OVH Community, your new community space.

Adresacja IPv4

Arkoso
14-11-2012, 13:52
Cytat Napisał dzimi
a jaki powinien być ten reverse?
Np ip 178.32.207.40

revers 178-32-207-40.kimsufi.com

dzimi
14-11-2012, 11:43
Cytat Napisał mikel
Taka mała informacja (albo tego nigdzie nie ma albo nie zauważyłem). Gdy usuwa się nieużywane adresy ip trzeba ręcznie każdemu zmienić rewers na domyślny ... inaczej takie usuwanie się zawiesza i sobie wisi dniami bez efektu. Konsultowałem to z supportem. Trochę zacofane (jakby nie mogło automatycznie się robić) ale cóż ...
a jaki powinien być ten reverse?

mikel
14-11-2012, 11:27
Taka mała informacja (albo tego nigdzie nie ma albo nie zauważyłem). Gdy usuwa się nieużywane adresy ip trzeba ręcznie każdemu zmienić rewers na domyślny ... inaczej takie usuwanie się zawiesza i sobie wisi dniami bez efektu. Konsultowałem to z supportem. Trochę zacofane (jakby nie mogło automatycznie się robić) ale cóż ...

Joshua
09-11-2012, 07:48
Cytat Napisał Majkel.
zarąbiście też, że nie przenoszą się adresy IP z serwera na serwer..brawo OVH.. żal
Masz na myśli podstawowe IP serwerów? To akurat nic dziwnego...
W Hetznerze można zachować IP poprzez fizyczne przeniesienie nowego sprzętu w miejsce starego...

mikel
08-11-2012, 20:01
Cytat Napisał adren
Panowie/Panie z OVH - to może jakiś kompromis? Np. zostają 4 darmowe IP do serwera jak wcześniej (3+1) (dla wcześniej zakupionych serwerów), zastosowania profesjonalne nie są konieczne do zakupienia bloków RIPE, a za pozostałe to już sobie będziecie liczyć 4 zł/msc ? Zresztą taka była wasza pierwsza propozycja. W ten sposób jak przypuszczam większa część klientów nie ucierpi za bardzo, a zostaną zwrócone te bloki gdzie naprawdę było zamówione zbyt dużo w stosunku do potrzeb, np. na jakieś SEO hostingi.
Też bym był za takim rozwiązaniem. Akurat jakieś parę niepotrzebnych ip już zleciłem do usunięcia ale te podstawowe 3 na niektórych serwerach się przydają i są używane ... szkoda, że ovh nie wchodzi w tą dyskusje na forum ...

arturj
08-11-2012, 17:21
Cytat Napisał sebaa
Było, czy jest? Masz ten regulamin? Jeśli tak, to na podstawie jego udajesz się do OVH z rozczeniem o zerwanie umowy z powodu niedotrzymania przez OVH regulaminu usług, zwrot pieniędzy i stosowną rekompensatę.

Płaczem, narzekaniami, i zawracaniem dupy wszelkim urzędom nic nie zyskacie. podstawa to regulamin. Był jakiś podczas zamawiania bloku RIPE?
"podstawa to regulamin" - nie! Jeśli jest on niezgodny z polskim prawem, to dane punkty regulaminu są nieważne. OVH pogarsza warunki oferty w trakcie trwania abonamentu, do czego nie ma prawa. Jedyne co może zrobić, jeśli chce wprowadzić opłaty za te IP, to wypowiedzieć umowę (z karami umownymi?) i podpisać nową na ich warunkach.

Arkoso
08-11-2012, 15:54
Niby na kimsufi nie mozna ponad 3ch zamówić, ale da się przenieść nieograniczoną ilość zakupioną na innych serwerach.

_gangrena_
08-11-2012, 15:53
Ja mam jeszcze pytanie: czy taka 30-dniowa wczesniejsza informacja nie powinna czasami zostac dostarczona poczta tradycyjna? Czy mozliwa jest tylko wysylka elektroniczna?

Majkel.
08-11-2012, 15:07
zarąbiście też, że nie przenoszą się adresy IP z serwera na serwer..brawo OVH.. żal

adren
08-11-2012, 13:52
Panowie/Panie z OVH - to może jakiś kompromis? Np. zostają 4 darmowe IP do serwera jak wcześniej (3+1) (dla wcześniej zakupionych serwerów), zastosowania profesjonalne nie są konieczne do zakupienia bloków RIPE, a za pozostałe to już sobie będziecie liczyć 4 zł/msc ? Zresztą taka była wasza pierwsza propozycja. W ten sposób jak przypuszczam większa część klientów nie ucierpi za bardzo, a zostaną zwrócone te bloki gdzie naprawdę było zamówione zbyt dużo w stosunku do potrzeb, np. na jakieś SEO hostingi.

giasek
08-11-2012, 13:34
Spójrzcie na tego newsa http://www.forum.optymalizacja.com/t...5#entry1138331

kkkonrad
08-11-2012, 13:10
w kimsufi już raczej nie można albo nie będzie można kupować bloków ripe, max 3 failover

cue
08-11-2012, 12:55
Był

OVH nie gwarantuje możliwości przyznania bloków adresów IP.
OVH nie gwarantuje również bezterminowego wykorzystywania adresów IP przez Klienta. Adresy IP mogą być w każdej chwili przyznane innemu Klientowi.
czyli: Nie mamy panskiego plaszcza i co pan nam zrobi? :-).
W dupie to mam, jesli sie okaze, ze nie moge utrzymywac swoich serwerow z kilkunastoma IP fail-over (a place za 2 stare EG z 2007 roku prawie 1000 zl netto, glownie z lenistwa) to wreszcie bede mial motywacje i kupie mocniejsze niż te dwa stare serwery najlepsze kimsufi, blok RIPE i bede placil 1/4 tej ceny za to samo, tylko chyba nie o to chodzilo olesiowi, bo mial byc profit .

sebaa
08-11-2012, 12:32
Cytat Napisał _gangrena_
Rozmawialem wlasnie z radca prawnym. Oni nie moga wylaczyc mi adresow, w oplaconym juz okresie abonamentowym. W regulaminie/umowie bylo napisane:
"Do uslugi mozesz zamowic do 3 bezplatnych adresow IP FailOver". To znaczy ze byla to integralna czesc uslugi i wplywalo to na oferte. Zmiana w trakcie trwania jest niezgodna z prawem.
Było, czy jest? Masz ten regulamin? Jeśli tak, to na podstawie jego udajesz się do OVH z rozczeniem o zerwanie umowy z powodu niedotrzymania przez OVH regulaminu usług, zwrot pieniędzy i stosowną rekompensatę.

Płaczem, narzekaniami, i zawracaniem dupy wszelkim urzędom nic nie zyskacie. podstawa to regulamin. Był jakiś podczas zamawiania bloku RIPE?

_gangrena_
08-11-2012, 12:08
Rozmawialem wlasnie z radca prawnym. Oni nie moga wylaczyc mi adresow, w oplaconym juz okresie abonamentowym. W regulaminie/umowie bylo napisane:
"Do uslugi mozesz zamowic do 3 bezplatnych adresow IP FailOver". To znaczy ze byla to integralna czesc uslugi i wplywalo to na oferte. Zmiana w trakcie trwania jest niezgodna z prawem.

Joshua
08-11-2012, 12:03
Cytat Napisał _gangrena_
Oplacilem serwer za 6 m-c z gory. Czemu w tym okresie mialbym ponosic dodatkowe oplaty?
Ciekaw jestem jak te dodatkowe opłaty się pojawią...

_gangrena_
08-11-2012, 11:47
Cytat Napisał ubunciak
Bezcenne to są takie pytania do UKE, i w ogóle same w sobie
Dlaczego? Unia Europejska zafundowala nam mnostwo fajerwerkow. Ja nie wiem jak to jest, wiec pytam

_gangrena_
08-11-2012, 11:45
Oplacilem serwer za 6 m-c z gory. Czemu w tym okresie mialbym ponosic dodatkowe oplaty?

ubunciak
08-11-2012, 11:31
Cytat Napisał _gangrena_
3. Czy jest mozliwosc ZABRANIA swojego IP i przeneisienia do innego operatora. Cos na zasadzie przeniesienia numeru. Jezeli tak widok migrujacych IP z OVH bylby bezcenny
Bezcenne to są takie pytania do UKE, i w ogóle same w sobie

Joshua
08-11-2012, 11:30
Cytat Napisał _gangrena_
Witam!

