We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dzisiejsza auktualizacja Plesk

lantan
19-08-2013, 13:50
Każdy user w swoim php.ini powinien mieć odrębny katalog session przy użyciu fastcgi. Jeśli już wszyscy mieliby korzystać z tego jednego to ustawiłbym sticky bit i uprawnienia jak /tmp ale zdecydowanie lepsze są odrębne katalogi.

rafp
10-03-2013, 17:26
po dzisiejszej aktualizacji coś się rozjechało.
Napisali:
http://download1.parallels.com/Plesk...-based-os.html

113.
[-] Panel was unable to run PHP scripts in customers' sites if the PHP support was enabled through FastCGI. The errors like the following occurred: "PHP Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_fit28ahfd6pu07luv14sfhdid0, O_RDWR) failed: Permission denied (13)" and "PHP Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session)".

Słabo znam angielski ale wydaje mi się, że to napisał ktoś mocno nierozgarnięty.
Podają przykład logu w którym jest poprawna ścieżka i każą zmienić na poprawną, właśnie taką. )

Jeki powinny być prawa dostępu i kto powinien być właścicielem katalogu.
/var/lib/php/session/

Znalazłem gdzieś, że 777 ale to chyba nie jest najrozsądniejsze.

rafp
10-03-2013, 16:05
Dziś w nocy zaktualizował się Plesk i przestały działać mi niektóre strony www.
Nie można się zalogować. Jest jaki problem z sesją.
Po zmianie obsługi PHP z FastCGI na Moduł Apache można się zalogować, ale jest problem z zapisem plików, bo php zapisuję jako apache.

Czy ktoś może mi napisać co się zmieniło i jak to poustawiać, żeby strony znów mogły działać z php jako FastCGI?