OVH Community, your new community space.

Słaby transfer Kimsufi

Lewyx
10-12-2013, 22:18
2013-12-10 23:16:57 (9,42 MB/s) - zapisano `100Mio.dat'

DataCenter w Polsce

nfq
09-12-2013, 16:42
5Mb/s od TP, 12Mb/s od LeaseWeb

Arkoso
29-11-2013, 12:07
Stałe 1.7-1.9mb/s na łączu 20mbit na światełku netii.

NetMat
29-11-2013, 11:53
Nie żeby coś, ale mi ten plik pobiera z prędkością 8,4MB/s

zomo
29-11-2013, 10:53
http://stalowka.eu/test/100Mio.dat

chmuri
01-05-2013, 15:01
Wystaw jakiś plik i wstaw linka sprawdzimy.

zomo
01-05-2013, 10:30
i dalej kijowe transfery z ovh, przynajmniej mojego dedyka max 300 kb/s

jm.bohdan
06-04-2013, 21:00
Cytat Napisał otex
oferta ok, ale polityka taka jak w ovh,

"Unlimited 1Gbps Port / 200Mbps Guaranteed (Free)
*NEW* - 1Gbps Level3 (AS3356) - 200Mbps Guaranteed (+ £79.00 per month)
Unlimited 10Gbps Port / 500Mbps Guaranteed (+ £199.00 per month)"

wystarczy że jeden popularny hosting plików pójdzie do nich i będą restrykcje bo im łącza braknie, 200 mbps w ovh za niższą cenę się dostanie
Ale w OVH odpowiedzi od supportu nie uraczy w ~5min A ja tam w tyle dostawałem. Dla przykładu poprawa routingu ipfailover w OVH trwa już 3 dni a prostą odp. że zostało to przekazane dostałem po 10-12h.

otex
06-04-2013, 18:38
Cytat Napisał debian
Polecam również jeśli chcecie mieć 1 Gigabitowca za małą kasę w serwerowni redstation To jest serwerownia z UK. Bardzo przyzwoita bez limitów transferu ^^

oferta ok, ale polityka taka jak w ovh,

"Unlimited 1Gbps Port / 200Mbps Guaranteed (Free)
*NEW* - 1Gbps Level3 (AS3356) - 200Mbps Guaranteed (+ £79.00 per month)
Unlimited 10Gbps Port / 500Mbps Guaranteed (+ £199.00 per month)"

wystarczy że jeden popularny hosting plików pójdzie do nich i będą restrykcje bo im łącza braknie, 200 mbps w ovh za niższą cenę się dostanie

debian
06-04-2013, 13:48
Polecam również jeśli chcecie mieć 1 Gigabitowca za małą kasę w serwerowni redstation To jest serwerownia z UK. Bardzo przyzwoita bez limitów transferu ^^

Coder
19-02-2013, 19:22
Cytat Napisał set1980
Konkurencyjnych do najtańszych Kimsufi raczej nie znajdziesz.
Ale jak nie przeraża Cię Livenet.pl i dysponujesz budżetem w wysokości 119 zł to Synergy Eco 1 u nich może być konkurencją do R-4G
Polecał bym się najpierw zorientować w opiniach o livenet bo dobrej opini to oni nie mają, częste pady itd. Dlatego raczej ciężko o podobny serwer chyba że z s4u niemieckiego.

set1980
17-02-2013, 22:57
Konkurencyjnych do najtańszych Kimsufi raczej nie znajdziesz.
Ale jak nie przeraża Cię Livenet.pl i dysponujesz budżetem w wysokości 119 zł to Synergy Eco 1 u nich może być konkurencją do R-4G

zomo
16-02-2013, 13:41
wkurza mnie to kimsufi i transfer 300 - 600 kb/s !! zna ktoś jakieś inne konkurencyjne oferty z podobna cena?

cue
11-02-2013, 15:03
Dwa zupełnie nieobciążone serwery - jeden EG z 200 Mbps (91.x), drugi Kimsufi (5.x) - oba w ramach RBX, transfer nieprzekroczony of kors w przypadku kimsufi.

