We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwery dedykowane 2014: Oferta serwerów SYS

ziptofaf
25-12-2013, 22:45
Cytat Napisał jbln
Skup się lepiej na tym co piszę, a nie na tym ile mam nabitych postów. Zaproponuj mi proszę jakąś firmę z Europy gdzie będę miał tej klasy darmową ochronę przy serwerach w tak dobrych cenach. Dla mnie OVH z ich antyddosem był wybawieniem, bo na droższe rozwiązania konkurencyjnych firm mnie nie stać.
Hm, spójrzmy. Ceny OVH zaczynają się obecnie od 400 zł brutto + 488 za instalację. W konkurencyjnym online.net za 20-40 euro/miesiąc dostajesz Preventive Protection Against DDOS, ceny serwerów z SLA 99,95% u nich to od 50 euro w górę (jak chcesz podstawowego antiddosa i 99,9% SLA to nie płacisz wcale). Instalacja również darmowa.
Ba, nawet Polskie SprintDataCenter oferuje antiDDOS (BGP Blackholing). Też jest taniej.
To co oferuje OVH rzeczywiście BYŁOBY fajne gdyby:
a) działało zgodnie z założeniami a na razie... ot, odwiedź sobie forum.ovh.co.uk i zobacz ile jest narzekania.
b) manager w SYS (które są rzeczywiście tańsze choć nadal nie jakieś wybitne pod tym względem zwłaszcza po doliczeniu opłaty instalacyjnej) na razie pozostawia bardzo wiele do życzenia, także pod kątem ustawiania reguł antiDDOS
c) tak ci przypomnę tylko że o ile pamiętam to VAC działa na warstwie 4. W najlepszym razie zablokujesz część ataku, reszta i tak pójdzie po warstwie 7...
Naprawdę dobre systemy AntiDDOS nie bez powodu kosztują po 100-200$ miesięcznie, to co ma OVH jest imho przeciętne i super wygląda tylko na papierze.

jbln
25-12-2013, 22:07
Cytat Napisał taken
Napisała Osoba z 1 postem....
Skup się lepiej na tym co piszę, a nie na tym ile mam nabitych postów. Zaproponuj mi proszę jakąś firmę z Europy gdzie będę miał tej klasy darmową ochronę przy serwerach w tak dobrych cenach. Dla mnie OVH z ich antyddosem był wybawieniem, bo na droższe rozwiązania konkurencyjnych firm mnie nie stać.

trojboj
19-12-2013, 23:32
Jakoś nie mogę na to znaleźć odpowiedzi, pytanie do osób, który kupiły już jakiegoś SYS-a. Czy managerze SYS-a jest obsługa domen/dns-ów? - czy trzeba do tego używać managera OVH?

Ja jakoś dalej nie kapuję dlaczego muszą być teraz 3 różne managery i jest to dla mnie bardzo odpychające.

mikel
16-12-2013, 12:53
Czy wyjaśnienie gwiazdki, która de facto nie jest nigdzie dodana do opisu serwerów:

* Z ograniczeniem do 2 na klienta miesięcznie
Oznacza, że nie da się kupić np. 10 takich maszyn ?

Pytam aby utwierdzić się w przekonaniu, ze oferta SYS u mnie odpada.

Goral
13-12-2013, 23:14
Serwer z oferty SyS to fizycznie mSP 32, nawet nazwę ma z OVH. Trochę nowy panel SyS jest dziwny, ale widać wyraźnie, że zmarnowano te 3 miesiące bezczynności, i wygląda, że to wszystko dopiero się kształtuje. Dla mnie na razie najważniejsze to w końcu dostępność serwera klasy mSP 32. Już się nie mogłem doczekać.

arturj
11-12-2013, 15:15
Cytat Napisał taken
Napisała osoba, która pisze zawsze i o wszystkim...

strefapc
11-12-2013, 12:48
Adresy IP sa w cenie oferty hosting. Płacisz tylko jednorazowo 4 zł netto za uruchomienie IP. Czyli uruchamiasz 5 IP płacisz 5x4zł netto.