A ja wyslalem informacje do UKE z zapytaniami:
1. Czy mozna w ogole wprowadzic taka oplate do starych IP
2. Jezeli tak, to czy mozna zadac oplaty za JUZ zaplacony okres.
Hmm, gdzie masz coś o "opłacie za już zapłacony okres"?

_gangrena_
08-11-2012, 11:24
Witam!

A ja wyslalem informacje do UKE z zapytaniami:
1. Czy mozna w ogole wprowadzic taka oplate do starych IP
2. Jezeli tak, to czy mozna zadac oplaty za JUZ zaplacony okres.
3. Czy jest mozliwosc ZABRANIA swojego IP i przeneisienia do innego operatora. Cos na zasadzie przeniesienia numeru. Jezeli tak widok migrujacych IP z OVH bylby bezcenny

Uwazam jeszcze, ze jezeli pobierana byla jakakolwiek oplata instalacyjna, za usluge, ktora nie kosztowala w abonamencie - to jest to tez niezgodne. Ale to nie moj przypadek, wiec ktos musi zapytac UKE o to sam.

intruder2600
08-11-2012, 10:39
Witam,

Otrzymałem kolejnego maila z pięknym bełkotem na temat kończących się puli adresów więc postanowiłem napisać co o tym myślę:

Ok, adresy IP się kończą i za kolejne trzeba płacić:

Od grudnia 2012 rozpoczniemy procedurę zakupu bloków IPv4 od operatorów, którzy nie będą ich potrzebować.
Ok. Czyli rozdane "darmowe" adresy, za które również zapłaciłem, chociaż jednorazowo nadal będą darmowe. Logiczne jest, że pozyskanie kolejnych adresów będzie kosztowało, czyli za kolejne muszę płacić. Za kolejne a nie za te, które obecnie posiadam bo te były darmowe.

Plan jest taki, że OVH ma zamiar wykończyć mniejsze firmy hostingowe tak jak to robią zagraniczne supermarkety poprzez dumpingowanie cen do granic opłacalności. Do tego potrzeba dużej puli adresów IP. Po co więc utrzymywać takich klientów jak ja, którzy posiadają i wykorzystują większą liczbę adresów IP. Lepiej się mnie pozbyć narzucając opłatę za darmowe adresy, w ten sposób sobie pójdę i zostawię adresy, dzięki którym będzie można sprzedać kilkadziesiąt serwerów w super niskiej cenie, która zabije małe firmy hostingowe. Jak już zabijemy małe firmy podniesiemy ceny.

Nie będę więcej pisał kto stosował takie praktyki, kiedy i dlaczego bardzo mi się to nie podoba. Mam nadzieję, że ludzie się kiedyś opamiętają i oby nie było za późno.

Administratorom małych firm hostingowych życzę powodzenia bo nastają trudne dla nich czasy, obyście nie skończyli jak właściciele małych sklepów spożywczych, zrujnowanych przez zagranicznych gigantów.

Joshua
08-11-2012, 10:06
Cytat Napisał p626
Witam,

Wymeniłem kilka maila z polskim supportem OVH - i przyznam szczerze jestem zdziwiony. Rozumiem, że myliłem się uważając OVH za 'jako tako' poważne.

Moja sytuacja wygląda tak - w zeszłym miesiącu opłaciłem większy blok IP (zapłaciłem coś ok. 1100 zł) - z czego do chwili obecnej udało nam się zainstalować połowę - ok 150 adresów nie zostało nawet jeszcze pobranych.
Też uważam że to niepoważne.
IMHO powinno to wyglądać tak, że wszystkie opłaty które zostały wniesione akonto adresów IP - zasilą teraz skarbonkę, z której co miesiąc będą pobierane opłaty za aktywne adresy IP. Oczywiście opcją drugą powinna być możliwość zwrotu opłaty za adresy.

p626
08-11-2012, 09:59
Witam,

jestem z grupy osób 'użalających' się (wg. mniemania tutaj niektórych osób) nad swoim losem - tj. posiadam sporą ilość ip (nie reprezentuję żadnego seohostingu itp.).

Wymeniłem kilka maila z polskim supportem OVH - i przyznam szczerze jestem zdziwiony. Rozumiem, że myliłem się uważając OVH za 'jako tako' poważne.

Moja sytuacja wygląda tak - w zeszłym miesiącu opłaciłem większy blok IP (zapłaciłem coś ok. 1100 zł) - z czego do chwili obecnej udało nam się zainstalować połowę - ok 150 adresów nie zostało nawet jeszcze pobranych.

Jeżeli wg. Was to jest normalne ('wczoraj' zamówiłem z myślą, że to wszystko co będę musiał opłacić- 'jutro' muszę zapłacić za to drugi raz) no to sorry

To nie jest kwestia opłaty, ale sposobu postępowania OVH (jak rozumiem nie pierwszy raz - ja dopiero o tym przekonałem się teraz).

Na sam koniec dodam (nie, nie zamierzam 'podawać' OVH do sądu ) - po prostu dla mnie jest to nauczka że francuzom wierzyć nie można - a resztę dodajcie sobie sami )))

heniec
08-11-2012, 09:52
Cytat Napisał hdmagic
Cytat z maila otrzymanego przed chwilą, wysłanego Message-Id: <20121107190106.xxxxxx@mozg.ha.ovh.net> czyli 7 listopada

Ustawowo miesiąc w rozumieniu zapisów prawa i obowiązujących umów jest traktowany jako 30 dni począwszy od dnia następnego (termin zawoluowany) lub dzień poprzedzający w miesiącu poprzedzającym.
Skoro zmiana wchodzi w życie 6 grudnia nie jest spełniony warunek miesięcznego powiadomienia. Jeśli powiadomienie zostało wysłanie dziś tj. 7 listopad to może obowiązywać od 8 grudnia. W obecnym zapisie powiadomienie jest traktowane jako nieskuteczne!
Kłaniają się podstawowe przepisy.

/edit
To samo dotyczy poprzedniej informacji (pierwotnej) wysłanej 6 listopada 2012
Sruuu - cytat z ich regulaminu

ARTYKUŁ 11
Czas trwania umowy
11.1. Umowa jest zawarta na czas oznaczony, określony przez Klienta przez dokonanie płatności za
odpowiedni okres. Okres ten biegnie od daty uruchomienia serwera dedykowanego. Po upływie tego
okresu umowa ulega rozwiązaniu, chyba że Klient odnowi umowę.
Umowę można przedłużyć (odnowienie umowy) na kolejny okres na zasadach zgodnych z cenami i
warunkami OVH obowiązującymi w dniu jej odnawiania, za wyjątkiem przypadku gdy umowa została
rozwiązana przez jedną ze stron na warunkach określonych w Regulaminie.
11.2 Każda ze Stron może rozwiązać umowę zgodnie z prawem i bez żądania odszkodowania, w
przypadku zaistnienia okoliczności wymienionych w niniejszych warunkach ogólnych, a w
szczególności w przypadku nie wykonania przez jedną ze stron jednego z zobowiązań wynikających z
umowy i nie uczynienie zadość temu obowiązkowi w ciągu 14 dni po wezwaniu przez drugą stronę do
wykonania zobowiązania przesłanym listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Wszystko zalezy jak dokonujesz platnosci.

mikel
07-11-2012, 23:08
Ciekawe jak ma wyglądać przedłużanie tych ip skoro np. przedłużając serwer nie mam opcji opłaty za te ip, będzie wystawiana faktura w międzyczasie na same ip ? A jeżeli tak to czy da się to zrównać do dat serwerów ? Generalnie wielka improwizacja bez konkretnych rozwiązań. I jak tu uniknąć przypadkowego wyłączenia adresów ip... ?

cue
07-11-2012, 22:46
Oznacza to, że musimy wprowadzić ograniczenie do 3 IP failover na serwer dedykowany. Poza 1+3 IP failover należy utworzyć blok IP RIPE o minimalnym rozmiarze 4 IPv4 (/30).
To jeśli mam na jednym serwerze 12 failoverów, za które od lat płacę po 4 zł za miesiąc to muszę też z nich rezygnować? Nic się kupy nie trzyma...

Joshua
07-11-2012, 20:50
Cytat Napisał desavil
IPv6 i wio
ipv6 sux
A na serio - jak google przejdą na wyłącznie ipv6, to ja też przejdę. Nie chcą? Jak to, przecież to już takie sprawdzone, świetnie działa i można wdrażać...

sebaa
07-11-2012, 20:47
Wszystko by było OK, 4 zł nie majątek. Kto naprawdę potrzebuje, zapłaci. Po dupie dostana jedynie wszelkie seohostingi, i firmy oferujące vpsy po kilka zł na miesiąc. Nie rozumiem jedynie tej opłaty za zastosowania profesjonalne. Przecież to jawne wyciąganie pieniędzy od klientów. Chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że za miesiąc-dwa będzie news jakie to OVH jest wspaniałomyślne i się wycofuje ze ściągania opłaty za zastosowania przy zakupie samych IP.

