OVH Community, your new community space.

Pytania na temat Kimsufi

Spacedust
11-10-2012, 22:53
Cytat Napisał zdalny
Dzwoniłem powiedzieli iż w grudniu
No tak oferta 2013 zobowiązuje, to sobie poczekamy...

zdalny
10-10-2012, 19:22
Dzwoniłem powiedzieli iż w grudniu

Spacedust
10-10-2012, 17:30
No i gdzie ta nowa oferta ?

Arkoso
01-10-2012, 19:32
Cytat Napisał kkkonrad
ovh + zastosowania profesjonalne = 340zł netto, w niemczech mam za 180zł,
nie widać różnicy ?

limitowana ofera: słabe procki, mało ramu, tego nie da się przecież wziąć na poważne
Hehe, bo trzeba umieć zamówić jeśli ktoś potrzebuje to walcie na PW, za piwo wam zamówię.

gutek
01-10-2012, 12:11
Cytat Napisał Arkoso
Skoro tak wszyscy ten raid potrzebujecie i 'płaczecie' za nim to skorzystajcie z oferty OVH lub limitowanej kimsufi...
Masz na myśli dobra cena kimsufi? Tam już dawno nie ma 2 dysków.

victor
01-10-2012, 03:00
Cytat Napisał Spacedust
Gdyby dali 4 dyski tak jak kiedyś to byłoby coś, ale jak się mają tak psuć jak te w I7-4t to dziękuję
ja ciągle taki jeden mam i się nie psuje po tym jak poprawili chłodzenie cpu w 2009. Za to dwa rady padł mi serwer sp best of.

kkkonrad
01-10-2012, 00:06
Cytat Napisał Arkoso
Skoro tak wszyscy ten raid potrzebujecie i 'płaczecie' za nim to skorzystajcie z oferty OVH lub limitowanej kimsufi...
ovh + zastosowania profesjonalne = 340zł netto, w niemczech mam za 180zł,
nie widać różnicy ?

limitowana ofera: słabe procki, mało ramu, tego nie da się przecież wziąć na poważne

Arkoso
30-09-2012, 09:20
Cytat Napisał kkkonrad
Za młody jestem, nie pamiętam tych czasów Mniejsze dyski, pewnie mniej ciepła, gorzej niż teraz pewnie nie będzie. Zresztą dla mnie akurat się liczy bezpieczeństwo stronek które przechowuję, szybkość jest na drugim miejscu, bo teraz padnie dysk i kaplica - trzeba stawiać system od nowa, z soft raid już mogę spać spokojnie.

kkkonrad
29-09-2012, 21:19
Cytat Napisał Spacedust
Kiedyś były i 4 dyski, więc jeśli użyją płyt miniATX i starych obudów to dyski się zmieszczą. Najgorszy jest fakt kompletnego braku wentylatorów ze względu na chłodzenie wodą w tych obudowach i dysk który nie ma ruchu powietrza po prostu się szybciej zużywa i w konsekwencji ulega trwałemu uszkodzeniu.
Za młody jestem, nie pamiętam tych czasów Mniejsze dyski, pewnie mniej ciepła, gorzej niż teraz pewnie nie będzie. Zresztą dla mnie akurat się liczy bezpieczeństwo stronek które przechowuję, szybkość jest na drugim miejscu, bo teraz padnie dysk i kaplica - trzeba stawiać system od nowa, z soft raid już mogę spać spokojnie.

Spacedust
29-09-2012, 21:13
Cytat Napisał kkkonrad
czyli jest jakaś szansa na 2 dyski w soft raid
Kiedyś były i 4 dyski, więc jeśli użyją płyt miniATX i starych obudów to dyski się zmieszczą. Najgorszy jest fakt kompletnego braku wentylatorów ze względu na chłodzenie wodą w tych obudowach i dysk który nie ma ruchu powietrza po prostu się szybciej zużywa i w konsekwencji ulega trwałemu uszkodzeniu.

kkkonrad
29-09-2012, 20:15
- on vous propose 2 disques en raid-soft
czyli jest jakaś szansa na 2 dyski w soft raid

Spacedust
29-09-2012, 17:57
Cytat Napisał andriu-m
2G ma być najtańsza opcją, jeśli wpakują tam Celerony G530 (max TDP 65WAT) to już taką nie będzie.
Pewnie tak i nadal będą odgrzewane Celerony 220, ale z dyskami 2x1 TB lub 2TB, bo 3 TB już nie obsłużą płyty główne, bo nie mają EFI.

