OVH Community, your new community space.

Poziom wykorzystywanego RAM

desavil
27-09-2012, 14:59
SSD na pewno pod bazy danych nadaje się pod względem wydajności.
Jeżeli chodzi o ich awaryjność to niestety nie powiem, bo nie wiem - pytaj innych. Ale wydaje mi się, że są mało awaryjne co też zależy od modelu jaki się trafi.

wyciorex
27-09-2012, 14:43
ok. Przyjrzę się temu, trochę jednak boję się utraty danych
Mam jeszcze pytanie, bo na pewno z czasem będzie tego więcej, czy SP SSD lepiej nadawałby się do takich rzeczy ? Jak z awariami takiego dysku przy takim rzeźbieniu ?

desavil
27-09-2012, 14:36
Możesz zrobić tzw. ramdisk (pliki umieszczone w pamięci RAM) i umieścić tam swoje bazy danych SQLite - wydajność ich będzie znacznie większa, tym bardziej wykorzystasz pamięć, którą masz 16GB - z MySQL można zrobić podobnie. W internecie istnieją do tego różne poradniki.

Pamiętaj, aby jak zaczniesz się tym interesować poprawnie to skonfigurować ponieważ jeżeli pliki są trzymane w pamięci RAM po wyłączeniu serwera są one tracone - usuwane i trzeba je przywrócić np. z kopii na dysku po uruchomieniu ponownym serwera.

wyciorex
27-09-2012, 13:55
Witam

Mam serwer SP mini 2012. Mam na nim dużo ministronek na sqlite (jakieś 3,5 GB suma wszystkich baz) i kilka na mysql. Wiem, że to źle rzutuje na dysk, ale właśnie chciałem zapytać, czy można jakoś tą sytuację zoptymalizować. Często niestety LOAD przekracza 10-20 a przez noc potrafi się zatkać na 100. Ale po restarcie przepędzam boty i jest ok, żeby za chwile znowu procesów z apache się namnożyło. Wchodzę w panel ovh i widzę, że
procesor jest obciążony na jakieś 85%,
Dysk: / 72% /home 6% ale to chyba jest procent zajętości natomiast przepustowość dysków na włączonym
httpd jest jakieś 20mb/s przy kopiowaniu pliku

Natomiast RAM w panelu pisze, że jest obciążony na 8% i w htop właśnie widać, że góra jest zajęte 1-2GB a reszta leży odłogiem.

Można jakoś zmusić maszynkę do efektywniejszego korzystania z RAM ?
Czy pozostaje zmiana serwera.

Teraz jeszcze patrzę na htop i jest load 70, procesor ledwo dyga z obciążeniem a RAM jest zajęty na poziomie 3 GB/16GB

Strona na mysql się wczytuje, tylko oczekiwanie na nią jest jakieś 4-5 sec, ale jak już zacznie to szybko ją ładuje