We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[POSZUKUJĘ] Poszukuję Admina z Krakowa

MarcoWorld
08-01-2013, 12:46
Cytat Napisał borec
Jeśli chodzi o kogoś od forum, to możesz znaleźć kogoś kto nie będzie chciał pieniędzy, a np. linki seo barterem itp. Proponuję poszukać wsród rozgarniętych użytkowników tegoż forum. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał opiekować się serwerem za darmo (no, chyba że jakiś dzieciak na przyuczeniu), bo to jest za duża odpowiedzialność.
A zauważyłeś gdzieś ażebym użył słowa free lub gratis ? :-), przecież od początku piszę, że proponuję dość poważne zlecenie a nie jakieś wolontariaty, coś nie czytasz ze zrozumieniem :-), wolontariusz to ja jestem bo sam sobie przecież nie będę płacił za pracę na forum :-), wszystko co mi ktoś robi, niestety płacę od lat i bardzo mnie to nie cieszy bo forum to nie spółka z o.o ale już dawno się z tym pogodziłem :-).

Z racji, iż przez tyle dni nie znalazł się żaden admin z rejonu Małopolski a zlecenie nie jest na kilkaset złotych a więcej, rozszerzę temat o poszukiwania admina z rejonu Śląska, może tam jest ktoś kto faktycznie szuka zleceń i kasy :-)

borec
08-01-2013, 12:30
Jeśli chodzi o kogoś od forum, to możesz znaleźć kogoś kto nie będzie chciał pieniędzy, a np. linki seo barterem itp. Proponuję poszukać wsród rozgarniętych użytkowników tegoż forum. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ktoś chciał opiekować się serwerem za darmo (no, chyba że jakiś dzieciak na przyuczeniu), bo to jest za duża odpowiedzialność.

MarcoWorld
08-01-2013, 12:23
Cytat Napisał borec
@up po pierwsze primo, szukasz dwóch osób, nie jednej. Administrator systemowy nie będzie Ci grzebał w VB, instalował stylów i konfigurował opcji forum, od tego jest webmaster/webdeveloper. Admin jest od konfiguracji serwera, usług, backupów i zabezpieczeń.

Po drugie primo ultimo, 300zł/h to przesadziłeś, ale jeśli twierdzisz, że 500zł to za dużo za skonfiurowanie serwera www, serwerów pocztowych i dodatkowo postawienie forum, to chyba nigdy takich rzeczy nie zlecałeś, albo robili Ci to licealiści.

Nie rozumiem też rozbieżności między Twoim pierszym postem (nie szukasz "firmy" z fakturą), a drugim (przeniesienie stron firmowych, "dostęp do danych", klauzule poufności). Zdecyduj się, czy szukasz kogoś na etat, czy na umowę zlecenie, czy na gębę z klauzulą poufności (?!).

Jeszcze co do "kogoś z Krakowa", rozumiem, że nie ufasz "ludziom z neta", ale można przecież na wiele sposobów sprawdzić osobę bez kontaktu osobistego. Ja 3/4 swoich klientów nigdy na oczy nie widziałem, co nie przeszkadza nam współpracować od lat i nigdy się nie przejechałem.

