziej że zaproponowali mi instalację systemu za free. Czy to prawda że ich serwery mają anty DDoS w standardzie, bez opłat dodatkowych ?

chmuri
15-11-2013, 21:38
Chmuri czytałem o sprintdatacenter.pl jak u nich z jakością/ stabilnością usługi ? Opinie w sieci są dość pozytywne o nich. Może ktoś jeszcze miał lub ma u nich serwery ? Jak u nich wygląda kontakt z suportem ?
Który serwer chcesz wsiąść z ich oferty?

desavil
15-11-2013, 21:27
Cytat Napisał Theme
Serwery są mi potrzebne na min 6 miesięcy. Kolokacja odpada.
Chmuri czytałem o [...] jak u nich z jakością/ stabilnością usługi ? Opinie w sieci są dość pozytywne o nich. Może ktoś jeszcze miał lub ma u nich serwery ? Jak u nich wygląda kontakt z suportem ?
Z czystym sumieniem mogę Ci polecić tę serwerownię.
Support dostępny 24/7 (tel + email), odpowiedzi na maile w przeciągu kilku minut.

A co najważniejsze, nie dostajesz jakiegoś byle jakiego sprzętu, np. dyski SSD stosują jedne z najlepszych jakie wypadają w rankingach, w przypadku HDD są one z firmy WD.
No i sprzęt też, praktycznie każdy serwer jest nowy (czasem trzeba poczekać, aż przyjdzie im od producenta).

Theme
15-11-2013, 18:37
Serwery są mi potrzebne na min 6 miesięcy. Kolokacja odpada.
Chmuri czytałem o [...] jak u nich z jakością/ stabilnością usługi ? Opinie w sieci są dość pozytywne o nich. Może ktoś jeszcze miał lub ma u nich serwery ? Jak u nich wygląda kontakt z suportem ?

OPTRONET
15-11-2013, 18:16
Na jak długo chciałbyś dzierżawić te serwery? Przy cenach podobnych do OVH lepiej wyjdzie ci zmiana takyki: samodzielny zakup serwerow i ich kolokacja.

chmuri
15-11-2013, 15:29
[...]?

Theme
15-11-2013, 14:05
Hej,
Jestem tu nowy, ale mam prośbę o informację/ opinię o serwerowni w PL.
Z uwagi na to, że w OVH jest nadal sold out pilnie potrzebuję kilka serwerów, na razie może 2-3 szt i najlepiej w cenie zbliżonej jak w OVH oferta mSP SSD. Czy coś możecie polecić ?