OVH Community, your new community space.

Torrenty w OVH

sebaa
18-10-2012, 08:50
rotfl.. Ty tak serio?

psych0l
18-10-2012, 07:42
Prawda jest bolesna, ale OVH nic nie zrobi z 'torrentami' u siebie w serwerowni co najwyżej jakieś niedobitki będą zabijać, bo jakby nagle zaczęli wyrzucać każdego kto duży ruch generuje torrentami to z ich 120.000 serwerów może zostałoby koło połowy albo jeszcze mniej. I o to się tutaj rozchodzi, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę WIELKĄ kasę.

slawek22
15-10-2012, 19:36
Zero konkretów i zaczyna się atak, typowe jak się ma bzdurne argumenty, a właściwie ich brak.
To mówi gość, który za łamanie prawa przez innych chciałby karać dostawców usługi. To chyba taka sprawiedliwość w wydaniu janosikowym "dostawca ma kasę, to niech płaci za przewinienia użytkowników, żeby oni mogli mieć filmy i muzykę za darmo".

Myślę że dla tego Cię to tak wpienia bo masz kasy jak lodu i każdą aplikację sobie możesz kupić sobie tak
W US możesz mieć wszystkie seriale i masę filmów na netflix-ie za 8 dolców miesięcznie.

A u nas wielcy moralizatorzy się dziwią, że tyle torrentów złych a 15-to latek nie ma 200 PLN miesięcznie żeby wybulić za premium content.

Z resztą gdyby nie torrenty to tych filmów i seriali w Polsce nawet dostępnych by nie było... bo wielcy obrońcy własności intelektualnej zablokowali Amazon, Netflix, Hulu i praktycznie wszystko co dało się zablokować, więc o co płacz? Te firmy nawet nie chcą wchodzić na polski rynek. Jak już zmienią zdanie i zamiast wielkiego fucka dają polakom dostęp do ich katalogów to sobie ratujcie świat

kkkonrad
15-10-2012, 18:41
Tak, to jest Polska, nie ma co liczyć na szybką zmianę, ale coś idzie do przodu - sam ostatnio legalnie kupuje aplikację o 1-2 euro dla Iphona Ale Kowalskiego nie stać na programy za 50E dlatego ściąga z sieci. Myślę że dla tego Cię to tak wpienia bo masz kasy jak lodu i każdą aplikację sobie możesz kupić sobie tak o - od ręki. Do tego zawsze Polak będzie sprytny - to jest tak jak ze ściąganiem dzieci/studentów na testach - na zachodzie ściąganie to oznaka głupoty, u nas sprytu. A że ktoś na tym zarabia to jaki z tym problem, jeśli nie on to na pewno by się znaleźli inni, a dopóki twoje łącze nie cierpi przez niego to nie masz się o co czepiać.

hanjin
15-10-2012, 18:26
Tak tak wmawiajcie sobie, że wszystko jest na legalu...

amator
15-10-2012, 18:17
Cytat Napisał grz3chu
Zero konkretów i zaczyna się atak, typowe jak się ma bzdurne argumenty, a właściwie ich brak. Po takim nastawieniu można się domyślać, że jeszcze dużo czasu minie zanim te kombinatorstwo się skończy w tym kraju. Z mojej strony temat zamknięty. Bez odbioru.
Kombinatorstwo? Co Ty chcesz swoją postawą naprawić ten kraj? Kup "se" łeb za przeproszeniem. A co inni robią z firmami poza polskimi granicami, niech Cię o to głowa nie boli.

grz3chu
15-10-2012, 18:13
Zero konkretów i zaczyna się atak, typowe jak się ma bzdurne argumenty, a właściwie ich brak. Po takim nastawieniu można się domyślać, że jeszcze dużo czasu minie zanim te kombinatorstwo się skończy w tym kraju. Z mojej strony temat zamknięty. Bez odbioru.

slawek22
15-10-2012, 18:02
a zgłaszam albo organ państwowy, że masz pliki chronione prawem autorskim i gw mnie obchodzi, czy prawa do tych plików ma Mandaryna czy ktoś inny.
Tylko, że to nie ty decydujesz co może sobie ze swoimi plikami robić "Mandaryna" (rozumiem, że to skrót myślowy). Dodatkowo zgłaszając takie coś popełniasz przestępstwo. Rozumiem, że chciałbyś "poinformować organa państwowe" o tym fakcie. Tylko jeśli "Mandaryna" będzie zdania, że wszystko jest ok i jej to nie obchodzi to ty będziesz miał sprawę karną o poświadczenie nieprawdy.

