OVH Community, your new community space.

Problem z dostępem do hosta

adren
03-12-2012, 18:01
Zrobiłem reboot i dalej to samo, co już jest troszkę dziwne. Czy są jeszcze jakieś pliki konfiguracyjne czy jakieś cache które można wyczyścić? Chyba po prostu zmienię IP na inne, bo z innymi nie ma problemu.

Arkoso
03-12-2012, 17:47
Mi gdy się nie chciało grzebać to dawałem reboot i ok. Nie wiem jak u Ciebie, zupełnie inna konfiguracja może być.

adren
03-12-2012, 13:20
Witam,

Mam taki dziwny problem, miałem na serwerze "X" IP Failover, który przeniosłem na serwer Y. Wszystko działa jak należy, tyle że serwer X ciągle chyba myśli, że ten IP jest u niego. W związku z tym nie można dostać się (www/ssh/ping/traceroute) na serwer Y z serwera X.
Poza tym wszystko działa (i z serwera X, i z serwera Y, problem jest tylko z tym IP).

Usunąłem konfigurację tego ip z plików ip-cfg, usunąłem wpis z /etc/hosts, service network restart, nawet service iptables stop żeby mieć pewność że to nie firewall... i dalej nic. Mam przeczucie że rozwiązanie jest jakieś proste ale nie wiem o co może chodzić. Serwera na razie nie resetowałem bo chwilowo nie można, jeśli nic innego nie pomoże to wieczorem spróbuję.

Byłbym wdzięczny za sugestie...

Aha system Centos 5.