OVH Community, your new community space.

Serwery dedykowane 2013

WMP
22-10-2012, 22:38
A ja sie pytam: co z 1Gbps?

Spacedust
22-10-2012, 21:36
Cytat Napisał Joshua
Patrząc na datę publikacji to chyba faktycznie nadal tak u nich jest... Jestem w szoku, że taki biznes prowadzą w taki sposób :-o Tym bardziej jestem pod wrażeniem że im to wszystko bangla
A co do technika zabierającego serwer na stół... ze dwa razy wymieniano mi dysk SSD - trwało to niewiele dłużej niż reboot serwera.
A mnie najbardziej wkurza to, że dają płytę główną, która ma 6 portów SATA i mając już 4 dyski chciałbym dołożyć jeszcze 2 SSD, ale nie, bo "nie ma miejsca w obudowie" podczas gdy miejsca jest więcej niż potrzeba. A przecież są fajne backplane nawet na 6 SSD w kieszeni 5,25".

Dla tych, którzy się poczuli zniesmaczeni niemieckim sąsiadem polecam google keyword: "AMS01 Data Center Tour" - tutaj każdy cm szafy jest wykorzystany w 100%

Joshua
22-10-2012, 20:35
Cytat Napisał Spacedust
Z filmu o tej serwerowni Niestety u nich tak jest, że aby cokolwiek zmienić podchodzi technik zabiera cały serwer na stół, otwiera obudowę, wymienia co trzeba i wraca z naprawionym serwerem. Polecam obejrzeć.

Google keyword: "Exzellenter Service" - miniatura z YouTube
Patrząc na datę publikacji to chyba faktycznie nadal tak u nich jest... Jestem w szoku, że taki biznes prowadzą w taki sposób :-o Tym bardziej jestem pod wrażeniem że im to wszystko bangla
A co do technika zabierającego serwer na stół... ze dwa razy wymieniano mi dysk SSD - trwało to niewiele dłużej niż reboot serwera.

BTW - no proszę, są nowe sprzęty Miłe że cena została ta sama, a sprzęt jednak zdecydowanie mocniejszy. Oby i w polskim wydaniu było podobnie

Post-edit: a jednak nie... dałem się zwieść cenom w "Stare oferty". Widzę że podrożało - np. hybrid o 20 EUR

mickula
22-10-2012, 19:36
Cytat Napisał desavil
0 BHP - Gdzie opaski antystatyczne?
za wózkiem widłowym się ciągnie pasek :P

desavil
22-10-2012, 19:15
0 BHP - Gdzie opaski antystatyczne?

Spacedust
22-10-2012, 18:11
Cytat Napisał Joshua
Ee, ta fotka to skąd? Bo nie rozumiem

Ale IP failover kosztuje bodajże 5EUR/mies., w dodatku rzadko kiedy jedno wystarcza.
Z filmu o tej serwerowni Niestety u nich tak jest, że aby cokolwiek zmienić podchodzi technik zabiera cały serwer na stół, otwiera obudowę, wymienia co trzeba i wraca z naprawionym serwerem. Polecam obejrzeć.

Google keyword: "Exzellenter Service" - miniatura z YouTube

Joshua
22-10-2012, 16:24
Cytat Napisał Spacedust
Miałem na myśli to, że z punktu widzenia mnie jako klienta jest to lepsze rozwiązanie, bo są duże wentylatory, dyski nie wibrują i ogólnie cyrkulacja powietrza jest znacznie lepsza, więc i dłużej wszystko wytrzymuje niż w naładowanych do maksimum rackach chłodzonych wodą.

Ale przyznaję Tobie rację

Ee, ta fotka to skąd? Bo nie rozumiem

Cytat Napisał Spacedust
Nie, czemu. Mam jedno IPfailover i sobie je przenoszę gdy zmieniam serwer.
Ale IP failover kosztuje bodajże 5EUR/mies., w dodatku rzadko kiedy jedno wystarcza.

Spacedust
22-10-2012, 16:04
Cytat Napisał Joshua
Śmiem wątpić - są może mniejsi niż OVH, ale przy tej ilości maszyn stawianie serwerów w towerach to koszmar organizacyjny (i przestrzenny . Poza tym jakoś mają możliwość wykonania soft reboot, hardware reboot...
Miałem na myśli to, że z punktu widzenia mnie jako klienta jest to lepsze rozwiązanie, bo są duże wentylatory, dyski nie wibrują i ogólnie cyrkulacja powietrza jest znacznie lepsza, więc i dłużej wszystko wytrzymuje niż w naładowanych do maksimum rackach chłodzonych wodą.