A do tych płaczących i wylewających żale. Chyba za krótko jesteście na forum, albo już nie pamiętacie jak było kiedyś. To normalne działanie OVH. Aż się łezka w oku kręci widząc takie pospolite ruszenie. Jak za starych lat...

hdmagic
07-11-2012, 20:30
Cytat z maila otrzymanego przed chwilą, wysłanego Message-Id: <20121107190106.xxxxxx@mozg.ha.ovh.net> czyli 7 listopada 2012

Zmiana ta będzie obowiązywać od 6 grudnia 2012. Zgodnie z Ogólnymi warunkami dzierżawy serwera dedykowanego informujemy Państwa miesiąc przed wprowadzeniem zmiany.
No to kolejny zonk.

Ustawowo miesiąc w rozumieniu zapisów prawa i obowiązujących umów jest traktowany jako 30 dni począwszy od dnia następnego (termin zawoluowany) lub dzień poprzedzający w miesiącu poprzedzającym.
Skoro zmiana wchodzi w życie 6 grudnia nie jest spełniony warunek miesięcznego powiadomienia. Jeśli powiadomienie zostało wysłanie dziś tj. 7 listopad to może obowiązywać od 8 grudnia. W obecnym zapisie powiadomienie jest traktowane jako nieskuteczne!
Kłaniają się podstawowe przepisy.

/edit
To samo dotyczy poprzedniej informacji (pierwotnej) wysłanej 6 listopada 2012

desavil
07-11-2012, 20:00
IPv6 i wio

dzimi
07-11-2012, 19:59
Wygląda na to, że IPv4 się skończyły. OVH potrzebuje adresy dla nowych instalacji. Najprościej jest odebrać te, które leżą odłogiem. Klienci, którzy mają po 2-3 IP per serwer zapłacą. Cała reszta jest do zwrotu. Sam mam zachomikowane 30 adresów z czego w użyciu może 3. 27 po prostu oddaję. Nazbierały się przez 4 lata, migrowały między maszynami i projektami.
I to jest zdrowe - normalne.
Gorzej mają ci, którzy planowali rozwój (mali providerzy VPS, hostingi z duża ilością SSL, itp), zainwestowali w infrastrukturę (vRack + bloki /25 czy /24).
Tego nie da się zrozumieć.

mlodszy
07-11-2012, 19:56
Przyszedł mail dla jednego z serwerów, poszerzający informacje:
Szanowni Państwo,

Od kilku lat mówi się o zmniejszeniu liczby dostępnych adresów IPv4.
Firma zajmująca się przyznawaniem adresów IP w Europie (RIPE) ogłosiła
we wrześniu 2012, że nie dysponuje już 'darmowymi' adresami IPv4.
http://www.ripe.net/internet-coordin...rom-the-last-8

OVH była jedyną firmą na rynku, która nadal proponowała darmowe adresy IPv4.

Pula adresów IPv4 w Europie została wyczerpana. Musimy więc skorzystać ze strategii, która pomimo braku adresów pozwoli na przyznawanie nowych adresów IPv4. Strategia ta polega na odkupowaniu bloków IPv4 na rynku zgodnie z prawem
podaży i popytu. Od grudnia 2012 rozpoczniemy procedurę zakupu bloków IPv4 od operatorów, którzy nie będą ich potrzebować. Procedura ta będzie bardzo droga. Wprowadzenie opłaty za adresy IPv4 jest więc nieuniknione. Jest to cena rynkowa 4.00 PLN netto/miesiąc. Chcemy jak najszybciej uruchomić tą procedurę, aby otrzymać jak najwięcej bloków.

Wszystkie adresy IPv4 będą płatne, poza głównym adresem IPv4 serwera dedykowanego.

Zmiana ta będzie obowiązywać od 6 grudnia 2012. Zgodnie z Ogólnymi warunkami dzierżawy serwera dedykowanego informujemy Państwa miesiąc przed wprowadzeniem zmiany. Niezależnie od daty wygaśnięcia serwera, adresy IPv4 wygasną 6 grudnia 2012. Od 7 grudnia przystąpimy do wyłączenia adresów IPv4, które nie zastaną odnowione. Oznacza to, że od 7 grudnia adresy IPv4, które nie zostaną odnowione, przestaną działać. Adresy te będą Państwo mogli odnowić do 31 grudnia. Od 1 stycznia 2013 adresy IPv4, które nie zostaną odnowione, zostaną przyznane nowym klientom.

Obecnie do Państwa konta klienta: *******, są przypisane następujące adresy IPv4
(IP prywatne nie są odpłatne):

ks*****.kimsufi.com

Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z niektórych adresów IP lub bloków, mogą Państwo je usunąć. Opcja ta jest dostępna w panelu klienta:
https://www.ovh.pl/managerv3/

Więcej informacji:

W przypadku naszego centrum danych w Kanadzie przyznawaniem adresów
IPv4 zajmuje się ARIN (nie RIPE). ARIN ogranicza korzystanie z adresów IPv4
do kontynentu amerykańskiego, podczas gry RIPE zezwalał na korzystanie z IPv4
na wszystkich kontynentach. 'Darmowe' adresy IPv4 przyznawane przez ARIN nie
zostały jeszcze wyczerpane. W naszym centrum danych w Kanadzie (BHS) zastosujemy więc te same zasady, które do tej pory obowiązywały w Europie. W pewnym stopniu możemy proponować tą samą usługę, ale w naszym centrum danych w BHS (Kanada).

Nawet po wyczerpaniu puli darmowych adresów IPv4 w RIPE musimy stosować reguły RIPE. Oznacza to, że musimy wprowadzić ograniczenie do 3 IP failover na serwer dedykowany. Poza 1+3 IP failover należy utworzyć blok IP RIPE o minimalnym rozmiarze 4 IPv4 (/30).

OVH posiada 5 stref centrum danych: RBX (Roubaix), SBG (Strasburg)
GRA (Gravelines), P19 (Paryż) i BHS (Beauharnois, Kanada).
W każdej strefie znajduje się kilka serwerowni (na przykład RBX1,
RBX2, ..). Adresy IPv4 failover są failover w 1 strefie bez względu na
centrum danych. Nie są natomiast failover między 2 strefami. Oznacza to, że
mogą Państwo przenieść adres IPv4 z jednego serwera na inny między serwerowniami w RBX, ale nie będą Państwo mogli przenieść tego adresu między RBX i SBG, RBX i GRA, czy też RBX i BHS. Jest to ograniczenie techniczne związane ze sprzętem, z którego korzystamy.

Wirtualna szafa:

W przypadku każdego bloku, 5 adresów IP jest używanych do konfiguracji routingu.
Aby to zrekompensować, wprowadziliśmy taką samą opłatę za usługę bez względu na
liczbę serwerów.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku dodatkowych pytań.

Z poważaniem,
Biuro Obsługi Klienta OVH

Godziny pracy: PN - PT: 9-17, SB - NDZ: 10-18
Kapitał zakładowy: 50000,00 zł
Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu
VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Nr KRS: 0000220286
REGON: 9330290040
NIP: 899-25-20-556
Ten serwer ma tylko 1 dodatkowe IP i w tym przypadku, zostanie opłacone... Ale szczerze współczuję tym co mają większe bloki IP.

tenior
07-11-2012, 19:47
Ci co już zapłacili - sprawa do sądu i można tylko czekać na pozytywne rozwiązanie tej śmiesznej sytuacji, z jakiej okazji mają płacić za coś x2?

hack
07-11-2012, 13:48
Cytat Napisał Joshua
Nie rozwiał:

2. Co z klientami którzy zapłacili ciężkie tysiące za duże pule IP Ripe? OVH zwróci pieniądze? A może przekaże zakupione pule do dyspozycji klientom?
Odp OVH:
Kod:
Dear Customer,

Unfortunately no, you receive no refund for returning the IP blocks.

Please don't hesitate to contact us if you have any other queries regarding this or any other issue.