Dane między serwerami kopiują się z prędkościa 500-600 KB/s. Jeśli jest jakiś większy plik to dobije do 1 Mbps...

Arkoso
11-02-2013, 09:00
Tylko zastanawiam mnie postawa OVH. Z mojej strony czekam na jakieś oficjalne wyjaśnienie.

Jeśli sprawa się tak długo będzie ciągnęła to migruje do innej serwerowni w raz z moją 3cyfrową liczbą maszyn.

mrtomtom
11-02-2013, 04:26
Cytat Napisał Coder
mlodszy nie tylko ovh ma problemy bo polskie serwerownie mają też problemy z wyjściem na świat przez plixa.... przykładowa odpowiedź jednej z polskich serwerowni:

"Od ok. 2 tyg. mamy problem z siecią PLIX który objawia się niskimi transferami, problem ma być definitywnie usunięty na początku przyszłego tygodnia."

W co bardzo wątpię, że zostanie usunięty... Pakiety lecą przez dziwne lokalizacje... pisałem do supportu i powiedzieli mi że nie widzą problemów... ale ja je niestety widzę... ostatnio do polski szło mi przez UK z francji... ciekawe...
A co ma PLIX do ruchu tranzytowego w świat? nic, chyba ze ktoś sobie kupi tranzyt od Tier1 i odbiera to pasmo w PLIX, ale to inna bajka.

Ruch z ovh kuleje i tyle, jest widoczny bardzo duży problem z niskimi transferami i nie ma tu znaczenia w którym kierunku i którędy ruch leci, takie same problemy maja klienci w PL, UK, IE.

Problem jest w samym OVH, to ich sieć daje ciała i jak widać nie zamierzają nic z tym robić, bo i po co... skupili się widać obecnie na ekspansji rynku za oceanem olewając EU.

mrtomtom
11-02-2013, 04:16
Cytat Napisał mlodszy
Może to głupie pytanie, ale czy ktoś pofatygował się i skontaktował z pomocą/obsługą techniczną w tej kwestii, przedstawiając cały problem czy tylko na forum każdy pisze oczekując że wszystko samo się zrobi? W końcu forum nie działa jak obsługa techniczną, a nie widzę aby ktoś tutaj wskazywał na kontakt z pomocą OVH
Pewnie ze tak, pisałem do nich na samym początku, nawet dostałem odpowiedz od pl ovh "Pana wiadomość została przekazana administratorom sieciowym." mijają tygodnie a poprawy zero, a wręcz jest coraz gorzej bo już są chwile ze nawet 1Mb/s nie idzie uzyskać per sesja, ręce opadają normalnie...

Coder
10-02-2013, 14:39
mlodszy nie tylko ovh ma problemy bo polskie serwerownie mają też problemy z wyjściem na świat przez plixa.... przykładowa odpowiedź jednej z polskich serwerowni:

"Od ok. 2 tyg. mamy problem z siecią PLIX który objawia się niskimi transferami, problem ma być definitywnie usunięty na początku przyszłego tygodnia."

W co bardzo wątpię, że zostanie usunięty... Pakiety lecą przez dziwne lokalizacje... pisałem do supportu i powiedzieli mi że nie widzą problemów... ale ja je niestety widzę... ostatnio do polski szło mi przez UK z francji... ciekawe...

mlodszy
10-02-2013, 09:46
Może to głupie pytanie, ale czy ktoś pofatygował się i skontaktował z pomocą/obsługą techniczną w tej kwestii, przedstawiając cały problem czy tylko na forum każdy pisze oczekując że wszystko samo się zrobi? W końcu forum nie działa jak obsługa techniczną, a nie widzę aby ktoś tutaj wskazywał na kontakt z pomocą OVH

Adammik
06-02-2013, 21:04
Tragedia, 300-500KB/s teraz leci
pakiety lecą przez amsterdam
roubaix -(55%)-> amsterdam -(40%)-> warszawa --> tutaj jeden nieznany (podejrzewam TPIX, bo nie przeskakuje na var-5-6k)--> i jestem już w mojej sieci

w tym miesiącu już nie przedłużam serwerków, bo to (słaby transfer) za długo trwa

solidburn
29-01-2013, 07:36
Cytat Napisał mrtomtom
Tylko w twoim przypadku należy zadać pytanie czy problem jest z winy OVH i muli po całości tak jak wszystkim, czy problem jest z stykiem ovh-tpix czy vectra-tpix.