Ale przyznaję Tobie rację

Dali Ci opcję rozbudowy - zawsze możesz zamiast tego wziąć nowy serwer. Na "markecie" zawsze możesz wziąć coś sensownego z 0EUR za instalację. W OVH albo bierzesz to co jest (możesz ew. przyspawać sobie dongla USB - Niemcy w takiej sytuacji kasują jednorazowo a nie miesięcznie!), albo płacisz 3-4x tyle za HG.
Zdecydowałem się na rozbudowę do 32 GB RAM Pewnie szybko nic nowego nie będzie, a RAM'u brakuje.

Jedyne co u nich jest upierdliwe to podmiany serwerów - żeby przejąć adresy IP starego, to nowy musi być fizycznie przeniesiony na jego miejsce (tak przynajmniej twierdzą).
Nie, czemu. Mam jedno IPfailover i sobie je przenoszę gdy zmieniam serwer.

Joshua
22-10-2012, 12:20
Cytat Napisał Spacedust
Z tym się akurat zgadzam, ale tylko przypominam, że nie jest profesjonalny sprzęt tylko zwykłe obudowy Midi-ATX i sprzęt średniej klasy Desktopu, który o dziwo działa lepiej niż ten serwerowy w OVH
Śmiem wątpić - są może mniejsi niż OVH, ale przy tej ilości maszyn stawianie serwerów w towerach to koszmar organizacyjny (i przestrzenny . Poza tym jakoś mają możliwość wykonania soft reboot, hardware reboot...

Cytat Napisał Spacedust
Oni działają bardzo nieuczciwie. Zapłaciłem 149 Euro za serwer, po dwóch miesiącach obniżyli cenę instalacji do 49 Euro, a teraz za rozbudowę do 32 GB RAM chcą kolejne 59 Euro tak jak za nowy serwer i jeszcze dodatkowe 10 Euro co miesiąc.
Dali Ci opcję rozbudowy - zawsze możesz zamiast tego wziąć nowy serwer. Na "markecie" zawsze możesz wziąć coś sensownego z 0EUR za instalację. W OVH albo bierzesz to co jest (możesz ew. przyspawać sobie dongla USB - Niemcy w takiej sytuacji kasują jednorazowo a nie miesięcznie!), albo płacisz 3-4x tyle za HG.

Jedyne co u nich jest upierdliwe to podmiany serwerów - żeby przejąć adresy IP starego, to nowy musi być fizycznie przeniesiony na jego miejsce (tak przynajmniej twierdzą).

Spacedust
22-10-2012, 12:03
Cytat Napisał Joshua
I co w związku z tym? 0.5 czy 1% różnicy w wydajności w stosunku do oferty HG?
Z tym się akurat zgadzam, ale tylko przypominam, że nie jest profesjonalny sprzęt tylko zwykłe obudowy Midi-ATX i sprzęt średniej klasy Desktopu, który o dziwo działa lepiej niż ten serwerowy w OVH

Oni działają bardzo nieuczciwie. Zapłaciłem 149 Euro za serwer, po dwóch miesiącach obniżyli cenę instalacji do 49 Euro, a teraz za rozbudowę do 32 GB RAM chcą kolejne 59 Euro tak jak za nowy serwer i jeszcze dodatkowe 10 Euro co miesiąc.

Joshua
22-10-2012, 11:48
Cytat Napisał Spacedust
To wszystko jest niestety Dual Channel i nie ECC
I co w związku z tym? 0.5 czy 1% różnicy w wydajności w stosunku do oferty HG?

Spacedust
22-10-2012, 11:44
To wszystko jest niestety Dual Channel i nie ECC

epresso
22-10-2012, 11:10
Cytat Napisał Joshua
OVH wygrywa jeśli chodzi o możliwość dokupienia bajerów typu load balancer - choć nie jest to tania opcja i biorąc pod uwagę jak się sparzyłem używając OVHowych NASów + brak możliwości przetestowania to nie jestem taki do końca pewny czy ten LB działa zadowalająco
Możesz coś więcej na temat NASów? Czy może pijesz do awarii sprzed 10 dni, kiedy wypiął się routerek na trasie i poznikały na 15 godzin te o oznaczeniu HA?