Ktoś tutaj to źle przetłumaczył. Taki jest oryginał:

Salut,
On se pose une question d'orientation des offres
kimsufi 2013. Apres plusieurs discussions on
arrive aux 2 choix:
- on change rien
- on propose du RAID et un quota de trafic externe
inclue de 5TB. c'est à dire:
- on vous propose 2 disques en raid-soft
- on calcule le trafic que votre kimsufi fait
vers l'exterieur de notre reseau et si c'est
+ que 5TB, on passe le serveur en 10Mbps.
si vous voulez à nouveau du 100Mbps, le TB
est à 5e.

A vos avis.

Amicalement
Octave

andriu-m
29-09-2012, 11:36
Cytat Napisał Arkoso
-Do 2G pasowałby mi np. Celeron G530.

-możliwość dopłacenia do portu 1gbit

-RAID mógłby być.
2G ma być najtańsza opcją, jeśli wpakują tam Celerony G530 (max TDP 65WAT) to już taką nie będzie.

Spacedust
29-09-2012, 11:33
Gdyby dali 4 dyski tak jak kiedyś to byłoby coś, ale jak się mają tak psuć jak te w I7-4t to dziękuję

Arkoso
29-09-2012, 10:53
Mi aktualna oferta pasuje, poza drobnymi szczegółami.

-Wypier***ić te strasznie mało wydajne Xeony W3520. Te Xeony są słabsze od tych i5 które są montowane w 16G. W zamian tego np i7 2600 / i7 3370.

-Do 2G pasowałby mi np. Celeron G530.

-możliwość dopłacenia do portu 1gbit

-RAID mógłby być.

Spacedust, a ja tam jakoś u tych niemców odnaleźć się nie mogę. Co prawda serwery świetne, bo za 240zł/msc dali i7 3770, szybkie dyski i rurkę 1gbit.

Spacedust
28-09-2012, 22:28
Cytat Napisał redhot
Jedna rzecz mi się nie zgadza - przecież są limity transferu.

Czyli dokładnie co oles opisał w pierwszym poście, no chyba, że coś mu się pomyliło i chcą jeszcze bardziej uciąć limit TB.
Jemu chodziło pewnie o ofertę dla francuzów, a ktoś tutaj bezmyślnie to przetłumaczył i wyszło bezsensowna informacja

http://www.kimsufi.com/fr/

redhot
28-09-2012, 19:48
Jedna rzecz mi się nie zgadza - przecież są limity transferu.

Po przekroczeniu 5TB/m-c dla serwera Kimsufi 2G, 10TB/m-c dla serwera Kimsufi 16G i 15TB/m-c dla serwera Kimsufi 24G przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps. Dodatkowy transfer można zamówić bezpośrednio w panelu manager: 19,99PLN Netto (24,59PLN BRUTTO)/TB.
Czyli dokładnie co oles opisał w pierwszym poście, no chyba, że coś mu się pomyliło i chcą jeszcze bardziej uciąć limit TB.

Spacedust
28-09-2012, 19:19
Cytat Napisał kkkonrad
co do hetznera zgadzam się, support jest świetny,
z suportem OVH jeszcze nie miałem przyjemności współpracować ale może i lepiej
To się ciesz. Nie jest dopuszczalna taka sytuacja, że technicy podczas wymiany dysku odpięli kabel od innego sprawnego dysku kładąc całą macierz i twierdząc, że pewnie uległ on uszkodzeniu skoro się nie wykrywa i pewnie też trzeba go wymienić.