Piotr Olencki
11-12-2013, 10:52
Gratulacje dla OVH. Od 3 dni wymieniam maila z supportem i nie są w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, czy dodatkowe IP w serii Hosting są w cenie oferty, jak to sugeruje strona. To się nazywa znać ofertę własnej firmy...

taken
09-12-2013, 10:51
Cytat Napisał jbln
Nie ma czegoś bardzo ważnego, co jest wielkim plusem OVH - ochrony DDoS. W czasach kiedy można przeprowadzić atak za grosze, to na prawdę ważne.

jbln
08-12-2013, 14:08
Cytat Napisał victor
Po co skoro w hetzner są: [...]
Nie ma czegoś bardzo ważnego, co jest wielkim plusem OVH - ochrony DDoS. W czasach kiedy można przeprowadzić atak za grosze, to na prawdę ważne.

dzimi
08-12-2013, 11:57
Cytat Napisał victor
(...)
Z resztą po co ja piszę. Widać wyżej kto tu się został - użytkownicy z 1-15 postami do tej pory...
Nie do końca. My tu jeszcze jesteśmy i raczej zostaniemy. Dla nas za wiele się nie zmieniło. Jedyne nad czym boleję to brak możliwości zamówienia 4 dysków SAS/SATA w serwerach EG infrastructure. Dopiero serwery HG mają pewne możliwość zarządzania dodatkowym hardware.

victor
08-12-2013, 10:50
Cytat Napisał kkrasnik
Ktoś z was już skorzystał z nowej oferty na http://soyoustart.pl/?

Jak wrażenia?
Po co skoro w hetzner są:
- takie same ceny
- takie same opłaty instalacyjne
- dwa razy tańsze dodatkowe IP
- możliwość dokupienia bloków IP
- marka istniejąca "nieco" dłużej niż 15 dni
- zapewne lepszy support (bo nie traktujący twojego serwera jako zabawki dla adminów z gimnazjum)
- mozliwosc dokupienia dod. dysków ssd do serwera, także 120GB, 240GB i 480GB
- lepsze dyski twarde
- nie ma olesa mieszającego wszystko co pół roku (oles inside - określenie używane w stosunku do niestabilnych firm, ofert)
- wszystkie dotychczasowe oferty hetzner były tańsze (na tą sama wydajność) a nie droższe więc mniejsze prawdopodobieństwo że zostaniesz na lodzie z infrastrukturą której nie możesz rozwijać (wewnątrz jednego dc dla małych pingów)

Z resztą po co ja piszę. Widać wyżej kto tu się został - użytkownicy z 1-15 postami do tej pory...

kkrasnik
07-12-2013, 19:30
Ktoś z was już skorzystał z nowej oferty na http://soyoustart.pl/?

Jak wrażenia?

Maq2011
07-12-2013, 16:05
W sumie można im pogratulować, bo nową ofertą osiągneli swój główny cel, czyli wyelimowanie turnover, ponieważ nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieni dotychczasowego serwera na jakiś droższy z nowej oferty
Sam zostanę z aktualnym serwerem na pewno przez pewien czas, bo opłaciłem niedawno na rok z góry, jak cena się nie zmieni to raczej nadal przedłużę.
Jednak dzisiaj wyklikałem sobie zmianę serwera z panelu w innej firmie, utworzyli tym samym nowy tańszy serwer z mniej więcej dwa razy lepszymi parametrami i nawet dają 7 dni na przeprowadzenie migracji (po tym czasie wyłączają automatycznie stary serwer) Da się? Da.

gotrunks
06-12-2013, 21:01
Hmm faktycznie kiepsko z nową ofertą.
Wszystko to wygląda jakby było na przygotowane na szybko...a usługi i ich jakość przetestują sami klienci
Mam nadzieje, że będę mógł zostać przy ofercie OVH, którą posiadam.

spikeer99
06-12-2013, 15:05
Chyba was po...jebal... z tymi canami.Teraz trzeba zarobic za 3 miesiace przestoju.Pytam sie gdzie jest kimsufi w dobrej canie ?Juz pewnie nie bedzie bo nawet strona znikla.Szukajcie sobie naiwnych gdzies indziej ja spadam do http://www.online.net/en .Ludzie nie zamawiajcie tego to im da cos do myslenia.Dno i dwa metry mulu.

Marthless
06-12-2013, 13:22
Nie wiem czemu, ale to są ceny NETTO, a nie BRUTTO. Wlicz to jeszcze cene VAT a wyjdzie Ci jeszcze drożej.

Co do samych serwerów, to już cały Oleś jak i cały ich zarząd stał się pazerny na kasę, po co robić takie oferty, jak wiadomo że mało osób to kupi. Jeszcze cała instalacja 400zł (netto), wiec gdzie oni mają tu rozum? Gdzie serwery dla osób indywidualnych, jak były w starej ofercie.

