We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[Info] Przestroga

ramzes1
18-10-2013, 18:05
Z każdym oszustem, niezależnie od kwoty czy to 15zł, czy 249zł (rzekomo wykroczenie, nie przestępstwo) warto pójść na policję i polecam to każdemu, kto został oszukany. Policja ma obowiązek zająć się każdą sprawą niezależnie od kwoty.

Odnośnie wypowiedzi Pajo, nie jest ona wiarygodna. Zostałem przez tego Pana oszukany i zapewne z tego wynika jego "relacja".

pozdrawiam

Yeahbunny
05-10-2013, 00:36
Cytat Napisał dzimi
Wystarczy że pójdziesz z tym na policję. Nawet jeśli ci umorzą to a koleś wpadnie z czymś grubszym to się nie bój - prokuratura to podliczy... i podejmą twoją sprawę włączając to do czegoś grubszego.
Co mam zrobić jeżeli oszukał mnie na 1600zł oraz mieszkam za granicą?

Yeahbunny
05-10-2013, 00:34
Co mam zrobić jeżeli zrobił mnie na 1500zł i mieszkam za granicą?

Pajo
03-10-2013, 03:27
Cytat Napisał dzimi
Wystarczy że pójdziesz z tym na policję. Nawet jeśli ci umorzą to a koleś wpadnie z czymś grubszym to się nie bój - prokuratura to podliczy... i podejmą twoją sprawę włączając to do czegoś grubszego.
O takim czymś w życiu nie słyszałem..

dzimi
02-10-2013, 20:24

Pajo
02-10-2013, 19:21
Cytat Napisał OPTRONET
W takiej sytuacji warto się skontaktować z innymi poszkodowanymi. Pozew zbiorowy na wyższą kwotę to już coś aczkolwiek prokuratura powinna przyjąć sprawę. Ostatnio prokuratura rejonowa zwróciła się do mnie o logi osoby która oszukała kogoś na sto kilkanaście złotych i jest prowadzone przeciwko niej postępowanie.
Być może więcej osób zgłosiło kradzież że się do ciebie zwrócili a co zrobisz w przypadku kiedy większej liczby osób oszukanych nie ma?

Miałem przypadek w którym zostałem oszukany na 240zł i policja nie zrobiła z tym nic.

OPTRONET
02-10-2013, 16:38
Cytat Napisał Pajo
Zależy od kwoty transakcji.. Jeśli to kwota poniżej 250zł to według polskiego prawa nie jest to traktowane jako przestępstwo a wykroczenie.. Na przyszłość polecam weryfikować użytkownika przed zakupem serwera.
W takiej sytuacji warto się skontaktować z innymi poszkodowanymi. Pozew zbiorowy na wyższą kwotę to już coś aczkolwiek prokuratura powinna przyjąć sprawę. Ostatnio prokuratura rejonowa zwróciła się do mnie o logi osoby która oszukała kogoś na sto kilkanaście złotych i jest prowadzone przeciwko niej postępowanie.

Arkoso
02-10-2013, 07:29
To standard na tym forum, że paru oszustów grasuje zawsze. Wystarczy odrobina rozsądku i wiedzy, gdyż tacy ludzie zazwyczaj gubią się w kłamstwach.

zdalny
01-10-2013, 18:14
Wydrukuj co masz i na policje po samym nr konta bez problemu dojdą

Pajo
01-10-2013, 14:56
Zależy od kwoty transakcji.. Jeśli to kwota poniżej 250zł to według polskiego prawa nie jest to traktowane jako przestępstwo a wykroczenie.. Na przyszłość polecam weryfikować użytkownika przed zakupem serwera.

Marthless
01-10-2013, 14:49
Witam, sprawa tyczy się oszustwa do od sprzedaży serwerów dedykowanych od użytkownika Adaś, jego numer Gadu-Gadu to 48731009. Niestety, mój błąd był taki, że nie zrobiłem żadnej weryfikacji, jeśli chodzi o ID (czyli Nichanle) jak i o nick z tego forum. Jeśli ktoś na trawi na taką osobę, który numer jest podany kto, to proszę omijać go szerokim łukiem.

Mała treść wiadomości i jego podsumowanie.
14:46:50 Adaś
spierdalaj
P.S: Czy jest jakaś szansa aby taki użytkownik poniósł karę, jeśli ma się jego numer konta bankowego.