Regards,

... Support Team

giasek
07-11-2012, 13:38
Dla Twojej informacji 98% adresów ip jest w użyciu, te 2% bez problemu mogę zwrócić. Pazerne było OVH szastając adresami na lewo i prawo, chcąc nabić sobie kieszeń, nie rozumiem dlaczego teraz my klienci mamy ponosić konsekwencje nieprzemyślanych decyzji zarządu OVH i ponownie płacić za coś za co już zapłaciliśmy ?

bart613
07-11-2012, 13:15
Cytat Napisał giasek
Ktoś te adresy IP kiedyś sprzedawał, prawa ? Za darmo nie braliśmy, ale tak to nasza wina, że wykupiliśmy kiedyś po 200 - 500 adresów słono za to płacąc, a teraz będziemy kolejny raz płacili. Uważasz, że to fair i nie ma problemu ?
To że ktoś je sprzedawał nie usprawiedliwia faktu brania /23 kiedy naprawdę potrzebujesz /27 (czytaj - pazerności). A to czy teraz to jest fair to kwestia punktu widzenia. Jak dla mnie, oferta 512 adresów za jednorazową opłatę "instalacyjną" sama w sobie brzmi za dobrze i raczej spodziewałbym się prędzej czy później zmian w zakresie administracyjnym w tej kwestii. Także z mojego punktu widzenia, Ci "pokrzywdzeni" mają za swoje.

Pozatym, jeżeli jesteś usługodawcą który utylizuje /23 to:
- machniesz ręką na opłatę 2,000 PLN i pomyślisz "i tak udało mi się bez tej opłaty przez X lat dymać"
- kopniesz się w tyłek i pójdziesz do RIPE bezpośrednio, zawnioskujesz o klasę PI i OVH Ci ją będzie rozgłaszało. Ostatnio wnioskowałem o klasę /25 dla klienta 6 miesięcy temu, musieliśmy udowodnić plany na możliwość wykorzystania 75% adresacji w ciągu nabliższych 3 miesięcy inaczej "no-no"

Natomiast jeżeli jesteś jak (pewnie) 9/10 pokrzywdzonych, czyli używasz 10% adresacji, to oczywiste że będziesz się pienił bo teraz będziesz musiał płacić za zasoby których nie używasz (ale popatrz na to z tej strony, może za te 3 lata je użyjesz :-D; wtedy totalnie warto trzymać*te adresy i bulić za nie, nie prawda?).

Joshua
07-11-2012, 13:00
Cytat Napisał maxix
To dotyczy nowych serwerów - jakbyś przenosił obecne pule na nowy serwer dedykowany, wtedy płacisz 4 zł za każdy z nich... a jak teraz masz na serwerze obecnym to płacisz jak w obecnym serwerze.
A skąd takie wieści? Wszędzie jest informacja że dotyczy to wszystkich serwerów, zresztą takie maile dostali właśnie też klienci ze starymi serwerami...

Co do stałości oferty OVH - to wiadomo że jej w zasadzie nie ma Tak jak kiedyś był ich loadbalancing - całkiem fajna sprawa... potem klient wziął jeszcze kolejne serwery i ZONK: nowe serwery nie obsługują loadbalancingu

hdmagic
07-11-2012, 12:59
Cytat Napisał bart613
To jest przykład głównego powodu dlaczego ipv4 się kończy, mnóstwo ludzi biorących adresów od cholery "na przyszłość" których tak naprawdę używają może 10% - 15%.

Gdyby nie pazerność takich właśnie przykładów, do dzisiaj było by dostępnych mnóstwo pul/adresów ipv4, były by one wszędzie darmowe i nie było by problemów.
Po pierwsze to ta teoria mogła by być prawdziwa, jeśli te IP by rozdawali za darmo. Każdy IP został kupiony za żywą kasę.
Wspominasz o "na przyszłość".
Jeśli budujesz dom to masz jakiś plan. Postępując z tym planem i w zgodzie z zasadami ekonomii, kupujesz dla przykładu parkiet na cały dom + "lekki zapas" gdyż wychodzi to taniej niż kupowanie na każdy pokój w momencie kładzenia parkietu.
To pojęcie to długoterminowe planowanie.
Poza tym, musisz chyba prowadzić bardzo bogate życie, bo w moim domu normą jest kupowanie produktów spożywczych "do składziku" bo idąc za sloganem reklamowym "więcej znaczy taniej" i gotowanie obiadu np na 2-3 dni, a nie co dzień nowy, inny obiad.
To pojecie to ekonomia ekonomia.

maxix
07-11-2012, 12:56
Cytat Napisał giasek
Ktoś te adresy IP kiedyś sprzedawał, prawa ? Za darmo nie braliśmy, ale tak to nasza wina, że wykupiliśmy kiedyś po 200 - 500 adresów słono za to płacąc, a teraz będziemy kolejny raz płacili. Uważasz, że to fair i nie ma problemu ?
To dotyczy nowych serwerów - jakbyś przenosił obecne pule na nowy serwer dedykowany, wtedy płacisz 4 zł za każdy z nich... a jak teraz masz na serwerze obecnym to płacisz jak w obecnym serwerze.

giasek
07-11-2012, 12:51
To jest przykład głównego powodu dlaczego ipv4 się kończy, mnóstwo ludzi biorących adresów od cholery "na przyszłość" których tak naprawdę używają może 10% - 15%.

Joshua
07-11-2012, 12:50
Cytat Napisał bart613

Gdyby nie pazerność takich właśnie przykładów, do dzisiaj było by dostępnych mnóstwo pul/adresów ipv4, były by one wszędzie darmowe i nie było by problemów.
Jak najbardziej się zgadza - niestety klient miał inne plany, które po prostu nie wypaliły. Inna sprawa, że o ile pamiętam OVH samo tak wyceniało bloki Ripe, że nie opłacało się ich brać w małych kawałeczkach.

bart613
07-11-2012, 11:57
Cytat Napisał Joshua
3. Mój klient mając spore plany wykupił pulę RIPE 512 adresów. Na początek nie potrzebował wszystkich, aktywował jakieś 70-80. W mailu od OVH jest mowa o pulach ripe, wypisane są tylko te które wybrał (ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka czy faktycznie tak jest, bo pule zostały rozbite na poszczególne IP i rozdzielone pomiędzy serwery). I co, z jaką opłatą ma się liczyć? Co z pieniędzmi które OVH wzięło za pulę RIPE?

giasek
07-11-2012, 11:55
Kiedyś musieliśmy kupować zastosowania profesjonalne, aby móc wykupić bloki RIPE. Te adresy mało nie kosztowały. Po zmianie jaką zapowiedział Oleś koszty adresów ip przewyższą koszty utrzymania samego serwera. Za serwer płacimy 400 zł, za adresy będziemy płacić 800 zł. Gdzie tu logika ? Mając serwery w OVH nie można spać spokojnie, zasady mogą zmienić się z dnia na dzień i kto za to płaci ? "Pan płaci..., Pani płaci..., my płacimy..., społeczeństwo"

heniec
07-11-2012, 11:52
Cytat Napisał voldemortsgirl
Octave szykuje dla was dłuższe wyjaśnienie.
Powinniście je otrzymać jeszcze dzisiaj.
Rozumiem że stosowne wyjaśnienie zostanie wysłane
mailem do wszystkich klientów, którzy otrzymali informacje o wprowadzeniu opłat.
Nie każdy czyta to forum.

hdmagic
07-11-2012, 11:42
Co tu jest niejasne? Wszystko pięknie i wyraźnie zostało napisane.
Masz jakiekolwiek adresy dodatkowe - płacisz za każdy 4zł netto.

Od 6-go grudnia 2012 każdy dodatkowy adres IPv4 będzie kosztował 4.00 PLN netto/m-c. Płatność dotyczy wyłącznie adresów IP fail-over oraz bloków adresowych RIPE. Główny adres IP przypisany do serwera pozostaje darmowy.
W związku z tymi zmianami, opłata instalacyjna za bloki adresowe IP RIPE zostaje zniesiona.

