OVH Community, your new community space.

OVH bierze się za piratów?

Lord Mati
03-02-2013, 11:07
http://natemat.pl/48863,kinomaniak-t...-konta-premium

Z sądem na karku
Nieco bardziej wylewny był na Twitterze założyciel OVH, Oles van Herman,

Arkoso
02-02-2013, 09:12
Cytat Napisał amator
Może być nawet z ekipy samego Dot Coma, nie robi to na mnie wrażenia

Nie bardzo rozumiem co ma do tego stara oferta? Daj linka, bo chętnie kupie jeszcze kilka maszyn ze starej. Nie da się? No właśnie.
Da się odkupić od kogoś jesli potrzebujesz mam jednego, wystawiony temat na giełdzie tutaj jest nawet.

amator
02-02-2013, 08:03
Cytat Napisał mickula
jesteś w błędzie amator,.
AFAIR otex & spółka to ekipa od zalukaj więc chłopak ma pojęcie o czym mówi...
Może być nawet z ekipy samego Dot Coma, nie robi to na mnie wrażenia

Cytat Napisał mickula
A co do 1gbps - serwery ze starej oferty
Nie bardzo rozumiem co ma do tego stara oferta? Daj linka, bo chętnie kupie jeszcze kilka maszyn ze starej. Nie da się? No właśnie.

mickula
01-02-2013, 22:12
jesteś w błędzie amator,.
AFAIR otex & spółka to ekipa od zalukaj więc chłopak ma pojęcie o czym mówi...

A co do 1gbps - serwery ze starej oferty

amator
01-02-2013, 07:32
Cytat Napisał otex
Tak czy inaczej, jserwery w OVH mam już od prawie 7 lat i polityka ovh jest mi trochę znana
Jakiś Ty wspaniały

Szkoda tylko że bardzo masz pojęcie o kosztach prowadzenia takiego serwisu. Nie, nie jestem właścicielem kinomaniaka, ale trochę serwerów miałem już w OVH. Nie będę się z Tobą licytował na ilość, bo nie chodzi o to kto ma większego, w te zabawę możesz się pobawić z kolegami z ławki. to że 250Mbps jest gwarantowane wieczorami, nie znaczy że Ci przycinają rurkę. Druga sprawa znajdź w ofercie OVH serwer za około 100 euro, który ma łącze 1Gbps (ba, nawet 250Mbps gwarantowane bez dopłaty).

Więc może skończ pisać bzdury, ok?

victor
01-02-2013, 02:25
Cytat Napisał spo0lsh
Można prosić o zamknięcie wątku, dawno jest offtopic
Nie jest autorem wątku, prosi o jego zamknięcie

otex
31-01-2013, 21:54
Nie ma żadnego offtopicu, silne argumenty dopiero się rozpoczeły, na pewno właściciel kinomaniaka będzie to czytał więc niech sobie uświadomi ,że przez zaczynanie wojny z ovh (grożenie im, czy mieli racje czy nie jest nieważne - lepiej jakby na e-mailu się dogadali z olesem przed wkurwianiem go) wyjdą z niczym - żadna serwerownia na świecie nie zapewni mu takich warunków za tak małe pieniądze. Tak czy inaczej, jserwery w OVH mam już od prawie 7 lat i polityka ovh jest mi trochę znana

spo0lsh
31-01-2013, 21:48
Kończą się silne argumenty, zaczynają się argumenty siły.

Można prosić o zamknięcie wątku, dawno jest offtopic

otex
31-01-2013, 21:19
Cytat Napisał amator
głupoty gadasz, że aż szkoda to czytać nie znasz chyba ich oferty, która jest de facto lepsza od ovh.
może ty jesteś owner kinomaniaka, pewnie depresje łapiesz? Mam u nich 10 serwerów więc morda. U nich też możesz mieć serwer identyko jak w ovh - taka sama cena itd tyle ,że nie ma gwarancji na 1gb łącza = wieczorami max transfer schodzi do 250 mbs, za 1 gb bez limitu jest opłata 500 euro - pozdro leszczu i dokładnie oglądaj oferty przed kupnem

lekkie potwierdzenie tego co pisze o voxility:
"All servers include in price Best effort port-speed Internet, at least 250Mbps in the evening.

