We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

domena i mail

maniek070
02-01-2013, 19:15
jak narazie śmiga dzięki

slawqo
02-01-2013, 08:04
Masz edytować pole A, które już jest (albo utworzyć nowe i usunąć to które było już utworzone).

maniek070
01-01-2013, 18:43
Dzięki za pomoc,
opcja 2 chyba odpada bo w shoper nie widze takiej opcji zmiany MX, a co do pierwszej, to pole A mam stworzyć nowe czy edytować tam niżej już istniejace i tylko zmienic ip? czyli teraz nizej jest:
.msi24.pl A 87.98.239.87
to zmienic to na
.msi24.pl A 62.129.247.146
czy trzeba zrobic nowe, a wtedy co wpisac gdzie? jesli jest
Dodaj pole A do strefy DNS
Subdomena: .msi24.pl

Wybierz adres IP :
Adres docelowy:
[Adres docelowy musi posiadać aktywny i ważny adres IP]

chyba rozwiązanie jest blisko

slawqo
01-01-2013, 18:23
No więc masz dwie możliwości:
1. Skorzystać z serwerów DNS ovh i w panelu manager przejść do "Domeny&DNS->Strefa DNS" i tam zmienić w polu A IP na jakie ma wskazywać domena. Trzeba tam ustawić to IP jakie podał Ci shoper: 62.129.247.146
2. Możesz ewentualnie zmienić serwery dns na te podane przez shoper.pl i wtedy musisz u nich zmienić ustawienia pól MX na serwery ovh:
MX1 -> mx1.ovh.net
MX5 -> mx2.ovh.net

Po wykonaniu jednej z tych dwóch zmian i odczekaniu ok. 24h potrzebne na propagację strefy dns powinno działać tak jak chcesz

maniek070
01-01-2013, 15:58
Witam wszystkich,
nie wiem czy to odpowiedni temat bo od tego wszystkiego już mnie głowa boli i pogubiłem się co i jak, w razie czego prosze o przeniesienie.
A problem ma się tak;
Założyżełem sklep internetowy na shoper.pl, wykupiłem domene na ovh, i teraz chcę tą domene podpiąć pod ten sklep, a z poczty chce korzystać na ovh, i teraz mam problem z ustawieniem odpowiednim, bo jak ustawie dns na domene to nie moge w ogole odbierać maili, wysyłać się da, a jak przywróce dnsy to mail działa a znowu domena nie, szukałem troche w pomocy i wiem że da się to zrobić tylko trzeba coś tam poustawiać, no i w tym się właśnie pogubiłem, prosiłbym o pomoc w wmiare normalnym języku bo przez taki techniczny język właśnie nie moge się odnaleźć.
dnsy jakie są w shoper podane ale przekierować domene to:
ns1.hostingplus.pl
ns2.hostingplus.pl

lub dodaj wpis A z przekierowaniem na IP:
62.129.247.146
domena to msi24.pl