We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Konfiguracja domeny i DNS

MarekTob
16-09-2013, 14:36
Heh, mam cały czas to samo. Klienci uważają, że 0,5h pracy administratora jest warte tyle samo co 0,5h stróża w WDK-u.

taken
15-09-2013, 20:39
Cytat Napisał Fre3ze
Witam.
To moja pierwsza konfrontacja z konfigurowaniem domen. Mam serwer z ISP Config. Ustawiłem na nim strefe DNS (przez ispconfig) dla domeny tomaszkurylo.pl, a od strony domeny wskazałem DNS na ten serwer. Idąc do puenty: nie wiem jak skonfigurować domenę by wskazywała podkatalog, aby wszystko działało musze wpisać adres http://www.tomaszkurylo.pl/tomasz/, a chciałbym by było bez "/tomasz", by od razu domyślnie domena wskazywała na subkatalog "tomasz". Grzebie się z tym już 40 minut i nadal bez efektu. Na chwile obecną widzę tylko rozwiązanie by przenieść stronę z katalogu /tomasz do katalogu głównego, lecz to nie rozwiązanie bo planuje więcej stron i domen. Proszę o wskazanie gdzie mogę szukać rozwiązania. Będę wdzięczny za podpowiedź
Pozdrawiam.
Zmiana konfiguracji apache czy co tam innego masz - DNS nic do tego nie ma.
Pozdr

no4b
15-09-2013, 19:43
Źle przeliczasz cenę. Zapomniałeś wliczyć czas, który był potrzebny do zdobycia wiedzy, która pozwala to zrobić w 15 minut.

Irytuje mnie kiedy ktoś*mówi "przecież to 10 minut klepania w klawiaturę". Pojawia się wtedy pytanie dlaczego nie zrobi tego sam, skoro to taka bzdura.

Fre3ze
14-09-2013, 22:53
Jednak mam trudności z konfigurowaniem domen przez panel isp config i korzystając z menagera v3.

Oferuje 20 zł, płatne przelewem osobie która pomoże mi to skonfigurować.
Jest 8 domen do skonfigurowania i serwer KS 4G gdzie należy skierować domeny. A także jedno przekierowanie subdomeny na drugi serwer, do którego podam IP. 20 zł to mało, ale wiem że jest to robota na 15 minut dla sprawnej osoby, więc jest to ekwiwalent około 80 zł na godzine.
Proszę o kontakt na mateuszsargalski@gmail.com
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

no4b
13-09-2013, 13:14
Domena wskazuje na adres IP, nigdy na katalog. Możesz zakładać oddzielne konta dla kolejnych stron.

Fre3ze
13-09-2013, 12:45
Witam.
To moja pierwsza konfrontacja z konfigurowaniem domen. Mam serwer z ISP Config. Ustawiłem na nim strefe DNS (przez ispconfig) dla domeny tomaszkurylo.pl, a od strony domeny wskazałem DNS na ten serwer. Idąc do puenty: nie wiem jak skonfigurować domenę by wskazywała podkatalog, aby wszystko działało musze wpisać adres http://www.tomaszkurylo.pl/tomasz/, a chciałbym by było bez "/tomasz", by od razu domyślnie domena wskazywała na subkatalog "tomasz". Grzebie się z tym już 40 minut i nadal bez efektu. Na chwile obecną widzę tylko rozwiązanie by przenieść stronę z katalogu /tomasz do katalogu głównego, lecz to nie rozwiązanie bo planuje więcej stron i domen. Proszę o wskazanie gdzie mogę szukać rozwiązania. Będę wdzięczny za podpowiedź
Pozdrawiam.