U konkurencji też się zdarzają błędy, ale nie tak katastrofalne typu mieli podpiąć dysk SSD do kontrolera SATA/600, a podpięli do SATA/300, ale po jednym mailu natychmiast to poprawili. Nie wspomnę już o możliwości podpięcia w każdej chwili KVM na życzenie bez zgadywania co się dzieje ze serwerem z lakonicznym komunikatem "Software diagnosis - kernel panic".

Spacedust
28-09-2012, 19:15
A ja na 100% się założę, że nie wsadzą dwóch dysków, bo OVH montuje teraz w jednej obudowie 1U dwa serwery i po prostu nie ma miejsca na drugi dysk. No chyba, że wsadzą 2x2,5". Na SSD w tej gamie to już raczej bym nie liczył. No chyba, że zostaną im stare Intele 40/80 GB.

kkkonrad
28-09-2012, 18:36
zgadzam się, 100Mbps to minimum,

co do 2G to przy tych Atomach co teraz to i 4GB RAM nic nie da - z resztą wtedy musiał by się nazywać 4G tu core i3 by się przydał

jak dla mnie 2 dyski z softraid na 16G i 24G by w zupełności wystarczyło

co do hetznera zgadzam się, support jest świetny,
z suportem OVH jeszcze nie miałem przyjemności współpracować ale może i lepiej

prawda jest taka że jakby nie lokalizowane IP to na OVH bym się nawet nie oglądał

damekr
28-09-2012, 18:35
Może ja się również wypowiem, dwa dyski oczywiście tj plus no bo nie wiem czy można nazwać maszynę "serwerem" jeżeli ma tylko jeden. Przecież to zwykły komputer, który pracuje 24/7 z pokaźnym łączem. Ja rozumiem iż tj oferta budżetowa ale jednak dwa dyski to jak dla mnie rzecz oczywista. Druga sprawa dlaczego konfiguracje serwerów są dobierane jak komputery stacjonarne na naszym allegro? Procesor jest wypas, ramu pod dostatkiem ale wąskim gardłem staję się dysk, który przy większej ilości małych plików nie daję rady. Jak dla mnie nie potrzeba tych i7 i 24GB ramu dajcie wydajne i tanie athlony x4, które spełnią swoje zadanie. Od intela, i3 też są bardzo dobre w połączeniu z dwoma dyskami. No tak ale po co je ładować do kimsufi skoro są już w SP Mini.

Podsumowując:
Przedstawię swój zarys:
Oferta 1 (Odpowiednik 2G)
Procesor: AMD Athlon /Intel Pentium G/Intel ATOM min. D2700
Ram: DDR3 jest tanie więc 4GB
Dyski:2xSATA 2-500GB
Łącze: 100/100Mbps limitowane jak dotychczas

Oferta 2 (Odpowiednik 16G)
Procesor AMD Athlon X4 np 955/ Intel i5
RAM: 8GB
Dyski: 2x750GB Sata II
Łącze 100/100Mbps limitowane jak dotychczas (OPCJA 1Gbps cenie około 50zł)

Oferta 3 (Odpowiednik 24G)
Procesor AMD FX/Intel core i7
RAM: min. 16GB
Dyski: 1xSSD-50GB SATA III + 2xSATAII 1TB
Łącze: 100/100 limitowane jak dotychczas (OPCJA 1Gbps cenie około 50zł)

Krótko mówiąc chcemy większego pola popisu, łącza w poszczególnych krajach pną się do góry, dyski SSD tanieją. To ma być oferta budżetowa więc zastosujcie płyty główne, pamięci, dyski, procesory tanich producentów. Oczywiście wszystko w SOFTRAID, nie trzeba HARDRAID

Oles i inni tj. moje zdanie nie każdy może się ze mną zgadzać. Wogóle ukłony w stronę załogi OVH iż zechcieli zapytać klientów o zdanie!!! Bezpośredni kontakt z klientem tj najważniejsze.

Pozdrawiam

Damian

PS.: Opcja 1Gbps łącza w kimsufi była poruszana już nie raz, Oles powiedz co Ty na to?

hdmagic
28-09-2012, 18:25
Cytat Napisał Spacedust
Jeśli chodzi o limit to może nawet być 10 Mbps. Na przegranie kopii zapasowej w sam raz wystarczy.
Oj nie nie. Od backapów jest inna gama serwerów i FTP od OVH.