Jedno można powiedzieć teraz o OVH, zabrakło im gotówki w portfelach, więc se jebnęli się w czoło i powiedzieli sobie "Co byście powiedzieli, żebyśmy zrobili zupełnie inną ofertę niż była przez ostatnie lata, czyli więcej kasy w padnie nam do kieszeni. A sami klienci w to łykną". A zresztą z tą ofertą już się pozbyli kolejnego klienta, bo myślałem że z tą nową ofertą coś będzie. A tu się okazało zupełnie coś innego.

Pozdro dla całego zarządu OVH.

Mam nadzieje, że nasi supportaci przekazują jakieś informacje, co też Polska o ich ofercie myśli.

Kuklinski
06-12-2013, 12:58
Nie wszyscy uzytkownicy potrzebuja takich parametrow. Wiec co z tymi ktorzy jednak placili mniej i mieli mniejsze wymaania? Poszli w odstawke. Prima Aprilis sie chyba juz skonczyl. LoL. Serwer na ktory czekalem stal 900 zl , na chwile obecna stoi 2000zl . Pogratulowac waszej pazernosci.

zomar
06-12-2013, 12:33
A co z FreeBSD, co prawda widzę diabełka w zakładce software na stronie http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane...2014-SP-64.xml ale już na liście dystrybucji nie ma słowa o FreeBSD?

mad0
06-12-2013, 06:53
No ta nowa oferta na polskim OVH to istny "rarytas" + instalacja 400zł.

Chyba ktoś nieźle najeb... ją tworzył, porażka.

adikx
05-12-2013, 19:41
Prosze; http://soyoustart.de/

No i jak widać na polskiej stronie pojawiła się nowa oferta OVH, wygląda na pierwszy rzut oka nie najgorzej ale trzeba ją jeszcze dokładnie przekalkulować pod swoje potrzeby.

kombajnik
05-12-2013, 13:26
Cytat Napisał x1349
jest już dostępny mSP na sys za równowartość 200zł (nie wiem czy z PL można kupić). Wydajność prawie 2x większa jeżeli chodzi o cpu od KS i5 więc nie jest źle. A wkrótce ma być mSP 64 i seria games które mają mieć jeszcze mocniejsze CPU

Dasz linka?

victor
02-12-2013, 11:43
Cytat Napisał wielaa
A orientuje się jak będzie wyglądać sytuacja dla tych osób które aktualnie posiadają parę serwerów ze starszej oferty kimsufi? Czy będzie można nadal opłacać i ich używać czy można się spodziewać, że jak wejdzie nowa gama to "zaproszą" do przymusowej przesiadki?

Pozdrawiam
Michal
Ovh wiele podłych rzeczy robi klientom, ale czegoś takiego to nie.
Tak myślę że ovh robi dobrą robotę. Uczy wiele firm jak NIE budować oferty i jak NIE traktować klientów. Good job.

wielaa
02-12-2013, 10:31
A orientuje się jak będzie wyglądać sytuacja dla tych osób które aktualnie posiadają parę serwerów ze starszej oferty kimsufi? Czy będzie można nadal opłacać i ich używać czy można się spodziewać, że jak wejdzie nowa gama to "zaproszą" do przymusowej przesiadki?

Pozdrawiam
Michal

trojboj
29-11-2013, 09:13
Nie, nie będzie już nic ze starej oferty. Nie wiadomo też dokładnie kiedy będzie można kupić nowe Kimsufi w Polsce. W pierwszej kolejności będą SYS, OVH, Brokers. Kimsufi jako produkt X kategorii jest daleko w kolejce.
Gdyby ktoś jeszcze nie doczytał na francuskim forum, to wyjaśniła się sprawa IPFO: będzie można (w bliżej nieokreślonej przyszłości) przenosić IPFO z SYS do OVH, ale nie będzie można przenosić odwrotnie OVH->SYS. Nie będzie też można przenieść IPFO z aktualnych serwerów do SYS. To jest Olesa sposób na zniechęcenie userów do zmiany serwerów.
Z postów u żabojadów wynika też, że aktualnie manager w SYS to jedna wielka improwizacja - więcej tam nie działa niż działa. Pewnie minie kilka tygodni(miesięcy?) zanim to zacznie być używalna usługa.

macieeek
28-11-2013, 22:16
Ktos wie, czy beda jeszcze kimsufi ze starej oferty, czy tylko te nowe PS 2G i PS 4G? Widze koszt instalacji powrocil PS 2G 4.77 euro i PS 4G 13.14 euro, tyle co wartosc serwera, dla innych 99.99 euro.