Obecnie do Państwa konta klienta: xxxxxx-OVH, są przypisane następujące adresy IP Fail-over i/lub bloki RIPE:

nsxxxxx.ovh.net

tu wykaz adresów IP i bloków RIPE

Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z adresacji IP, możecie Państwo ją usunąć. Operacja ta jest dostępna dla adresów IP fail-over, oraz dla bloków IP RIPE. Aby skorzystać z tej opcji proszę postępować zgodnie z procedurą na stronie:

Joshua
07-11-2012, 11:37
Cytat Napisał mario1973
ale chyba wczorajszy mailing ROZWIAŁ WSZELKIE wątpliwości. Jest jasny i czytelny.
Nie rozwiał:

1. Co z "zastosowaniami profesjonalnymi"? Trzeba je było kupować wyłącznie w celu użycia IP Ripe
2. Co z klientami którzy zapłacili ciężkie tysiące za duże pule IP Ripe? OVH zwróci pieniądze? A może przekaże zakupione pule do dyspozycji klientom?
3. Mój klient mając spore plany wykupił pulę RIPE 512 adresów. Na początek nie potrzebował wszystkich, aktywował jakieś 70-80. W mailu od OVH jest mowa o pulach ripe, wypisane są tylko te które wybrał (ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka czy faktycznie tak jest, bo pule zostały rozbite na poszczególne IP i rozdzielone pomiędzy serwery). I co, z jaką opłatą ma się liczyć? Co z pieniędzmi które OVH wzięło za pulę RIPE?
4. Ktoś zapłacił z góry na 12 miesięcy - i OVH TERAZ zmienia warunki? Ciekawe...

mario1973
07-11-2012, 11:24
Cytat Napisał Joshua
Może by się pojawiła jakaś konkretna informacja z cennikiem i wyjaśnieniem różnych sytuacji na stronie głównej OVH, a nie na forum o którego istnieniu wie jakiś marny procent klientów? Tu po chwili się może okazać - jak z samym wątkiem o wprowadzeniu opłat - że zrobi się radio Erewań i po iluś tam korektach wyjdzie co innego...

ale chyba wczorajszy mailing ROZWIAŁ WSZELKIE wątpliwości. Jest jasny i czytelny.

Joshua
07-11-2012, 11:08
Cytat Napisał voldemortsgirl

Może by się pojawiła jakaś konkretna informacja z cennikiem i wyjaśnieniem różnych sytuacji na stronie głównej OVH, a nie na forum o którego istnieniu wie jakiś marny procent klientów? Tu po chwili się może okazać - jak z samym wątkiem o wprowadzeniu opłat - że zrobi się radio Erewań i po iluś tam korektach wyjdzie co innego...

voldemortsgirl
07-11-2012, 11:04

adren
07-11-2012, 10:18
Szkoda tylko że OVH stresuje swoich klientów pozostawiając ich w niepewności, bo tak naprawdę wciąż cały czas nie podali jakiejś konkretnej informacji o tym co będzie naliczane, co nie i na jakich warunkach, oraz co z ofertami kupionymi na starych warunkach, oraz ofertami kupionymi na dłuższy termin (np. 12 miesięcy). E-mail do pomocy handlowej zaginął gdzieś w próżni i brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Wydaje mi się że jest to zbyt poważna zmiana cennikowa (mająca wpływ również na kwestie techniczne) żeby dać na ten temat krótką notkę na forum (kilka razy poprawianą na nasza niekorzyść) i krótki e-mail który nie wyjaśnia niczego.

heniec
07-11-2012, 09:36
Cytat Napisał giasek
Jestem zdania, że owa zmiana nosi znamiona praktyk niedozwolonych, którym UOKiK chętnie się przyjrzy, co z tego ostatecznie wyniknie czas pokaże, na pewno nie zostawiał bym sprawy samopas.
Jestem dokładnie tego samego zdania.
Jeśli naliczą opłatę będzie to zmiana warunków umowy - czego według prawa handlowego zrobić "od tak" sobie nie mogą.

mario1973
07-11-2012, 09:21
Cytat Napisał Joshua
Tyle to ja wiem - bardziej mi chodzi o to, jak oni zamierzają wyegzekwować opłatę za te IP
normalnie - wyłączą IP i tyle

I CO PAN NAM ZROBI ?
Cham się uprze i mu daj

ale akurat ta sprawa nadaje się spokojnie do sądu. Ktoś chociaż w takim wypadku powinien dokopać przemądrzałym ..... ( nie będę dokańczał)

M

Joshua
07-11-2012, 08:49
Cytat Napisał mario1973
a OVH na to : FRAJERZY tylko płacą za 12 mies. z góry....
Tyle to ja wiem - bardziej mi chodzi o to, jak oni zamierzają wyegzekwować opłatę za te IP

mario1973
07-11-2012, 08:45
Cytat Napisał Joshua
parę miesięcy temu opłacił wszystkie serwery na 12 miesięcy (bo tak wygodniej im budżetować).
a OVH na to : FRAJERZY tylko płacą za 12 mies. z góry....

Joshua
07-11-2012, 08:07
Cytat Napisał adren
Polska wersja wygląda tak:

Warto zauważyć że link odnosi to tego tutaj forum, gdzie jest wyraźnie napisane że 3 IP do serwera są bezpłatne!!!!

Edit: w pierwszym poście tego tematu była informacja "- 3 adresy IP dostępne w ramach serwera są darmowe. ", teraz już jest to wycięte. Zostało to tylko w moim poście/pytaniu na stronie 4.
Zaraz, jeśli wymieniają blok RIPE to płaci się za wszystkie IP w tym bloku?

Bo jeszcze pół biedy jak OVH każe sobie płacić te dodatkowe 12zł netto miesięcznie za 3 IP dotąd "darmowe" na serwer, ale dużo gorzej to wygląda jeśli ktoś kupił za ciężkie pieniądze blok RIPE... i teraz musi za niego ponownie płacić!

Jeden z moich klientów sam załatwiał sprawy serwerowe (chcieli żeby serwery były na nich) i parę miesięcy temu opłacił wszystkie serwery na 12 miesięcy (bo tak wygodniej im budżetować). Dostali już zapowiedź o naliczaniu opłat... ciekawe jak OVH ma zamiar to załatwić Przecież nie wyłączą im serwerów skoro są opłacone... W opcjach przedłużenia pojawią się opłaty za każdy z osobna adres IP?

ubunciak
07-11-2012, 07:58
Cytat Napisał giasek
Jestem zdania, że owa zmiana nosi znamiona praktyk niedozwolonych, którym UOKiK chętnie się przyjrzy

giasek
07-11-2012, 06:56
Niestety, ale OVH samo kopie pod sobą dołki i kolejny raz pokazuje, iż jest nieprzewidywalnym partnerem w biznesie. Dziś zmienia zasady w kwestii rozliczeń adresów IP, usuwa wcześniej podane do wiadomości publicznej ustalenia, na które notabene powołuje się w przesłanej do klientów informacji. Jutro może podać do wiadomości, że wszyscy solidarnie płacimy za procesor, czy drugą kość RAM. OVH nie bierze kompletnie pod uwagę, że gro klientów odsprzedaje usługi dalej i stawia swoich klientów w bardzo niekomfortowej sytuacji, być może niejedna firma będzie musiała skończyć swój biznes dzięki takim praktykom ze strony OVH. OVH chyba nie bierze pod uwagę, że swoją pozycję zbudowało dzięki klientom, jeśli nasi klienci nie będą nam płacić, to my nie będziemy płacić OVH.
Jestem zdania, że owa zmiana nosi znamiona praktyk niedozwolonych, którym UOKiK chętnie się przyjrzy, co z tego ostatecznie wyniknie czas pokaże, na pewno nie zostawiał bym sprawy samopas.

hdmagic
06-11-2012, 23:28
No to taka manipulacja, delikatnie mówiąc.

hack
06-11-2012, 22:38
Ojtam, ojtam... Mnie już tutaj nic nie trzyma, idę więc do Hetzner.

adren
06-11-2012, 21:58
Polska wersja wygląda tak:

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na naszym forum, dostępnymi pod adresem http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=15708, dostępne zasoby adresów IPv4 zostały praktycznie wyczerpane. Z tego powodu jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia zmian w systemie naliczania opłat za adresację IPv4 w naszej firmie.

Od 6-go grudnia 2012 każdy dodatkowy adres IPv4 będzie kosztował 4.00 PLN netto/m-c. Płatność dotyczy wyłącznie adresów IP fail-over oraz bloków adresowych RIPE. Główny adres IP przypisany do serwera pozostaje darmowy. W związku z tymi zmianami, opłata instalacyjna za bloki adresowe IP RIPE zostaje zniesiona.

Obecnie do Państwa konta klienta: xxxxxxxxxxx, są przypisane następujące adresy IP
Fail-over i/lub bloki RIPE:

nsxxxxx.ovh.net
(lista ip)
nsxxxxx.ovh.net
(lista ip)
nsxxxxx.ovh.net
(listaip)

Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z adresacji IP, możecie Państwo ją usunąć. Operacja ta jest dostępna dla adresów IP fail-over, oraz dla bloków IP RIPE. Aby skorzystać z tej opcji proszę postępować zgodnie z procedurą na stronie:
Warto zauważyć że link odnosi to tego tutaj forum, gdzie jest wyraźnie napisane że 3 IP do serwera są bezpłatne!!!!