Wbrew pozorom jest masa mozliwości wykorzystania kimsufi, nawet 2G, wystarczy tylko wyobraźnie.
Żadnego cięcia łącza!

Moim zdaniem, to jedyne co można zmienić to HDD. Nawet mniejsze, ale 2.

Spacedust
28-09-2012, 17:56
Przestańcie, bo nic nie wnosicie do dyskusji.

Fajnie byłoby mieć dwa dyski albo jeden duży np. 2 TB na kopie zapasowe. Wtedy po dołożeniu dysku USB byłoby razem aż 4 TB powierzchni.

Jeśli chodzi o limit to może nawet być 10 Mbps. Na przegranie kopii zapasowej w sam raz wystarczy.

Raczej na większe zastosowania te serwery nie będą się nadawać i raczej OVH mnie już nie przekona do swojego wsparcia. Przyzwyczaiłem się, że gdy piszę do niemieckiej konkurencji o 1:00 to dostaję odpowiedź w ciągu kilku minut, nie wspominając już o praktycznie braku awarii od roku, a i dyski jakoś niesamowicie długo trzymają

Natomiast odnośnie kontrolera RAID to jest to bez znaczenia, ale jeśli ma być bardzo niskiej klasy to lepiej, aby go nie było wcale. Domyślam się, że po raz kolejny będzie to LSI, do którego nie mam zbytniej sympatii (Areca to jest to co lubię i używam, ale i cena też jest odpowiednia)

Mogły być jakieś inne procesory, niekoniecznie gwarantowane, ale chociaż losowane, ale jeśli będzie duży dysk to dla mnie może być nawet Celeron 220

RAM'u mogłoby być teraz nieco więcej chociażby w Kimsufi 2G np. 4 GB.

hdmagic
28-09-2012, 14:48
a to wszystko tylko w Erze

za jedyne 1.99 miesięcznie

kkkonrad
28-09-2012, 14:39
Cytat Napisał Attyla
+ 2 browary?
mało 2 :/ jak już marzymy to "krzynka" miesięcznie!

Attyla
28-09-2012, 14:37
Cytat Napisał kkkonrad
to może od razu HW RAID, duże dyski SSD i i7 Hexa-Core
+ 2 browary?

kkkonrad
28-09-2012, 14:15
Cytat Napisał Attyla
+ 1Gbps
to może od razu HW RAID, duże dyski SSD i i7 Hexa-Core

Attyla
28-09-2012, 14:05
Cytat Napisał gutek
2 dyski + softraid + limit transferu
+ 1Gbps

gutek
28-09-2012, 13:11
2 dyski + softraid + limit transferu

victor
28-09-2012, 12:21
Ja wolę 2 dyski i brak kontrolera raid niż sprzętowy kontroler raid do jednego dysku

andriu-m
28-09-2012, 11:58
Limit transferu to tam jest od poczatku ?
Po za tym rurka 1Gbps byla by +

kkkonrad
28-09-2012, 10:50
No przydały by się 2 dyski, hetzner ma podobne ceny i ma ten luksus

brak
28-09-2012, 09:45
Cytat Napisał oles@ovh.net
- dodajemy kontroler RAID oraz limit transferu
na zewnątrz.
Przyda sie do pojedyńczego dysku

oles@ovh.net
28-09-2012, 09:10
Witam,

Zastanawiamy się nad opcjami dla nowej oferty
Kimsufi 2013. Po wielu dyskusjach doszliśmy do
2 wniosków:
- nie zmieniamy nic
- dodajemy kontroler RAID oraz limit transferu
na zewnątrz. Po jego przekroczeniu przepustowość
będzie ograniczona do 10 Mbps. Do przywrócenia
pełnej przepustowości należy wykupić dodatkowy
transfer w cenie 19,99 zł netto za 1 TB.

Która opcja Wam bardziej odpowiada?

Pozdrawiam, Octave