OVH Community, your new community space.

Problemy z PHP mail()

rufus1987
31-10-2012, 17:01
Cytat Napisał Sexy Trends
Dzięki ale taka odpowiedz to żadna pomoc. Mam wystarczającą znajomość administracji do konfiguracji i wykonanie zmian na serwerach.

Jest to pewnie drobny błąd wynikiem aktualizacji przez Ubuntu. Obecnie po zmianach i przez wykorzystanie SMTP z tego co widzę przechodzą wszystkie email ale czas wysłania jest jeszcze od 1-10 minut.
Zajrzyj tak jak kolega wyżej radzi do loga i będziesz wszystko wiedział co jest nie tak.

Może maile wychodzą ale serwer odbiorcy odracza doręczenie na jakiś czas bo np nie zgadza się SPF albo jest jego brak całkowity.

Może masz zapchaną kolejkę i dlatego taki dziwny jest czas wysyłania wiadomości.

Joshua
29-10-2012, 08:08
Cytat Napisał Sexy Trends
Dzięki ale taka odpowiedz to żadna pomoc. Mam wystarczającą znajomość administracji do konfiguracji i wykonanie zmian na serwerach.

Jest to pewnie drobny błąd wynikiem aktualizacji przez Ubuntu. Obecnie po zmianach i przez wykorzystanie SMTP z tego co widzę przechodzą wszystkie email ale czas wysłania jest jeszcze od 1-10 minut.
Gdybyś miał "wystarczającą znajomość administracji" to byś potrafił zajrzeć w logi i sprawdzić dlaczego maile są wysyłane z opóźnieniem.

Sexy Trends
28-10-2012, 10:01

hdmagic
28-10-2012, 09:09
Zatrudnij administratora.
lub
Zleć jednorazową pracę.

Sexy Trends
28-10-2012, 09:04
Witam,

Od tego tygodnia mam problemy z wysyłaniem email z PHP mail() na dedykowanym serwerze Ubuntu 11 z Plesk. Próbowałem zwykłe testy najprostszych tekstowych email z PHP mail().

Przez parę miesięcy wszystko działało prawidłowo i teraz bez żadnych zmian z mojej strony email nie są wysyłane lub jeżeli przejdą trwa to nawet godzinami.

Jest to nowy problem ponieważ dokładnie ten skrypt już wysłał powiadomienia rejestracji dla ponad 1000 użytkowników poprawnie na tym samym serwerze. Dodatkowo testowałem skrypt na Domenomania i bez problemowo wysyła wiadomości natychmiast.

Czy ktoś ma jakieś pomysły bo pomoc techniczna mi odpisała ze nie konfigurują serwery i ze problem jest z mojej strony. Dzięki i pozdrawiam.