Edit: w pierwszym poście tego tematu była informacja "- 3 adresy IP dostępne w ramach serwera są darmowe. ", teraz już jest to wycięte. Zostało to tylko w moim poście/pytaniu na stronie 4.

desavil
06-11-2012, 21:23
Mnie dziwi, że w wiadomości podali dla jednego z serwerów adres IP: 10.252.47.XXX, który jest z klasy tzw. loopback.

hack
06-11-2012, 20:44
Kod:
Dear Customer,

As announced a month ago on mailing lists and on our forum (http://forum.ovh.co.uk/showthread.php?t=6276), we have decided to change the invoicing of IPv4 and RIPE IP Blocks, following the
low number of IPv4 addresses still available.

From 6th December 2012, additional IPv4 addresses will be charged at the rate of EUR 1.00 excl.VAT per month.

An additional IPv4 is an IP that is not the primary IP of the server, including:

- The IP FailOver
- The IP part of a RIPE Block

In return, the RIPE Block set up fees disappear.

Today you currently have the following list of IP FailOver(s) and/or
RIPE Blocks attached to your customer account ZK....-OVH:

------------.com
	..../30
	....
	....
	....
	....
	....

If you do not want to be charged for an IP from 6th December, you can return it today from your manager by following link:

https://www.ovh.co.uk/managerv3/ 

You can also return a RIPE block.

Please do not hesitate to contact us if you have any queries.

WMP
06-11-2012, 20:07
Jaki mail? I dlaczego ja nic nie dostałem?

ubunciak
06-11-2012, 19:39
Cytat Napisał amator
Jaka to możliwość rezygnacji? Co mam powiedzieć klientom? Że muszą mi zwolnić albo im cenny poniosę? Jaki odsetek moich klientów się zdenerwuje i też rozważy opcję z uke bo ni z tego nie z owego muszę podnieść ceny?
A kogo to obchodzi? A co ja mam dzieciom powiedzieć jak kasuja (czy tez przenoszą w płatne premium) ich ulubiony kanał z bajkami z kablówki? Też dostaję informację, mogę wypowiedzieć umowę i tyle.

Normalna sprawa, nic nie jest wieczne. Nic nie stoi w miejscu.

A w tymi uokikami jesteście śmieszni Normalnie OVH robi w pory ze strachu przed wami W końcu ukrócą ten burdel z IPkami. Viva la france, viva la OVH

amator
06-11-2012, 18:25
W tym tygodniu zaczerpnę info u radcy prawnego.

hdmagic
06-11-2012, 18:01
Ja jednak bedę raczej myslał nad wysłaniem sprawy do UOKiK.

Przykład:
Dzierżawisz (leasing) autokar.
Otrzymujesz mozliwość, bez opłat dodania haku, bagażnika na dachu oraz kibla co daje ci szersze mozliwości.
Po jakimś czasie masz za te dodatki płacić dodatkowo wyższą opłatę leasingową.

Ty podpisałeś umowy na transport miedzynarodowy turystów i teraz albo zdejmiesz te dodatki tracąc kontrakty na przewóz, albo masz płacić.
Kpina.

andriu-m
06-11-2012, 17:49
To jest powód aby przyspieszyć wdrażanie ipv6 bo co będzie za 2-3 lata lub więcej? Nie będzie adresów ipv4 dostępnych w ogolę

mikel
06-11-2012, 17:36
Też tak sobie pomyślałem czytając tego maila i wątpię, że da się coś zdziałać - w ostateczności mogą dać ip za free do końca danego okresu dzierżawy a potem nie pozwolić jej przedłużyć skoro nie chce się płacić za ip. Już nie mówiąc o tym, że przy przedłużaniu może być np. wymaganie akceptacji nowego regulaminu ...

Oczywiście nie mówię, że cieszy mnie ta zmiana, wręcz przeciwnie uważam, że dla dotychczasowego klienta nie powinno być takich zmian.

ubunciak
06-11-2012, 17:21
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

hdmagic
06-11-2012, 17:04
Cytat Napisał mlodszy
Kwestia względna z tym UOKiK (a raczej UKE)....
1. Informują o zmianie
2. Dają możliwość rezygnacji
3. Informują miesiąc przed

Spójrzcie na dzisiejszą informację z UKE i wyrok sądu: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?...ut=2&page=text
Dość poważna różnica.
OVH wprowadza opłaty, za coś co do tej pory było wliczone w cenę dzierżawy, a to jest niedozwolone. Nie ma tu zastosowania wprowadzenie zmian, gdyż dysponowanie przyznanymi w ramach abonamentu pociąga za sobą specyficzne konfiguracje oraz zastosowania tych IP. Wprowadzenie opłat w takiej sytuacji ma znamiona wymuszenia/szantażu, gdyż rezygnacja pociąga za sobą wymierne straty (zmiana konfiguracji, niemożność kontynuacji, itp), które to są wymuszone poprzez niezgodne z prawem działanie providera (OVH).

amator
06-11-2012, 16:51
Cytat Napisał mlodszy
1. Informują o zmianie
Jaka to możliwość rezygnacji? Co mam powiedzieć klientom? Że muszą mi zwolnić albo im cenny poniosę? Jaki odsetek moich klientów się zdenerwuje i też rozważy opcję z uke bo ni z tego nie z owego muszę podnieść ceny?

mlodszy
06-11-2012, 16:41
1. Informują o zmianie

Spójrzcie na dzisiejszą informację z UKE i wyrok sądu: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?...ut=2&page=text

amator
06-11-2012, 16:39
Opłaty są niewielkie. Wiem, bo ostatnio musiałem pokryć takie opłat gdyż mnie klient też pozwał A kary to zwykle 10% przychodu rocznego, jakie UOKiK nakłada

mario1973
06-11-2012, 16:27
Cytat Napisał amator
Myślę że UOKiK coś by znalazło na to
aaaa, nie pomyślałem, że mogą przywalić karę z urzędu.... gdyby tak dostali z 5% od przychodu to może by zrozumieli, ze tak się nie robi.

Jak ktoś by się zdecydował prowadzić sprawę, to mogę się dołożyć do opłat.

M

hdmagic
06-11-2012, 16:26
Tak dokładnie. UOKiK oraz RPO będą mieli pole do popisu.
Żona mi tu podpowiada, że to są "działania/praktyki zabronione" czy coś takiego i ma poważne konsekwencje.

amator
06-11-2012, 16:17
Cytat Napisał mario1973
ba, jest niezgodne. OVH ma to w DUżym poważaniu. Co im zrobisz ? Podasz do sądu ? o co ?

M
Myślę że UOKiK coś by znalazło na to A jeszcze jak znajdzie się więcej ludzi (klientów), na pewno nie przejdą obok tego obojętnie.

Nie rozumiem dlaczego mam płacić, gdy np. kilka lat temu dostałem za free do każdego serwera po puli z ripe.

Przy świadczeniu usług vps itp, podwyżka o 600 zł netto miesięcznie (w moim przypadku) to dość sporo.

mario1973
06-11-2012, 16:06
Cytat Napisał hack
Jeśli zrezygnuję z wszelkich IP, to po co mi zastosowania 'specjalne'?
oo zapomniałem jeszcze o tym 'podatku' , to tym bardziej mnie ciekawi końcowy efekt wprowadzenia wstecz opłat.

Oczywiście OVH będzie zawsze 'zadowolone', bo zmieni przychody na wolne IP

M

hack
06-11-2012, 16:00
Jeśli zrezygnuję z wszelkich IP, to po co mi zastosowania 'specjalne'?
Cóż, trzeba będzie złożyć rezygnację i zmienić plany.

mario1973
06-11-2012, 15:55
Cytat Napisał hdmagic
To jest niezgodne z polskim prawem.
ba, jest niezgodne. OVH ma to w DUżym poważaniu. Co im zrobisz ? Podasz do sądu ? o co ?

Oleś już sobie policzył kasiorę ile to zarobi jak 'opodatkuje' wstecz wszystkie dodatkowe IP. Tylko nie uwzględnił, że wszyscy spamerzy seohostingowi od razu zrezygnują z dodatkowych pul, jak i nie przy okazji z serwerów.

Kiedyś wprowadził opłaty instalacyjne, później zrezygnował, bo do niczego dobrego to nie doprowadziło. Zobaczymy jak będzie teraz.

Teraz trudno, trzeba do ceny każdego serwera od razu doliczyć sobie za failovery.