x1349
23-11-2013, 15:21
jest już dostępny mSP na sys za równowartość 200zł (nie wiem czy z PL można kupić). Wydajność prawie 2x większa jeżeli chodzi o cpu od KS i5 więc nie jest źle. A wkrótce ma być mSP 64 i seria games które mają mieć jeszcze mocniejsze CPU

Arkoso
23-11-2013, 01:36
Cytat Napisał phpfan
Do 100zł powinien być jakiś serwer z 2x 1TB
Do tego brak podatków w Polsce i darmowe frytki w McD.

phpfan
22-11-2013, 17:29
Do 100zł powinien być jakiś serwer z 2x 1TB

kkkonrad
22-11-2013, 17:19
Szczęśliwi Ci co kupili KS 16G z i5 za 80zł netto

chmuri
22-11-2013, 17:06
Co potrzebują klienci za te 20 30 euro? To ma być maszyna dla admina niby I musi Polski admin zarabiać tyle aby za 200 zł miesięcznie trzymać swoje "zaplecze"

trojboj
22-11-2013, 14:59
Z vat-em to jest nawet 60euro. Zresztą sam serwer też tani nie jest 49euro/msc. Czyli w cenie EX40 z Hetzner-a. Na kolana to nie rzuca.
W ogóle, to zrobiła się straszna dziura między Kimsufi PS4G 13/euro a sys 49euro/msc. Coś tu chyba im nie wyszło.

Marthless
22-11-2013, 14:41
Może i słucha, ale i tak jest nadal umieszczony koszt instalacji (49.99€ - około 210zł). Ciekawe czy i z tego zrezygnują lub chociaż zmniejszyli by cenę instalacyjną.

trojboj
22-11-2013, 13:28
A jednak Oles trochę słucha użytkowników - gdyby ktoś nie zauważył, to oferta SYS-ów zmieniła się na Xeon-y
http://www.soyoustart.com/fr/offers.html
Co ciekawe, doszły też IPfailover jako opcja.
Zaczyna być ciekawiej, choć dla mnie wciąż ważne jest, czy IPfailover będzie można przenosić z/do OVH. Na razie odpowiedź jest, że 'nie', ale kto wie, może i to się zmieni. Na pewno nie będzie przenoszenia IP na kimsufi
http://www.kimsufi.com/fr/
bo tam w ogóle nie ma opcji dodatkowych IP.

kkkonrad
21-11-2013, 17:56
no tak, ja bym żadnego i7 nie wymienił na atoma, to jest platforma raczej dla serwerów NAS lub hosting plików statycznych

torun1
21-11-2013, 13:03
Z tego co widzę jest też opłata instalacyjna, która przecież "nie jest rozwiązaniem problemu"...

trojboj
21-11-2013, 10:45
Cytat Napisał vitui
Skoro SYS zastępuje mSP to porównajmy pobieżnie tą "lepszą ofertę":
Żeby nam wszystkim ulżyć już na dniach ma być dostępna nowa oferta OVH i zgodnie z zapowiedzią Olesa nie będzie w niej serwerów poniżej 80 euro. W ten sposób nie będzie już problemu z porównywaniem SYS-a z mSP. Dla mnie jednak decydującym argumentem na 'nie' dla SYSa jest oddzielenie go od oferty OVH/Kimsufi.
Czekam na oficjalne ceny na polskiej stronie,
To się chyba tak szybko nie wydarzy, bo Oles po miażdżącej krytyce na francuskim forum zapowiedział zmiany w ofercie SYS, więc bałagan i dalsze eksperymenty na klientach jeszcze się nie zakończyły.
Oczywiście jest to oferta na 2014 rok, więc serwery są niedostępne i nie można ich zamawiać.
To nie całkiem jest tak. Do kupienia było 90 serwerów i sprzedały się w ciągu kilku godzin. Inna sprawa, że po zakupie okazało się, że fizycznie tych serwerów nie ma - mają być chyba w przyszłym tygodniu. Zawsze mi się wydawało, że OVH to prowizorka, ale SYS dowodzi, że może być znacznie gorzej.

Przy okazji, zamieścić teraz post na forum to prawie jak trafić na wolny mSP. Rozumiem, że (nie) działanie forum wynika z realizacji modnego ostatni w OVH hasła 'support przez forum'.

vitui
20-11-2013, 22:39
Tak, wylądował. Ktoś na forum pisał, że SYS ma zastąpić mSP. Do tego czytałem, że klienci otrzymają lepszą ofertę i pojawią się nawet procesory 8 rdzeniowe...