A kto wpadł na taki pomysł... zapewne magicy od bgp, rozłożymy sobie ruch 50/50.

To i tak jest komfortowo ze idzie ix’ami, w PIONIER/MAN’ach to jest dopiero sajgon, z ovh ruch leci ovh-telia-level3-pionier zamiast ovh-level3-pionier, wychodzi już normalnie, natomiast ruch z AS edu to ma zawsze z górki bo albo leci przez ams-ix albo w niektórych przypadkach jak MAN ma styk z Thinx to przez tpix-ovh.
Własnie tego nie wiem bo ostatnie miesiace miałem bardzo słabo z OVH do VECTRY ale od jakis 2 juz smiga fajnie ale jakos ostatnio zobaczyłem dopiero że oni maja jeszcze styk TPIX zawsze wydaje mi sie ze widzialem PLIX i nie wiem czy cos poprawili +10Gb/s czy wczesniej byłem wiety tez w TPIX ktory moze byc zatkany
Ale nawet gdybym wiedział na 100% to i tak moge im naskoczyć i żądna reklamacja nie przejdzie

Cytat Napisał mrtomtom
TP ma tą samą filozofie co PIONIER jesteśmy duzi i mamy was w D, chcesz coś od nas to zapłać to tak w uproszczeniu.
na szczescie konkurencja rosnie, uczestników przybywa przynajmniej w duzych osrodkach

mrtomtom
28-01-2013, 22:59
Cytat Napisał solidburn
TPSA nie wymienia sie free ruchem w PL IX-ach i każą sobie płacić i to nie mało wiec Przykładowo taniej wychodzi połączyć się z polski przez Telie dalej Niemcy/Szwecja do kolegi z bloku obok co ma Neostrada niż bezpośrednio lokalnie przez styk TPSA
Ale statystyki na IX-ach rosną coraz bardziej, uczestników przybywa to może sie tpsa kiedyś złamie
TP ma tą samą filozofie co PIONIER jesteśmy duzi i mamy was w D, chcesz coś od nas to zapłać to tak w uproszczeniu.

mrtomtom
28-01-2013, 22:53
Cytat Napisał solidburn
oba hosty z vectra 31.xxx prędkość bdb

Kod:
1. vss-3-6k.fr.eu                                                                                                            0.0%     8    0.6  45.8   0.6 167.6  73.0
 2. rbx-g1-a9.fr.eu                                                                                                           0.0%     8    1.2   1.3   0.7   2.5   0.6
 3. fra-1-6k.de.eu                                                                                                           85.7%     8    8.3   8.3   8.3   8.3   0.0
 4. var-5-6k.pl.eu                                                                                                           62.5%     8   30.0  30.0  30.0  30.1   0.1
 5. vectra2.plix.pl
z vectra 93.xxx bieda z nędza

Kod:
 1. vss-3-6k.fr.eu                                                                                                            0.0%     3  140.4 130.2  44.2 206.1  81.4
 2. rbx-g1-a9.fr.eu                                                                                                           0.0%     3    2.0   2.1   1.9   2.2   0.2
 3. ams-1-6k.nl.eu                                                                                                           50.0%     2    5.6   5.6   5.6   5.6   0.0
 4. var-1-6k.pl.eu                                                                                                            0.0%     2   29.2  29.2  29.2  29.2   0.0
 5. vectra.tpix.pl
kto wpadł na pomysł żeby cześć vectry pchać przez tpix a cześć przez plix ?
Upgrade: VECTRA // 26.11.2012 robiła na plix o kolejny 10G
a na tpix działa to tragicznie
Tylko w twoim przypadku należy zadać pytanie czy problem jest z winy OVH i muli po całości tak jak wszystkim, czy problem jest z stykiem ovh-tpix czy vectra-tpix.