Właściwie nie wiem, czy nawet można to zgłosić. Bo musiałbyś albo być właścicielem praw albo mieć pełnomocnictwo. To musi załatwić właściciel albo pełnomocnik a nie mały szeryf któremu coś się tam ubzdurało.

Torrent to skrót myślowy do nielegalnej wymiany plików, a wiadomo, że można go wykorzystywać w sposób legalny.
Jakoś dużo tych skrótów myślowych.

Jeśli ten bank oferowałby na swojej stronie dostęp do moich plików chronionych prawem autorskim to tak to sobie wyobrażam.
Tylko dobrze, że to tak nie działa. Bank ma obowiązek zaniechać naruszenia praw autorskich a ty możesz złożyć pozew cywilny, jeśli uważasz że to za mało. I oczywiście właściciele seedboxów mogą mieć firmę i są jak najbardziej w porządku. Chyba, że oni sami dokonują naruszeń, winny jest zawsze użytkownik końcowy. Tylko tacy wielcy wojownicy o (C) zwykle sami je łamią a o zaletach praw autorskich pieją jedynie gdy ktoś skopiuje jakąś ich bzdurę, więc nie chcą tego przyznać

OVH przerzuca całą odpowiedzialność na userów i to jest zrozumiałe. Ale cała ta szara strefa i cały torrentowy bajzel to jawne łamanie prawa.
To się czepiaj "torrentowego bajzlu", nie rozumiem co ty masz do OVH. Gdyby ci łazili po dyskach i by ci wyciekły jakieś dane to też byś jęczał - tylko tym razem, że to pewnie jakiś pracownik łaził i se skopiował.

amator
15-10-2012, 17:41
Skoro Ci się nie podoba płacenie wysokich podatków w Polsce to płać je gdzie indziej. Czy ktoś Ci zabrania? Ale skoro jesteś wiernym Polakiem, który nawet pomarańcze kupuje te z "polski" by nie dać zarobić Hiszpanii to gratuluję

grz3chu
15-10-2012, 17:05
Cytat Napisał amator
Co do LLC. Skoro nie wiesz po co są takie spółki, widocznie jej nie potrzebujesz ;-) Zainteresowani doskonale wiedzą do czego służą te spółki
Ja dobrze wiem, że kombinatorzy udzielający sobie pożyczek na 99 lat wiedzą do czego służą takie spółki. To jednak nie znaczy, że mi się to podoba jako płacącemu w Polsce wysokie podatki i inne opłaty w sposób legalny. Jakbym miał taką spółkę to bym nie mogł uważać się za patriotę a ja nawet w sklepie kupuje wszystko co się zaczyna od 590 w kodzie kreskowym

dzimi
15-10-2012, 16:50
Przy sp. z o.o. MUSI BYĆ pełna księgowość.

Spacedust
15-10-2012, 16:24
Cytat Napisał grz3chu
To spółka z o.o. może być na KPiR?? Myślałem, że tylko na KPiR mogą być spółki cywilne oraz spółki jawne. Spółki z o.o., akcyjne, komandytowe są osobami prawnymi więc tylko księgi handlowe tj. pełną księgowość jak mi się wydaję. Niech ktoś potwierdzi, że spółka z .o.o. do limitu 1,2 mln może być na KPiR.
Oczywiście, że nie. Musi być pełna księgowość i koniec. Ta wspomniana suma 1,2 mln odnosi się do tzw. progu dużego podatnika w przypadków normalnych działalności.

amator
15-10-2012, 16:16
KPiR mogą prowadzić podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz spółki cywilne i jawne osób fizycznych a także spółki partnerskie prowadzące działalność gospodarczą rozliczające się na zasadach ogólnych lub liniowo. Warunkiem jest nieprzekroczenie limitu 4.784.400,- zł przychodów (1.200.000,- euro x 3,9870 zł w 2011r.) Gdy limit ten zostanie przekroczony, powstaje obowiązek prowadzenia pełnej księgowości w formie ksiąg rachunkowych.