Skoro SYS zastępuje mSP to porównajmy pobieżnie tą "lepszą ofertę":
cena SYS: 40,99 euro czyli 172,16zł netoo
cena mSP: 163,99zł netto
cpu SYS: Intel Atom C2750 (8c, 8t, 4M cache, 2.4GHz, turbo 2.6GHz, benchmarki pokazują że w wielu zastosowaniach wydajniejszy od Xeona L5520 który od E3 1245v2 znacznie odstaje )
cpu mSP: Intel Xeon E3 1245v2 (4c, 8t, 8M cache, 3.4GHz, turbo 3.8GHz)
ram: po 32GB w każdej z ofert
storage SYS: 2x1TB
storage mSP: 2x2TB SATA 3
NIC 1Gbit/s, łącze 200Mbit/s gwarantowane, symetryczne w każdej ofercie
SYS nie posiada "zastosowań profesjonalnych" i takich gadżetów jak np. IP Failover, co wyklucza go z niektórych zastosowań

Czekam na oficjalne ceny na polskiej stronie, jednak wątpię aby najtańszy serwer z oferty SYS był wyceniony taniej niż mSP obecnie. Procesor w SYS jest bardziej konkurencją dla i5 niż jakiegokolwiek w miarę świeżego Xeona. Oczywiście jest to oferta na 2014 rok, więc serwery są niedostępne i nie można ich zamawiać. Tańszy serwer z oferty SYS od droższego różni się jedynie dwoma dodatkowymi dyskami SSD po 160GB każdy (należy się pochwała za 2 dyski). Biorąc pod uwagę zapowiedzi o "nowej, lepszej ofercie" i "nawet 8 rdzeniowych procesorach" czuję rozczarowanie.

trojboj
20-11-2013, 11:36
No i SYS wylądował: http://www.soyoustart.com/fr/
Patrząc na francuskie forum ovh: http://forum.ovh.com/showthread.php?...uStart-com-SYS trudno nie oprzeć się wrażeniu, że usługa została przyjęta dość chłodno - w zasadzie nie ma w ogóle pozytywnych opinii.
W sumie trudno się dziwić, bo szału nie ma: pomijając procesor (który też jest dość dyskusyjny - w końcu to atom), wszystkie parametry są poniżej mSP. Do tego jest to jedna wielka prowizorka - na razie w zasadzie są to wyłącznie zabawki do testowania (których zresztą fizycznie jeszcze nie ma) dla pasjonatów.
Nadal wydaje mi się, że z tym SYS-em Oles przekombinował, bo w sumie dla kogo to ma być? - do zabawy trochę za drogie, a jako serwery produkcyjne są strasznie nieciekawe: zero dodatkowych usług, np. brak IPfailover, zero możliwości migracji w górę (np. do Ovh) lub w dół (do kimsufi, lub do VPS-ów), oferta z dwóch serwerów. Do tego pewnie wiele miesięcy zanim to przestanie być wczesną alf-ą.

jm.bohdan
15-11-2013, 08:43
Cytat Napisał mikel
Ovh mówi 'spieprzaj dziadu' wszystkim firmom, którym zależy na klientach i to z każdym miesiącem coraz bardziej. Oczywiście nie odkrywam Ameryki bo to już dawno się mówiło ale zamiast to zmieniać na lepsze to dalej brną w złe. Nie wiem po co wymyślać serwery z serii 'Hosting' jakby taka firma nie umiała sama wybrać sobie serwerów. Wymyślają takie bzdety a fundują dla takich firm hostingowych ochronę anty spamową, która po drugim wystąpieniu spamu blokuje wysyłkę maili na 24h a po trzecim na uwaga 30 dni (nie ważne czy serwer istnieje kilka lat czy 5 dni) ... czyli de facto powodują, że firma hostingowa może wyrzucić taki serwer do śmieci.
Niedługo zablokują całkowicie serwer i każą sobie płacić

Kaleta
14-11-2013, 20:20
Cytat Napisał mikel
Ovh mówi 'spieprzaj dziadu' wszystkim firmom, którym zależy na klientach i to z każdym miesiącem coraz bardziej. Oczywiście nie odkrywam Ameryki bo to już dawno się mówiło ale zamiast to zmieniać na lepsze to dalej brną w złe. Nie wiem po co wymyślać serwery z serii 'Hosting' jakby taka firma nie umiała sama wybrać sobie serwerów. Wymyślają takie bzdety a fundują dla takich firm hostingowych ochronę anty spamową, która po drugim wystąpieniu spamu blokuje wysyłkę maili na 24h a po trzecim na uwaga 30 dni (nie ważne czy serwer istnieje kilka lat czy 5 dni) ... czyli de facto powodują, że firma hostingowa może wyrzucić taki serwer do śmieci.
Heh, to samo sobie myślę.
Właśnie mam płacić za następny miesiąc a miałem przez włamy na konta klientów dwie blokady i teraz zastanawiam się czy płacić, czy przeskoczyć np. do hetzner.de
Jak mi zablokują na 30 dni to taką maszynę niech sobie trzymają dla siebie, bo dla mnie jest ona o kant dupy rozbić. Rozumiem przyblokować na godzinę, aż się ktoś ze spamem oczata, ale jak mnie przyblokują na 30 to bye bye ze wszystkimi maszynami do konkurencji od razu.