PS No offence, nie próbowałem być złośliwy
Pewnie masz rację jeśli chodzi o znalezienie 2 w 1 czyli i admina i speca od VB, no tak mi się marzyło ale chyba ten misterny plan nie wypali :-). Co do konfiguracji etc. serwera za 500 zł...nie zrozumiałeś, wiem, że nie kosztuje to "tylko" 500 zł a więcej i jestem tego świadom a nie że 500 to dużo :-).
OD lat zlecam różne taki usługi i dość dużo płaciłem, teraz szukam kogoś poważnego i na stałe bo do tej pory korzystałem tylko z doraźnej pomocy i wielu osób, chciałbym mieć jedną i sensowną osobę która co jakiś czas będzie mogła wykonywać pewne usługi i tu nie chodzi może już o pracę na "gebe" ale sam pomyśl...jak mam to przeżyć z fakturą jak to głównie forum ? mam zapłacić vat i podatek od forum gdzie jestem wolontariuszem ? nie ma takiej opcji, tej kraj już i tak wali ludzi po rogach z każdej strony więc bez jaj, podatek i vat od forum nie wchodzi w rachubę :-).Posłucham Twojej rady i będę szukał dwóch osób od tego zlecenia, admina serwera i asa od VB i może wtedy będzie większe zainteresowanie bo pomimo iż zapewne usługa będzie mnie kosztowała kilka tysięcy...nie ma zainteresowanych więc nadal uważam, że nie ma bezrobocia w tej dziedzinie w PL :-). Co do zarządzania zdalnego..jasne, że tak i tak robiłem rónież do tej pory ale chciałbym chociaż raz zobaczyć się z osobą której powierzam wszystkie dane i tyle, później mamy z górki :-).
Pozdrawiam

borec
08-01-2013, 06:44
@up po pierwsze primo, szukasz dwóch osób, nie jednej. Administrator systemowy nie będzie Ci grzebał w VB, instalował stylów i konfigurował opcji forum, od tego jest webmaster/webdeveloper. Admin jest od konfiguracji serwera, usług, backupów i zabezpieczeń.

Po drugie primo ultimo, 300zł/h to przesadziłeś, ale jeśli twierdzisz, że 500zł to za dużo za skonfiurowanie serwera www, serwerów pocztowych i dodatkowo postawienie forum, to chyba nigdy takich rzeczy nie zlecałeś, albo robili Ci to licealiści.

Nie rozumiem też rozbieżności między Twoim pierszym postem (nie szukasz "firmy" z fakturą), a drugim (przeniesienie stron firmowych, "dostęp do danych", klauzule poufności). Zdecyduj się, czy szukasz kogoś na etat, czy na umowę zlecenie, czy na gębę z klauzulą poufności (?!).

Jeszcze co do "kogoś z Krakowa", rozumiem, że nie ufasz "ludziom z neta", ale można przecież na wiele sposobów sprawdzić osobę bez kontaktu osobistego. Ja 3/4 swoich klientów nigdy na oczy nie widziałem, co nie przeszkadza nam współpracować od lat i nigdy się nie przejechałem.

PS No offence, nie próbowałem być złośliwy

MarcoWorld
07-01-2013, 23:03
Cytat Napisał hdmagic
Czemu akurat z Krakowa?
Ty chcesz się na piwo umawiać z adminem?
Praca admina to w 99,9% praca zdalna.
Dodatkowo jeśli chcesz mieć dobrego admina a nie jakiegoś szkolniaka co mu się wydaje, że umie coś tam zrobić, to podaj budżet, dopuszczony czas reakcji itp.
Musisz również mocno rozdzielić zakres administracji serwerem od administracji skryptem VB.
Poza tym określenie postawić i skonfigurować VB to pojecie mocno nieprecyzyjne. Z doświadczenia, a nie jest ono małe z VB, wiem że ciągle jest "coś" do zrobienia. Tutaj też musisz podać zakres np: instalacjia silnika + mody x,y,z+ styl, konfiguracja startowa głównych parametrów. Samo dostosowywanie stylu, wprowadzanie dodatkowych zmian, usuwanie konfliktów w modach to jest ogromna praca i jeśli wymagasz profesjonalizmu to daj temu przykład, a nie na zasadach chce ale nie powiem za ile.
Witaj,
Już tłumaczę bo widzę, że wydaje się to dziwne :-), szukam z Krakowa lub okolić gdyż zakres usług wymieniłem tylko szczątkowy ponieważ potrzebuje skonfigurowanie i zarządzanie serwerem z czasem oczywiscie tylko zdalne i to jest dla mnie logiczne, potrzebuję przenieść istniejące forum i kogoś kto w razie awarii szybko to naprawi ale i dodatki... przeniesienie stron firmy , konfiguracje dwóch serwerów pocztowych i troszkę innych usług, to wiele danych osobowych zarówno ludzi z forum jak i firmowych i nie jestem na tyle szalony ażeby dać osobie całkowicie nieznanej z netu która może się okazać domorosłym "adminkiem" dostęp do tych danych, chciałbym chociaż poznać ta osobę i mieć jakieś namiary na nią czyli jest to personalna, żywa istota nie jakiś duch wirtualny i cholera wie jaki :-), klauzula prywatności itd. w tym kraju ? sorry nie wierzę w takie rzeczy dlatego ogłoszenie jest napisane czytelnie w języku Polskim :-) i każdy to powinien zrozumieć a nie dziwić się. Kraków i okolice to nie jakaś wioska i zapewne znajdę tutaj chociaż jednego admina który jest w stanie zrealizować moje zamówienie, zlecenie i w przypadku zainteresowania, jestem w stanie punkt po punkcie rozpisać co potrzebuję i sam przyznasz, że komunikacja czy to osobista czy telefoniczna, znacznie ułatwia realizacje zlecenia. Mam nadzieję, że wyjaśniłem dokładnie dlaczego tak brzmi ogłoszenie :-).
Pozdrawiam