M

hdmagic
06-11-2012, 15:37
To jakas kpina!
Dostałem właśnie maile, że od 6 grudnia mam płacić za wszystkie IPfailover, które mam w swoich serwerach, pomimo że do tej pory były one "wliczone" czyli przysługiwały mi 3 do serwera (mowa o serwerach ze starej gamy SP i EG).
To jest niezgodne z polskim prawem.
Prawo nie może działać wstecz, a już tym bardziej naliczanie opłat za coś, co do tej pory firma dawał free. Człowiek opracował sobie strategie działania, poukładał wszystko, poustawiał i teraz zostaje postawiony przed faktem dokonanym: jeśli chce musi płacić!
To chamstwo i szczyt bezczelności ze strony OVH oraz wyraz całkowitego braku poszanowania klienta.

adren
06-11-2012, 15:02
Ciężko cokolwiek zrozumieć z informacji od OVH.

Jak już wiecie RIPE nie dysponuje wolnymi pulami adresowymi IPv4. Dokładnie chodzi o adresację darmową. W przeciwieństwie do naszych konkurentów, uruchamialiśmy kolejne adresy IPv4 bez dodatkowych kosztów do samego końca, czyli do teraz.
Ok, spoko, rozumiemy.

Od tej pory kolejne adresy IPv4 są dostępne w opcji płatnej.
Czyli wcześniej wykupione są dostępne na starych zasadach? Bo tak rozumiem tą wypowiedź. E-mail który OVH rozesłało do użytkowników mówi co innego.

Cena za pojedyńczy adres IPv4 wyniesie 4 zł netto miesięcznie. Jednocześnie zmienimy warunki ich wykorzystania na serwerach:
Na wszystkich? Czy tylko na nowych?

- 3 adresy IP dostępne w ramach serwera są darmowe.
W przesłanym do użytkowników e-mailu pisze że są płatne.

Wszystkie te zmiany zostaną uwzględnione w ciągu kilku dni, w nowej ofercie serwerów 2013.
Czyli w nowej ofercie? W starej nie?

Błagam napiszcie konkretnie o co chodzi, co dotyczy nowej oferty, co nie dotyczy, za jakie IP będziemy płacić, za jakie nie, czy zastosowania profesjonalne sa wymagane do:
- zakupienia bloku IP
- utrzymania bloku IP
i jak to się ma do starej oferty i do nowej?

Jak wprowadzacie taką zmianę to wypadałoby przedstawić jasno warunki.

tenior
06-11-2012, 14:01
Dobrze, że wyniosłem się z OVH

wyciorex
19-10-2012, 13:14
A no to sorry - faktycznie mogłeś zacytować i nie byłoby tylu domysłów.
EOT

Budyn00
19-10-2012, 13:00
Cytat Napisał ollerm
A to zwracam honor Wyglądało jakby było to w moją stronę
Wiem , wiem mogłem zacytować tego "spamera" (nie było by takiego zamieszania)- a zgłosiłem post i został wywalony + konto zbanowane.

Cytat Napisał wyciorex
Że może Ci chodzi o mnie ?
A jesteś spamerem i trzy-postowcem ? (ostatnia fala na tym forum to rejestracja + trzy posty i to całkiem bez sensu + link w podpisie)
Moja odpowiedź na Twoje pytanie : Nie , nie było to do Ciebie
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=15722

wyciorex
19-10-2012, 12:05
Cytat Napisał Budyn00
Wymacz Ollerm ale mój post nie był skierowany w Twoją stronę.
Jak zwykle na forum byli "spamerzy linkami" i nad postem Kkkonrad'a a pod Twoim był jeszcze jeden post właśnie tych ....pseudoSeo.
Że może Ci chodzi o mnie ?

ollerm
19-10-2012, 10:27
A to zwracam honor Wyglądało jakby było to w moją stronę

Budyn00
19-10-2012, 10:18
Cytat Napisał ollerm
Jakiś problem masz ze sobą? Czy cena za IP pomieszała Ci w główce?

kkkonrad, jak naprawdę potrzebujesz tych adresów, potrzebne Ci są do prowadzenia biznesu itp, to je kupisz i nie będziesz marudził. Oplata za IP ma odsiać osoby, które biorą większe pule i z nich nie korzystają.

Spacedust i nie zapomnij o abuse do samego Donka
Wymacz Ollerm ale mój post nie był skierowany w Twoją stronę.
Jak zwykle na forum byli "spamerzy linkami" i nad postem Kkkonrad'a a pod Twoim był jeszcze jeden post właśnie tych ....pseudoSeo.

kkkonrad
19-10-2012, 10:11
Cytat Napisał ollerm
Jestem w temacie i wiem jak to będzie działać. Z jednej strony lipton, ale z drugiej rozumiem OVH.
IMO zastosowania pro powinni sobie podarować przy kupowaniu tylko dodatkowych adresów IP.
A ja ich nie rozumiem, przecież podarowali to sobie na Kimsufi i tu też powinni tak zrobić

ollerm
19-10-2012, 09:48
Cytat Napisał kkkonrad
zawsze tak było że płace za profesjonalne i mam IP za 0zł, teraz będę płacił miesięcznie za jedno i za drugie - wielkie dzięki :]
Jestem w temacie i wiem jak to będzie działać. Z jednej strony lipton, ale z drugiej rozumiem OVH.
IMO zastosowania pro powinni sobie podarować przy kupowaniu tylko dodatkowych adresów IP.

kkkonrad
19-10-2012, 09:45
Cytat Napisał ollerm
kkkonrad, jak naprawdę potrzebujesz tych adresów, potrzebne Ci są do prowadzenia biznesu itp, to je kupisz i nie będziesz marudził. Oplata za IP ma odsiać osoby, które biorą większe pule i z nich nie korzystają.
@ollerm chyba nie jesteś w temacie, nie chodzi tu o to że będę płacił za IP (bo mi potrzebne jest max 10 na serwer) tylko za zastosowania profesjonalne dodatkowo

zawsze tak było że płace za profesjonalne i mam IP za 0zł, teraz będę płacił miesięcznie za jedno i za drugie - wielkie dzięki :]

Joshua
19-10-2012, 09:41
Cytat Napisał ollerm

Nie chodzi o to że trzeba płacić, chodzi o zmianę zasad w czasie gry.
Czy OVH zamierza zwrócić pieniądze za zakupione wcześniej adresy IP?

Edit: nie, nie mam wykupionych xxx adresów IP - po prostu uważam że takie podejście jest - delikatnie mówiąc - nie fair.

ollerm
19-10-2012, 09:40
Cytat Napisał Budyn00
Kkkonrad - Spokojnie , ten nad Tobą to ... Zwykły spamer linkami.
Ps. Raport poleciał. Ciekawe kiedy im się to znudzi.

Spacedust
14-10-2012, 19:52
Cytat Napisał Budyn00
Od razu na abuse do home.pl trzeba pisać.

Budyn00
14-10-2012, 16:05

kkkonrad
14-10-2012, 15:17
Nie zgadzam się, np potrzebuję 3 failover i 2 bloki RIPE po 4 adresy, to co będę się dawał dodatkowo doić za zastosowania profesjonalne (60zł netto) których nie potrzebuję ??

ollerm
12-10-2012, 13:00
Cytat Napisał kkkonrad
ale sobie strzelają w stopę, rozumiem, albo 4zł za IP jak w kimsufi albo zastosowania profesjonalne i 0 zł za IP ale nie wyobrażam żeby ktoś to brał jeśli wejdą obie opłaty
Weźmie jak będzie potrzebował. Proste. A teraz większość bierze IP, które potem leżą i nic nie robią.

Spacedust
11-10-2012, 22:55
Cytat Napisał wyciorex
Ja dostałem info z polskiego supportu:

Witam

Zastosowania profesjonalne 59,99 zł netto + 4 zł netto za jeden IP zostanie uwzględnione w ciągu kilku dni, w nowej ofercie serwerów 2013.

Pozdrawiam

więc dalej nie wiem, czy to dotyczy nowej gamy, która dopiero wejdzie czy wszystkich wstecz.
W ciągu dni, a potem mówią, że będzie w grudniu dopiero

kkkonrad
10-10-2012, 18:57
ale sobie strzelają w stopę, rozumiem, albo 4zł za IP jak w kimsufi albo zastosowania profesjonalne i 0 zł za IP ale nie wyobrażam żeby ktoś to brał jeśli wejdą obie opłaty

wyciorex
10-10-2012, 18:46
Ja dostałem info z polskiego supportu:

Witam

Zastosowania profesjonalne 59,99 zł netto + 4 zł netto za jeden IP zostanie uwzględnione w ciągu kilku dni, w nowej ofercie serwerów 2013.