mikel
14-11-2013, 18:20

trojboj
14-11-2013, 17:44
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
- ovh klientom takim jak ja, którzy opierają swoją infrastrukturę na serwerach w kategorii <50euro mówi 'spieprzaj dziadu'.
- to w którymś momencie (gdy już posiadane przeze mnie kimsufi przestaną mi odpowiadać) zmusi mnie do przeniesienia się w inne miejsce.
- pytanie teraz dlaczego miałbym się przenieść do SYS'a? SYS to firma/marka bez historii, z ofertą składającą się z dwóch serwerów, bez opcji upgradu/downgradu, bez żadnych dodatkowych usług. Jedyne 'za' to potencjalnie niska cena. Ale wobec beznadziejności tej oferty cena musi być naprawdę niska, jak dla mnie co najmniej 50% niższa niż np. w Hetznerze.
- jeżeli oferta w SYSie nie będzie na poziomie EX40 z Hetznera za 30 euro, to trudno mi zrozumieć dlaczego miałbym się w to pakować.

Marthless
14-11-2013, 15:38
Wszystko pięknie każdy mówi, ale czy ktoś tu zdaje sobie sprawę że te wszystkie posty są zgłaszane głównej siedzibie OVH. Bo jakby nie patrzeć, to nic się nie zmienia.

RajSPutnik
14-11-2013, 09:51
Cytat Napisał sebaa
Victor, nie ma nigdy tanio i dobrze. Niska cena czymś musi być okupiona. W zamyśle Kimsufi ma być taka zabawką, takim wabikiem na klienta. Ja wiem, że to nie na rękę tym, którzy z powodzeniem wykorzystywali Kimsufi do celów biznesowych, no ale trzeba zacząć głosować nogami. OVH, nie jest nastawione na klienta biznesowego, który kilkanaście serwerów, które są wykorzystywane na 80-100%. Dla nich najlepszym klientem jest nieświadomy klient z jedym serwerem, na którym stoi jego sklep i wykorzystuje 10 % wykupionych zasobów.
JAk nie? Masz widocznie spore klapy na oczach typu zbrojone betonowe.
Na stronach wielu dostawców sa ceny kosmiczne, wystarczy poprosić o indywidualną ofertę a znajdziesz nie jedna dobrą a nawet lepszą ofertę

OVH to moloch, indywidualne podejście tutaj jest możliwe tylko jak masz x serwerów, srasz do nich kasą, szaraczka mają w dupie, czas oczekiwania na odpowiedz tutaj to wieki, u obecnego dostawcy odpowiedz z supportu mam w 5min, serwer jaki mam u niego to nic nie znaczacy badziew za 300zl z vat xeon 1240v2 2x ssd samsung pro 120GB. Teraz kupuje 1650 128Gb ram 4 dyski za 700zl i co? ano mam w dupie czy ovh pada i daje oferte bo mam dobry suport. Znajomy ma jeden z najwiekszych serwerów ts3 w ovh ico? Ano też powoli dziekuje ovh i przenosic bedzie swój wypas.

Nie można tanio i dobrze? Można wystarczy chcieć. Znam ludzi co pracowali na stanowiskach administracyjnych serwerów w ovh.... gdzie sa teraz i co mówią? Mówią że tu syf, kiła i mogiła i są bardzo zadowoleni, że poszli. Zadowoleni od aspektu finansowego po traktowanie jednostki. Jeden zgniły ziemniak zatruje cały worek i zmiast worka z ziemniakami jest szmbowóz z gnojówka.

