We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[sprzedam] HG XL - stara oferta

jm.bohdan
01-03-2013, 21:31
Cytat Napisał amator
Jak widzę takie posty to witki mi opadają. Też mam taki serwer, ruch wychodzący w szczycie to około 1,5Gbps-2Gbps i jeszcze nie przekroczyłem transferu. A nawet jeśli już się to zdarzy, to zakup dodatkowych TB jest o wiele tańszy niż zakup dodatkowego 100Mbps pasa. Więc proszę Cię zastanów się trochę co piszesz

Coraz więcej hejterów i trollów na tym forum.
Trollem to może ty jesteś i jak dajesz dobre rady to sam pomyśl w przyszłości zanim klepniesz swoje wypociny. Jakbyś nie zauważył, było pisane że mają poprawić żeby zliczało dobrze traffic a wtedy obudzisz się z ręką w nocniku bo 40TB to raptem trochę ponad 100Mbps. Tak się składa, że ja mam kilka tych jak i tych nowych HG więc wiem co piszę. Ten serwer jest nieopłacalny w porównaniu z nową ofertą a dlaczego napisałem w poprzednim poście. Płacenie komuś 100% za setup + bonus to przegięcie bo można mieć maszynę bezpośrednio od OVH za tą samą cenę bez śmiesznego bonusa i bez żądnych kombinacji z cesjami. Co więcej dostaniemy nowe dyski a teraz ładują HITACHI lub TOSHIBA a on ma na bank z lipnymi SEAGATE. Prędkości na nich wahają się nawet między 155-185MB/s a na TOSHIBA/HITACHI nie spadają mi poniżej 175MB/s. Mam to gdzieś czy ktoś kupi od niego czy nie ten serwer i wątpię żeby się znalazł taki. Trzeba zachęcić niższym setupem tak jak to robią na innych forach choć i wtedy nie mają chętnych.

amator
01-03-2013, 15:17
Cytat Napisał jm.bohdan
Akurat tutaj w jednym i drugim przypadku można "jeździć" tak samo szybko z tym, że twój może się zatrzymać po 40TB i jeździć 10Mbps. Prawda jest taka, że masz serwer ze starej oferty i na gorszych warunkach a oczekiwania masz jakbyś sprzedawał ferrari w cenie poloneza
Jak widzę takie posty to witki mi opadają. Też mam taki serwer, ruch wychodzący w szczycie to około 1,5Gbps-2Gbps i jeszcze nie przekroczyłem transferu. A nawet jeśli już się to zdarzy, to zakup dodatkowych TB jest o wiele tańszy niż zakup dodatkowego 100Mbps pasa. Więc proszę Cię zastanów się trochę co piszesz

Coraz więcej hejterów i trollów na tym forum.

jm.bohdan
01-03-2013, 12:21
Cytat Napisał wlodek
Można jeździć Polonezem 30km/h, a można Ferrari 300km/h
Resztę zainteresowanych zapraszam na PW, bo zrobił się z tego tematu śmietnik.
Akurat tutaj w jednym i drugim przypadku można "jeździć" tak samo szybko z tym, że twój może się zatrzymać po 40TB i jeździć 10Mbps. Prawda jest taka, że masz serwer ze starej oferty i na gorszych warunkach a oczekiwania masz jakbyś sprzedawał ferrari w cenie poloneza

wlodek
01-03-2013, 11:05
Cytat Napisał jm.bohdan
Wątpię, żeby znalazł się taki jeleń jak bez żadnych kombinacji można zamówić bezpośrednio od OVH, nie martwić się czy przepiszesz serwer czy nie i to bez żadnego bonusa. Musisz zjechać sporo z ceny żeby kogoś zachęcić w przeciwnym wypadku zapomnij, że go pogonisz. Na twoim miejscu cieszył bym się, jakby ktoś chciał go za 30-50% instalacji. 300Mbps daje nam ~100TB a ty masz serwer z limitem 40TB.
Można jeździć Polonezem 30km/h, a można Ferrari 300km/h
Resztę zainteresowanych zapraszam na PW, bo zrobił się z tego tematu śmietnik.

jm.bohdan
28-02-2013, 23:00
Cytat Napisał wlodek
Interesuje mnie zwrot kosztów instalacji + ewentualny "bonus".
Wątpię, żeby znalazł się taki jeleń jak bez żadnych kombinacji można zamówić bezpośrednio od OVH, nie martwić się czy przepiszesz serwer czy nie i to bez żadnego bonusa. Musisz zjechać sporo z ceny żeby kogoś zachęcić w przeciwnym wypadku zapomnij, że go pogonisz. Na twoim miejscu cieszył bym się, jakby ktoś chciał go za 30-50% instalacji. 300Mbps daje nam ~100TB a ty masz serwer z limitem 40TB.

solidburn
28-02-2013, 22:12
Cytat Napisał hdmagic
A czego tu nie rozumieć?

Przychodzisz z nikąd, konto ma mniej niż miesiąc więc uwiarygodnij swoja ofertę.

Historia tego forum pokazuje wiele "wyskoków".
Człowieku przestań wypisywać te durnoty
Ofert nie uwiarygodnia się na podstawie ilości wpisów na jakimś forum !!!!
ile trzeba mieć 10? 100? 1000 postów ? żeby robić transakcje na ile 100? 1000zl czy 8000zl ? co to za durne praktyki !!!
sam sprzedajesz serwery i kupujesz bez pełnej cesji to jest dopiero syf !

