We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Słabe działanie sieci, wolne transfery

solitary
17-11-2012, 03:01
Utrata pingów na routerach po drodze może, ale nie musi wiązać się z Twoim problemem. Faktem jest, że (w zależności od konfiguracji) router potrafi dropować pakiety typu ICMP, gdy jest obciążony. Po prostu priorytetowo obsługuje ruch ważniejszy niż ICMP.

Jeśli widzisz spadki - zgłoś ticket i przedstaw swój problem.

le.admin
09-11-2012, 23:03
Nie mam strat na swoim serwerze w ovh. Straty są po drodze. Wiem jak działa traceroute i czym się różni icmp od tcp, to co synalizuję tutaj to powiązanie pojawienia się "strat" na routerach ze spadkiem prędkości działania mojej rury.

Co ciekawe w tym samym momencie mogę transferować pliki bez problemu (z normalną szybkością) na inne maszyny np. w Polsce. No ale widzę, że się chyba nie rozumiemy

slawqo
09-11-2012, 22:28
Straty jakie widzisz na routerach "po drodze" nie są ważne. Router nie musi odpowiadać na ping tylko przekazać pakiet dalej. Te "straty" nie mają wpływu na połączenie.
Jeżeli masz straty na swoim docelowym serwerze znajdującym się w OVH to zgłoś to jako ticket w panelu manager.

le.admin
09-11-2012, 21:39
Gubię pakiety na tych routerach. Gdy działają dobrze targam pełną parą ;-)

slawqo
09-11-2012, 20:50
Co to znaczy, że masz utratę pakietów na fra-5-6k.fr.eu? Czy chodzi Ci o stratę na tym routerze jaką pokazuje np. mtr?

le.admin
09-11-2012, 18:56
Witam,

od jakiegoś czasu mam ogromny problem z siecią w ovh. Mam tam maszynę dedykowaną, z której pcham backupy na inny serwer. Mam ogromną utratę pakietów na fra-5-6k.fr.eu (213.251.191.130), utrata pakietów sięga momentami 60% w związku z czym pomiędzy ovh a drugą maszyną na łączu 120mbit osiągam transfery na poziomie 100kB/s.

Nie jestem w stanie przepchać backupów ani innych większych paczek.

213.251.191.130 należy do OVH, czytałem na zagranicznych forach o problemach z siecią ovh.

Ktoś ma podobny problem?