Ja jako klient mogę sobie pozwolić na pisanie z błędami i inne babole stylistyczne, firmie to sie nie godzi. Dla przykładu. Zidentyfikowaliśmy sekcję konfiguracji, która nie była poprawnie brana pod uwagę na routerze na skutek restartów obudowy

wszedzie takich i podobnych pełno wstyd hehe może lepiej zrestartowali by czaszkogłowie bo restart obudowy kaftana nic nie da, Daliście badziew za 15 zeta i tak wisi uż kilka miesiecy na stronie, ludzie pozamawiali support leżał i kwiczał, nawet nie wiedzieli co odpisywać zawalali na zachodnią strone swą nie wiedze. Sam chciałem zakupić z ciekawości najtansze cudo i postawić sobie tam testowo www, kto wie może jak by mi sie podobało to bym skusiłsie na cos lepszego.

Przedstawiona oferta, wygląda jak oferta nic poza. Trzeba wywalić te zgnitki z worka najlepiej najwyższego szczebla, nie tylko taniość oferować lecz i jakość. Zadna firma nie pociągnie długa oferująca tanio i do dupy.

Arkoso
14-11-2013, 09:17
Cytat Napisał sebaa
Victor, nie ma nigdy tanio i dobrze. Niska cena czymś musi być okupiona. W zamyśle Kimsufi ma być taka zabawką, takim wabikiem na klienta. Ja wiem, że to nie na rękę tym, którzy z powodzeniem wykorzystywali Kimsufi do celów biznesowych, no ale trzeba zacząć głosować nogami. OVH, nie jest nastawione na klienta biznesowego, który kilkanaście serwerów, które są wykorzystywane na 80-100%. Dla nich najlepszym klientem jest nieświadomy klient z jedym serwerem, na którym stoi jego sklep i wykorzystuje 10 % wykupionych zasobów.
sebaa, nie oszukujmy się, ale chyba dla każdego taki klient jest najlepszy

sebaa
14-11-2013, 09:16

victor
13-11-2013, 23:51
oles, oles. Dostrzegłeś że ludzie przechodzili z kimsufi na ofertę ovh bo bali się marnego supportu dla kimsufi. Kiedyś kimusfi miał byś właśnie tym co teraz chcesz zrobić na "sys" i miał support i sla itp. Znowu robisz ten sam błąd robiąc "sys" oddzielną marką, której ludzie kupować nie będą bo nie będą chcieli by ich serwery były traktowane jak coś gorszego. Ty koniecznie chcesz ludzi podzielić i jednych traktować jak najgorsze gu... a innych traktować przeciętnie (bo to max w ovh). Bierz przykład z konkurencji gdzie nie liczy się czy masz 1 serwer najtańszy czy 500 drogich. Klient to klient i jest traktowany tak samo i do tego dobrze. Może pozornie biznesowo jest to nie optymalne, ale takie zachowanie procentuje i daje duże lecz trudne do zmierzenia zyski. Trochę mniej zacietrzewiania się i dzielenia ludzi na ludzi i podludzi i traktowania ich serwerów tak jak ty byś bardzo nie chciał by ktoś twoje usługi potraktował. Z resztą po takiej przerwie to nie wiem co ty kombinujesz, teraz będziesz miał wietrzenie serwerowni przez 5 lat bo ludzie opływają i odpływac będą.

trojboj
13-11-2013, 22:34
Jeżeli chodzi o nową ofertę serwerów, to w sumie wygląda (technicznie) OK. Ja sam trafiam pewnie w grupę SYS, bo głównie mam serwery Kimsufi, a nowe (2014) Kimsufi wygląda dziadowsko, a OVH jest za drogie.

Jednak kompletnie nie rozumiem pomysłu na stworzenie i oddzielenie od OVH marek kimsufi i sys. Zgodnie z zapowiedzią każda z nich będzie miała niezależnego managera, inne loginy hasła itd. Przecież to jest zupełnie bez sensu. Ja mam w OVH przeróżne usługi (domeny, serwery wirtualne, RPS-y, dedyki z różnych grup). Jeżeli teraz będę miał to porozdzielać pomiędzy nowe marki, to łatwiej mi będzie po prostu przenieść to w całości do Hetzner-a.

Prawie wszystkie branże się konsolidują, a OVH postanowiło się dzielić, bez sensu. Efekt będzie taki, że z oferty OVH praktycznie znikną budżetowe serwery - zostaną wypchnięte do oddzielnych marek, co z punktu widzenia klienta ma zero zalet.

Pozostaje wierzyć, że po paru miesiącach ten pomysł na oddzielne marki umrze śmiercią naturalną (tak jak w przeszłości umarł pomysł na kimsufi, które zostało wchłonięte do ovh) i sytuacja wróci do normy.