Co do LLC. Skoro nie wiesz po co są takie spółki, widocznie jej nie potrzebujesz ;-) Zainteresowani doskonale wiedzą do czego służą te spółki

grz3chu
15-10-2012, 16:08
Cytat Napisał victor
co ma sp z zoo do pełnej ksiegowości? Pełną księgowość prowadzi się od 1,2 mln euro przychodu. Wątpie aby polski oddział ovh miał tyle. Więc jak najbardziej pkpir
Teraz sp z zoo rejestruje się od 10 tys zł kapitału w rezerwie więc jest to to samo co zwykła działalność gospodarcza praktycznie. Teraz juz średnio zamożny gimbus 18 letni otwiera swoj amber gold zoo.
To spółka z o.o. może być na KPiR?? Myślałem, że tylko na KPiR mogą być spółki cywilne oraz spółki jawne. Spółki z o.o., akcyjne, komandytowe są osobami prawnymi więc tylko księgi handlowe tj. pełną księgowość jak mi się wydaję. Niech ktoś potwierdzi, że spółka z .o.o. do limitu 1,2 mln może być na KPiR.

victor
15-10-2012, 15:50
Cytat Napisał grz3chu
O dobrze wiedzieć Można też dodać, że taki oddział musi prowadzić normalną księgowość i to nie jakiś KPiR tylko pełną jak społka z o.o.
co ma sp z zoo do pełnej ksiegowości? Pełną księgowość prowadzi się od 1,2 mln euro przychodu. Wątpie aby polski oddział ovh miał tyle. Więc jak najbardziej pkpir
Teraz sp z zoo rejestruje się od 10 tys zł kapitału w rezerwie więc jest to to samo co zwykła działalność gospodarcza praktycznie. Teraz juz średnio zamożny gimbus 18 letni otwiera swoj amber gold zoo.

grz3chu
15-10-2012, 15:42
Cytat Napisał Spacedust
Ze wszystkim się zgadzam, ale VAT nie jest obowiązkowy dla wszystkich firm Jeśli ktoś nie chce to może korzystać ze zwolnienia do 150 tys. zł, ale nie może wystawiać faktur VAT tylko rachunki bez VATu.

Teraz nie dziwo, że tutaj się tak biją o łącza 1 Gbps. U mnie ruch na normalnym hostingu to ok. 20 Mbps na serwer + drobne skoki do 100 Mbps, gdy wysyłam backup.
O dobrze wiedzieć Można też dodać, że taki oddział musi prowadzić normalną księgowość i to nie jakiś KPiR tylko pełną jak społka z o.o. Więc nie czaje zachwytu LLC i mitu o anonimowości i niskich podatkach.

Spacedust
15-10-2012, 15:33
Cytat Napisał grz3chu
Jeśli oferuje osługi i towary na terenie Polski to musi zgłosić się do VAT i mieć w Polsce Oddział, coś jak OVH, firma z FR, ale w PL muszą mieć społkę oddział.
Ze wszystkim się zgadzam, ale VAT nie jest obowiązkowy dla wszystkich firm Jeśli ktoś nie chce to może korzystać ze zwolnienia do 150 tys. zł, ale nie może wystawiać faktur VAT tylko rachunki bez VATu.

Teraz nie dziwo, że tutaj się tak biją o łącza 1 Gbps. U mnie ruch na normalnym hostingu to ok. 20 Mbps na serwer + drobne skoki do 100 Mbps, gdy wysyłam backup.

