We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Moja Strona!!!

THOR
16-02-2006, 21:20
pytałeś co jeszcze zmienić....odpowiedziałem Ci - forum....a Ty mi na to:
Cytat Napisał mojserwer
Wkrótce bedzie kupowany nowy serwer na forum
...widocznie się nie zrozumieliśmy. Pisząc ...forum miałem na myśli że masz zmienić forum do hmm.."konwersacji" o Twojej stronie. A napisałem tak dlatego że zaglądam tutaj już "jakiś" czas i pierwszy raz spotykam się z takim nagannym zachowaniem.
Dałeś do oceny stronkę - ludzie ją ocenili, i uwierz mi że wiedza co piszą. Ty zamiast wyciągnąć z tego wnioski przyjąłeś drogę "obrony" Twojego ...dzieła atakiem na ludzi którzy z pewnością maja dużo większe doświadczenie i wiedzę jesli chodzi o tworzenie stron www od Ciebie. Widać cos takiego jak "przyznanie się do błędu" jest dla Ciebie pojęciem nieznanym i dlatego uważam że nie ma sensu pomagać Ci w jakikolwiek sposób, bo odrzuciłeś chęc pomocy juz na starcie, unosząc się dumą. To tyle....myslę że inni użytkownicy forum myślą podobnie jak ja i nikt więcej Ci nie odpowie na żadne pytanie. Powod jest prosty - my wszyscy się mylimy ..a Ty masz zawsze rację ...więc ja kto mówił master Yoda...."Niech Twoja RACJA będzie z Tobą!"

solti
16-02-2006, 20:39
Cytat Napisał mojserwer
...UMIEJETNOSCI LEZA W GŁOWIE A NIE W PROGRAMIE!...
Ale najpierw tą głowę trzeba mieć, a ty się zachowujesz jakbyś w ogóle nie wiedział, co to głowa

dr_NO
16-02-2006, 20:37
phpbp jest biedny, i kiepski, i wogóle nie teges ... zmień je na jakies inne znajdź gdzieś IPB 1,3 albo 2,0 są za free ...

mojserwer
16-02-2006, 20:00
Wkrótce bedzie kupowany nowy serwer na forum

korzychxp
16-02-2006, 19:52
jaka młoda?

zmien czcionke na stronie, wszędzie na Verdana bo ta jest biedota i brzydko wygląda.

THOR
16-02-2006, 19:21
...forum

mojserwer
16-02-2006, 19:03
To młoda co napisała posta u góry, UMIEJETNOSCI LEZA W GŁOWIE A NIE W PROGRAMIE! co jeszcze zmienic?

korzychxp
16-02-2006, 18:19
no mnie też nie uczyli ale taki łatwy język trzeba umieć

Gino
16-02-2006, 16:59
Jeżeli się nam nie podoba ( a my jestesmy Twoimi klientami Twojej www) to to zmien. Przeciez my Ci radzimy dobrze. Po co sie bronisz, warto czasem przyznac się do błedu.
Zmien i juz
-----------------
P.S w szkole mnie bynajmniej nie uczyli html'a jesli chodzi o 2 gimnazjum

korzychxp
16-02-2006, 16:30
KURDE strona ładuje się ok. 30 sekund, wyzywasz wszystkich i nie chcesz nic naprawić bo myslisz i wypowiadach sie o stronie w samych superlatywach

Mi też się rozjeżdza, boisz się krytyki? Zachowujesz się jak dzieciak z 4 klasy podstawówki a w 2 GIM powinieneś umieć dużo HTMLa a no i sama obsługa painta jest dla tych 11 latków (nie wiesz jak sie posłużuć innymi programami? banalne!).

Nara nie chce mi się z tobą gadać albo przyznasz się do błędów i poprawisz albo totalna nagana.

mojserwer
16-02-2006, 13:51
ok zamienie te obrazki, a bledy poprawione

THOR
16-02-2006, 12:45
Cytat Napisał mojserwer
kgoo to obchodzi ze jest z wikipedia ? szukałem jakiegos fajnego edytora, ale w ogole sie nie umiem obsluzyc w paincie juz jestem obcykany jak masz jakis latwy, fajny to pliss podaj nazwe/link
---Tu nie chodzi o to czy kogos to obchodzi czy nie..ale skoro tekst nie jest Twojego autorstwa to wypada podac jego źródło.
---Co do programów graficznych podałem Ci przykładowe nazwy...i nie są one skomplikowane w obsłudze (nikt Ci przecież nie napisał że masz zaraz pracować na Photoshopie)
---A TUTAJ masz link do najlepszego programu graficznego....skorzystaj..i na tym kończę tą dyskusję bo widzę że nie dojdziemy do porozumienia

