We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Panel użytkownika

dexter237
10-03-2006, 12:59
Zgadzam sie - zatem pozostaje wyjscie by klient mogl sobie wybrac, czy chce sie przesiasc na taki system czy na taki. Argument: MySQL bedzie dalej sie rozwijal i raczej nie cofnie sie do rozwiazan z wersji 4.0 - wczesniej czy pozniej takowa konwersje trzeba bedzie zrobic

Łabędź
08-03-2006, 17:04
Cytat Napisał dexter237
Wiec wszystkie rzeczy, ktore dzialaja Ci w staraje wersji dzialaly by na nowej.
Nie do końca. W mysql v4.1 wprowadzili inny sposób kontroli nad kodowaniem znaków. Nie da rady ot tak zmienić v4.0 na v4.1 - część klientów by miała wtedy problemy ze znakami narodowymi.

pozdrawiam

solti
08-03-2006, 16:32
Cytat Napisał dexter237
Nie głupie - ale nie wiem jak to wyglądałoby od strony organizacyjnej. Z drugiej storony nie wiem dlaczego nie chcialbys zrobic upgrade-a do nowszej wersji, skoro ona ma to co stara + nowe. Wiec wszystkie rzeczy, ktore dzialaja Ci w staraje wersji dzialaly by na nowej.
Dlatego, że obecnie zainstalowana wersja jest stabilniejsza (zresztą admini tez gdzieś tu pisali na ten temat).

dexter237
08-03-2006, 10:45
Nie głupie - ale nie wiem jak to wyglądałoby od strony organizacyjnej. Z drugiej storony nie wiem dlaczego nie chcialbys zrobic upgrade-a do nowszej wersji, skoro ona ma to co stara + nowe. Wiec wszystkie rzeczy, ktore dzialaja Ci w staraje wersji dzialaly by na nowej.

anopak
08-03-2006, 09:22
z Tym upgradem to ja bym dał jako opcje, czyli jeżeli ktoś chce używać 4.0 to niech używa, a ktoś 4.1 to może sobie zmienić...

sLoDkI
06-03-2006, 21:47
Cytat Napisał dexter237
To ja zglaszam POWAZNA potrzebe na udostepnienie opcji kasowania baz danych
Jest już dodana do listy ToDo..

(...) prosta tabelka z danymi: ile transferu zostalo/na ile, ile miejsca wykorzystalem, ile kont mailowych, aliasow, subdomen, jakie wersje PHP, Mysql i perla sa, + linki do statystyk i logow - to wszystko w jednym miejsu
Zobaczymy co da się zrobić.. ale nic nie obiecuje.

A teraz pytanie z innej beczki: czy da rade upgradeowac wersje MySQL z 4.0 na min. 4.1.2?
Również w ToDo

pozdrawiam.

dexter237
05-03-2006, 20:20
Cytat Napisał Łabędź

Hmmm... Jak będzie taka potrzeba to się zrobi.
To ja zglaszam POWAZNA potrzebe na udostepnienie opcji kasowania baz danych

Podaje przyklad: rabnalem sie w nazwie bazy danych, jak ja tworzylem - teraz niestety musi juz taka byc.

Drugi przyklad: nie korzystam juz z tej bazy danych i jest ona mi zbedna - chcialbym ja wykasowac i niestety nie moge :/

Cytat Napisał Łabędź

Ftp i haslo

??? Tego nie wiedziałem. Do sprawdzenia.
Jakos tak sie dzieje, ze nie zmienia mi hasla - chyba ze to jest jeszcze calkiem inne haslo Interesuje mnie zmiana hasla do FTP, za pomoca ktorego moge uploadowac dane dla strony www - tak dla scislosci

Cytat Napisał Łabędź

O gustach się podobno nie dyskutuje... Mi się wygląd podoba
Masz racje - nie dyskutuje sie Ja wyrazilem ino swoje zdanie.

Cytat Napisał Łabędź

Statystyki są w jednym miejscu. Informacje o koncie w innym.
O to wlasnie chodzi - przydalo by mi sie cos na wzor wlasnie CPanela - prosta tabelka z danymi: ile transferu zostalo/na ile, ile miejsca wykorzystalem, ile kont mailowych, aliasow, subdomen, jakie wersje PHP, Mysql i perla sa, + linki do statystyk i logow - to wszystko w jednym miejsu

Taka moja sygestia.

A teraz pytanie z innej beczki: czy da rade upgradeowac wersje MySQL z 4.0 na min. 4.1.2? Dlaczego pytam: otoz mniej wiecej od tej wersji sa obslugowane kodowania znakow dla poszczegolnych wersji oraz jest support dla typu timestamp z funkcja ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP. To jest baaaardzo przydaten. Nie wliczam juz namiastek transakcji, co by bylo tez mile

Dla scislosci mowie o opcji: 90plan.

