We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Współdzielenie katalogów pomiędzy wirtualkami

chmuri
06-05-2013, 15:10
możesz jeszcze zrobić tak ze w określonych godzinach jest dostęp z określonej domeny + użytkownik i np serwer samby nie ma wyjścia na świat i ma tylko interfejs wewnętrzny.

bartosz.jurczuk
06-05-2013, 11:37
Tak. Wydaje mi się że z podstawową konfiguracją samby powinienem sobie poradzić. Wciąż jednak nurtuje mnie pytanie: jaka jest najlepsza praktyka aby katalogi Proxmoxa były dostępne TYLKO dla moich systemów wirtualnych ?

Czy ograniczenie dostępu poprzez użycie poniższych parametrów konfiguracyjnych jest wystarczające (wystarczająco bezpieczne) ?
Np.
hosts allow = 192.168.1.0/24
hosts deny = ALL

(inna opcja która przychodzi mi do głowy to konfiguracja kolejnego lokalnego adresu IP w Proxmox-ie a następnie konfiguracja samby tylko dla tego adresu)

Pozdrawiam,
Bartek

chmuri
02-05-2013, 14:56
Dzień dobry Bartku.

Na wstępie fajnie że podjąłeś wyzwanie z serwerem w OVH i bardzo się cieszę ze chcesz się rozwijać. Co do problemu to polecam właśnie sambę o której pisałeś. Czy konfigurowałeś kiedyś tą usługę?

bartosz.jurczuk
02-05-2013, 14:49
Na Proxmox-ie posiadam 3 wirtualki: Linux Ubuntu serwer oraz 2 x Win7. Linux Ubuntu serwer posiada publiczne IP.

Potrzebuję udostępnić katalog do odczytu i zapisu na Linux-ie dwóm maszynom (windows bez publicznego ip). Przy czym nie chciałbym aby ten katalog był dostępny publicznie.

Czy może Pan mi coś znowu zasugerować w którą stronę najlepiej pójść (samba?) i jak należy skonfigurować sieć?

Pozdrawiam,
Bartek