We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwery mailowe OVH blokowane przez wp.pl


voldemortsgirl
15-05-2013, 15:15
Problem został rozwiązany.
Od wczoraj wieczora wszystkie wiadomości docierają do wp.pl.

krisoo
14-05-2013, 18:11
Witam,

posiadam konto hostingowe pro. Od piątku 10.05.2013 r. do dnia dzisiejszego żadne wiadomości e-mailowe nie dochodzą do osób posiadających konta na wp.pl. Wszystkie maile otrzymują informację zwrotną:

host mx.wp.pl[212.77.101.4] said: 554 (#5.3.0) Nie
przyjmiemy tej wiadomosci poniewaz jest to spam
Mimo telefonów i e-maili oraz zgłoszenia awarii problemu nie udało się rozwiązać. OVH i WP.PL przerzucają się wzajemnie winą:

Info WP.PL:
Wiadomości są odrzucane przez serwer WP ponieważ adres IP zawarty w nagłówku SMTP mail'a (w części Received) znajduje się na czarnej liście SPAMHAUS - www.spamhaus.org . Zgodnie z naszą polityką antyspamową tego typu wiadomości nie są przyjmowane przez nasze serwery. Administrator sieci (OVH), do której przynależy adres IP, powinien skontaktować się administratorem czarnej listy i wyjaśnić sprawę.
Info OVH:
Nasze serwery nie występują na czarnej liście. To WP.PL tworzy jakiś problem. Nawet po wysłaniu wiadomości z nowych adresów WP.PL blokuje adres.
INFO WP.PL
WP nie jest administratorem czarnej listy SPAMHAUS. Nasz antyspam tylko z niej korzysta. Jeżeli IP OVH znajdują się na liście SPAMHAUS, to OVH powinno wyjaśnić sprawę ze SPAMHAUS.
Dopóki IP OVH będą listowane przez SPAMHAUS nasze serwery będą odrzucały wiadomości.
Co telefon do OVH otrzymuję informację, że administratorzy są w ciągłym kontakcie jednak problem nadal nie jest rozwiązany.

Czy ktoś z Was odczuwa podobne komplikacje? Jeśli tak to proszę o rekację, ponieważ nauczony doświadczeniem wiem, że tylko w czasie mocnych naciskó OVH podejmuje odpowiednie działania aby pomóć.