A kto wpadł na taki pomysł... zapewne magicy od bgp, rozłożymy sobie ruch 50/50.

To i tak jest komfortowo ze idzie ix’ami, w PIONIER/MAN’ach to jest dopiero sajgon, z ovh ruch leci ovh-telia-level3-pionier zamiast ovh-level3-pionier, wychodzi już normalnie, natomiast ruch z AS edu to ma zawsze z górki bo albo leci przez ams-ix albo w niektórych przypadkach jak MAN ma styk z Thinx to przez tpix-ovh.

solidburn
28-01-2013, 22:44
Cytat Napisał ksysinek
Każdy średnio zorientowany w sytuacji na polskim rynku dostawców internetu to wie, że TPSA ma najbardziej %^jowe trasy routingu w Polsce jak nie w Europie. Z neostrady do Youtube, który ma kontenery Google Cache w Warszawie i Poznaniu ruch potrafi iśc przez Frankfurt! Wystarczy, że Twój dostawca Internetu korzysta ze styków TP zamiast wymieniać się ruchem w polskim węźle i efekty tego są opłakane co sam zresztą zauważyłeś.
TPSA nie wymienia sie free ruchem w PL IX-ach i każą sobie płacić i to nie mało wiec Przykładowo taniej wychodzi połączyć się z polski przez Telie dalej Niemcy/Szwecja do kolegi z bloku obok co ma Neostrada niż bezpośrednio lokalnie przez styk TPSA
Ale statystyki na IX-ach rosną coraz bardziej, uczestników przybywa to może sie tpsa kiedyś złamie

solidburn
28-01-2013, 22:29
oba hosty z vectra 31.xxx prędkość bdb

Kod:
1. vss-3-6k.fr.eu                                                                                                            0.0%     8    0.6  45.8   0.6 167.6  73.0
 2. rbx-g1-a9.fr.eu                                                                                                           0.0%     8    1.2   1.3   0.7   2.5   0.6
 3. fra-1-6k.de.eu                                                                                                           85.7%     8    8.3   8.3   8.3   8.3   0.0
 4. var-5-6k.pl.eu                                                                                                           62.5%     8   30.0  30.0  30.0  30.1   0.1
 5. vectra2.plix.pl
z vectra 93.xxx bieda z nędza

Kod:
 1. vss-3-6k.fr.eu                                                                                                            0.0%     3  140.4 130.2  44.2 206.1  81.4
 2. rbx-g1-a9.fr.eu                                                                                                           0.0%     3    2.0   2.1   1.9   2.2   0.2
 3. ams-1-6k.nl.eu                                                                                                           50.0%     2    5.6   5.6   5.6   5.6   0.0
 4. var-1-6k.pl.eu                                                                                                            0.0%     2   29.2  29.2  29.2  29.2   0.0
 5. vectra.tpix.pl
kto wpadł na pomysł żeby cześć vectry pchać przez tpix a cześć przez plix ?
Upgrade: VECTRA // 26.11.2012 robiła na plix o kolejny 10G
a na tpix działa to tragicznie

mrtomtom
28-01-2013, 20:47
Cytat Napisał ksysinek
Każdy średnio zorientowany w sytuacji na polskim rynku dostawców internetu to wie, że TPSA ma najbardziej %^jowe trasy routingu w Polsce jak nie w Europie. Z neostrady do Youtube, który ma kontenery Google Cache w Warszawie i Poznaniu ruch potrafi iśc przez Frankfurt! Wystarczy, że Twój dostawca Internetu korzysta ze styków TP zamiast wymieniać się ruchem w polskim węźle i efekty tego są opłakane co sam zresztą zauważyłeś.
Już tak nie przesadzaj z tą TP jacy są każdy kto działa w sektorze sieciowym to wie , ale rzuć okiem na takiego PIONIERA i ich politykę to nagle się może okazać ze TP wcale jednym złem nie jest.