If you want to have Full port-speed any moment day or night you have to pay around 500 euro for each 1Gbps of traffic."

amator
31-01-2013, 20:52
Cytat Napisał otex
Oni chyba za krótko byli w OVH , jeżeli myślą ,że OVH się ugnie ;d Laske im to da, jeżeli nie wytłumaczą się wyrokiem sądu to powiedzą ,że zagrażali ich sieci i to wszystko. W voxily będą płacili 600 euro za taki sam serwer z ovh za 150 euro więc pozdro jedyne ich wyjśnie to next konto na ovh ale po tym co napisali oles pewnie szybko będzie ich blokował
głupoty gadasz, że aż szkoda to czytać nie znasz chyba ich oferty, która jest de facto lepsza od ovh.

otex
31-01-2013, 20:35
Cytat Napisał spo0lsh
600 euro? to pewnie 30-40% zysków z samych banerków
Stawiam, że OVH zablokowało za łamanie regulaminu, a nie przez sąd. Ale to tylko gdybanie.
Patrz, oni w OVH mieli około 30-40 serwerów ,żeby tych userów ogarnąć w stream filmów to jest jakieś 5200 euro miesięcznie, teraz będą płacić minimum 21000 euro więc jest różnica. Serwerów mogli mieć o wiele więcej, nawet ze 100 więc padną, chyba ,że poświęcą 80% zysku w co wątpię za duża chciwość w polsce

spo0lsh
31-01-2013, 20:21
Cytat Napisał otex
Oni chyba za krótko byli w OVH , jeżeli myślą ,że OVH się ugnie ;d Laske im to da, jeżeli nie wytłumaczą się wyrokiem sądu to powiedzą ,że zagrażali ich sieci i to wszystko. W voxily będą płacili 600 euro za taki sam serwer z ovh za 150 euro więc pozdro jedyne ich wyjśnie to next konto na ovh ale po tym co napisali oles pewnie szybko będzie ich blokował
600 euro? to pewnie 30-40% zysków z samych banerków
Stawiam, że OVH zablokowało za łamanie regulaminu, a nie przez sąd. Ale to tylko gdybanie.

otex
31-01-2013, 20:09
Cytat Napisał mario1973
- do trybunału zaskarżą ?

M

spo0lsh
30-01-2013, 16:22
Cytat Napisał mario1973
Mnie się nie pytaj
Wiem tylko, że do voxility.net się przenieśli.

mario1973
30-01-2013, 16:02
Cytat Napisał spo0lsh
Zarząd firmy po konsultacjach z prawnikami postanowił zaskarżyć działania OVH.

M

spo0lsh
30-01-2013, 15:59
Cytat Napisał kinomaniakTV
KinomaniakTV

Z przykrością informujemy, iż nasze serwery zostały bezprawnie wyłączone w serwerowni OVH.

Zarząd firmy po konsultacjach z prawnikami postanowił zaskarżyć działania OVH.

Podtrzymujemy, iż konta premium zostaną przedłużone, a działanie serwisu przywrócone w niedługim czasie.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.
źródło: http://kinomaniak.tv

Generalnie patrz w regulamin, jest tam zapis że OVH zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia umowy jak regulamin jest łamany.

mario1973
30-01-2013, 08:20
I to mi się podoba - wyłączyli dopiero po wyroku sądu, a nie na podstawie jakiś pseudo donosów.

M

Arkoso
29-01-2013, 22:13
A nie, faktycznie.

amator
29-01-2013, 15:33
Jak to nie ma zrodla? Jest link do Twittera Olesia

Arkoso
29-01-2013, 15:04
Dosyć niepewne te info, żadnego źródła nie ma. Strona dalej wisi, czas pokaże czy będzie znowu działać. Poza tym, takie jest prawo, każdy dostawca musi interweniować w Polsce w takich sprawach.

mlodszy
29-01-2013, 14:47
A po co ma podawać więcej info? Wszystko jest jasne - sądzisz, że to wymówka?

Możesz próbować się kontaktować z kinomaniakiem jako stronie tej sprawy.

Strona =/= domena, to dwie oddzielne rzeczy i z tego co mi jest wiadomo, na ogół domeny nie podlegają w PL przejęciu żadnego - zresztą po co? Takie działanie w ogóle nie sprawdza się - po prostu OVH dostało papierki odnośnie wyłączenia usług/udostępnienia dysków.

wlodek
29-01-2013, 14:32
Może ktoś z OVH podać więcej info? Skoro strona zamknięta przez sąd, dlaczego domena działa itp? Czy poprsotu OVH pozbywa się klientów, którzy nadmiernie używają łącza?

http://antyweb.pl/kinomaniak-tv-zamk...-decyzja-sadu/