Pozdrawiam

więc dalej nie wiem, czy to dotyczy nowej gamy, która dopiero wejdzie czy wszystkich wstecz.

cue
09-10-2012, 22:16
na forum .fr oles napisal ze wzystkich.

clp
09-10-2012, 21:39
to dotyczyc bedzie nowych serwerow/ip czy wszystkich juz posiadanych (ip failover ripe)?

wyciorex
09-10-2012, 21:12
Heh - no to ciekawie. Jak się pozbyć rozwiązań profesjonalnych ?

cue
09-10-2012, 17:41
Po pierwsze zawsze mozna kupic serwer ze starej oferty. Do teraz mam kimsufi z 2008 roku, ktore nie dosc, ze ma RAID1, nie ma limitu transferu to podpialem do niego 32 failovery, dyski USB i inne bez zadnych zastosowan profesjonalnych .

Po drugie nisze po OVH zaraz ktos wypelni. W datashack place za /26 40 dolcow. Tylko tam jest normalny, stosunkowo zmudny proces przyznawania tych IP, zapobiegajacy marnorastwu, a nie formularz i dwa kliki jak w OVH.

Po trzecie i ostatnie - taka zasada rozliczania IP RIPE (co miesiąc, a nie jedna duża opłata) była już parę lat temu, teraz po prostu do niej powrócono.. Oles na forum francuskim napisal, ze zmiana bedzie dla wszystkich klientow i troche zal mi tych co wydali np. pare tysiecy jednorazowo na kilkaset IP a teraz wrzuci im sie 4 zl miesieznie za kazdy, to jest raczej dosc kluczowa zmiana, na takiej samej zasadzie za tydzien mozemy sie dowiedziec, ze serwery beda dzialac od 9 do 18, a za cala dobe trzeba doplacic 5 zl za godizne ..

Spacedust
09-10-2012, 17:30
Cytat Napisał wyciorex
Mógłby to ktoś podsumować ?

Bo na razie wychodzi z tego, że dla tych co chcą mieć więcej IP niż te co są z serwerem to:

zastosowania profesjonalne :59,99 zł netto
i
za każdy adres 4 zł netto miesięcznie

Czy tak to będzie ?
Tak będzie I w końcu skończą się nadużycia i hostingi SEO :]

Konkurencja też wprowadziła ograniczenia - maksymalna pula IP to /28 na serwer.

wyciorex
09-10-2012, 17:12
Mógłby to ktoś podsumować ?

Bo na razie wychodzi z tego, że dla tych co chcą mieć więcej IP niż te co są z serwerem to:

zastosowania profesjonalne :59,99 zł netto
i
za każdy adres 4 zł netto miesięcznie

Czy tak to będzie ?

Joshua
02-10-2012, 09:37
Cytat Napisał kamil
Do poprzedniej wiadomości wkradł się błąd. Opłata za
Zastosowanie profesjonalne pozostaje bez zmian tj. w
cenie 59,99 zł netto dla wszystkich serwerów poza HG,
gdzie wynosi ona 199,99 zł netto. Bardzo przepraszam
za ten błąd
Ech, a już myślałem że coś się zmieni na lepsze
Z drugiej strony, zapowiedź "w ciągu kilku dni, w nowej ofercie serwerów 2013" sprawia że jestem bardziej niż zadowolony

kkkonrad
27-09-2012, 12:42
Cytat Napisał dzimi
ja myślę, że z tymi blokami, które masz pod zastosowaniem profesjonalnym będzie jedna opłata przy zamówieniu nowych bloków (jednorazowa, tak jak Oles/Kamil napisał w cenie 4 PLN per IP per blok). Dalszych opłat (mając zastosowanie profesjonalne) nie będziesz wtedy ponosić.
ale tam pisze: "również bloki adresowe IP failover kosztują 4 zł
netto miesięcznie za adres" chyba że się nie znam

dzimi
27-09-2012, 11:35
Cytat Napisał kkkonrad
Ale rozumiemy chyba że bloki ripe będzie można kupić bez Zastosowań profesjonalnych, bo jeśli jeszcze dodatkowo trzeba płacić za adresy IP to będzie jakaś przesada.
ja myślę, że z tymi blokami, które masz pod zastosowaniem profesjonalnym będzie jedna opłata przy zamówieniu nowych bloków (jednorazowa, tak jak Oles/Kamil napisał w cenie 4 PLN per IP per blok). Dalszych opłat (mając zastosowanie profesjonalne) nie będziesz wtedy ponosić.

kkkonrad
27-09-2012, 07:12
Ale rozumiemy chyba że bloki ripe będzie można kupić bez Zastosowań profesjonalnych, bo jeśli jeszcze dodatkowo trzeba płacić za adresy IP to będzie jakaś przesada.

kamil
26-09-2012, 22:22
Cytat Napisał oles@ovh.net
- opcja 'Zastosowanie profesjonalne' jest darmowa.
Do poprzedniej wiadomości wkradł się błąd. Opłata za
Zastosowanie profesjonalne pozostaje bez zmian tj. w
cenie 59,99 zł netto dla wszystkich serwerów poza HG,
gdzie wynosi ona 199,99 zł netto. Bardzo przepraszam
za ten błąd

Pozdrawiam, Octave

mlodszy
26-09-2012, 22:06
Wydaje mi się, że Orange/TP mają jednak mniejszą ilość adresów niż klientów ;] Poza tym, oni też nie będą mieć łatwo.

Plus takiej sytuacji może być taki, że wdrażanie IPv6 w sieciach klienckich przyśpieszy.

Spacedust
26-09-2012, 19:48
No i stało się to co się prędzej czy później musiało stać.

Jak takie TP/Orange rozdaje na lewo i prawo każdemu użytkownikowi Neostrady dedykowane IP, a firmy hostingowe oferują serwery SEO po 59 zł brutto miesięcznie z 64 IP to teraz mamy efekt...

Największą głupotę widziałem na pewnej politechnice w Polsce, gdzie każdy komputer w pracowni miał osobne zewnętrzne IP.

Duże firmy, typu HP, DELL dostały swoje duże klasy za wkład w rozwój sieci i im się one należą.

bartoll
26-09-2012, 18:12
Cytat Napisał oles@ovh.net
Witam,

- również bloki adresowe IP failover kosztują 4 zł
netto miesięcznie za adres. Minimalny rozmiar bloku
to 16 adresów IP (/28). Jeżeli korzystasz z bloku
/24 i zamierzasz zachować pojedyńczy adres, to
wystarczy go rozdzielić na blok /28. Również
poszczególne bloki będą zarządzane osobno.
czy naliczanie będzie tylko na nowo zakupione bloki IP?

borec
26-09-2012, 16:24
Super. A co z tymi którzy aktualnie opłacają "Zastosowania profesjonalne"? Zaprzestaniecie naliczania tej opłaty?

oles@ovh.net
26-09-2012, 14:14
Witam,

Jak już wiecie RIPE nie dysponuje wolnymi pulami
adresowymi IPv4. Dokładnie chodzi o adresację
darmową. W przeciwieństwie do naszych konkurentów,
uruchamialiśmy kolejne adresy IPv4 bez dodatkowych
kosztów do samego końca, czyli do teraz. Od tej
pory kolejne adresy IPv4 są dostępne w opcji płatnej.
Ponadto zamierzamy kupować kolejne pule adresowe
w RIPE, które będą dostępne dla serwerów.

Cena za pojedynczy adres IPv4 wyniesie 4 zł netto
miesięcznie. Jednocześnie zmienimy warunki ich
wykorzystania na serwerach:

- główny adres IP serwera, adres IP serwera VPS, vKS jest darmowy

- adresy IP failover kosztują 4 zł netto miesięcznie.

- również bloki adresowe IP failover kosztują 4 zł
netto miesięcznie za adres. Minimalny rozmiar bloku
to 16 adresów IP (/28). Jeżeli korzystasz z bloku
/24 i zamierzasz zachować pojedynczy adres, to
wystarczy go rozdzielić na blok /28. Również
poszczególne bloki będą zarządzane osobno.

- opcja KVM jest darmowa (dla serwerów EG/MG/HG).

- Szafa wirtualna będzie dostępna za darmo dla
każdego z serwerów. Pozostaje koszt 119,99 zł
za uruchomienie VLAN'a dla wszystkich serwerów.

- NAS-HA jest dostępny bezpośrednio w zamówieniu.

Wszystkie te zmiany zostaną uwzględnione w ciągu
kilku dni, w nowej ofercie serwerów 2013.

Pozdrawiam, Octave