A w kwestii tego wątku to nie TP jest tu problemem i jedynym ISP gdzie występują niskie transfery z OVH.

OPTRONET
28-01-2013, 20:39
Cytat Napisał Arkoso
Żebyśmy my to jeszcze wiedzieli ...

mrtomtom
28-01-2013, 20:38
Tez tak bym powiedział ze problemy z transferami zaczęły się jakoś grudzień/styczeń, i są szczególnie widoczne przy ftp ale ja obserwuje mniej więcej to samo i przy http, dotyczy to oczywiście ruchu wychodzącego z OVH w drugą stronę internet->OVH większych problemów nie widzę.

Z obserwacji pokuszę się o stwierdzenie ze najgorzej jest w godzinach od wczesno wieczornych aż do rana, choć tez bywa i przez całą dobę ze transfery są makabrycznie niskie, co prawda pojawiają się okresy ze transfery trochę rosną ale nie jest tego za dużo.

Ruch OVH<->OVH jest ok, ruch Internet->OVH jest ok, ruch OVH->Internet tu jest duży problem.
Czego to wina to mogą widzieć tylko sieciowcy z OVH w FR.

Zjawiska jakie zaobserwowałem to zapychające się łącze do Teli w Frankfurcie to które jest zapięte do „fra-1-6k” w godzinach swojego szczytu dochodzi do 2x96% niby to wciąż powinno dać odrobine pasma żeby uzyskać te 40-60Mb/s w piku na jednym serwerze ale już od około 2x89% obciążenia na tym styku obserwuje ze transfery lecą dramatycznie w dół, tak jak by strasznie agresywna polityka QoS lub zwyczajnie brak pasma, oczywiście dotyczy to tylko ruchu gdzie do danego ISP ruch z OVH leci właśnie tą trasą, dotyczy to miedzy innymi ruchu z sieci MAN w ramach PIONIERA i mowa tu właściwie o ruchu komercyjnym bo edukacyjny sobie śmiga większości przypadków przez ams-ix’a(cwaniacy z MAN’ow ech).

Widać tez w godzinach szczytu ze styk UPC-OVH się tez lubi mocno wysycić, choć nie wiem czy ktoś z PL korzystający z upc zgłasza problemy z transferami?

Ruch z ATMAN’u tez notuje dość często dławienie choć zdecydowanie zadziej niż PIONIER gdzie ewidentnie Telia się przytyka, a wystarczyło by puścić ruch symetrycznie przez level3 gdzie OVH ma 2x10Gb/s na „fra-1-6k” i PIONIER ma swoją grubą rurę do level3 i tak tez ruch wypycha ale z OVH usilnie wraca przez nieszczęsną Telie.

Ogólnie jest problem z ruchem wychodzącym z OVH, transfery są bardzo niskie i nie ma znaczenia o jakiej gamie serwerów będziemy dyskutować, problem jest dość szeroki bo była tez dyskusja na forum ovh w uk i ie na ten sam temat, czy OVH zamierza coś z tym zrobić pewnie nie, ważne żeby klient zapłacił fakturę a reszta to już nas nie obchodzi jak widać.

Arkoso
28-01-2013, 20:02
Żebyśmy my to jeszcze wiedzieli ...

ppphhhxxx
28-01-2013, 18:19
Witam,

Umnie problem pojawila sie od poczatku tego roku i wyglada nastepujaco.

serwer kimsufi speedtest ok, jak sie loguje na server przez vnc to predkosc sciagania ok, jak przesylam pliki na inny serwer tez leci max lacza.

Jak sciagam przez ftp do domu to masakra: 78 kb/s przez sftp: max do 200 kb/s

Sprawdzalem u kumpla u innego providera to samo. W drugim domu mam internet tez od innego dostawcy i tam leci na maksa jest tam stale ip.
W pracy testuje tez leci z pelnym laczem jakis specjalny dostawca.