Maverick
16-02-2006, 09:04
Ja szczele takie coś:
Strony robi się dla jak największej grupy użytkowników... licz się z tym że masa osób w polsce nadal jedzie na wolnych łączach... i u nich ładowanie tych bmp to tragedia. I kto mówi o traceniu jakości przy konwersji do jpg?? Używając zwykłego FLASHA czy też FIREWORKSA zmniejszasz wagę obrazków o kilkaset % nie tracąc jakości... zajrzyj na www.aviate.pl i popatrz na logo... ile ono waży?? 63kb. A twoje logo?? jest niecałe dwa razy większe... a waży 10 razy więcej, bo 681kb. I czy na moim logu jest jakaś utrata jakości?? NIE.
A jeśli nie umiesz wykonać tak prostej czynności jak konwersja z bmp na jpg...no to 'no comments'

Co do przeglądarek... to jeśli uważasz że IE jest lepsze od Mozilli... ehh... szkoda mi słow (czyli: 'no comments').

Jeśli miałeś dopiero 4 lekcje htmla... to co ty chcesz?? Żebyśmy wystawili ci 6 za strone która zasługuje na =2 (aż tyle dzięki zdjęciom )??

Einzeinbleth
16-02-2006, 06:35
Cytat Napisał mojserwer
Ty cała elizabethwefa paintowy lay i co z tego? moze pokazesz swoje dzielo... pewnie duzo gadasz malo robisz... jak jestes niecierpliwa, to sie nie dziwie, wroc sie do przedszkola i ucz sie od przedszkola czekania na kanapki... no sorry ale ... :/ to cos to jest strona! jestem w 2 gimn! i miałem z HTML-a dosłownie 4 lekcje! a doctype jest na stronie wejsciowej! a nie podstronie!
tak, masz absolutna racje. zieeeeeffffffff

ziaaaffff chciales ocene to cie ocenilem tak jak zawsze to robie. Jesli do tego nie dorosles - trudno.

mario984
15-02-2006, 23:40
@ mojserwer jak czytam twoje posty to nie wiem czy śmiać się czy płakać nad Tobą. Naprawdę szkoda mi Cię. Zero pokory. Prosisz o coś jednocześnie wyjeżdząjąc na kogoś.
Jeżeli chodzi o programy graficzne to wcześniej któryś z użytkowników wymienił Ci parę.
Raz, że strona się długo ładuje co nie zachęci oglądającego, a dwa, radziłbym ci trochę się poduczyć ortografii albo pisać wszystkie artykuły w Wordzie, cokolwiek byleby nie było tylu błędów. Nikt nie jest alfą i omegą i każdy może popełnić jeden czy dwa błędy ale nie non-stop. Poza tym jeżeli bierzesz się za robienie strony to naprawdę rób to z sercem. Ortografia i radagowanie tekstu jest ważne. Oglądacz jeżeli zauważy jeden, drugi czy trzeci raz błąd w tekście to wie z jaką osoba ma do czynienia i na ile ta osoba jest poważna.

Tyle z mojej strony. Spodziewam się ataku z twojej strony ale wierz mi nie przejmuję się tym zbytnio bo jak wystawiasz coś do oceny to nie wszystkim ta rzecz ma się podobać i nie wszyscy muszą to pochwalać.

Pozdrawiam

mojserwer
15-02-2006, 23:06
aha jeszcze jedno masz strasznie wolnego neta

solti
15-02-2006, 23:05
Cytat Napisał mojserwer
kgoo to obchodzi ze jest z wikipedia ?
Szkoda czasu na dyskusje z dzieciakami!!!

mojserwer
15-02-2006, 22:59
dziex za opinie, COS MASZ CHYBA Z KOMPEM! Ja sprawdzałem u siebie, w szkole, i u kolegów jak działa moja stronka, i tylko u ciebie sie rozjezdza......................................... ......... a jezeli chodzi o grafike to pomysle chodzi ci pewno o top, bo reszta grafiki jest mała choc BMP

mojserwer
15-02-2006, 22:55
kgoo to obchodzi ze jest z wikipedia ? szukałem jakiegos fajnego edytora, ale w ogole sie nie umiem obsluzyc w paincie juz jestem obcykany jak masz jakis latwy, fajny to pliss podaj nazwe/link

solti
15-02-2006, 22:16
No tak. Napisałem, że dałbym Ci szóstkę, bo wiem, że dopiero się uczysz. Ale jeżeli dajesz tą stronkę pod publiczną ocenę, to musisz liczyć się z najróżniejszymi opiniami, nawet tymi skrajnie negatywnymi. Twoje unoszenie się i obrażanie na innych jest zupełnie nie na miejscu! Inna sprawa jest taka, że posty można edytować, a nie pisać jeden pod drugim. Na niektórych forach już dawno dostałbyś za coś takiego upomnienie.

