We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

chmod plików na serwerze

kompan
25-08-2013, 10:12
Witam,

Na wstępie podam, że mam niewielką stronę na serwerze wirtualnym OVH.
Jakiś czas temu miałem włamanie, teraz w programach typu SiteAdvisor strona jest oznaczona na czerwono czy też nie będąca bezpieczna.
Zrobiłem porządki jednak zauważyłem, że atrybuty katalogów i plików zostały chyba zmienione.
1. Jeśli jest jakaś reguła proszę kogoś doświadczonego o opisanie jakie uprawnienia powinny mieć pliki i katalogi począwszy od głównego katalogu i plików tj. www, cgi-bin, .forward, podkatalogi itd. po zalogowaniu przez ftp.
2. Przypadkowo przy zmianie uprawnień wpisując cyframi uprawnienia zaznaczyłem Set UID, GID. Proszę o wyjaśnienie dlaczego teraz zdalnie nie mogę zmienić atrybutów chmod bo włączenie GID zablokowało mi możliwość zdalnej zmiany atrybutów.
3. Czy jest sposób aby wyłączyć atrybut GID ponieważ zdalnie przez totalcmd czy fireFTP jest to niemożliwe.
Czy można to zrobić jakimś skryptem lub w inny sposób czy pozostaje wyłącznie kontakt z pomocą techniczną OVH.

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do treści postu liczę na ewentualną wyrozumiałość i pomoc.