Ludzie NIGDY nic się nie kupuje zdalnie na jakimś forum , gg itp oferty zamieszczane służą jedynie informacji i nawiązaniu kontaktu a same transakcje przeprowadza się w miejscach do tego przeznaczonych z zachowaniem max środków bezpieczeństwa dla obu stron i żaden obrazek z panelu wklejany nikomu NORMALNEMU nie jest potrzebny i przed niczym nie chroni ani nic nie uwiarygadnia !

wlodek
28-02-2013, 20:50
Cytat Napisał hdmagic
He he, dobre.
Jaką to niby gwarancją jest FV?
Opłacam fakturę i jaki to niby mam wpływ aby zmusić cie do wykonania cesji?
Żaden.
Pominę już fakt co na tej fakturze będzie, gdyż sprzedaż odpada, bo nie jesteś właścicielem serwera. Tylko go dzierżawisz od OVH!
No ale szukaj leszcza, który wywali w ciemno kasę i będzie liczył na uczciwość (sic).
Masz poważne problemy, wiesz o tym prawda? Wszędzie widzisz teorie spiskowe itp? Przeczytałeś co napisałem wcześniej? Mogę dokonać też cesji po spisaniu stosownej umowy, ja nie widzę żadnego kłopotu. Ja wiem, że chciałbyś otrzymać serwer za darmo, jednak sorry
Ps. Skończ już trollowanie, jeżeli nie jesteś zainteresowany ofertą.

hdmagic
28-02-2013, 20:35
He he, dobre.

Jaką to niby gwarancją jest FV?
Opłacam fakturę i jaki to niby mam wpływ aby zmusić cie do wykonania cesji?
Żaden.

Pominę już fakt co na tej fakturze będzie, gdyż sprzedaż odpada, bo nie jesteś właścicielem serwera. Tylko go dzierżawisz od OVH!

No ale szukaj leszcza, który wywali w ciemno kasę i będzie liczył na uczciwość (sic).

wlodek
28-02-2013, 20:15
Cytat Napisał hdmagic
Czyli ktoś ma ci na piękne oczka wypłacić żądane 8500 PLN?

Chciałbym przypomnieć, że cesja dokonywana jest do 7 dni od daty wpłynięcia wszystkich dokumentów oraz może być odrzucona, jeśli dokumenty będą niepełne lub nieprawidłowe.

Do czasu wykonania pełnej cesji "stary" właściciel ma pełne prawa do serwera i jest jedynym jego właścicielem. Może również wstrzymać dokonanie cesji.

Zjeść owce i mieć owce?
W jakim Ty świecie żyjesz? W sklepie też marudzisz, bo mleko może być zepsute? Wystawiam FV, po opłaceniu kończymy resztę formalności. Tak to działa w cywilizowanym świecie. Bez problemu zrobię też cesję po spisaniu wcześniej umowy, ale oczywiście przyszłym dzierżawcą musi być firma. Ja żadnego problemu nie widzę, więc nie siej zamieszania.

hdmagic
28-02-2013, 19:57
Czyli ktoś ma ci na piękne oczka wypłacić żądane 8500 PLN?

Chciałbym przypomnieć, że cesja dokonywana jest do 7 dni od daty wpłynięcia wszystkich dokumentów oraz może być odrzucona, jeśli dokumenty będą niepełne lub nieprawidłowe.

Do czasu wykonania pełnej cesji "stary" właściciel ma pełne prawa do serwera i jest jedynym jego właścicielem. Może również wstrzymać dokonanie cesji.

Zjeść owce i mieć owce?

wlodek
28-02-2013, 19:28
Cytat Napisał hdmagic
A czego tu nie rozumieć?
Przychodzisz z nikąd, konto ma mniej niż miesiąc więc uwiarygodnij swoja ofertę.
Przesłanie dokumentów cesji do OVH moim zdaniem wystarczy by potwierdzić swoją wiarygodność.

hdmagic
28-02-2013, 19:09
A czego tu nie rozumieć?

wlodek
28-02-2013, 18:56
Cytat Napisał Arkoso
Ile to limitu transferu miało?
Zużyto w tym miesiącu: 0 B
Pozostało w tym miesiącu: 40.00 TiB

To zliczanie transferu tak sobie działa

Arkoso
28-02-2013, 18:48
Ile to limitu transferu miało?

wlodek
28-02-2013, 18:46
A do czego Ci faktura? Bo nie bardzo rozumiem?

Koszt odnowienia serwera to cena podana na OVH + zastosowanie profesjonalne (199 zł). Są na nim dodatkowe adresy IP (których nie przenoszę, musisz kupić swoje failovery lub przenieść swój blok ripe).

Sposób przekazania to zmiana kontaktów w panelu OVH + cesja w formie papierowej, czyli przesłanie dokumentów do OVH.

Interesuje mnie zwrot kosztów instalacji + ewentualny "bonus".

hdmagic
28-02-2013, 17:37
Chętnie ponegocjuję cenę ale poproszę o przedstawienie ostatniej, opłaconej FV + SS panelu z tym serwerem.
Jakie zasady przekazania serwera?
Forma płatnosci?
Kwota odnowienia, jeśli jest inna niż na stronie.

wlodek
28-02-2013, 16:59
Witam,

Jak w temacie.

Serwer https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/hg_extralarge.xml ze starej oferty, czyli bez limitu 300Mbps wychodzącego.

Na oferty czekam do 10 marca.