Przechodząc teraz do Twoich argumentów:
Cytat Napisał mojserwer
Obrazki musza byc w bmp bo jak zapisze w paincie na jpg to bedzie gorsza jakosc, wchodzcie przez opere albo IE, nie przez mozille! Czytałem że osoba wchodzaca na strone czeka od 15 do 20 sekund az sie strona zaladuje jak potrwa to dluzej to wylacza, a to sie szybciej wlacza co jesczze poprawic?
To nie jest żadne wytłumaczenie!!! Co to za strona, która ładuje się całą wieczność. Obrazki w żadnym wypadku nie mają prawa być zapisane w bmp! To jest kompletnie karygodne postępowanie. Nikt nie mówi, że masz korzystać z painta. Jest sporo darmowego oprogramowania (chociażby IrfanView), którym zrobisz konwersję do jpg na dobrym poziomie.
Argument namawiający do korzystania z IE lub Opery, a nie z innych przeglądarek jest po prostu dziecinny. U mnie nie wystąpiły żadne wyłączenia Firefoxa, ale zarówno na nim, jak i na IE strona ma prędkość żółwia. Poza tym rozjechanie bannera występuje takie samo pod Firefoxem, jak i pod IE. Normalnie nie chce mi się wchodzić na strony działające w takim tempie. Grafikę pod www robi się tak, żeby stanowiła kompromis pomiędzy jakością i wielkością plików wynikowych. Jpg w jakości nie odróżnialnej dla ludzkiego oka od bmp jest o kilkadziesiąt procent mniejszy!!!
Cytat Napisał mojserwer
smok ci sie rozjezdza bo napewno masz mozille sprubuj na IE Wiekszosc (spora wiekszosc) materialow jest moja, i nie mow ze jezeli cos skopiowałem to ze jest to powazne naruszenie blablabla bo wiekszosc webmasterów jakby miała isc do poprawczaka/kicia blablabla a takie cos, to niewiem czy zostało by przynajmniej garstka webmasterów
Na pierwszą część już odpowiedziałem. Co do zamieszczania materiałów nie własnego autorstwa, to chyba nie zwróciłeś uwagi, że na większości tych stron, na które się powołujesz, jest jednak gdzieś zamieszczona notka, skąd pochodzą materiały zapożyczone i kto jest ich prawdziwym autorem!!! Jest może tylko niewielka garstka webmasterów, którzy takich informacji nie zamieszczają! Podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. Umieszczanie takich materiałów bez adnotacji, czyjego są autorstwa jest BARDZO POWAżNYM NARUSZENIEM PRAW AUTORSKICH! Za takie przestępstwa nikt raczej nie idzie do więzienia, ale za to musi płacić bardzo wysokie odszkodowania pieniężne. Gdybym miał wystarczająco dużo wolnego czasu, to sam bym poszukał prawdziwego autora zamieszczonych przez Ciebie tekstów i domyśl się, co on/ona by zrobili, gdyby się dowiedzieli, że Ty najzwyczajniej ukradłeś ich własność. To trzeba nazwać po imieniu: wykorzystywanie materiałów czyjegoś autorstwa bez jego zgody jest najzwyczajniejszą kradzieżą!
Cytat Napisał mojserwer
Ty cała elizabethwefa paintowy lay i co z tego? moze pokazesz swoje dzielo... pewnie duzo gadasz malo robisz... jak jestes niecierpliwa, to sie nie dziwie, wroc sie do przedszkola i ucz sie od przedszkola czekania na kanapki... no sorry ale ... :/ to cos to jest strona! jestem w 2 gimn! i miałem z HTML-a dosłownie 4 lekcje! a doctype jest na stronie wejsciowej! a nie podstronie!
No właśnie niestety widać, że miałeś dopiero cztery lekcję html'a. A skoro sam się do tego publicznie przyznajesz, że jeszcze bardzo niewiele umiesz, to po co to rzucanie się! Lepiej posłuchać dobrych rad i uwag innych, żeby w porę wyciągnąć z nich wnioski i poprawić błędy, niż ślepo brnąć dalej po swojemu i utrwalać złe nawyki. Żeby ocenić czyjeś 'dzieło', nie trzeba samemu potrafić tworzyć podobnych rzeczy. Czy coś jest zrobione dobrze, czy źle, to ocenić może wiele osób stykających się z podobnymi rzeczami na codzień, ale niekoniecznie mającymi pojęcie, jak coś takiego się robi.

Na przyszłość życzę więcej POKORY!!!

