OVH Community, your new community space.

Hack/Spam - zawieszenie umowy

Spacedust
12-11-2012, 20:13
Cytat Napisał victor
A tak wogóle to musi być jakiś nowy wirus wykradający hasła smtp z windowchów, bo dzisiaj wiele nie powiązanych ze sobą ludzi wysyła namiętnie spamy przez moj smtp. Jeśli to powód do wyłączenia serwerów to niech ovh się puknie, delikatnie mówiąc. Z takim podejściem to email dawno by przestał istnieć bo im popularniejszy serwer pocztowy (i domena emaila) tym wiecej spamowych emaili wysyła przy okazji. Gmaila to natychmiast trzeba by zablokować, mimo tamtejszych limitów.
Mi dzisiaj wykradł hasła do FTP i dopisał iframe do paru skryptów... mimo, że używam MS Security Essentials na co dzień :/

mikel
12-11-2012, 17:25
Cytat Napisał mario1973
no to nieźle. A już było tak spokojnie. Chyba wracają 'normalne' czasy w OVH.....

M
Nie tyle wracają tylko po prostu wydawało się, że minęły a one dalej były. Wyłączanie serwerów za javascript na stronie, wyłączanie serwera bo ktoś mnie flooduje, wyłączanie serwera bo im się pomylił z serwerem innego klienta - i wszystko w pigułce w ciągu ostatniego weekendu dostałem od ovh.

mario1973
12-11-2012, 17:19
Cytat Napisał keeslaff
Po 5 latach oczekiwałbym troszkę innego traktowania, ale cóż.
no to nieźle. A już było tak spokojnie. Chyba wracają 'normalne' czasy w OVH.....

M

victor
12-11-2012, 16:16
A tak wogóle to musi być jakiś nowy wirus wykradający hasła smtp z windowchów, bo dzisiaj wiele nie powiązanych ze sobą ludzi wysyła namiętnie spamy przez moj smtp. Jeśli to powód do wyłączenia serwerów to niech ovh się puknie, delikatnie mówiąc. Z takim podejściem to email dawno by przestał istnieć bo im popularniejszy serwer pocztowy (i domena emaila) tym wiecej spamowych emaili wysyła przy okazji. Gmaila to natychmiast trzeba by zablokować, mimo tamtejszych limitów.

cue
12-11-2012, 11:56
a przepływ pieniędzy na kontach OVH się zablokuje :P.

nie wiem, ja mam takie wrażenie, że w przypadku OVH działa jakiś syndrom przeinwestowania..

już raz tak było, że najpierw zaproponowali super warunki, a potem wprowadzili opłaty instalacyjne na kimsufi, zastosowania profesjonalne, limity transferów poza OVH i inne cuda. Potem z części tych rzeczy zrezygnowali, szarpnęli sie na DC w Kanadzie (które raczej chyba jakimś wielkim powodzeniem się nie cieszy) i znów teraz po jakimś czasie pojawiaja się ograniczenia, dopłaty itd..

Do tego dochodzi polityka hackdetection, te maile o rzekomej złej konfiguracji IP wpływającej na sieć i inne niespotykane nigdzie indziej smaczki.. ;-).

Spacedust
12-11-2012, 11:14
Wracają stare dobre czasy Teraz się zabiorą za torrenty i hostingi SEO

Zaraz się łączą odblokują.

keeslaff
12-11-2012, 09:25
Przeglądałem, ale teraz to już i tak bez znaczenia. Właśnie dostałem maila, że umowa została wypowiedziana i mam zabierać dane z serwera, nie będzie możliwości odblokowania maszyny.

W mailu było, że oczekują reakcji na problem ze spamem w ciągu 24 godzin od momentu wystąpienia. Alert dostałem wczoraj o 19 i nie dano mi tych 24 godzin.

Po 5 latach oczekiwałbym troszkę innego traktowania, ale cóż.

mario1973
12-11-2012, 08:57
Cytat Napisał keeslaff
Przeglądałem logi serwera, ale szczerze mówiąc nie wiem za bardzo czego szukać
Przejrzałeś logi serwera pocztowego - co i kiedy wysyłał ?
Przejrzałeś kolejeczki maili do wysłania ?
Tam znajdziesz więcej informacji.

M

desavil
12-11-2012, 08:30
Jakaś plaga, czy co?
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=15828

keeslaff
12-11-2012, 08:10
Witam, wczoraj wieczorem otrzymałem maila od OVH, mówiący o tym, że mój serwer padł ofiarą ataku. Dołączona została informacja z RBL, że ww serwer jest "Spam Emiter"

Serwer został przełączony w tryb rescue. Mogę jedynie skopiować przez FTP to co mam na serwerze, możliwości jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia serwera nie mam (ftp w trybie do odczytu), tymczasowego hasła ssh nie otrzymałem.

Pomoc techniczna póki co nie dała znaku życia.

Przeglądałem logi serwera, ale szczerze mówiąc nie wiem za bardzo czego szukać bo mail od RBL nie mówi nic poza tym, że jestem "spam emiter"

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do tego jak mam sprawę rozwiązać prosiłbym o pomoc.

serwer ns28909