Mam wykupiony obecnie jeden HA ale drugi muszę dorzucić.

zdr,

Joshua
22-10-2012, 10:01
Cytat Napisał desavil
Może nieco drożej, ale popatrz na łącza (prędkości oraz transfer) i ich cena w Niemczech i wgl. gdzie indziej w porównaniu z OVH. I to mnie "unieruchamia" w zostaniu w OVH.
Niemcy są o tyle fajniejsi, że są w niektórych aspektach dużo bardziej elastyczni. Nie trzeba mieć "zastosowań profesjonalnych by podłączyli kvma, a do nawet dość leciwej maszyny bez problemu podłączą dyski SSD (stały miesięczny koszt, ale przynajmniej się da). Jest drożej o tyle że instalacja jest płatna, ale szybko się zwraca w niższych opłatach miesięcznych - poza tym są aukcje serwerów, na których można znaleźć fajne i tanie cacka

Przykład - zamówiłem u nich i7-3930K z 64GB RAM, 2x3TB+2x240GB SSD, koszt miesięczny razem z portem 1Gbps (15TB) w pobliżu MG Hybrid ale możliwości bez porównania wyższe. Żeby dostać coś choć trochę porównywalnego musiałbym chyba zamówić coś z HG, które ma ceny z kosmosu (instalacyjne to z dalekiego kosmosu)...

OVH wygrywa jeśli chodzi o możliwość dokupienia bajerów typu load balancer - choć nie jest to tania opcja i biorąc pod uwagę jak się sparzyłem używając OVHowych NASów + brak możliwości przetestowania to nie jestem taki do końca pewny czy ten LB działa zadowalająco

desavil
22-10-2012, 08:47
Cytat Napisał victor
Jak niemcy zapowiedzieli nową gamę na dzień X to już o godzinie 0:03 na stronie były nowe serwery do zamawiania. A w ovh? -6 godzin and counting No ale skoro nie ma zadnej róznicy to po co przepłacać (a zaraz, u kogo jest własciwie drozej? )
Może nieco drożej, ale popatrz na łącza (prędkości oraz transfer) i ich cena w Niemczech i wgl. gdzie indziej w porównaniu z OVH. I to mnie "unieruchamia" w zostaniu w OVH.

dzimi
22-10-2012, 07:06
Nie dajmy się zwariować. Poniedziałek to poniedziałek. Nie ważne czy 00:03 czy 23:30

victor
22-10-2012, 04:59
Jak niemcy zapowiedzieli nową gamę na dzień X to już o godzinie 0:03 na stronie były nowe serwery do zamawiania. A w ovh? -6 godzin and counting No ale skoro nie ma zadnej róznicy to po co przepłacać (a zaraz, u kogo jest własciwie drozej? )

dzimi
19-10-2012, 18:34
Cytat Napisał voldemortsgirl
Serwery hybrydowe będą miały większe dyski SSD.
Większe czyli szybsze?

Joshua
19-10-2012, 10:20
Cytat Napisał voldemortsgirl
O, bardzo miło
A czy można liczyć na jakieś przecieki dotyczące cen? Pójdą ostro w górę, pozostaną na mniej więcej bieżącym poziomie, spadną?

Ceny serwerów MG z 2010 roku są porównywalne z EG z 2011 - co do EG nie mam niestety porównania...

voldemortsgirl
19-10-2012, 09:42
Cytat Napisał Joshua

Przydałyby się też jakieś sensowniejsze hybrydy - bo dysk SSD 40GB to zaczyna się robić ciasnawy

Joshua
19-10-2012, 09:13
Cytat Napisał oles@ovh.net
Witam,

Mamy opóźnienie związane z brakiem kompatybilności
systemu Widnows 2012 z dyskami 3TB. Postanowiliśmy więc
zrezygnować z dysków 3TB w ofercie 2013 oczekując
na rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy ryzyka utraty danych.

Pozdrawiam
Octave
To nie można było wprowadzić oferty z dyskami 2TB i 3TB? Nie tylko windowsy się stawia w OVH... a na zmurszałej ofercie 2011 to się odechciewa stawiać serwery

Przydałyby się też jakieś sensowniejsze hybrydy - bo dysk SSD 40GB to zaczyna się robić ciasnawy

oles@ovh.net
19-10-2012, 03:42
Witam,

Wprowadzenie nowej oferty serwerów dedykowanych 2013
na stronie ovh.com jest przewidziane na poniedziałek
(wkrótce na ovh.pl)

Mamy opóźnienie związane z brakiem kompatybilności
systemu Widnows 2012 z dyskami 3TB. Postanowiliśmy więc
zrezygnować z dysków 3TB w ofercie 2013 oczekując
na rozwiązanie, dzięki któremu unikniemy ryzyka utraty danych.

Pozdrawiam
Octave