OVH Community, your new community space.

Odnawianie adresów IP

Joshua
01-12-2012, 21:40
Cytat Napisał WMP
Pani aneto, można prosić o dołączanie obok nazwy serwera nadanej przez OVH naszego rewersu? I przy okazji żeby wszędzie wyświetlał się rewers obok nazwy serwera z OVH.
Przydałoby się, zawsze mnie wkurza to że muszę sprawdzać który to serwer wygasa...

A dzisiaj próbowałem odnowić serwery które mają trochę IPków i - śmiech na sali. Poprosiło mnie o akceptację regulaminów, cytuję:

"Przeczytałem i akceptuję następujące regulaminy :
Conditions particulières aux adresses IP supplémentaires"

Już mniejsza o to że po to korzystam z ovh.PL żeby mieć polski interfejs - ale za przeproszeniem, mam akceptować jakiś francuski wiążący mnie regulamin?
Ale ale... nawet gdybym chciał - to się nie da! Bo "następujące regulaminy" jest linkiem do listy dokumentów w ovh.pl, zaś wspomnianego "Conditions particulières aux adresses IP supplémentaires" wśród nich nie ma.

Czyli OVH żąda od nas poświadczenia nieprawdy - że zapoznaliśmy się z dokumentem, do którego nie mamy dostępu...

Jak się chce zarabiać na dodatkowych IP, to wypadałoby jeszcze się do tego przygotować.

WMP
30-11-2012, 22:46
Pani aneto, można prosić o dołączanie obok nazwy serwera nadanej przez OVH naszego rewersu? I przy okazji żeby wszędzie wyświetlał się rewers obok nazwy serwera z OVH.

cue
30-11-2012, 18:55
Hm.. jeszcze tego nie testowałem, ale jak nie działa to znów super to świadczy o tym jak to wszystko jest zorganizowane.. miesiąc temu w kóncu sam Oles pisał tutaj, że moża sobie rozdzielić bloki i zostawić te IP, które się chce a reszte "oddać".

wyciorex
30-11-2012, 18:11
Ja nie mam śmietniczków, jednego bloku mogę się pozbyć z bólem- mimo, że używam.

P.S.

Z doświadczenia, może nie długiego ale jednak wiem, że ovh już z opłatami setup też było twarde ale przez 2 miesiące. Jak sprzedaż serwerów stanęła to się wycofali. Teraz mnie ciekawi jak te IP wpłyną na sprzedaż. Śmiem przypuszczać, że sporo na rzecz np. rynku USA ...
Zamiast kombinować to ktoś by się postarał o lepsze rozwiązania. Najłatwiej wprowadzić opłaty. Pożyjemy zobaczymy. Sądzę, że nie obędzie się bez echa w kasie.

bartoll
30-11-2012, 18:08
Jeszcze jedna odp.

It is a feature under development but its not available right now but we hope to offer it before your IPs expire on 2013-01-01.
You could order a new smaller block, migrate your services and release the bigger block.
Jak zmienię IP dla niektórych usług to razem z serwerem na inne DC!

bartoll
30-11-2012, 18:02
Cytat Napisał cue
Hm, ja rozdzieliłem sobie IP RIPE za pomocą managera v3 i mam je teraz na liście failover razem ze śmietniczkiem kasującym .
ja tez mam, tylko w przypadku IP które są z rozdzielonego bloku to on nie działa!

cue
30-11-2012, 17:56
Hm, ja rozdzieliłem sobie IP RIPE za pomocą managera v3 i mam je teraz na liście failover razem ze śmietniczkiem kasującym .

bartoll
30-11-2012, 17:48
posiadam rozdzielony blok 256 IP
chciałem zrezygnować z dużej części tych IP ponieważ większość usług przeniosłem do innego DC,
Na pytanie jak mogę usunąć te IP i zostawić tylko te co potrzebuje dostałem odpowiedz:

Thank you for your email. We are looking at offering this feature but it is not available at the moment, so currently you would need to renew the whole block until we offer this feature.
Kogoś chyba mocno pojebało w OVH...
Wyciągacie kasę za coś co już kiedyś zapłaciłem a teraz jeszcze jak chce zrezygnować to nie ma takiej opcji... no ale najważniejsze... opcja do płacenia już jest !!!

.

aneta
30-11-2012, 15:04
Witamy,

Uruchomiliśmy opcję zarządzania adresami IP w panelu klienta, w której
można wyświetlić listę adresów IP failover i bloków RIPE przypisanych
do konta klienta.

Lista ta jest dostępna w panelu klienta w zakładce "Usługi" -> "Wyświetl
listę adresów IP". W ciągu kilku tygodni dodamy kolejne funkcje (m.in.
usuwanie lub przenoszenie adresów IP).

Odnowienie adresów IP jest możliwe na stronie
https://www.ovh.pl/cgi-bin/order/renew.cgi
(link "Kliknij tutaj, aby odnowić usługi korzystając z identyfikatora
klienta" w dolnej części strony)

Dodatkowo pełna lista adresów, wraz z datą końca abonamentu, jest wysyłana
w mailach o kończących się usługach.

Data wygaśnięcia adresów IP będzie jednakowa z datą wygaśnięcia serwera
dedykowanego (lub innej kompatybilnej usługi), do którego adresy te są
przypisane.

Przypominamy, że w przypadku braku chęci odnowienia adresu lub adresów IP,
należy rozpocząć procedurę usuwania adresu w panelu klienta.

Pozdrawiamy
Zespół OVH