OVH Community, your new community space.

Przełączanie IP FailOver pomiędzy serwerami (kimsufi -> ovh)

slawqo
01-10-2012, 07:18
Jak już przeniosłeś IP na inny serwer to będzie działać niezależnie od tego co się stanie z serwerem na którym to IP było wcześniej.
Na serwerach ovh możesz mieć max 3 adresy IP bez opcji zastosowanie profesjonalne więc jak przeniosłeś jeden adres to trafił on właśnie w to miejsce. Więcej niż 3 adresy IP nie przeniesiesz na taki serwer bez zastosowania profesjonalnego.

hack
30-09-2012, 14:11
Dosyć szybko sie to odbyło:
Kod:
Dear Sir or Madam,

You have activated an IP fail-over on your dedicated 
server 111222.ovh.net. We'd like to inform you that this operation 
has been completed successfully.

We have assigned you the IP 2.2.2.2 that is routed to
1.1.1.1.
Tak więc serwer 'odebrał' failover bez ZP, pytanie czy one będą działać gdy pozbędę się tego serwera, z którego wysłałem z ZP?

hack
30-09-2012, 14:06
Poświęciłem jedno dla testu, komunikat o przepięciu nie zawierał błędu, nakazał czekać - więc poczekam.

Tak więc zainicjować przepięcie da się, ponieważ serwer przepinający posiada ZP, kwestia tego czy docelowy bez ZP odbierze IP.

zdalny
30-09-2012, 13:59
musisz mieć zastosowania profesjonalne inaczej nie przepniesz , a co do ip działają bez różnicy na jakiej maszynie

hack
30-09-2012, 13:48
Witam, posiadam dwa serwery: 1. kimsufi + opcje zaawansowane + kilkanaście ip, oraz 2. z ovh bez opcji zaawansowanych.
Jeśli przerzucę IP z kimsufi do ovh, to czy one będą hulać mimo tego, że nie posiadam wykupionych 'opcji zaawansowanych'? (kimsufi chcę się pozbyć, ale zatrzymać IP, idealnie byłoby bez zastosowań pro )

ps. Nie chcę eksperymentować, ponieważ wszystkie IP 'pracują'