OVH Community, your new community space.

Geolokalizacja

zojka
25-01-2013, 23:52
Cytat Napisał Arkoso
Usuń klucz ovh w panelu. To taka moja dobra rada. Dzisiaj mnie listonosz obudził o 10 i przyniósł wypowiedzenie świadczenia usług na jednym z serwerów na którym jeden z kilku klientów nadużył serwera. I co najlepsze to te blokowanie było bez żadnego ostrzeżenia...
Czyli opinie na innych forach na temat blokowania serwerów są jak najbardziej prawdziwe Dobrze,że serwer wykupiłem tylko na miesiąc.

Swoją drogą, złożyłem reklamacje na nie działającą usługę geolokalizacji i dodatkowo zwróciłem uwagę ,że opis usługi wprowadza klienta w błąd.
Konsultant 2 dni wciskał mi, że usługa super działa.
Po zdecydowanej reakcji z mojej strony "podobno" przesłał wniosek do działu handlowego i ... cisza. Jak nie odezwa się w przyszłym tygodniu to złożę skargę do UOKiK i zrobię chargeback bo płaciłem kredytówką .

Arkoso
25-01-2013, 12:39
Usuń klucz ovh w panelu. To taka moja dobra rada. Dzisiaj mnie listonosz obudził o 10 i przyniósł wypowiedzenie świadczenia usług na jednym z serwerów na którym jeden z kilku klientów nadużył serwera. I co najlepsze to te blokowanie było bez żadnego ostrzeżenia...

victor
24-01-2013, 17:12
pewnie te serwisy korzystają z bazy geoip lite, która jest aktualizowana co miesiąc po stronie wydawcy i jak bóg da po stronie danego serwera przez jego admina.

zojka
24-01-2013, 15:59
Cytat Napisał zojka
Witam,

Widziałem ,ze temat już się przewijał przez forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mam pulę 16 adresów przypisanych do Polski.

Z tych 16 tylko 2 pokazują na Polskę reszta na Francję , Portugalię i Irlandię.
W bazie RIPE mam uaktualnione dane jednak wszystkie wyszukiwarki who is znajdują mnie jako inny kraj niż Polska.
Jak długo z waszego doświadczenia trzeba czekać aby wszystko poprawnie się zaktualizowało ?

Pyt 2.
Jest bardzo dużo opinii ,że ovh blokuje serwery gdy wystąpią incydenty związane ze skanowaniem portów, p2p itd.

Jako ,że udostępniam usługę klientom nie mogę pozwolić sobie na przestój. W ovh mam ESXi z 14 vm. Też trudno mi zagwarantować ,ze któryś z klientów nie będzie ściągał torrentów lub skanował sieci ( różni się trafiają ).
Czy w przypadku takiego incydentu mogę spodziewać się zablokowania ESX'a tym samym wszystkich serwerów vm ?
Zrobiłem kilka testów z adresem przypisanym do Polski. Kilka portali "what is ip" pokazuje że jestem w Polsce ,a inne że we Francji. Wygląda na to ,że dla niektórych ważniejszy jest wpis na temat AS'a i jak jest routowany ( w moim przypadku to Francja).
Najgorsze, że włącza się blokada regionalna na portalach VOD.

Podsumowując, usługa geolokalizacji jaką daje OVH nie działa tak jak oczekiwałem i sam opis usługi wprowadza w błąd. Może w innym zastosowaniu się sprawdza.....

zojka
24-01-2013, 14:16
Witam,

Widziałem ,ze temat już się przewijał przez forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mam pulę 16 adresów przypisanych do Polski.

Z tych 16 tylko 2 pokazują na Polskę reszta na Francję , Portugalię i Irlandię.
W bazie RIPE mam uaktualnione dane jednak wszystkie wyszukiwarki who is znajdują mnie jako inny kraj niż Polska.
Jak długo z waszego doświadczenia trzeba czekać aby wszystko poprawnie się zaktualizowało ?

Pyt 2.
Jest bardzo dużo opinii ,że ovh blokuje serwery gdy wystąpią incydenty związane ze skanowaniem portów, p2p itd.

Jako ,że udostępniam usługę klientom nie mogę pozwolić sobie na przestój. W ovh mam ESXi z 14 vm. Też trudno mi zagwarantować ,ze któryś z klientów nie będzie ściągał torrentów lub skanował sieci ( różni się trafiają ).
Czy w przypadku takiego incydentu mogę spodziewać się zablokowania ESX'a tym samym wszystkich serwerów vm ?