We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zablokowałem sobie domenę

amikot
25-06-2013, 22:30
Wynająłem drugi serwer dedykowany w celu przeniesienia swoich serwisów.

Na jednej z domen kombinowałem z adresem IP FailOver który postanowiłem sobie odpuścić przynajmniej na razie.

W efekcie tych kombinacji doszedłem do sytuacji w której:

Ustawienia domeny w OVHM są takie, że jako primary DNS mam wpisany IP-FAIL-OVER.ovh.net, a jako secondary IP mam sdns1.ovh.net

Gdy chcę zmienić Primary (na adres stary lub na nowy - ale nie failover) to dostaję komunikat: The SOA zone for domain name is not present on dns server: sdns1.ovh.net

Gdy chcę zmienić sdns1.ovh.net na sdns2.ovh.net to dostaje komunikat: The SOA zone for domain name is not present on dns server: sdns2.ovh.net

Primary DNS jest na starym serwerze (dostępnym też pod adresem IP-FAIL-OVER.ovh.net) ze skierowaniem na secondary DNS sdns2.ovh.net

W konfiguracji SecondaryDNS serwera mam wpisane też sdns2.ovh.net jako secondary.

Ogólnie w tym momencie niczego nie chce specjalnego. Po prostu chce przepisać domenę na nowy serwer - co teraz jest niemożliwe.

Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

Dodane:

Przyczyną problemu okazały się złe wpisy DNS na starym serwerze. Niestety PLESK 9 (a może i nowszy też) nie pozwala na pełną edycję stref DNS dla każdej domeny wraz z konfiguracją pozwoleń transferu domen.
Konieczne było ręczne wyedytowanie plików w katalogu /var/named/run-root/ i ustawienie właściwych (wpisanych w SecondaryDNS w panelu OVH) adresów DNS.
Po zrestartowaniu usługi "named" wystarczyło poczekać kilka minut i domena została wpisana do secondaryDNS.