THOR
15-02-2006, 21:57
Nie bede sie wypowiadal na temat poprawnosci kodu itd. bo nic o tym nie wiem ....ale...ale przyznam szczerze ze to co napisales:
Obrazki musza byc w bmp bo jak zapisze w paincie na jpg to bedzie gorsza jakosc...
powalilo mnie na klawiature. Wiadomo ze bedzie koszmarna jakosc jesli uzyjesz "kolorowanki" pana Gatesa...wiec prosty wniosek - skoro zadales sobie tyle trudu zeby zrobic ta strone to mogles juz "pojsc za ciosem" ..odpalic google i poszukac jakis prosty darmowy program do edycji i tworzenia grafiki. Uwierz mi ze jest tego full...chocby Pixia czy PhotoFiltre. A co do Painta..najlepiej usunac do niego wszelkie skroty..zmienic nazwe na paintkoopa .exe i zapomniec o tym "czyms" raz na zawsze.
Co do tresci...jesli chodzi o Mitologie Nordycką wypadałoby dac pod tekstem link w stylu: tekst pochodzi z wikipedia.pl ...bo stamtąd on jest...
To tyle...jesli chcesz dalej prowadzic ta strone..zacznij od pozbycia sie tych plikow bmp.
Pozdrawiam

mojserwer
15-02-2006, 20:51
5 post pod rzad, sorry ale chciałem dodac, ze toplista ma 2 dni i nie jest dobrze rozreklamowana moze bys dala czasu, strona ma 3 dni!

mojserwer
15-02-2006, 20:49

mojserwer
15-02-2006, 20:46
smok ci sie rozjezdza bo napewno masz mozille sprubuj na IE Wiekszosc (spora wiekszosc) materialow jest moja, i nie mow ze jezeli cos skopiowałem to ze jest to powazne naruszenie blablabla bo wiekszosc webmasterów jakby miała isc do poprawczaka/kicia blablabla a takie cos, to niewiem czy zostało by przynajmniej garstka webmasterów

mojserwer
15-02-2006, 20:44
Treść jest moja i niemoja, wiekszosc moja

mojserwer
15-02-2006, 20:43
Obrazki musza byc w bmp bo jak zapisze w paincie na jpg to bedzie gorsza jakosc, wchodzcie przez opere albo IE, nie przez mozille! Czytałem że osoba wchodzaca na strone czeka od 15 do 20 sekund az sie strona zaladuje jak potrwa to dluzej to wylacza, a to sie szybciej wlacza co jesczze poprawic?

Gino
15-02-2006, 18:04
Nie jest najgorsza Nie no popracuj troche nie jest tak zle. Pozdrawiam.

Einzeinbleth
15-02-2006, 18:03
lol? To cos nazywasz strona?
- obrazki bmp ktore sie zbyt dlugo wczytuja
- grafika a'la paint
- beznadziejnie rozjechane
- zle kodowanie
- brak doctype
- "Czy powinienem dostac 6 za strone" <- to zart?
- toplista gdzie jestes tylko ty <- tez zart?

Jeden plus za zdjecia, przynajmniej tu sie postarales bo jest ich troche.

Btw logo w galerii jest o niebo lepsze od "loga" na stornie glownej.

solti
15-02-2006, 17:55
Przede wszystkim rzuca się w oczy, że cholernie wolno się wczytuje! --> zbyt ciężka grafika Na stronki nie daje się plików bmp, tylko ablo jpg, gif lub png.

Witamy drogi wizytorze na stronie SKANDYNAWIA.ovh.org! Witamy na najciekawszej polskiej stronie poświęconej Skandynawii! Codziennie porcja wiadomości, medii, zdjęć i więcej! Chcemy przybliżyć wam codzienne życie Skandynawii! Informacji o niej! I wiele wiele innych! Mamy nadzieję, że pobyt tutaj będzie należał do najprzyjemniejszych i wrócicie tutaj niebawem.
Na czerwono zaznaczyłem błędy.
Zdanie 'Informacji o niej!' nie ma żadnego sensu w odniesieniu do poprzedniego.
Wizytor - hmmm... Jakiś dziwny wyraz
medii - polecam sprawdzenie odmiany

Brakuje mi notki, skąd zaczerpnąłeś poszczególne teksty, gdyż nie wierzę, że wszystkie napisałeś zupełnie samemu. Bez takiej informacji jest to niestety poważne naruszenie praw autorskich.

Trochę dziwnie wygląda rozjechany smok w bannerze na górze strony.

Niemniej szóstkę i tak bym dał

Edit: Całej stronki nie przejżałem, więc mogą być jeszcze inne błędy.

mojserwer
15-02-2006, 17:25
http://skandynawia.ovh.org <-- To moja strona o Skandynawii do... Szkoły Jest największe galeria zdjęć ze Skandynawii, Dużo Informacji, Forum, które pomoże dowiedzieć się niektórych informacji, znaleźć pracę. Są także informacje o wikingach, mitologii nordyckiej, sonda itp Głosujcie w sondzie czy powinienem mieć 6 za stronę ok czekam na + i -