We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przekierowanie domeny na subdomene OVH

slawqo
21-10-2012, 10:01
Jeżeli adres ma się w przeglądarce zmienić z test.pcserw.pl na docelowy: przemianypolkowice.pl to ustaw w panelu ovh przekierowanie www

Jeżeli subdomena ma wskazywać po prostu na serwer 1and1 to ustaw dla subdomeny test.pcserw.pl w strefie dns domeny pcserw.pl pole A z adresem IP serwer 1and1 lub ewentualnie pole CNAME z adresem docelowym przemianypolkowice.pl. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku musisz tą subdomenę skonfigurować w 1and1 tak, aby wskazywała tam na odpowiedni katalog.

Arlic
21-10-2012, 00:10
Chce uzyskać że by po wpisaniu domeny przemianypolkowice.pl w przeglądarce, wyświetlała się subdomena test.pcserw.pl, z adresem przemianypolkowice.pl w pasku adresu
domena przemianypolkowice.pl jest na 1and1
subdomena test.pcserw.pl jest na ovh

slawqo
20-10-2012, 16:52
Czy możesz podać dokładnie jaką masz domenę w ovh i w 1and1 i opisać jeszcze raz, jaśniej co dokładnie chcesz osiągnąć i jak mają te domeny działać? Niestety z twojego opisu nie można nic zrozumieć (przynajmniej dla mnie jest on niezrozumiały).

Arlic
20-10-2012, 13:58
Witam mam domene na 1and1 i serwer, domene OVH

Dajmy na to domena to example.pl na 1and1 i sub domena to test.domena.pl

Próbowałem na 1and1 w zakładce delegacja domeny wpisać adresy DNS OVH:
Serwer nazw 1: dns101.ovh.net
Serwer nazw 2: ns101.ovh.net
Ale po 20h godzinach gdy pojawił się w konfiguracji domen 1and1 "skończone", nie było widać nadal żadnych efektów widać żadnych efektów.

Na forach mówi każdy inaczej że raz trzeba zmienić rekord CNAME, raz że NS, raz że A, żadna odpowiedz nie jest sprecyzowana i się już pogubiłem.

I nie wiem jakie przeznaczenie zastosować na 1and1, przekierowanie czy z dysku, nie chce po prostu używać przekierowania ramkowego.

Pozdrawiam, Arlic.