We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Subdomena w ART.pl a OVH

eigor
03-10-2013, 12:56
Witam, dziękuje za szybką odpowiedź.

W takim razie jak rozumiem, nie ma możliwości skonfigurowania mojego konta/hostingu na ofercie PRO do obsługi serwisu art.pl, bez użycia zew. DNS ?

Załóżmy więc taką sytuację...

1. Posiadam dla przykładu w serwisie art.pl nazwę: kowalski.art.pl.

2. Za pomocą panelu w ovh, dodaję tę subdomenę do panelu (dzięki czemu widnieje na liście rozwijanej i utworzona zostaje strefa).

3. Na koncie głównym, podpiętym do hostingu, za pomocą opcji multidomen, dodaje kowalski.art.pl. i kieruje na określony katalog na serwerze.

4. W art.pl zgłaszam serwery DNS, ktore widnieją w nowo utworzonej strefie dla kowalski.art.pl..

... rozumiem, że w ten sposób to nie zadziała ?

Natomiast posiadając zew. DNSy, ustawiając na nich następujące np. dane:
kowalski.art.pl. 86400 IN A IP hostingu/głównej domeny

2. Ustawiając na koncie głównym na ovh, gdzie jest hosting, za pomocą multidomen, kieruję również na katalog określony przeze mnie (tutaj w tym momencie pojawia sie inf. 'zew. strefa').

3. Następnie podając w art.pl IP DNS tak skonfigurowanego jak wyżej napisałem, czekam na ich odświeżenie i wszystko bd. śmigać ?

4. A gdybym w przyszłości chciał skierować na inny katalog, to zmieniam po prostu to w panelu ovh, za pomoca multidomeny konta głownego/hostingu ?

Zakładam, ze druga opcja w moim przypadku jest tylko możliwa?

---
Pozdrawiam

Edit. poprawiona składnia.

maciej
02-10-2013, 21:24
Ja bym Ci polecił freedns.42.pl, w sieci na pewno znajdziesz poradniki jak ustawić dns, jesli nie to lepiej zatrudnij kogoś do tej roboty.

eigor
02-10-2013, 17:25
Witam serdecznie forumowiczów!

Z racji takiej, iż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie na forum (bądź tez była niekompletna, lub dotyczyła innej oferty ovh), postanowiłem się zarejestrować i założyć nowy wątek.

Otóż, posiadam ofertę 'pro' na ovh.pl, chciałbym również wydelegować adres z art.pl na odpowiedni katalog/subdomene w moim koncie na ovh.

czyli np. jest sobie 'nazwa.art.pl' i chciałbym (bez użyca ramek) aby subdomena ta wskazywała na określony katalog na serwerze dajmy na to: '/home/test/'.

W informacji zawartek w FAQ art.pl widnieje taka oto informacja:

'Aby domena prawidłowo funkcjonowała, muszą zostać przygotowane do jej obsługi serwery DNS. To nie to samo, co serwer na którym umieszcza się pliki z zawartością strony WWW.

O uruchomienie i konfigurację serwerów DNS najczęściej troszczy się usługodawca hostingu. To do niego należy zwrócić się z prośbą o przygotowanie serwerów DNS do obsługi konkretnej domeny i udostępnienie ich nazw.
pytanie jest następujące, co mam zrobić aby wszystko ze sobą grało i jakie serwery dns przesłać do art.pl aby całość zadziałała?

--
Pozdrawiam.