We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Rejestracja domen, a podwiek.

irth7
26-04-2013, 00:35
W Ogólnych Warunkach Rejestracji Domen, oraz szczegółowych, nie znalazłem zapisku o minimalnym wieku strony umowy, a z tego co wyczytałem, jako małoletni posiadam ograniczoną zdolność do czynności prawnych, czyli jeśli mam zgodę rodzica, to mogę zawrzeć taką umowę na siebie? Nie wiem czy dobrze wnioskuję, więc zapytam, dla pewności.

PS:
W Ogólnych Warunkach Rejestracji Domen jest literówka:
"W przypadku, kiedy OVH nie ma moŜliwości zrealizowania zamówionej przez Klienta usługi (zmiana
adresu firmy, zmiana właściciela,...) wskutek braku działań ze strony Klienta (dostarczenie wymaganych
dokumentów, korekta błędnych danych,...), OVH ma prawo anulować zamówienie a zapłaconą kwotę
przekazać w formie punktów do 'Sakrbonki' Klienta w terminie jednego miesiąca od wysłania prośby o
uzupełnienie informacji do Klienta. "

voldemortsgirl
25-04-2013, 13:08
Jedynie osoby pełnoletnie mogą zawierać umowy, takie jak rejestracja domen.
Doradzam wytłumaczyć rodzicom, co to jest domena i w jakim celu ją rejestrujesz zamiast robić to za plecami rodziców.

irth7
24-04-2013, 15:18
Hej, mam 13lat, i planuję w OVH zakupić domenę .pl. Podczas rejestracji należy podać adres, a wolałbym uniknąć korespondencji pocztowej, bo rodzice raczej się nie znają na informatyce, i nie chcę ich denerwować. Będzie coś przesyłane, czy te dane są tylko w razie czego?
No i też ogólnie jak to jest z kupowaniem domen jako osoba niepełnoletnia?
Konto w banku mam od niedawna i chcę się najpierw dowiedzieć wszystkiego, gdyż czuję się niepewnie :/

Z góry dzięki, irth.