OVH Community, your new community space.

Zalozenie uzytkownika nowego

rada
11-11-2012, 16:33
nie bardzo cos z tego rozumiem ;/ .. a gdybym Ci dal dostep do webmina bylbys tak uprzejmy i zrobil mi nowego uzytkownika ftp ? bo ja mialem juz uzytkownika ftp , wrzucalem tam strone ale ona sie nie wyswietlala... czyli uyztkownik nie mial dostpeu do katalu var/www/... niby mial ale po wrzuceniu nic nie bylo na strnie.

Budyn00
11-11-2012, 16:26
A tu zaglądałeś ? :
https://www.google.com/search?hl=pl&....1.xHijkzjBGik
http://pc-freak.net/blog/how-to-add-...ll-via-bashsh/

rada
11-11-2012, 15:26
bo kiedys mi to kolega robil i wiem ze on po porstu stworzyl nowego uzytkwonika ftp i przez niego wzucalo sie pliki i nie bylo problemu wtedy z tymi dostepami min_uid... moglbys mi napiasc jak stworzyc tego uzytkownika przez webmina ?

patrick
11-11-2012, 15:23
Będą problemy bo brakuje wiedzy z tej dziedziny, dlatego proponował bym zainstalować jakiś sensowny i intuicyjny panel do zarządzania np. dostępny w OVH Directadmin.
Najlepiej jeszcze gdyby ktoś go "ogarnął" po standardowej instalacji i będzie służyć

rada
11-11-2012, 15:05
teraz mam takie bledy na stronie jak wrzucilem pliki z roota
UID of script "/home/ovh/www/login.html" is smaller than min_uid

czyli musze zrobic nowego uzytwkonika i nim wrzucic pliki wszystkie ale jak zrobic teog uzytkwonika i ftp od razu konto mu dac ?

patrick
11-11-2012, 15:01
Utworzyć go z UID/GID który będzie poprawny dla zabezpieczeń i ustawić takie same uprawnienia dla plików?

rada
11-11-2012, 14:54
Witam. Moj problem jest taki...mam centos6 release3 , wrzucilem pliki strny programem winSCP ale z uzytwkonika root ... i jak klikam jakies menu na stronie to jest blad z plikiem min_uid... zakladam ze musze te pliki wrzucic z normalnego uzytwkonika...wiec zrobilem przez webmin uzytkownika ale nim nie moge sie zalogowac na winSCP bo pisze ze mam dostep zabroniony... jak stowrzyc nowego uzytwkonika i dac mu dostep do ftp abym mogl wrzucic stronyi zebym nie mial bledow tpyu plik xxx is smalles than min_uid ??

dzieki za pomoc