grz3chu
15-10-2012, 15:28
Cytat Napisał slawek22
w jakim świecie ty żyjesz? Czy w jakimkolwiek wypadku jest inaczej? Myślisz, że jakikolwiek hosting odciąłby na przykład stronę banku od sieci bo ktoś tam sobie coś zgłosił?
Jeśli ten bank oferowałby na swojej stronie dostęp do moich plików chronionych prawem autorskim to tak to sobie wyobrażam.
Cytat Napisał slawek22
a dlaczego mieliby w ogóle zrywać umowę to po pierwsze. Po drugie dlaczego na wszystkie maszyny, to już w ogóle jakaś głupota. To użytkownik jest odpowiedzialny a nie dostawca, co wy macie po 15 lat? Jak ktoś umieści parę mp3 na hostingu z home, to co, serwerownia ma im wypowiedzieć umowę na 20k serwerów? Jak się coś jakiemuś właścicielowi (c) nie podoba to jest zgłoszenie a hosting ma obowiązek usunąć materiał naruszający (c) a nie wywalać 50 serwerów bo ktoś tam uznał że coś tam narusza jego prawa.
Kod:
Zabroniona jest działalność Klienta polegająca na instalowaniu na serwerach OVH aplikacji
umożliwiających wymianę plików oraz wymianę informacji o lokalizacji tych plików, w tym plików
dźwiękowych zakodowanych w formacie MP3 lub innym jak również innych multimediów (film, obraz itd.)
do których nie posiada on praw autorskich i które nie są jego własnością.
Klient zobowiązuje się również do nie umieszczania na swojej stronie linków do stron proponujących ten typ
usług i do nie przekierowywania swojej domeny na tego typu strony.

OVH jest uprawnione do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku zaistnienia
okoliczności uzasadniających przerwanie wykonywani usługi zgodnie z punktem 9.2 Regulaminu.

9.2. OVH zastrzega sobie prawo do natychmiastowego przerwania połączenia z Internetem serwera
wydzierżawionego Klientowi, w następujących przypadkach:
b) w przypadku otrzymania przez OVH urzędowego zawiadomienia organu bądź sądu polskiego lub
zagranicznego lub też otrzymania wiarygodnej wiadomości o wykorzystywaniu serwera przez Klienta w
sposób zabroniony przez prawo lub postanowienia niniejszego Regulaminu, mogący spowodować
odpowiedzialność cywilnej i/lub karną klienta lub OVH i/lub mogąca przyczynić się do naruszenia praw
osób trzecich bądź też zagrażający sprawnemu funkcjonowaniu platformy OVH, a w szczególności
stanowiący naruszenie przez klienta zakazów i zobowiązań określonych w punkcie 10.7 i 10.11
Co innego przypadkowy plik na maszynie hostingowej, a co innego pchanie kilku TB plików przez kilka serwerów w sposób jawny, łatwy do sprawdzenia.

Cytat Napisał slawek22
chyba obsługa ovh to nie duchy święte więc skąd mają wiedzieć czy właściciel praw autorskich sobie życzy takiego udostępniania czy nie?

Poza tym mają łazić po prywatnych maszynach i skanować dyski? Może jeszcze sprawdzać, kto źle zaparkował samochód przed siedzibą i straż miejską wzywać?
Ja zgłaszam albo organ państwowy, że masz pliki chronione prawem autorskim i gw mnie obchodzi, czy prawa do tych plików ma Mandaryna czy ktoś inny. Jak sąsiad kradnie prąd to według prawa musisz powiadomić organy odpowiednie. Wiadomo jak jest w Polsce, nikt nie jest społeczniakiem. Ale to już temat na odzielną dyskusję.

Cytat Napisał slawek22
a www służy do przesyłania pirackich filmów bo mamy rapidshare. Protokół to protokół, dziwne, że osoba która wie o co w tym chodzi powtarza propagandę koncernów medialnych.

Oprogramowanie które realizuje update po p2p to też "amber gold"?
Tu nikt nie kwestionuje protokołu tylko sposoby jego wykorzystania. Jak pirace przez scp to nie znaczy, że mają blokować ssh wszystkim. Torrent to skrót myślowy do nielegalnej wymiany plików, a wiadomo, że można go wykorzystywać w sposób legalny.

