We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z podjęciem decyzji

patrick
28-11-2012, 04:57
Przy cenie serwerów dedykowanych w OVH, nie opłacalnym będzie VPS.
Serwer dedykowany będzie wymagał co prawda więcej pracy, ponieważ w przypadku VPS nie interesuje użytkownika awaria sprzętu.
Choć z drugiej strony wydajność i możliwości za nią idące będą wyższe.
Warto też zwrócić uwagę na konfiguracje serwera by pozwoliła na hostowanie jak największej ilości stron i dodatkowo była bezpieczna.

Lukaszsz
27-11-2012, 14:37
Witam!

Mam problem z podjęciem decyzji.
Do tej pory korzystałem z hostingu w pewnej polskiej firmie i serwer w pełni mi wystarczał (20 serwisów PHP+MySQL, ponad 20 kont e-mail, 11 GB powierzchni zajęte). Do tej pory w pracy wykorzystywaliśmy głównie gotowe rozwiązania typu WordPress jednak obecnie rozwijamy projekt w Symfony 2 i tu pojawia się problem, ponieważ bez dostępu do SSH z PHP nie jesteśmy w stanie zainstalować Symfony 2. Zastanawiamy się nad wyborem serwer dedykowany/VPS. Co przemawia za wyborem jednego lub drugiego? Wiem, że koszty wzrosną (administrator, koszt dedyka/VPS, ...).
W przyszłości będziemy mieć więcej projektów w Symfony 2.

Z góry dzięki za pomoc/sugestie. Nie pogardzę również dobrym, wartościowym linkiem z wiedzą.

Pozdrawiam, Łukasz