OVH Community, your new community space.

2x SP 32G SSD VS EG 64G Hybrid (CPU)

mikel
11-01-2013, 16:28
Jak sprytnie skonfigurujesz serwer i podzielisz odpowiednio na partycje aby wykorzystać potęgę ssd to możesz zamienić. Tak jak już powiedziano głównie trzeba pamiętać o tym, że normalne dyski mogą łatwo stać się wąskim gardłem a np. w przypadku ssd problem (w normalnych zastosowaniach) nie istnieje.

matis95
11-01-2013, 15:32
Ja również się zastanawiam nad tym EG 64G Hybrid, jednak chcę go zastąpić w zamian za SP 32G SSD i KS 24G. Zastanawiam się, czy taka zamian ma sens. Wyniesie mnie to trochę drożej, jednak będę miał wydajniejszy serwer z 4 dyskami oraz to łącze 1Gbps, na którym najbardziej mi zależy.

kkkonrad
10-01-2013, 10:53
Wszystko zależy od tego do czego ten serwer będziesz używał, ale doświadczenie nauczyło mnie że 2 serwery są zawsze szybsze niż jeden nawet jeśli by miał 2 razy więcej pamięci i rdzeni(tu nie ma).

Co do różnicy szybkości procków to jest ona minimalna, i nie powinieneś w ogóle myśleć o tym aspekcie, po prostu jest to prawie ten sam procesor.

Wąskim gardłem jest zawsze odczyt z dysku, tu problem będzie mniejszy bo to dyski SSD, ale 2 serwery mają razem 2 razy większy odczyt jakby nie patrzeć

Ja bym nie wymieniał na twoim miejscu, pieniążki wychodzą te same jakby nie było.

ps. ekspertem nie jestem ale pewnie nie we wszystkim się pomyliłem

desavil
09-01-2013, 22:12
Zastanawiam się nad zamianą 2x SP 32G SSD na 1x EG 64G Hybrid.
Jedynie co mnie wstrzymuje to fakt, że nie wiem czy procesor da radę. Parametry są o wiele lepsze przy takim rozwiązaniu - łącze, dyski hybrid niż 2x 32G SSD, a różnica w cenie? 1 grosz

Różnica niby jest:
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?....40GHz&id=1191
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?....60GHz&id=1210

Model E5-1620, jak i sama seria E5 jest na najwyższych pozycjach w benchmark.
Wiem, że ciężko porównać tak te procesory, ale czy spadek wydajności 1xIntel Xeon E5-1620 do 2xIntel E3-1245 V2 będzie duży?