OVH przerzuca całą odpowiedzialność na userów i to jest zrozumiałe. Ale cała ta szara strefa i cały torrentowy bajzel to jawne łamanie prawa. Nie mówiąc nic o prawie podatkowym. Albo brak działalności gospodarczej albo spólki w USA, ale to też jest mętna sprawa. Wlaściciel spólki LLC przebywający na stałe w PL jest rezydentem podatkowym, więc musi płacić normalnie podatek dochodowy. Jeśli oferuje usługi i towary na terenie Polski to musi zgłosić się do VAT i mieć w Polsce Oddział, coś jak OVH, firma z FR, ale w PL muszą mieć społkę oddział. Nie wiem czy jest to do udowodnienia czy świadczysz usługi tu czy tam, ale to już kwesta dla prawników. Póki będzie przyzwolenie na takie coś dopóty będzie taki bajzel w PL i szara strefa oraz płacenie dużych opłat i podatków za kogoś innego.

slawek22
15-10-2012, 11:09
A nie jest w tym przypadku tak, że traktuje się klienta w zależności od ilości cyfr na fakturze?
W jakim świecie ty żyjesz? Czy w jakimkolwiek wypadku jest inaczej? Myślisz, że jakikolwiek hosting odciąłby na przykład stronę banku od sieci bo ktoś tam sobie coś zgłosił?

Powiedzmy, że ktoś ma w OVH dwucyfrowe ilości maszyn...już widzę jak zrywają umowę po donosie
A dlaczego mieliby w ogóle zrywać umowę to po pierwsze. Po drugie dlaczego na wszystkie maszyny, to już w ogóle jakaś głupota. To użytkownik jest odpowiedzialny a nie dostawca, co wy macie po 15 lat? Jak ktoś umieści parę mp3 na hostingu z home, to co, serwerownia ma im wypowiedzieć umowę na 20k serwerów? Jak się coś jakiemuś właścicielowi (C) nie podoba to jest zgłoszenie a hosting ma obowiązek usunąć materiał naruszający (C) a nie wywalać 50 serwerów bo ktoś tam uznał że coś tam narusza jego prawa.

No właśnie, IP tych seedboxów można wylistować bez większego problemu, wraz z dowodem co i ile udostępniają
Chyba obsługa OVH to nie duchy święte więc skąd mają wiedzieć czy właściciel praw autorskich sobie życzy takiego udostępniania czy nie?

Poza tym mają łazić po prywatnych maszynach i skanować dyski? Może jeszcze sprawdzać, kto źle zaparkował samochód przed siedzibą i straż miejską wzywać?

To tak jakbyś porównywał Amber Gold z normalnym bankiem.
A WWW służy do przesyłania pirackich filmów bo mamy rapidshare. Protokół to protokół, dziwne, że osoba która wie o co w tym chodzi powtarza propagandę koncernów medialnych.

Oprogramowanie które realizuje update po P2P to też "Amber Gold"?

grz3chu
15-10-2012, 08:48
No właśnie, IP tych seedboxów można wylistować bez większego problemu, wraz z dowodem co i ile udostępniają (ba, czasem nawet po nazwisku i adresie można operować, choć się ukrywają jak mogą). Nie chce mi się wierzyć, że jedno zgłoszenie załatwia sprawę. Powiedzmy, że ktoś ma w OVH dwucyfrowe ilości maszyn...już widzę jak zrywają umowę po donosie

n3t5ky
14-10-2012, 23:19
A nie jest w tym przypadku tak, że traktuje się klienta w zależności od ilości cyfr na fakturze?

Spacedust
14-10-2012, 14:04
Cytat Napisał Arkoso
No i co z tego? Połowa osób z tego forum to ludzie powiązani z tą branżą. Seedboxy to jest tak samo hosting, tylko innego rodzaju.

W OVH były, są i będą seedboxy. Większość ruchu między takimi serwerami jest wewnątrz sieci OVH. A samo OVH nie małe ma pieniądze z tego .
Według Wikipedii: "Seedbox - prywatny serwer dedykowany (lub konto shell na nim) służący do zdalnego wysyłania i pobierania pirackich danych w protokole BitTorrent."

To tak jakbyś porównywał Amber Gold z normalnym bankiem.

Arkoso
14-10-2012, 09:45
Cytat Napisał amator
sorry, to Arkoso ma chyba shelle. mój błąd
No i co z tego? Połowa osób z tego forum to ludzie powiązani z tą branżą. Seedboxy to jest tak samo hosting, tylko innego rodzaju.

W OVH były, są i będą seedboxy. Większość ruchu między takimi serwerami jest wewnątrz sieci OVH. A samo OVH nie małe ma pieniądze z tego .