Co moze byc przyczyna ze blokuja tylko do wybranych dostawcow transwer i ile to moze potrwac ?

mrtomtom
23-01-2013, 21:55
Tez obserwuje bardzo niskie transfery czy to kimsufi czy SP.

Nie ma tez znaczenia czy http czy ftp, tak jak nie ma znaczenia ISP, tragedia jest zarówno z ATMAN'u gdzie ruch do ovh leci ix'ami jak i PIONIERa gdzie leci tranzytem przez level3(i Telie).

Transfery bardzo niskie przez większość czasu od 1Mb/s do średnio max 30Mb/s w jak uda się trafić z odrobiną szczęścia, są co prawda w ciągu doby chwile ze na parę minut leci max łącza ale bardzo sporadycznie się to zdarza ostatnimi czasy.

Na weathermap nie widać żeby coś było mocno zapchane, z wyjątkiem styku Telia w Frankfurcie w godzinach wieczorno/porannych.

Zauważyłem tez ze występują straty pakietów do hosta docelowego zawsze miedzy 0.2%-1% gdy są problemy z transferami.
Problem ewidentnie występuje gdzieś w OVH czy coś im się zapycha czy wprowadzili jakieś radykalne polityki QoS kto ich tam wie, ale fakt jest ze coś jest mocno nie tak.

Na dłuższą metę taka sytuacja będzie nie do akceptacji niestety...

Arkoso
22-01-2013, 20:56
support ovh polski czyta codziennie te forum wygodniej jest nie odpisac niz sie meczyc.

bart613
22-01-2013, 09:50
Dobrze wiedzieć. Fajnie by było jakby support OVH dorzucił się*do wątku z informacją czy może są świadomi "problemu" czy może problemu nie ma i nie ma co liczyć na poprawę?

Na pewno było dużo lepiej, jest gorzej.

Arkoso
22-01-2013, 07:43
EG stara oferta to samo...

kkkonrad
21-01-2013, 14:18
do tpsy wszedzie tak samo slabo

bart613
21-01-2013, 14:10
Cytat Napisał kkkonrad
mam SP16 i różnicy nie ma żadnej
tzn. wszędzie elegancko popyla czy Kimsfui i SP16 tak samo dają?

kkkonrad
21-01-2013, 13:21
mam SP16 i różnicy nie ma żadnej

bart613
21-01-2013, 13:03
Cytat Napisał f42ftsg
Cudowna to mało powiedziane.
Obecnie OVH->TPnet = 1700KB/s na kanał.
Na paru kanałach wyciąga maks łącze.
Już kiedyś pytałem, czy osoby które mają serwery nie-kimsufi mogą potwierdzić że takie same limity są na serwerach z gamy "profesjonalnej"?

spo0lsh
17-01-2013, 06:53
Cytat Napisał f42ftsg
Mi po ssh (rsync+ssh) leci 2MB/s. Niestety nie posiadam lepszego łącza, by sprawdzić jak kimsufi w RBX-1 do tpsa jest limitowany per sesja.

f42ftsg
16-01-2013, 20:38
Cytat Napisał ksysinek
a co dopiero OVH i ich cudowna polityka routingu

OPTRONET
15-01-2013, 16:29
GTS się popsuło i to już dawno. Nawet z hostów w Polsce które są na łączach 1Gbps i oddalone o jednego hopa od GTS prędkość jest ledwie, ledwie 100mbit a co dopiero OVH i ich cudowna polityka routingu

kkkonrad
15-01-2013, 15:01
testowałem pobierając:
Kod:
wget http://noc.gts.pl/500mb.gts
i z ovh z kimsufi i nawet z mojego sp16g mam 2.3MB/s max
z hetzner mam 3MB/s max
dopiero z polskiego dedyka mam koło 7MB/s
(ale to chyba taki dedyk że nie 10MB/s)