HaPe
12-11-2013, 20:33
KS 2G będzie możliwy do zamawiania?

kamil
31-10-2013, 16:34
Witam,

Ogłosiliśmy wprowadzenie 3 gam serwerów, które pojawią się na stronie
Ovh: "Enterprise" "Hosting" "Infrastructure". Są to zastosowania, które
pojawiają się najczęściej. Oferty serwerów są przygotowane w taki sposób,
żeby ich ceny były jak najbardziej interesujące.

Patrząc na ofertę mSP za 160 zł/m-c zdaliśmy sobie sprawę, że jest również
rynek niedrogich serwerów bez dodatkowych opcji. 80% klientów, którzy zamawiali
serwer mSP, nie korzystało z żadnych opcji. Nawet z dodatkowego adresu
IP Failover.

Postawiliśmy sobie więc pytanie: dlaczego ci klienci są gotowi płacić 160 zł/m-c
za serwer nie mając innych potrzeb niż serwer? Po wielu dyskusjach i analizach
zauważyliśmy, że 50% z nich zrezygnowało z serwera KS na korzyść droższego serwera!!
Czasami nawet 2x droższego. Taka sytuacja miała miejsce przede wszystkim z powodu
korzystniejszych warunków gwarancji SLA dla tej oferty.

Tacy użytkownicy nie potrzebują wszystkich opcji możliwych do aktywacji na ich serwerach.
To czego chcą, to doskonały serwer z dużymi parametrami procesora, pamięci RAM, z dużymi
dyskami i gwarancją SLA. Wybierają taką usługę, ponieważ chcą rozpocząć działalność i
potrzebują serwera, któremu mogą zaufać. Są to prawdziwi pasjonaci, którzy uwielbiają
wydajny sprzęt w niskiej cenie. Nie motrzebują oni pomocy technicznej, żeby wiedzieć,
jak skompilować jądro lub jak zaktualizować apache'a.

Chcą oni tego co najważniejsze. Nie potrzebują dodatków.

Ale nie mogą/nie chcą zamówić serwerów na stronie Ovh, ponieważ tak naprawdę nie wiedzą,
jakiej usługi potrzebują. To ich klienci powiedzą im, co rzeczywiście jest potrzebne.
Okazuje się jednak, że Ovh jest za drogie na początek.

Ci klienci nie chcą serwera KS, który nie jest wystarczająco poważny do biznesu.
To usługa do zabawy lub do testowania, ale gdy mówimy o biznesie, potrzebujemy czegoś
poważnego. Dobry sprzęt jest poważny. Pomoc sprzętowa z gwarancją SLA jest poważna.
KS to usługa niewystarczająco droga na początek.

Filozofia
------------
Pracowaliśmy nad ofertą "Essential Servers". Niedrogie i bardzo mocne serwery,
z najważniejszymi funkcjami. Bez zbędnych opcji. Serwer jest wyposażony w procesor
najnowszej generacji (aż do 8 rdzeni) i z 32GB pamięci RAM. Oferta zawiera domyślnie
3 adresy IP i sieć 1Gbps. Klient może korzystać z wirtualizacji. Oferta zawiera
również backup chroniący przed utratą danych.

W zakresie wirtualizacji klient może używać adresów IP zawartych w ofercie i
może przekierować routing portów z IP głównego na wirtualne maszyny.
Mamy do czynienia z klientami, którzy wiedzą, jak wykorzystać wydajność
sprzętu.

Doskonały serwer na początek. Albo doskonały serwer do rzeczy ważnych.

Oferta
------

W zakresie cen przejdziemy na < 200 zł/m-c. Mówimy o bardzo wydajnych serwerach
z dużą ilością pamięci RAM. Dokonamy wyboru spośród 8 propozycji.
Chcemy zaproponować tylko 2 oferty, więc wybór będzie trudny. Serwer będzie zawierał
wszystkie opcje. Nie będzie dodatkowych kosztów.

Serwery dedykowane w serii SYS będą miały swój własny panel manager, bez obsługi
w API. Nie będą one dostępne w panelu manager Ovh (w przyszłości będzie to
dotyczyć również usług KS). Chcemy stworzyć prawdziwą markę niezależną od Ovh i
dostarczać pewien rodzaj serwera dedykowanego bez zbędnych opcji.

Serwery będą dostępne w Europie i Kanadzie.
"

"Essential Server" to nazwa kodu. Trwa przygotowywanie nowej strony internetowej.
Oferta serwerów będzie nosić nazwę SYS. SYS to skrót od nazwy nowego znaku towarowego,
aby odpowiedzieć na potrzeby nowego rynku, który znajduje się między Kimsufi.com i
Ovh.com.

Pozdrawiam, Octave