Widmo
14-10-2012, 02:23
Nie zrozummy się źle

Ale co takiego jest w torrentach czego nie ma na www?

Myślę, że dopóki ktoś nie złamie prawa, to nie ma to znaczenia czy to www, czy rutorrent.

amator
13-10-2012, 10:53
Cytat Napisał Spacedust
Biznes na torrentach ? Chyba dla gimbusów. Dziękuję, mam normalną firmę hostingową.

sorry, to Arkoso ma chyba shelle. mój błąd

Spacedust
13-10-2012, 10:44
Cytat Napisał amator
mówisz to by odstraszyć potencjalnego konkurenta w biznesie?
Biznes na torrentach ? Chyba dla gimbusów. Dziękuję, mam normalną firmę hostingową.

mario1973
13-10-2012, 08:41
Dokładnie, samo z siebie OVH nie wyszukuje serwerów łamiących prawa autorskie.

Wystarczy jedno NAJPROSTSZE, LAKONICZNE zgłoszenie i OVH zabiera się za działanie.

M

amator
13-10-2012, 07:43
99% wszystkich seedboxów stoi w OVH. Każdy o tym wie, nawet i załoga OVH. Ale nikt sobie z tego nic nie robi, dopóki nie poleci abuse na serwer. Taka jest prawda

spo0lsh
13-10-2012, 05:59
Łamanie umowy (patrz regulamin, który jest załącznikiem do niej) z OVH jest podstawą do wyłączenia serwera.

Nikt nie walczy? Bo nie ma podstaw innych niż powyżej.

grz3chu
12-10-2012, 23:31
@amator
Broń Boże, ja mam swój spokojny biznes i w takie jazdy nie wchodzę, ale z ciekawości chce wiedzieć jak to funkcjonuje.

@Spacedust
No dobra, blokują serwer i rescue, ale to chyba nie na życzenie OVH bo oni mają z tego pieniądze i to nie małe. Kto to zleca, jakieś organizacje typu BSA, policja na zlecenie właściciela praw do contentu? Czy jedyną konsekwencją jest blokada, czy szykają głębiej? Jak to wygląda od kuchni? To jest niesłychane, że można pchać tygodniowo kilka TB lewego ruchu w środku Europy i nikt z tym nie walczy...

amator
12-10-2012, 23:16
Cytat Napisał Spacedust
Z tego co tutaj pisano to chyba wypowiedzenie umowy i przełączenie serwera w rescue-FTP.
mówisz to by odstraszyć potencjalnego konkurenta w biznesie?

Spacedust
12-10-2012, 22:07
Z tego co tutaj pisano to chyba wypowiedzenie umowy i przełączenie serwera w rescue-FTP.

grz3chu
12-10-2012, 21:49
Tak ostatnio z ciekawości zacząłem węszyć na wszelakich torrentowych stronach, bo doszły mnie słuchy, że ludzie zaczynają na tym zarabiać. W PL funkcjonuje sporo prywatnych trackerów, trzeba mieć zaproszenia, błagać o konto, a najlepiej mieć łącze 100/100, a jak masz 1000/1000 jestes panem

No i jak wiadomo potrzeba matką wynalazków, więc pojawiło się sporo ofert które zapewniają klienty torrentowe via www, do tego ftp,ssh,vnc i inne bajery. Ogólnie raj dla uploaderów....No więc zacząłem szukać ofert i 90% zapewnia serwery dzielone na jednego do kilku użytkowników. Więc maszyn idzie sporo. No i tak poskanowałem trochę sieć OVH w poszukiwaniu stron z logowaniem do rutorrenta i...szok, kilkanaście maszyn z jednej klasy adresowej to seedboxy!

I moje pyatnie jak to się ma do polskiego i europejskiego prawa, polityki OVH i biznesu. Bo widzę, że niektóre firmy oferujące takiego typu serwery ma nawet firmy w PL w pełni legalnie, niektórzy LLC a cała masa reszty robi to po szkole

Dawno mnie tu nie było, nie wiem czy urzęduje tu jeszcze "stara gwardia" z pierwszych ofert kimsufi, ale każda wskazówka mile widziana!