Łabędź
05-03-2006, 15:34
Cytat Napisał MaTraX
Co do cpanel`u, to z tego co wiem nie obsługuje on systemów opartych na klastrach, a tak zbudowane są chyba (poprawić prosze jeśli się mylę) serwery ovh.
Po adaptacji komercyjnego panelu do naszych potrzeb pozostały by chyba z niego tylko ikonki i style CSS

pozdrawiam

Łabędź
05-03-2006, 15:33
Cytat Napisał dexter237
- mala przejrzystosc
Podejrzewam, że jest to wynik umieszczenia sporej ilości opcji w jednym miejscu. Sprawa dyskusyjna. Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane.
Cytat Napisał dexter237
- mieszanie sie jezyka polskiego z francuskim
Ciągle nad tym pracujemy.
Cytat Napisał dexter237
- brak mozliwosci kasowania baz danych
Hmmm... Jak będzie taka potrzeba to się zrobi.

Cytat Napisał dexter237
- niedzialajaca zmiana hasla ftp
??? Tego nie wiedziałem. Do sprawdzenia.

Cytat Napisał dexter237
- wyglad: wyglada jak dla kont free ... chyba mozna by bylo postarac sie o cos lepszego (to zupelnie jak z odpowiedzia Klientowi: robimy co w naszej mocy - tak i wyglad panelu powinien mydlic oczy )
O gustach się podobno nie dyskutuje... Mi się wygląd podoba

Cytat Napisał dexter237
- statystyki konta: porozrzucane po calym panelu: ile wolnego miejsca, jakie wersje php, mysqla, perla - nie ma o tym info
Statystyki są w jednym miejscu. Informacje o koncie w innym.

Cytat Napisał dexter237
- autorskie nie zawsze oznacza lepsze: chyba ze jest wykonane profesjonalnie, ale tutaj mialbym zastrzezenia
Słuchamy z niecierpliwością

pozdrawiam

MaTraX
05-03-2006, 13:04
Nie rozumiem do końca w czym jest problem z panelem zarządzania kontem. U mnei działa wszystko jak należy. Co do cpanel`u, to z tego co wiem nie obsługuje on systemów opartych na klastrach, a tak zbudowane są chyba (poprawić prosze jeśli się mylę) serwery ovh.

ps.
Z panelu korzysta sie raczej raz na jakiś czas, a nie siedzi tam na okrągło.

dexter237
04-03-2006, 14:14
Uwagi do managera3:

- mala przejrzystosc
- mieszanie sie jezyka polskiego z francuskim
- brak mozliwosci kasowania baz danych
- niedzialajaca zmiana hasla ftp
- wyglad: wyglada jak dla kont free ... chyba mozna by bylo postarac sie o cos lepszego (to zupelnie jak z odpowiedzia Klientowi: robimy co w naszej mocy - tak i wyglad panelu powinien mydlic oczy )
- statystyki konta: porozrzucane po calym panelu: ile wolnego miejsca, jakie wersje php, mysqla, perla - nie ma o tym info

- autorskie nie zawsze oznacza lepsze: chyba ze jest wykonane profesjonalnie, ale tutaj mialbym zastrzezenia

To sa uwagi po 3-dniowej wspolpracy - az boje sie co bedzie dalej...

microcom
11-02-2006, 21:59
okok rozumiem jak skończe swój PA to podrzuce adminowi może coś z niego wykorzysta pozatym on będzie GPL więc każdy będzie mógł go pobrać za free a co najważnijsze będzie całkowicie polski.
ps. już ukończony w 70%

dr_NO
11-02-2006, 14:54
niesjet taki zły, przedewszystkim jest szybki no i nie widze poraz nty loga cpanelowskiego ..

Maverick
11-02-2006, 11:48
Cytat Napisał microcom
ja mam propozycje żeby stwożyć lub urzyć jakiś inny nowy panel administracyjny, nie mówie że manadzer 3 jest do niczego ale każdy woli jak w panelu ma więcej opcji a wydaje mi się że stać ovh na wydatek 30$ na zakup cpanelu.
Pozdro.
Chyba nie ma sensu komplikowanie sobie życia... manager v3 jest prosty w obsłudze i ma chyba wszystko co jest potrzebne...

"bo więcej funkcji to fajniej" ... no i myszke będziesz zużywał niepotrzebnie ...

Łabędź
10-02-2006, 23:12
Cytat Napisał microcom
ja mam propozycje żeby stwożyć lub urzyć jakiś inny nowy panel administracyjny, nie mówie że manadzer 3 jest do niczego ale każdy woli jak w panelu ma więcej opcji a wydaje mi się że stać ovh na wydatek 30$ na zakup cpanelu.
Tu nie chodzi bezpośrednio o koszty ale 'elastyczność'. Systemy w OVH są autorskie, więc rzadko korzystamy z komercyjnych rozwiązań.

Jakich opcji Ci brakuje w managerze v3?

CPANEL zawsze ktoś może sobie kupić i zainstalować (na dedykowanym oczywiście).

pozdrawiam

microcom
10-02-2006, 21:33
Pozdro.