Adammik
15-01-2013, 14:38
czas chyba podziękować za serverek, bo nie po to trzymam dedyka aby bawić się w wysyłanie/pobieranie plików po wielu sesjach naraz :/
to samo i taniej osiągam na zwykłym web hostingu

f42ftsg
14-01-2013, 21:55
Serwer w RBX-2

Kod:
wget http://noc.gts.pl/500mb.gts
013-01-14 22:35:24 (2.40 MB/s) - `500mb.gts' saved [517120505/517120505]

wget http://download.thinkbroadband.com/512MB.zip
2013-01-14 22:43:34 (10.1 MB/s) - `512MB.zip' saved [536870912/536870912]
Serwer -> TPNet
Kod:
1  192.168.1.1 (192.168.1.1)  5.356 ms  6.215 ms  6.705 ms
 2  rze-bg1.neo.tpnet.pl (83.1.4.54)  37.074 ms  39.947 ms  40.302 ms
 3  rze-r1.tpnet.pl (80.50.146.21)  40.668 ms  40.908 ms  42.784 ms
 4  war-r2.tpnet.pl (194.204.175.53)  44.517 ms  46.756 ms  48.252 ms
 5  bundle-ether6.ffttr1.FrankfurtAmMain.opentransit.net (193.251.250.169)  66.992 ms  71.247 ms  71.478 ms
 6  fra-5-6k.fr.eu (91.121.131.97)  67.587 ms  57.847 ms  55.135 ms
 7  rbx-g2-a9.fr.eu (91.121.131.130)  62.989 ms  64.105 ms  70.219 ms
 8  vss-2-6k.fr.eu (91.121.131.89)  95.598 ms *  96.192 ms

load average (serwer): 0.16, 0.32, 0.32
RX ~ 50KiB
TX ~ 1.5MiB
No i wget przykładowego pliku z Kimsufi do domu...
Kod:
2013-01-14 22:53:55 (494 KB/s) - zapisano `500mb.gts' [517120505/517120505]
Przy czym transfer ten jest na kanał. Na 10 kanałach potrafi wycisnąć maksimum mojego domowego łącza (20mbit).
Prędkość taka występuje od czasu wprowadzenia nowej oferty.
Kimsufi pochodzi z oferty z 2012 (lub nawet z 2011) roku.

Pozdrawiam.

ThePrzeMIX
13-01-2013, 11:22
Wczoraj skończyłem przenosić pliki na ftp skończyłem po chyba 6 czy 7 godzinach transfer w porywach na filezilli (przy ustawionym maksmalnej ilości wysyłanych plików na raz na 10) wynosił około 140KiB/s (10 x 14KiB/s)

Adammik
12-01-2013, 12:33

spo0lsh
12-01-2013, 10:10
5.5MB/s z kimsufi (RBX-1) do EDIS-AT.
Nadal tego limitu nie widzę.

Adammik
12-01-2013, 01:05
przy dobrych wiatrach to i mi się trafi 2MB/s, ale to i tak 5 razy wolniej niż wcześniej (oraz jak powinno być)

spo0lsh
11-01-2013, 17:16
Cytat Napisał bart613
Pojedyńcze sesje są wyraźnie limitowanie do 10Mbit/s. Czy ktoś posiadający serwery profesjonalne może potwierdzić czy taki limit też jest nakładany?
Kimsufi (RBX-1) do Netii:
100% 52MB 2.3MB/s 00:23

Kimsufi (RBX-1) do Multimedia:
100% 52MB 2.2MB/s 00:24

Kimsufi (RBX-1) do EDIS.at:
100% 52MB 2.4MB/s 00:22

Ja tutaj widzę ponad 20Mbps.

bart613
11-01-2013, 09:58
Pojedyńcze sesje są wyraźnie limitowanie do 10Mbit/s. Czy ktoś posiadający serwery profesjonalne może potwierdzić czy taki limit też jest nakładany?