P.S. Co do pytania czy chce iść z adminem na piwo... jeśli jest normalny to nie mam nic do piwa a wręcz przeciwnie, bardzo chętnie :-) a co do budżetu...to ja oczekuje propozycji ale mam na ten cel środki oczywiście nie z stylu jak to niektórzy piszą "cana/jakość" i nagle się okazuję, że "PAN" admin oczekuje 300 zł/h bo to mimo wszystko nadal PL nie Beverly Hills :-), rozsądne ceny bardzo chętnie i wiem, że taka usługa nie kosztuje 500 zł... ale jak na razie nie widać za wiele zainteresowanych więc nie wierzę, że z PL jest bezrobocie dla ludzi z branży IP, problem pewnie występuje z brakiem fachowców takich z prawdziwego zdarzenia :-) no i oczywiście nie z cenami rodem z USA :-).

hdmagic
07-01-2013, 14:17
Czemu akurat z Krakowa?
Ty chcesz się na piwo umawiać z adminem?
Praca admina to w 99,9% praca zdalna.
Dodatkowo jeśli chcesz mieć dobrego admina a nie jakiegoś szkolniaka co mu się wydaje, że umie coś tam zrobić, to podaj budżet, dopuszczony czas reakcji itp.
Musisz również mocno rozdzielić zakres administracji serwerem od administracji skryptem VB.
Poza tym określenie postawić i skonfigurować VB to pojecie mocno nieprecyzyjne. Z doświadczenia, a nie jest ono małe z VB, wiem że ciągle jest "coś" do zrobienia. Tutaj też musisz podać zakres np: instalacjia silnika + mody x,y,z+ styl, konfiguracja startowa głównych parametrów. Samo dostosowywanie stylu, wprowadzanie dodatkowych zmian, usuwanie konfliktów w modach to jest ogromna praca i jeśli wymagasz profesjonalizmu to daj temu przykład, a nie na zasadach chce ale nie powiem za ile.

MarcoWorld
07-01-2013, 03:32
Witam serdecznie,
Poszukuję Admina z Krakowa lub okolic który postawi i zabezpieczy serwer dedykowany u Hetznera, będzie stale adminował tymże serwerem i który ma pojecie o Vbulettin czyli spokojnie może postawić i skonfigurować profesjonalnie każde forum na tym silniku. Nie szukam ofert firm z fakturą gdyż jak pisałem, serwer ma być pod forum a forum to nie spółka z o.o a tylko moje hobby :-).
Pozdrawiam
MarcoWorld

PS.Pierwszy kontakt tylko mailowy : phumarcoworld@gmail.com