We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Poczta OVH - rekord MX

Rellik
30-10-2012, 15:54
Dziękuję, wszystko śmiga jak należy

slawqo
30-10-2012, 15:03
Ustaw w programie pocztowym jako serwery poczty przychodzącej i wychodzącej adres ns0.ovh.net (lub ssl0.ovh.net w przypadku połączenia szyfrowanego) i nie powinno być już problemu z połączeniem z tymi serwerami.

Rellik
30-10-2012, 14:11
Pozmieniałem parę rzeczy i działa wielkie dzięki za pomoc.

Jest jeszcze jedna kwestia: przed tymi wszystkimi problemami, jak jeszcze mail działał pierwotnie dobrze, miałem skonfigurowany program pocztowy do odbioru poczty. Miałem tam wpisany serwer poczty przychodzącej i wychodzącej jako:

pop3.mojadomena.pl
smtp.mojadomena.pl

Teraz da się odbierać pocztę, ale tylko przez panel w ovh. Jak mam skonfigurować program pocztowy abym mógł znowu z niego wysyłać i odbierać maile?

slawqo
30-10-2012, 10:54
Nie znam tego panelu 42.pl i nie wiem co tam gdzie trzeba wpisać. Na pewno przy pytaniu o swoją domenę serwerów dns 42.pl powinny odpowiadać one również serwerami MX (tak jak podałem wyżej) a teraz tak nie jest. Musisz więc w 42.pl coś ustawić (lub poprawić), ale tu niestety nie powiem Ci dokładnie co musisz zrobić.

Rellik
29-10-2012, 21:40
Nie za bardzo chyba rozumiem, próbuje na wszystkie sposoby i nijak nie działa
Mógłbyś napisać dokładnie co i gdzie mam wpisać? Bo rozumiem, że to co już mam wpisane w 42.pl to jest dobrze i trzeba coś jeszcze dopisać?

slawqo
29-10-2012, 14:54
Ok, serwery MX OVH musisz ustawić w strefie dns na serwerach 42.pl - teraz nie są one tam ustawione poprawnie:

Kod:
dig twoja-domena.pl MX

; <<>> DiG 9.8.1-P1 <<>> twoja-domena.pl MX
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 53616
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 1, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;twoja-domena.pl.                 IN      MX

;; AUTHORITY SECTION:
twoja-domena.pl.          10613   IN      SOA     fns1.42.pl. freedns-admin+143163.42.pl. 1351509482 10800 10800 604800 10800

;; Query time: 4 msec
;; SERVER: 127.0.0.1#53(127.0.0.1)
;; WHEN: Mon Oct 29 14:52:37 2012
;; MSG SIZE  rcvd: 96
Oczywiście nazwa domeny została zamieniona tak jak chciałeś.

Rellik
29-10-2012, 14:22
DNS'y w panelu ovh są zmienione już kilka dni temu i od tej pory nie ruszane.
Na 42.pl faktycznie zmieniłem dopiero dziś, ale przyszedł po paru minutach mail z informacją, że moja strefa została przeładowana, więc przyjąłem, że jest już gotowe.

Nazwa domeny wysłana na PW.

slawqo
29-10-2012, 13:59
Po pierwsze po zmianie w strefie dns domeny nalezy odczekać ok. 24h na propagację nowych wpisów.
Po drugie podaj nazwę swojej domeny to może będzie można sprawdzić i powiedzieć coś więcej.

Rellik
29-10-2012, 13:07
Niestety, albo to nie to, albo ja coś źle robię, ale maile dalej nie przychodzą
Żeby wszystko było 100% jasne przesyłam screeny z mojej konfiguracji w 42.pl i dns z panelu ovh.

W panelu ovh, jedyna zmiana która spowodowała cały problem to podmianka tych serwerów DNS, cała reszta działa w domyślnych ustawieniach. Jeśli to potrzebne to mogę podrzucić jeszcze logi z 42.pl.

slawqo
29-10-2012, 08:17
Jak domena korzysta z serwerów dns 42.pl to powinieneś tam w strefie dns ustawić serwery MX OVH:
MX1 -> mx0.ovh.net
MX5 -> mx1.ovh.net

w panelu OVH nie musisz nic zmieniać.

Rellik
28-10-2012, 18:05
Witam.
Mam problem z odbieraniem maili z poczty ovh, ale może od początku.

Założyłem domenę w serwisie ovh (powiedzmy mojadomena.pl) i dostałem jeden adres e-mail (powiedzmy mail@mojadomena.pl). E-mail ten jest utrzymywany przez ovh, natomiast moją stronę internetową mam na własnym serwerze z debianem na pokładzie. Na starcie wszystko było ok, zwykłe przekierowanie domeny na jakiś adres mojego serwera hulało, e-maile przychodziły.
Przekierowałem następnie domenę na DNS'y poprzez serwis freedns.42.pl i skonfigurowałem binda na serwerze. W konfiguracji ovh zmieniłem DNS'y na takie:

fns1.42.pl
fns2.42.pl

Moja konfiguracja rekordów A we freedns.42.pl wygląda tak (xx to oczywiście mój adres IP ;p):

Kod HTML:
Nazwa			IP
mojadomena.pl.		xx.xx.xx.xxx
www			xx.xx.xx.xxx
W kwestii strony wszystko zadziałało tak jak powinno, natomiast straciłem możliwość odbierania e-maili. Od razu piszę, że moja wiedza na ten temat jest znikoma, konfiguruje to pierwszy raz w życiu bo akurat jest mi to potrzebne. Tyle co udało mi się wyczytać, potrzebna jest teraz konfiguracja rekordów MX. Rozumiem, że trzeba skierować pocztę na serwer ovh? We freedns.42.pl mam do wpisania w tabeli "Nazwę", "Preferencję" i "Serwer poczty". Nie wiem za bardzo co tam wpisać i czy coś muszę zmieniać też w panelu ovh?

Bardzo proszę pomóżcie, bo samemu ciężko mi sobie z tym poradzić, a potrzebuję to mieć najpóźniej na początek następnego miesiąca. Dla kogoś obeznanego z tematem to będzie zapewne krótka piłka.
Dzięki z góry.