Adammik
10-01-2013, 22:42
u mnie bez zmian, a wręcz jeszcze gorzej przez ftp bez kombinacji niecaly 1MB/s, a flashget'em 9mB/s
i zastanawiam się czy jest sens przedłużać ten serverek skoro to już trwa drugi miesiąc

ThePrzeMIX
10-01-2013, 19:32
Dalej problemy? Bo mam zamówione kimsufi 8 GB (została im godzina z 24 do końca czasu realizacji i nic). Mam nadzieje ze sie poprawi z tym transferem bo nie chce sie wkopać i siedzieć miecha na jakimś szajsie..

Adammik
08-01-2013, 21:55
a ja już myślałem, że to tylko u mnie jakaś anomalia :/

zomo
07-01-2013, 17:28
i dalej to samo bez poprawy

zomo
10-12-2012, 19:31
zgłosiłem problem do helpdeska i robili testy miedzy swoimi serwerami;] to nie dziwne ze im full wyszło, eh;/

I have just did an iperf test between your server
and our server killerz.ovh.net

[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 11.6 MBytes 97.4 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 11.4 MBytes 95.4 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 9.0-10.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 112 MBytes 94.2 Mbits/sec
[ 3] MSS size 1448 bytes (MTU 1500 bytes, ethernet)

[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0- 1.0 sec 12.1 MBytes 101 Mbits/sec
[ 3] 1.0- 2.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 2.0- 3.0 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec
[ 3] 3.0- 4.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 4.0- 5.0 sec 11.2 MBytes 94.3 Mbits/sec
[ 3] 5.0- 6.0 sec 11.2 MBytes 94.4 Mbits/sec
[ 3] 6.0- 7.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 7.0- 8.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 8.0- 9.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 9.0-10.0 sec 11.2 MBytes 93.8 Mbits/sec
[ 3] 0.0-10.0 sec 113 MBytes 94.7 Mbits/sec
[ 3] MSS size 1448 bytes (MTU 1500 bytes, ethernet)
root@rescue:~#

The tests are concluding.

If you still have problems, you can put the server
in rescue mode and launch the network tests
and give us the results.

amator
10-12-2012, 15:57
Cytat Napisał slawqo
Nie zauważyłem tu żadnego problemu:
445K/s w 6m 40s

2012-12-10 16:10:09 (1,23 MB/s) - zapisano `500mb.gts'
A czytałeś czego dotyczy problem?

slawqo
10-12-2012, 15:20
Cytat Napisał mickula
Nie zauważyłem tu żadnego problemu:
Kod:
wget http://ks3001458.kimsufi.com/500mb.gts
--2012-12-10 16:03:29--  http://ks3001458.kimsufi.com/500mb.gts
Translacja ks3001458.kimsufi.com (ks3001458.kimsufi.com)... 37.59.41.13
Łączenie się z ks3001458.kimsufi.com (ks3001458.kimsufi.com)|37.59.41.13|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 517120505 (493M) [text/plain]
Zapis do: `500mb.gts'

100%[=====================================================================================================================================================================================================>] 517.120.505  445K/s   w 6m 40s   

2012-12-10 16:10:09 (1,23 MB/s) - zapisano `500mb.gts' [517120505/517120505]

Arkoso
10-12-2012, 15:18
standard. ostatnio duze problemy sa w ogole z transferami do polski z ovh.

mickula
10-12-2012, 14:41
Potwierdzam

fantom
10-12-2012, 14:13
to samo zaobserwowałem 1,2 mb na jedna sesje

zomo
09-12-2012, 22:07
już tak mam od ponad 1,5 miesiąca

zdalny
09-12-2012, 21:46
Zapewne coś grzebią za 1-2 dni przejdzie lub napisz do suportu,
zerknij na prace.ovh.pl może tam coś znajdziesz.

zomo
09-12-2012, 20:12
Witam, mój kimsufi strasznie wolno wysyła na zewnątrz, kilka osób testowało i jest to max 1,2mb/s z serwera backup idzie pełną parą, spotkał się już ktoś z takim czymś?

Zaznaczam, że nie skonczył mi sie transfer